Öner Döşer

7 Aralık Haftası

Bu sayfa 17398 kişi tarafından ziyaret edildi.

7 Aralık Haftası YAY BURCUNDA YENİAY: YENİ ADIMLAR!

İleri dönük hedeflerimiz için hazırlık yapacağımız bir haftadayız. Yeni adımlarımızı Cuma öğle saatlerinde (12:29) Yay burcunda gerçekleşecek yeniaydan sonra atmamız çok uygun olur. (Tercihen yeniaydan bir gün sonrasından itibaren) Yay burcu temalarında yapılacak girişimler çok daha kolay ilerleyecektir bu dönemde: Eğitim, yayıncılık, uluslararası işler, turizm, dış ticaret, dini temalar ve inançlar, kültürel konular, seyahatler.

Yeni fırsatlar

Haftanın ilk yarısında daha etkin ama yeniay esnasında da aktif olacak Güneş-Uranüs üçgeni, Çarşamba günü kesinleşiyor. Yeni girişimler yapma heyecanını hafta başından itibaren hissetmeye başlayacağız. Herkesin ortaya koymaya cesaret edemeyeceği, farklı ve orijinal görüş ve yeteneklerimizi ortaya koymak açısından güzel bir haftadayız. Eski olan ya da bizi bağlayıcı şeylerden özgürleşme, yenilenme arzumuz da artıyor olacak. Yeni fırsatların önümüze düşeceği, bizim de bunları değerlendirerek hızlı ilerleme kaydetme şansına sahip olacağımız bir haftadayız, değerlendirebiliriz!

Gerçekçi düşünmek

Düşünme, plan yapma becerisini temsil eden Merkür gezegeni 10 Aralık Perşembe sabaha karşı saatlerde (04:34) Oğlak burcuna geçiyor. Merkür’ün bu geçişi, geleceğe yönelik plan ve programlarımızı yaparken ütopik ideallere kapılmaktan öteye geçmemiz, ayağı yere basan projeler üretebilmemiz konusunda bizi destekleyecek. Merkür’ün Oğlak burcundaki yolculuğu 2 Ocak 2016 tarihine kadar devam edecek.

Aşk ve romantizm

Aşk ve ilişkiler gezegeni, romantizm ve bütünleşme gezegeni Neptün ile uyumlu üçgen açısını 11 Aralık Cuma sabahı (08:13) kesinleştiriyor. Bu uyumlu açı, aşk ve romantizm açısından, ayrıca artistik ve sanatsal becerileri ifade etme açısından da hayli aktif ve verimli bir günde olacağımızı gösteriyor. Akşam saatlerine kadar çok etkin olacak bu olumlu açının güzel enerjisi hafta sonunda da bizimle olacak. 

Hafta sonunda dikkat!

Özgürleşme, bağları koparma arzumuzun tavan yapacağı zaman dilimine hafta sonuna girişte varıyoruz. Cuma sabaha karşı (03:30) kesinleşecek Mars-Uranüs karşıtlığı, beklenmedik çıkışlara ve patlamalara uygun zemin sağlayacak bir atmosferde olacağımızı gösteriyor. Askeriye, güvenlik güçleriyle ilgili konularda stres ve gerginlikler oluşmasına çok açık bir zaman dilimi, dikkatli olmalı! Spor aktivitelerinde sakatlıklara, yürüyüşlerde ve diğer aktivitelerde kasları fazla zorlamanın neticesinde gelebilecek problemlere dikkat! Bizi gerecek, zorlayacak kişilerin ve durumların içerisinde kalmamamız isabetli olur. Sportif aktivitelerde de gergin ortamların oluşması ve zarar verici sonuçlarına açık olacağız hafta sonu boyunca…

Ezoterik astroloji sohbeti(ÜCRETSİZDİR)

8 Aralık Salı, saat 11:00, Astroloji Okulu, Caddebostan'da; Astroloji Okulu değerli eğitmenlerinden Yeşne Karaca Iren, yakında başlayacak Ezoterik Astroloji derslerinde sunacağı konular hakkında bilgi veriyor. Hermes (İdris Peygamber) ve ilahi yaratılış yasaları (Hermetik), tasavvuf bakışıyla yaratılış, varlık ve astrolojik bağlantı, esmalar ve gezegenler, hayat amacım, melek kavramı ve ezoterik Tibet astrolojisi ana başlıklarından oluşan ücretsiz sohbete katılmak için 0216 386 73 96 ve 0532 284 89 79 numaralı telefonlardan bize ulaşabilir info@astrolojiokulu.comadresimize email atabilirsiniz.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününün ilk yarısında Terazi burcunda ilerleyen Ay, sabah 04:03’te Merkür ile altmış derecelik uyumlu açısını kesinleştirdikten sonra boşluğa giriyor. Sabah saatlerinde olumlu, iyimser enerjiler devrede olacak, ama girişeceğimiz işlerin ucu açık kalabilir. Ya da beklediğimiz haberler henüz gelmeyebilir. Saat 13:25’te Ay’ın Akrep burcuna geçmesiyle birlikte kararlılık ve netlik kazanmaya başlıyoruz. Ay-Venüs kavuşumunun etkisini göstereceği öğle sonrasındaki saatlerde aşk ve ilişkilerden yana şanslıyız, değerlendirebiliriz. Akşam saatlerinde olumlu bu etkiler maksimuma varıyor. Artistik ve sanatsal konular, estetik ve güzellikle ilişkili girişimler giyim kuşam alışverişleri, dekorasyon veya güzelleştirme çalışmaları açısından günün ikinci yarısında çok uygun bir zaman diliminde olacağız.

Salı günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Sezgilerimizi takip ederek doğru yönü bulabileceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz etkin olan Ay-Neptün üçgeni, güne yumuşak bir başlangıç yapacağımızı gösteriyor. Aşkta romantizmin, sosyal ilişkilerde fedakarlığın vurgu kazanacağı sabah ve öğle saatleri civarında enerji rahat akıyor. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Plüton altmışlığının duygusal anlamda desteklenmiş hissetmeye, dayanışmaya ve kendini güçlü ifade etmeye fırsat veren olumlu enerjisi devrede olacak. Ay-Kiron üçgeninin uyumlu enerjisinin etkin olacağı akşam saatlerinde şifalanma ve rahatlama yönünde çalışmalar yapabiliriz.

Çarşamba günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Kendimizi duygusal anlamda daha derin hissedeceğimiz bugünde, olayların akışını sezme kabiliyetimiz de yüksek olacak. Sabah erken saatlerde kesinleşecek Ay-Jüpiter altmışlığı (08:38) güne keyifli ve verimli bir başlangıç yapacağımızı gösteriyor. Günün geri kalanı boyunca Ay boşlukta ilerleyecek. Güneş-Uranüs üçgeninin yeni işlere girişmek ve farklı olanı ortaya çıkarmak konusundaki yüksek motivasyonu gün boyunca bizimle birlikte olacak. Eski olan ya da bizi bağlayıcı şeylerden özgürleşme, yenilenme arzumuz da artıyor olacak. Ay küçülme aşamasının en son fazında olduğu için yeni başlangıçlar yapma adına henüz biraz erken. Yeniayı beklemekte fayda var. Az kaldı!

Perşembe gününe geçişten kısa bir süre sonra (00:25) Yay burcuna geçecek olan Ay, iyimser beklentilerin ve yenilenme arzusunun giderek artacağını gösteriyor. Düşünme, plan yapma becerisini temsil eden Merkür gezegeni sabaha karşı saatlerde Oğlak burcuna geçiyor. (04:34) Merkür’ün bu geçişi, geleceğe yönelik plan ve programlarımızı yaparken ütopik ideallere kapılmaktan öteye geçmemiz, ayağı yere basan projeler üretebilmemiz konusunda bizi destekleyecek. Merkür’ün Oğlak burcundaki yolculuğu 2 Ocak 2016 tarihine kadar devam edecek. Öğle saatlerinde etkin olacak Ay-Neptün karesi, sağlam olmayan ve ayakları yere basmayan iş ve girişimlerden, kişilerden uzak durmamız gerektiğini göstermekte. Yanılgılara açık saatlerdeyiz. Ay-Satürn kavuşumunun etkisini göstermeye başlayacağı akşam saatlerinde biraz sıkıntı duyabilir, engellenmiş hissedebiliriz. Ama ayaklarımızı yere daha sağlam basacağız.

Cuma günü boyunca Yay burcunda ve Güneş’e kavuşuma ilerleyecek olan Ay, yeniayın yakın olduğunu müjdeliyor. Gün içerisinde iki farklı açı daha kesinleşiyor: Mars-Uranüs karşıtlığı ve Venüs-Neptün üçgeni. Taban tabana zıt enerjileri aktif edecek bu iki açıdan Mars-Uranüs karşıtlığı özgürleşme yönünde güçlü dürtü hissetme, birlikte hareket etmek gereken işlerden sıyrılmayı, bunu aksilik ve terslik yaratarak yapma yönünde hareket etmeyi, bireysel ilerlemek için her türlü anlaşmayı bozmayı ifade ederken; Venüs-Neptün üçgeni bütünleşme ve birlikte bir bütün olarak hareket etmeyi, partnerine özen göstermeyi, fedakarlık enerjisini temsil eder. Bakalım hangi enerji baskın gelecek… Ay-Mars altmışlığının güçlü enerjisi ile güne aktif başlıyoruz. Öğlen saat 12:29’da Ay ve Güneş aynı boylama geliyor, kavuşuyor: YENİAY! Yeni adımlarımızı Yay burcunda gerçekleşecek bu yeniaydan sonra atmamız çok uygun olur (Tercihen yeniaydan bir gün sonrasından itibaren). Yay burcu temalarında yapılacak girişimler çok daha kolay ilerleyecektir bu dönemde: Eğitim, yayıncılık, turizm, uluslararası işler, dış ticaret, dini temalar ve inançlar, kültürel konular, seyahatler. Yeniaydan sonra Ay’ın önündeki ilk açı Jüpiter ile kare olacağından; abartılı ve aşırıya kaçan, boyumuzu aşan girişimlere açık olabiliriz günün ikinci yarısında. Fanatik, gözü kara girişimlere de açık bir zaman diliminde olduğumuzu göz ardı edemeyiz… Ay-Jüpiter karesinin kesinleşeceği 18:05 sonrasında başka temel açısı kalmayacak olan Ay boşlukta devam edecek Yay burcundaki ilerlemesine. Bu saat sonrasında girişeceğimiz işlerin ucu açık kalabilir yani…

Cumartesi sabah saatlerinde henüz Yay burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, sabah saat 08:46’da Oğlak burcuna geçiyor. Sağlam ve kalıcı adımlar atma arzusunda olacağımız bir gündeyiz. Ay-Merkür kavuşumunun enerjisini güçlü bir şekilde hissedeceğimiz öğle ve öğle sonrasındaki saatlerde önemli iş görüşmeleri, anlaşmalar, konuşmalar, yazışmalar yapabiliriz. Ticari girişimler başlatmak, seyahat organizasyonları yapmak açısından da değerlendirebileceğimiz saatlerdeyiz. Ay-Neptün altmışlığının ve Ay-Venüs altmışlığının uyumlu enerjisinin aktif olacağı akşam saatlerinde romantik ve hoş enerjiler devrede olacak, değerlendirebiliriz. Sanatsal konularla ilgilenmek, sanatsal mekanlarda bulunmak, sinemaya, tiyatroya gitmek, müzik dinlemek açısından çok güzel bir gecedeyiz.

Pazar günü boyunca Oğlak burcunda ilerleyecek olan Ay, bir şeyleri kontrol altında tutmamızın ya da kontrollü ve dikkatli hareket etmemizin isabetli olacağını gösteriyor. Sabah saatlerinde Ay-Plüton kavuşumunun hırpalayıcı, kriz yaratarak dönüşümü sağlamaya yönelik enerjisi hayli baskın olacak. Bu açının ardından Ay’ın Uranüs ile dik açıya ilerliyor olması, öğle saatleri ve sonrasında da bizi nereye çekeceği belli olmayan, sert ve patlayıcı enerjilerin de aktif olacağını gösteriyor. Ay-Mars karesinin etkin olacağı akşam saatlerinde de sert ve çatışmacı enerjiler hakim olacak. Kısacası, Ay’ın Mars-Uranüs-Plüton arasında oluşan T-kare açı kalıbını sert bir şekilde tetikleyeceği, bu yüzden de çok dikkatli olmamız gereken bir gündeyiz!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

6 Aralık 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

06.12.2015

Designed by Ongunsoft