Öner Döşer

6 Şubat Haftası

Bu sayfa 14624 kişi tarafından ziyaret edildi.

6 Şubat haftası ASLAN BURCUNDA AY TUTULMASI

http://www.onerdoser.com/makaleler/liderler-zamani-206

11 Şubat Cumartesi günü Aslan burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor (03:32). Bu yılın ilk tutulması astrolojik açıdan hayli önemli bir zaman dilimine girmek üzere olduğumuzu işaret ediyor. Tutulma Avrupa, Asya’nın çoğunluğu, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika, Pasifik, Atlantik, Hint Okyanusu, Antarktika’dan izlenecek.

Aşağıda Ankara için düzenlenmiş tutulma haritasını görmektesiniz.  

Tutulma derecesinin haritanın 9. Ev girişine yakın izdüşmesi, uzak yerler, yabancılar, uluslararası işler, dış ticaret, turizm, hukuksal konular ve hukuk-adaletle ilgili mekanlar, inançlar ve inançlarla ilgili mekanlar, yüksek eğitim kurumları ve bu kurumlarla ilişkili kişiler, medya ve yayıncılık ve medyada yer alan kişiler ve yayıncılarla ilgili konuların ön planda olacağını gösteriyor. 

Tutulma esnasında ateş elementinde Büyük Üçgen açı kalıbı oluşuyor. Bu da tutulma tarihinden itibaren yaklaşık altı aylık süreçte idari konular ve idarecilerle ilgili konuların vurgu kazanacağını, cesaret ve atılganlığın, risk alma arzusunun artacağını gösteriyor. Güneş, tutulmanın dip noktasından Ay’a karşıt açı yaparak, Ay’ı apex konumuna getiriyor. Yani yukarıdaki paragrafta saydığımız konu ve kişilerle ilgili temalarda hızlı ve çarpıcı gelişmelere işaret ediyor.

Çok sayıda gezegenin ufkun altında yer alması, ülkemizin iç meselelere daha fazla ağırlık vereceğini gösteriyor. 4. Evdeki gezegen toplaşması, iç huzur ve güvenlik konularının hükümetin gündeminde önemli yer tutacağını gösteriyor.

Haritanın 2. Evinde yerleşen ve Jüpiter-Uranüs ile oluşturduğu T-karenin apexinde bulunan Plüton, ekonomik konularda zorlanmalara işaret ediyor. Ekonomik problemlerle başa çıkma konusunda yeniden yapılandırmaya yönelik kararlar alınabileceğini gösteriyor. 2. Evin yöneticisi Satürn haritanın 1. Evinde bulunuyor, halkın ekonomik anlamda zorlu bir süreçte olacağını gösteriyor.

Tutulma haritasını Türkiye astroloji haritası üzerine izdüşürdüğümüzde, tutulma derecesinin ülkemiz astroloji haritasının 10. Ev yöneticisi olarak yöneticilerimizi temsil eden göstergelerden biri olan Neptün’ün bulunduğu dereceye çok yakın denk düştüğünü görüyoruz. Bu izdüşüm, tutulmanın gündemimizde yer alan referandum ve Başkanlık sistemiyle ilgili kafaların karışık olduğunu, netleşme eksikliğini, kararsızlığı ifade etmekte. Aşağıda bu haritayı görmektesiniz.

 

Tutulma derecesi, Türkiye astroloji haritasının 10. Evinin iki yöneticisini de etkiliyor: Neptün’ün üzerine izdüşüyor, Jüpiter’e kare yapıyor. Yani Jüpiter/Neptün orta noktasını tetikliyor. Yukarıda belirttiğimiz gibi, geleceğe yönelik kararlar açısından zorlu bir zaman dilimi ve en önemli problem alınacak kararların sonucunun ne olacağının kestirilememesi…

Tutulma derecesinin tetiklediği Neptün, haritanın 2. Evini de etkilemekte (Whole Sign) ve ekonomik açıdan da zorlu bir sürece işaret etmekte. Bu yıl genelinde, Kova ve Aslan burçlarındaki tutulmaların para evlerimizi etkileyecek olması, ekonomik anlamda hayli kritik bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor zaten. En kritik olanı da 11 Şubat tarihindeki bu tutulma aslında. Transitlere de genel olarak bakıldığında, en azından Nisan ayı ortalarına kadar kritik bir süreçte olacağımız görülüyor.

Tutulma esnasında Türkiye haritasının Ay’ının karşısına denk düşen Satürn de aynı şeyi gösteriyor. Ay haritanın hem 1. Evinin, hem de 2. Evinin yöneticisi durumunda. Bu karşıtlık halkla ilgili konularda da önemli bir sıkışma ve baskı işaretçisi. Kendi içimizde kutuplaşma riskine, iç karışıklıklara dikkat çekiyor. Daha sonra ayrıntılı şekilde yazacağım ama şimdiden bazı tarihlere dikkat çekmek istiyorum. Bu tarihler transit Satürn’ün ülkemiz haritasının Ay derecesini tetiklediği önümüzdeki zaman diliminde, transit Ay’ın da bu karşıtlığı aktif edeceği tarihler; özellikle de 28 Mart tarihinde 7 derece Koç burcunda gerçekleşecek yeniaydan sonrasıyla ilgili, ki bu çok sert bir yeniay! 1 ve 2 Nisan, 15 ve 16 Nisan tarihleri bu bakımdan dikkat çekici gözükmekte. Bu tarihlerde güvenlik açısından dikkatli olmamız gerekliliğinin yanı sıra, halkı kendi içinde kışkırtmaya, kutuplaştırmaya çekme yönünde bazı girişimlere açık olduğumuz zamanlar bunlar…

22 derece Aslan’da gerçekleşecek tutulma, Ak Parti astroloji haritasının Güneş-Uranüs karşıtlığını da tetiklemekte. Bu tetikleme, partinin yöneticileri ya da öne çıkan isimleriyle ilgili hızlı ve beklenmedik gelişmelere işaret etmekte. Tutulma derecesi Milliyetçi Hareket Partisi astroloji haritasının Güneş-Mars karesini de tetiklemekte. Bu tetikleme, partinin yönetici figürlerinin de zorlu bir dönemde olacağını, partinin kendi içindeki güç çekişmelerini ya da rekabeti tetikleyeceğini işaret etmekte. 

Şimdi Aslan burcundaki tutulmanın ana karakteri ile ilgili detaylı bilgi verelim…

Kendini ispatlama arzusu

Aslan burcunda tutulmaların olduğu zamanlar, sıcakkanlılık ve özgüven duygusu, kendini ispatlama ve gösterme, takdir ve hayranlık kazanma arzusu, merkezde bulunma ve etrafını yönetme güdüsünün en güçlü hissedildiği zamanlar, her şeyin en iyisini istediğimiz, kaliteye, üstünlüğe, başarıya önem verdiğimiz zamanlardır. 

Liderler, yöneticiler, patronlar, güç sahibi kişiler, bu kişilerle ilgili temalar bu burcun doğasındadır. Sahne sanatları, oyunculuk, şovmenlik, tiyatrolar gibi eğlenceli mekanlar bu burcun kapsamında görülür. Şov dünyası ve sahne sanatları Aslan burcu doğasındadır.

Tutulmaların Aslan burcunda gerçekleştiği dönemlerinde, yönetme ve liderlik pozisyonuna yükselme, tanınma ve kendini gösterme arzumuz testten geçer. Aslan burcundaki tutulmalar, yönetici figürlerinin yönetme becerilerinin sorgulandığı zamanlardır. Stresli tutulmalar pozisyon kaybı ya da gözden düşme riskini de beraberinde getirebilir. Ya da tam tersine, büyük başarılara imza atılabilir.

Yönetici figürleri açısından önemli zamanlar

Aslan burcu en çok yönetici konumundaki kişilerle ilişkilidir demiştik. Ateş elementinde tutulmalar da benzeri özellikleri taşır. Çünkü ateş elementinin doğasında yönetme, idare becerisi vardır. Cesaret ve liderlik etmek, elini taşın altına koymak, vizyon yaratmak ve ortaya koymak gibi nitelikler ateş elementine ait özelliklerdir.

H.S.Green, Raphael gibi eski astrologlardan aldığımız bilgileri özetlersek, yönetici pozisyonu tutan kişileri zorlu zamanlar beklemektedir. Çünkü ateş elementi tutulmaları dönemlerinde toplumda sansasyonel olaylar ve çalkantılar artar. Kargaşa ve savaşlar, önemli kişilerin ölümleri ya da hapsedilmesi, yönetici figürlerinin zarar görmesi söz konusu olabilir. Bu konuda detaylı bilgi için, eski astrologların görüşlerine de yer verdiğim Liderler Zamanı başlıklı yazıma göz atabilirsiniz. http://www.onerdoser.com/makaleler/liderler-zamani-206

22 derece Aslan burcunda gerçekleşecek bu tutulma Donald Trump, Vladimir Putin gibi bazı liderlerin haritalarında önemli derecelere denk düşüyor. Bu konuda bilgi paylaştığım seminerimden görüntüler için aşağıdaki linki tıklayınız… https://www.youtube.com/watch?v=ZjWj8JZXU6Q&t=2953s  

Meclis ve Parlamentolar, milli gelir ve para olayları

Geleneksel astrologlardan bilgi almaya devam edelim. İngiliz astrolog Sepherial’e göre sabit burçlarda tutulmalar ayrıca Meclis ve Parlamento’ları, milli geliri ve para olaylarını etkilerler veya çözülmesi gereken büyük sorunları veya soruları ve bu alanda değişim ve dönüşümleri beraberlerinde getirirler. Bu konuda detaylı bilgi için, eski astrologların görüşlerine de yer verdiğim Liderler Zamanı başlıklı yazıma göz atabilirsiniz. http://www.onerdoser.com/makaleler/liderler-zamani-206

Yeni yönetim şekilleri

Eski astrologlar Ay ve Güneş tutulmalarının hangi burcun kaçıncı dekanına (30 derecelik bir burcun onar derecelik üç bölümü) düştüğüne özel önem verirlerdi. Onlara göre her dekanın bir anlamı ve özelliği vardı. 11 Şubat’ta 22 derece Aslan burcunda gerçekleşecek Ay tutulması, bu burcun üçüncü dekanına denk düşmektedir. İngiliz astrolog William Lilly’e göre Aslan burcunun üçüncü dekanında Ay tutulması, halkın ve askerlerin yeniliklere açık hale gelmesi, yeni kanunlar ve yeni yönetim şekli istemeleriyle ilişkilidir. Bu konuda detaylı bilgi için, eski astrologların görüşlerine de yer verdiğim Liderler Zamanı başlıklı yazıma göz atabilirsiniz. http://www.onerdoser.com/makaleler/liderler-zamani-206

Hukuk, eşitlik ve adalet konularında gözden geçirmeler

Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter 6 Şubat Pazartesi günü geriye doğru durağanlaşmaya başlıyor. (09:52). Jüpiter’in geri hareketi 9 Haziran 2017 tarihine kadar sürüyor.

Jüpiter’in Terazi burcunda gerileyeceği 6 Şubat-9 Haziran tarihleri arasını genel olarak ele alırsak, en çok eşitlik, adalet ve hukuksal konularda zorlanma yaşama olasılığı ortaya çıkar. Bu sadece Türkiye açısından değil, dünya geneli için geçerlidir. Çıkarılan ya da çıkarılmak veya değiştirilmek istenilen yasalar, uygulamalar da buna dahil edilebilir.

İlişkileri gözden geçirme zamanı

Terazi burcu, ikili ilişkiler denildiğinde akla gelen ilk burçtur desek yanlış olmaz. Terazi burcu eşit haklarla ilişkilidir. Tam bir partnerlikle alakalıdır. Terazi burcu idealinde terazinin kefeleri eşit ağırlıktadır, hisseler dengelidir: %50-%50. Birlikte hareket etmek Terazi burcunun parolasıdır.

Jüpiter gezegeni de dürüstlük ve hakkaniyetle ilişkilendirilir. Kişilik haklarını da genel olarak Jüpiter ile bağdaştırabiliriz.

Bir gezegenin gerilemesi, o gezegenin temsil ettiği konularda bir şeylerin gözden geçirilmesi gerektiğini işaret eder. Gezegenin gerilemesini yaptığı burç da, bunu hangi konularda ve ne şekilde yapmamız gerektiği konusunda bize tüyolar verir.

Jüpiter’in Terazi burcunda gerileyeceği yaklaşık dört aylık süreçte, sadece aşk ilişkilerinde değil, her türlü bire bir ilişkimizde şunları göz önünde bulundurabiliriz.  

  • Karşımızdaki kişinin haklarına ne kadar değer veriyoruz?
  • Karşımızdaki kişiye ne denli adil ve dengeli davranıyoruz?
  • Karşımızdaki kişiye ayak uydurma konusunda nasılız?
  • İlişkimiz nereye gidiyor? Birlikte nasıl bir gelecek planlıyoruz?

Tekrar gelen fırsatlar

Jüpiter’in geri gitme zamanlarında hayatın bazı alanlarında yaşadığımız kolaylıklar ve şanslar da bir müddet için geri çekilir. Jüpiter’in gerileyeceği Terazi burcunun haritamızda denk düştüğü alanla ilgili temalarda yakaladığımız bazı fırsatları değerlendirmekte zorlanabilir, ele geçen fırsatları müsrifçe harcayabiliriz. Örneğin haritamızda Koç burcu yükseliyorsa bu ikili ilişkiler açısından; örneğin haritamızda Başak burcu yükseliyorsa parasal açıdan; örneğin haritamızda Yay ya da İkizler burcu yükseliyorsa eğitim ve seyahatler açısından geçerlidir.

Buna mukabil, bir gezegenin gerilediği zamanlar, daha önce kaçırılmış bazı fırsatları tekrar gündemimize de getirebilir. Bunu ne zaman anlayabiliriz? Daha önce karşımıza çıkmış, ama değerlendiremediğimiz bir fırsat tekrar karşımıza çıktığında… Peki bu kez ne yapmalıyız? Önceki hatalarımızı tekrarlamamalı, bu fırsatı değerlendirmek istediğimizden eminsek, şimdi ona daha iyi sarılmalıyız…   

En şanslı kavuşum

Sabit yıldızlar astrolojinin en önemli unsurlarındandır. Bir gezegenin bir sabit yıldızla ilişkisi (kavuşum veya paralel) astrologların en büyük ilgi alanlarından biridir. Bazı yıldızlara diğerlerinden daha fazla önem verilir. Günümüzde 24 derece 04 dakika Terazi burcuna izdüşen Spica yıldızı da bunlardan birisidir. Sanatsal ve entelektüel alanda yetenekleri ve başarı şansını arttırdığı söylenen bu yıldız, yaptığı işe uyum ve zeka katmasıyla ünlüdür. Dokunduğu her şeyi aydınlattığı söylenen Spica yıldızı, aynı zamanda bilgi ve iç görü – anlayış (bir şeyin iç yüzünü kavrama) yeteneği verir. Dâhilik potansiyeli gösterir. Alışıldık olmayan yetenek bahşeder. (Brady).

Tabii ki tüm bunlar bir kişinin doğum anında Yükselen, Tepe Noktası veya gezegenlerle kavuşum ve paralel yaptığı durumlarda çok daha kişiye özeldir. Ama dönemsel olarak bir gezegenin bu yıldızla irtibat sağlamasını da genel olarak değerlendirebiliriz. Yani şimdiye kadar yeterince gösteremediğimiz bazı yeteneklerimizi ortaya çıkaracak bazı durumlarla karşılaşabiliriz. Bunlar zorlu durumlar ve koşullar olabilir. Ama unutmamak gerekir ki yetenekler aslında çoğunlukla zorlu koşullarda ortaya çıkar!

Kalbinin sesini dinle!

Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter, hafta genelinde Spica yıldızının izdüştüğü dereceye çok yakın olacak. Bu yüzden, bu haftanın, özellikle 11 Şubat tarihindeki tutulma esnasında da etkin olan Güneş-Jüpiter üçgeninin önemine de dikkat çekmemiz gerekir.

Güneş-Jüpiter arasındaki açılar (uyumlu ya da uyumsuz) şanslı olarak görülür. Bunların içerisinde en şanslısı şüphesiz Güneş-Jüpiter üçgenidir. Bu üçgenin başarı ve tanınma şansını arttırdığı söylenir. Güneş-Jüpiter üçgeni 11 Şubat akşamı kesinleşiyor (18.25). Bu önemli, çünkü Güneş, Aslan burcundaki tutulmanın yöneticisi…

Peki bu ne avantaj sağlıyor? Her şeyden önce, içinde bulunduğumuz zorlu koşulları yönetebilme kabiliyetimizi arttırıyor. Ne yapacağımızı tayin etmemiz ve en doğru kararları verebilmemiz açısından, Aslan burcundaki Ay tutulmasının doğası gereği, biraz kendimize vakit ayırabilir, içimize dönebilir, kalbimizin sesini dinleyebiliriz. 

İçindeki yaratıcılığı ortaya çıkar!

Her ne kadar 11 Şubat’taki tutulmanın yarattığı genel bir stresten bahsetsek de, böylesi streslerin insanın yaratıcılığını tetiklediği gerçeğini de unutmamalıyız.

9-10 Şubat tarihlerinde etkin olan Güneş-Uranüs altmışlığı, yaratıcılığımızı, herkesten farklı yönlerimizi ortaya koymamız yönünde destekleyici çalışıyor.

11-12 Şubat tarihlerinde etkin olan Merkür-Venüs altmışlığı, artistik ve sanatsal konular açısından çok verimli bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Hitabet yeteneğimizi iyi bir şekilde kullanabilir, en zorlu problemlerimize bile çözüm üretebiliriz.

Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Yeni şeyler öğreneceğimiz, iletişimin hızlı akacağı bir gündeyiz. Önemli paylaşımlar, açıklamalar, duyurular yapmak açısından uygun bir gündeyiz. Ay-Güneş üçgeninin etkili olduğu günün ilk yarısını, önemli kişilerle görüşmeler yapmak, talepte bulunmak, eğitim ve iletişimle ilgili hareketler yapmak, ticari ve özel ilişkilere adım atmak için kullanabiliriz. Ay-Uranüs altmışlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatler, yenilikler ve değişiklikler yapmak ya da farklı fikir ve projeler ortaya koymak açısından değerlendirilebilir. Ay-Kiron karesinin etkili olduğu gece saatlerinde duygusal açıdan yaralanmaya açığız. Ay-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu gece saatlerinde manevi açıdan çok güzel bir zaman diliminde olduğumuzu hatırlatmakta fayda var! Jüpiter Terazi burcunda gerilemeye başlıyor. Dört ay sürecek bu gerilemenin etkileri hakkında bilgi için yazımın giriş bölümündeki “tekrar gelen fırsatlar” başlığı altını okuyabilirsiniz.

Salı gününe başlarken Ay İkizler burcunda hareket ediyor. Ay-Satürn karşıtlığının kesinleştiği 01:53 sonrasında Ay boşluğa giriyor ve 10:02’de Yengeç burcuna geçinceye kadar boşlukta ilerliyor. Bu yüzden, kalıcı ve güvenilir netice beklediğimiz önemli iş ve girişimlerimizi bu saat öncesine koymamakta fayda var. 10:02’de Ay’ın Yengeç burcuna geçmesiyle birlikte duygusal açıdan bizi etkileyen ailevi ve milli konular, halkı ve gündemi hareketlendiren temalar ağırlık kazanmaya başlıyor. Ay-Venüs karesinin etkili olduğu öğle saatleri civarında ilişkilerde gerginliklere açığız. Bu açısının ardından Ay-Mars karesine ilerleyecek. Yani ilişkilerde agresyon riski hayli fazla, farkında olalım! İletişim gezegeni Merkür Kova burcuna geçiyor. Geleceğimizi ilgilendiren konularda aklı başında ve rasyonel, objektif ve akıllıca kararlar alma zamanlarına giriyoruz.

Çarşamba günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal açıdan inişli çıkışlı bir gündeyiz. Ay-Neptün üçgeninin etkisiyle güne yumuşak bir başlangıç yapıyoruz. Öğle öncesindeki zaman dilimini başkalarına yardım, destek ve fayda üretmek açısından değerlendirebiliriz. Manevi konulara zaman ayırabiliriz. Maddi olmaktan çok manevi anlamda verimli bir zaman dilimindeyiz. Ay-Plüton karşıtlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde güç çekişmelerine ve zorlu etkilere açığız, farkında olalım! Şartları zorlamasak iyi ederiz. Ay-Uranüs karesinin etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında dengesiz ve istikrarsız bir enerji akışı var. Beklenmedik değişimlere, gelişmelere açık bir zaman dilimindeyiz… Yaratıcılığımızın ve çözüm üretme becerimizin de hayli aktif olduğu bir zaman dilimi bu…

Perşembe gününün ilk yarısında Ay Yengeç burcunda ve saat 00:59 sonrasında boşlukta hareket ediyor. Ay’ın Aslan burcuna geçiş yapacağı 12:40 öncesindeki zaman diliminde girişeceğimiz veya yanıt beklediğimiz işlerden sonuç almakta zorlanabiliriz. İdari konular, yöneticiler, cesaret ve kararlılığın vurgu kazandığı bugünde kendi bildiğimizde ısrar etme eğilimi gösterebiliriz. Ay-Merkür karşıtlığının etkili olduğu akşam saatlerinde inatlaşma ve fikir karşıtlıklarına açığız. Önemli görüşme ve yazışmalarımızı biraz daha geç vakitlere bırakabiliriz. Ay-Venüs üçgeninin etkili olduğu gece saatlerinde uzlaşma yakalama şansımız artıyor. Aşk ve ilişkilerden yana da şanslı bir zaman dilimindeyiz. Güneş-Uranüs altmışlık açısının yaratıcı, çözüm bulmaya ve yenilik yaratmaya yönelik enerjisini hissetmeye başlıyoruz!

Cuma günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Ülkemizin ve özellikle de halkımızın ekonomik durumu ya da ekonomiyle ilgili konularda gelişmelere açık bir zaman dilimindeyiz. Ay-Mars üçgeninin etkili olduğu günün ilk yarısında akıllı ve mantıklı riskler alınabilir. Kazanç sağlanabilir. Gücümüzü ve enerjimizi dengeli ve uygun biçimde ortaya koyabileceğimiz bir gündeyiz. Şimdiye kadar kalkışmak isteyip de kalkışamadığımız işler varsa, harekete geçmenin zamanıdır! Güneş-Uranüs altmışlık açısının etkili olduğu gün genelinde yenilikler yapabilir, değişik ve farklı yaklaşım ve formüllerle ortaya çıkabiliriz. Yönetim becerilerimizi yaratıcı ve sıra dışı bir şekilde ortaya koyma ve kendimizi ifade etme zamanlarındayız… Değerlendirebiliriz!

Cumartesi gününe başlarken Ay Aslan burcunda ilerliyor. Tutulmadan önceki saatlerde Ay-Uranüs üçgeni ve tutulma sonrasında Ay-Jüpiter altmışlık açısı kesinleşiyor. Ay’ın bu iki açısını ve tutulma haritasını birlikte değerlendirdiğimizde, yeni ve farklı konularda yapılan girişimlerin beklenmedik ve çarpıcı sonuçlarını alabiliriz demek geliyor insanın içinden! Her ne kadar tutulmanın stresi işin içinde olsa da, tutulma derecesinin açılarının genelde olumlu olması, akılcı ve mantıklı şekilde girişilen işlerin olumlu neticelerinin alınacağını düşündürüyor. Ay’ın son açısı Satürn ile üçgen ve bu açının ardından Ay boşluğa giriyor (08:52). Günün geri kalanının büyük kısmında Aslan burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 16.51’de Başak burcuna geçiyor. Günün geri kalanını iyi organize edebilirsek, vaktimizi çok daha verimli geçirebiliriz. Gün boyunca etkili olan Güneş-Jüpiter üçgeni, bu üçgen açının kesinleştiği günde henüz etkili olan Jüpiter-Spica kavuşumu, yeteneklerimizi ortaya koymamız, ilahi olanla bağlantı kurmamız, güzel açılımlar yakalamamız açısından önemli bir fırsat sunuyor. Başkalarına hizmet, topluma hizmet ve yardımlaşma ortamı yaratmak, bilgi aktarmak, paylaşımlar yapmak açısından harika bir gündeyiz! 

Pazar günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Güzel bir organizasyon yaparak, bugünümüzü iyi değerlendirebiliriz. Ama bugünün ana sorusu: “başkalarına nasıl hizmet edebilirim?” olmalı idealde. Ay-Neptün karşıtlığının etkili olduğu öğle saatlerinde hayal kırıklığı ve yanılgı yaratmaya yönelik bir enerji akışı var, dikkatli olmalı! Öte yandan bu açı, kendi egosundan sıyrılmak, başkaları için bir şeyler yapmayı öne çıkarmak, özverinin ve vazgeçebilmenin güzel örneklerini sergilemek açısından da önem taşıyor. Bakalım bugün başkaları için neler yapacağız?

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi

Astroloji Okulu, Caddebostan

5 Şubat 2017, Pazar 

05.02.2017

Designed by Ongunsoft