Öner Döşer

7 Ekim Haftası

Bu sayfa 7320 kişi tarafından ziyaret edildi.

7 Ekim Haftası: PLAN PROGRAM HAFTASI

İlişkilerimizde daha neşeli ve daha enerjik olacağımız bir haftaya giriyoruz. Yay burcunda ilerlemeye başlayacak Venüs, ilişkilerimizin geleceğine yönelik iyimserliğimizin artacağını gösteriyor.  İlişkilerde samimiyet ve açıklığın yanı sıra, dürüstlük ve ahlak teması da önceliğimiz olacak bu sıralar. Ayrıca birbirimize özgür alan bırakmamız da akıllıca olur. Bir de abartılı beklentilerden, karşımızdaki kişileri olduğundan fazla görme eğiliminden uzak durmamız iyi olacak bu hafta. Özellikle de Perşembe günü kesinleşecek Venüs-Neptün karesini göz önüne alırsak. 

Pazartesi günü Merkür-Plüton altmışlığı ve Salı günü de Merkür-Satürn kavuşumu kesinleşiyor. Bu demekti ki plan, program yapmak için ideal bir haftadayız. Merkür gerilemesinden önceki bu süreci gerek Bayram tatili programımızı kesinleştirmek, gerek Bayram sonrası iş akışı takvimimizi belirlemek için iyi değerlendirebiliriz. Yakında Merkür gerilemeye başlayacak. Tam da Bayram dönüşü! Onun için bu haftayı iyi değerlendirmeliyiz. Önemli toplantıları, yazışmaları bu haftadan organize etmemizde fayda var. Finansal konularla ilgili olarak da…

Hafta sonunda iyimserlik, heyecan, umut daha da artıyor. Cumartesi günü kesinleşecek Güneş-Jüpiter karesi, önümüzdeki birkaç günlük Bayram tatilinden beklentilerimizi yükseltiyor. Tabii harcamalarımızın artması, abartılı harcamaya eğilim göstermemiz de gayet mümkün bu açının etkisiyle!

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ülkemiz için önemli konular, gençlerle ilgili temalar, sportif aktiviteler, sanatçılarla ilgili konular ön plana çıkabilir. Sabaha karşı saatlerde Ay’ın Merkür ve Plüton ile temaslarının ardından, Merkür-Plüton altmışlığı da kesinleşiyor. Sabah saatlerinde de Ay-Satürn kavuşumu iyice etkinleşiyor. Güne kararlı başlıyoruz. Fikirlerimizi güçlü bir şekilde ifade edebileceğimiz, kendimizi iyi anlatabileceğimiz bir gündeyiz. Önemli toplantıları, konuşmaları, yazışmaları, anlaşmaları bugüne denk getirebiliriz. Öğle sonrasındaki saatlerden itibaren enerji daha da rahat akmaya başlıyor. Akşam saatleri civarında girişeceğimiz işlerde güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Gece 20:53’te Venüs Yay burcuna geçiyor.

Salı gününün ilk yarısında Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ülkemizin geleceği, gençler, sporcular, sanatçılarla ilgili konular gündemde önemli yer tutabilir. Sabah erken saatlerde etkinleşecek Ay-Mars karesi, sabah saatlerinde agresyon riskinin yüksek olacağını gösteriyor. Tartışmalardan uzak kalmamızda, acelecilikten kaçınmamızda fayda var. Sakarlıklara, kazalara, sert etkilere açık saatlerdeyiz. Öğleden sonra 15:21’de Ay Yay burcuna geçiyor. İyimserlik ve spontanelik kazanmaya başlıyoruz. Ay-Venüs kavuşumunun etkin olacağı ikindi civarındaki saatlerde aşk ve ilişkilerden, estetik ev sanatsal konulardan yana şansımız yerinde. Ama Ay’ın Neptün ile kare açı yapacağı ve Venüs-Neptün karesini çalıştıracağı bu saatlerde ilişkilere yönelik beklentilerimizi abartmamamız iyi olur gereksiz hayal kırıklıkları yaşamamak adına. Merkür-Satürn kavuşumunun kesinleşeceği bugünde, geleceğe yönelik sağlam ve kalıcı kararlar alabilir, ciddi ve ağırlığı olan konuşmalar yapabiliriz. Bu kavuşum gece 22:39’da kesinleşiyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Hareketli, heyecanlı bir gündeyiz. Ülkemizin güvenlik güçleri, savunma gücümüz, sağlık hizmetleri, memurlar ve hizmetlilerle ilgili konular gündemde yer tutabilir. Ay-Uranüs üçgeninin etkisini göstereceği sabah saatlerinde heyecan ve hareket dorukta olacak. Yeni, sürpriz, güzel gelişmelere açık saatler başlıyor! Yaratıcılığımızı ortaya çıkaracak fırsatları iyi değerlendirebiliriz. Ay-Güneş altmışlığının etkin olacağı öğle sonrası ve akşam saatlerinde ikili ilişkiler adına güzel gelişmeler kaydedebiliriz. İş ve finans konularında da fırsatlara açık olacağımız bu saatleri her türlü iş ve girişim için değerlendirebiliriz. Talepte bulunmak, toplantı düzenlemek, etkin ev önemli pozisyondaki kişilerle bir araya gelmek açısından ideal saatlerdeyiz.

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay Yay burcunda ilerliyor. Ülkemizin güvenlik güçleri, savunma gücümüz, sağlık hizmetleri, memurlar ve hizmetlilerle ilgili konular gündemde yer tutabilir. Sabah saatlerinden itibaren etkisini hissettirecek Ay-Mars üçgeni, kendimizi enerjik hissedeceğimizi gösteriyor. Güç ve efor gerektiren işlerimizi öğle civarındaki saatlere denk getirebiliriz. 13:10’da Ay Yay burcunda açısız ilerlemeye başlıyor ve Oğlak burcuna geçeceği 18:17’ye kadar boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Aradaki saatlerde somut ve kalıcı sonuçlar almakta zorlanabiliriz. Kararsız kalabiliriz. Ama bu durum hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmiyor asla. Günlük işlere devam! Akşam 17:17 sonrasında daha netlik, kararlılık ve istikrar kazanıyoruz. Ay-Neptün altmışlığının etkin olacağı gece saatlerinde dayanışma, karşılıklı özveri enerjisi devreye giriyor. Ruhsal, manevi, ilahi konulara yönelmek açısından güzel saatlerdeyiz. Değerlendirebiliriz.

Cuma günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Ülkemizin diğer ülkelerle ilişkileri, davalar, duruşmalarla ilgili konular gündemde önemli yer tutabilir. Sabah erken saatlerde etkinleşecek Ay-Plüton ve Ay-Uranüs kontakları, dengeyi ve sakinliği tutturmakta zorlanacağımıza işaret ediyor. Sert ve isyankar çıkışlara, gerginliklere, şiddetli durumlara açık saatlerdeyiz. Öğle saatlerinde etkinleşecek Ay-Satürn altmışlığı, dengeye gelmemize, kendimizi kontrol edebilmemize, aklı başında kararlar almamıza ve hareketlere destek veriyor. Ay-Merkür altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde iletişim daha dengeli, aklı başında akmaya başlıyor. Önemli konuşmalarımızı, yazışmalarımızı, paylaşımlarımızı, toplantılarımızı öğle sonrasındaki saatlere almamız daha isabetli olacaktır.

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Ülkemizin diğer ülkelerle ilişkileri, davalar, duruşmalarla ilgili konular toplumsal gündemde önemli yer tutabilir. Sabaha karşı saatlerde henüz etkili olan Ay-Güneş ve Ay-Jüpiter kontakları, güne başlarken daha hevesli, daha iyimser hissedeceğimizi gösteriyor. Tabii yeme içme, ilişkiler, eğlenceli aktiviteler, riskli konularda abartılara kaçma konusunda da bizi uyarıyor. Sabaha karşı 03:04’te boşluğa girecek olan Ay, Kova burcuna geçiş yapacağı 20.59’a kadar boşlukta (açısız) devam edecek ilerlemesine. Ay’ın Kova burcunda ilerleyeceği gece saatleri sosyalleşmek, arkadaşlarla bir araya gelmek için ideal gözüküyor. Bu saatlerde toplumsal ve insani konulara eğilebilir, yardımlaşabilir, entelektüel ve zihinsel konulara vakit ayırabiliriz.

Pazar günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Ekonomik konuların, ödemelerin, harcamaların, dış kaynaklı borç ve kredilerin yazılı basında ve gündemde vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkinleşen Ay-Venüs altmışlığı, güne başlarken aşk ve ilişkilerden yana şansımızın yüksek olacağını gösteriyor. Sevdiklerimizle bir araya geleceğimiz güzel bir Pazar kahvaltısı için ideal gökyüzü konumlarından birini oluşturuyor Ay-Venüs uyumlu açısı. Bu açının ardından gelecek Ay-Uranüs altmışlığı, ilişkilerde heyecan, heves ve sıcakkanlılığı bir kez daha vurguluyor. Rutin dışına çıkmak, değişiklikler yaratarak hayatımızı renklendirmek açısından güzel etkiler devrede öğle saatlerinde. İkindi ve akşamüzeri saatlerinde ise gergin açılar devreye giriyor. Ay-Satürn karesi, hızlı ilerlemekte zorlanacağımızı, engellerle karşılaşacağımızı gösterirken, biraz depresif ruh haline de dikkat çekiyor. Sosyalleşerek, sevdiğimiz konularla ilgilenerek üstesinden gelebiliriz. Ay-Merkür karesinin etkin olacağı gece saatlerinde iletişim biraz gergin akabilir. Sözlerimize dikkat etmemiz gereken saatlerdeyiz!

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle

Öner DÖŞER

6 Ekim 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için http://www.astrolojitelevizyonu.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.  

06.10.2013

Designed by Ongunsoft