Öner Döşer

6 Temmuz Haftası

Bu sayfa 9387 kişi tarafından ziyaret edildi.

6 Temmuz Haftasına Astrolojik Bakış

Haftanın ilk yarısında çevremizdeki insanlar arasında veya dünya genelinde ülkeler, liderler arasında inatlaşmalara, güç çekişmelerine, gövde gösterilerine şahit olabiliriz. Güneş-Plüton karşıtlığının kesinleşeceği Pazartesi günü ve Ay’ın Mars-Güneş-Plüton arasındaki karşıt açıları tetikleyeceği Çarşamba günü bu bağlamda özellikle dikkat çekiyor. Sert, patlayıcı, zorba enerjiler daha yoğun vurgu kazanabilir. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle ilişkilerde dikkatli olmakta fayda var!

Merkür’ün Yengeç burcuna geçiş yapacağı Çarşamba akşamından başlayarak, 23 Temmuz’a kadarki süreçte duygusal kararlar almaya yatkın olacağız. Aile arasında konuşmalar, geçmişle ilgili konular gündemimizde daha fazla yer tutabilir. Çarşamba akşamından sonraki günlerde ülkemizi, geleceğimizi, içinde bulunduğumuz bölgeyi ilgilendiren konularda önemli kararlar, açıklamalar, sözler dikkat çekebilir.

Haftanın ikinci yarısında ılımlı enerjiler de devreye giriyor (Giderek yakınlaşmakta olan Mars açılarına rağmen). Mars-Neptün üçgeninin kesinleşeceği Perşembe günü ruhsal, maneviyata, teslimiyete, merhametli ve şefkatli davranmaya yönelten enerjiler ön plana çıkıyor. Ay’ın bu ikiliyle uyumlu açılarda bulunacağı Pazartesi gününü başkalarına yardım-destek üretmek, manevi-ruhsal konulara yönelmek, yoga-meditasyon benzeri uygulamalar, kozmik şifa terapisi gibi alanlarda çalışmak, yardım ve destek almak açısından değerlendirebiliriz.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Balık burcunda ilerleyecek olan Ay, ülkemizin geleceğini, yöneticilerini, dış imajını etkileyecek temaların öne çıkacağını gösteriyor. Ay’ın gün boyunca uyumlu açılarının olması, olayların akışı içerisinde zorlama yapmaksızın şartlara ayak uydurabilirsek zorlu durumlarla başa çıkma şansımızın artacağını gösteriyor. Buna mukabil, şartları zorlarsak başımızı derde sokabiliriz. Çünkü Güneş-Plüton karşıtlığının güç çekişmelerine, gövde gösterilerine yöneltebilecek etkileri de devrede olacak. Bu ikilinin zorlu açılarında (Özellikle de karşıtlığında) insanın başını derde sokabilecek durumların geliştiğine rastlayabiliyoruz. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere, olayla olay olmadan, kimseye bulaşmadan, kimseyi de kışkırtmadan bugünü tamamlayabilirsek sıkıntı yok. Ay’ın sırası ile Mars, Neptün, Güneş ve Plüton ile uyumlu açıları, egomuzu geri çekebilme, esnek davranabilme, akışa bırakabilme şansımızı arttırıyor Allah’tan…

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Balık burcunda ilerleyecek. Duygusallığın ve empatinin öne çıkacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Kiron ile kavuşumdan ayrılmış ve Merkür’e kare açıya ilerlemekte olan Ay, öğle saatleri civarı da dahil olmak üzere kırıcı, yaralayıcı sözlere ve durumlara muhatap kalabileceğimizi işaret ediyor. Kendi sözlerimize de dikkat etmemiz gereken saatlerdeyiz. Bu açının kesinleşeceği 15:56-17:35 saatleri arasında girişeceğimiz işlerde daha sağlıklı sonuçlar elde edebiliriz. Sabır ve olgunluk sayesinde pek tabii… Saat 17:37’de boşluğa girecek olan Ay, Koç burcuna geçeceği 19:37’ye kadar boşlukta devam edecek Balık burcundaki ilerlemesine. Ara saatlerde girişeceğimiz işlerde sağla ve kalıcı sonuçlar elde etmekte, olayların yönünü belirlemekte veya kontrol etmekte zorlanabiliriz. Gece saatleri hayli dinamik ve enerjik geçecek gibi gözüküyor…

Çarşamba günü boyunca Koç burcunda ilerleyecek olan Ay, gün genelinde uyumsuz açılar yapıyor ve hayli aktif, bir o kadar da sif bir günde olacağımızı gösteriyor. Sert, patlayıcı, zorba enerjiler daha yoğun vurgu kazanabilir. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle ilişkilerde dikkatli olmakta fayda var. Sabah 11:15 civarından, akşam 19:45 civarına kadar hayli zorlu enerjiler devrede olacak, önemle duyurulur! Ay-Güneş karesinin etkin olacağı gece saatlerinde karşı cinsle, ebeveynlerle ilişkilerde zorlanmalar yaşanması ihtimali hayli fazla. Yangına körükle gitmesek isabetli olur. Olayları beklenenden fazla büyütebiliriz, problemli durumlara yol açabiliriz.

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay Koç burcunda ilerliyor. Girişimcilik ruhumuzun tetikleneceği, cesaretli kararlar alma eğiliminde olacağımız bir gündeyiz. Sabah saatlerinde kesinleşecek Ay-Uranüs kavuşumu, değişiklik ve yenilik yapma ihtiyacımızın artacağını gösteriyor. Sürprizlere açık olacağımız sabah saatlerinde, beklenmedik durum değişiklikleriyle karşılaşabiliriz. Sabahın ilerleyen saatlerinde etkin olacak Ay-Jüpiter üçgeni, içimizdeki yenilik, değişiklik arzusunu ve girişimcilik cesaretini tetikleyebilir. Yapacağımız iş ve girişimlerde rahat ilerleyebileceğimiz saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz. Ay-Venüs arasında oluşacak üçgen açının olumlu etkileri öğle sonrasındaki saatlerde devreye giriyor. Gerek özel ve gerekse sosyal ya da iş ilişkileri açısından güzel gelişmeler yakalayabileceğimiz saatler açının kesinleşeceği 16:46’ya kadar sürüyor. Bu vakitten sonra başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor ve 22:49’da Boğa burcuna geçinceye kadar boşlukta (Burçtan çıkana kadar açısız) devam ediyor Koç burcundaki ilerlemesine.  Ara saatlerde olumlu enerjiler devrede olacak, ama şartları stabil kılmak zor olabilir. Sabah erken saatlerde kesinleşen Mars-Neptün üçgeninin tesiriyle ruhsal, maneviyata yönelik etkilerin vurgu kazanacağı bir günde olduğumuzu hatırlatmakta fayda var. Bu güzel günü başkalarına yardım-destek üretmek, manevi-ruhsal konulara yönelmek, yoga-meditasyon benzeri uygulamalar, kozmik şifa terapisi gibi alanlarda çalışmak, yardım ve destek almak açısından değerlendirebiliriz.

Cuma günü boyunca Boğa burcunda ilerleyecek olan Ay, sakinlik ve huzur arzusunda olacağımız ve genel olarak da bunu sağlayabileceğimiz bir günde olacağımızı gösteriyor. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Merkür altmışlığının iletişimi rahatlatan enerjisi devrede olacağından, önemli konuşma ve yazışmalarımızı sabah saatlerine denk getirebiliriz. Ay-Neptün altmışlığının ılımlı enerjisinin hakim olacağı öğle saatlerinde manevi, ilahi konulara ağırlık verebiliriz. Başkalarını affetme, özveride bulunma, paylaşma enerjisinin vurgu kazanacağı bu saatlerin ardından, Ay-Mars altmışlığının rahat akan enerjisi sayesinde bu konularda aktif olabilir, girişimlerde bulunabiliriz. Cömertlik, vericilik, paylaşımcılık, yardımlaşma açısından harika bir gündeyiz, değerlendirebiliriz. Ay-Plüton üçgeninin güçlü enerjisinin etkin olacağı gece saatlerinde duygularımızı, isteklerimizi güçlü bir şekilde ifade edebiliriz. Güç birliği ve karşılıklı destek alıp verme enerjisi çok aktif olacak gece saatlerinde…

Cumartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Keyifli bir gündeyiz. Ay-Güneş arasındaki altmış derecelik uyumlu açının olumlu enerjisi sabah saatlerine yansıyor. Karşı cinsle ilişkiler açısından harika saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeleri sabah saatlerine alabilir, başkalarından talepte bulunacağımız konuları sabah saatleri civarında gündeme taşıyabiliriz. Ay-Jüpiter karesinin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatler daha hareketli geçeceğe benzer. Abartma, aşırıya kaçma, müsriflik enerjisinin aktif olacağı saatlerdeyiz. Boyumuzun üzerinde işlere kalkışabiliriz. Ay-Venüs karesinin etkin olacağı geç akşam saatlerinde (İftar vakti civarında da) yeme içme konusunda abartıya kaçma riskimiz mevcut. Duygularımızı, sevgimizi vurgulu bir şekilde ifade etmekten kaçınmayacağımız, alınganlıklara da açık olacağımız saatlerdeyiz. Gecenin ilerleyen saatlerinde etkin olacak Ay-Satürn karşıtlığı, özel ilişkilerde baskı, daralma, zorlanma hissedebileceğimiz saatlerde olacağımızı gösteriyor, dikkat!

Pazar gününe başlarken henüz Boğa burcunda ilerleyen Ay, Satürn ile karşıtlığının kesinleşmesinin ardından 00:53’te boşluğa giriyor. 03:16’ya kadar boşlukta ilerleyen Ay, bu saat itibariyle İkizler burcuna geçiyor. İletişimi ve hareketi bol bir güne başlıyoruz. Kendimizi yazılı ve sözlü ifade etme arzumuz artabilir. Yakın yerlere geziler düzenleyebilir, bilgimizi arttırmak için bazı çalışmalara katılabilir, yazmak, kendimizi ifade etmek istediğimiz konulara zaman ayırabiliriz. Ay-Neptün karesinin etkin olacağı akşam saatlerinde dağılma ve kararsızlık enerjisi hakim. Geleceğimize yönelik konularda netlik kazanmakta zorlanabiliriz. Bizi günün normal akışından uzaklaştıracak faaliyetlerde bulunmak açsından güzel bir zaman dilimindeyiz aslında. Örneğin sinemaya gitmek, video-film izlemek, vizyonumuzu genişletecek konulara zaman ayırmak, daha da önemlisi manevi ve ilahi konulara yönelmek, meditasyon benzeri uygulamalar için gece saatleri çok isabetli gözüküyor.   

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

5 Temmuz 2015

Dalyan-ÇEŞME

 

 

05.07.2015

Designed by Ongunsoft