Öner Döşer

7 Mart Haftası

Bu sayfa 4221 kişi tarafından ziyaret edildi.

Bu geçişle birlikte, muhtemelen, toplumsal huzursuzluklar da gündemde önemli yer almaya başlayacak. Uranüs-Plüton arasındaki gergin açının öncü burçlardan aktive olmasıyla birlikte, 12 Mart itibariyle şiddete ve teröre yönelik eylemler artabilir, Orta Doğu’da gerginlikler daha da tırmanabilir.

 

Uranüs bu geçişiyle, Koç Noktası’nı tetiklemeye başlayacak. Astrolojik perspektiften bakıldığında, Uranüs’ün Koç Noktası’nı tetiklemesi, insanoğlunun evrim sürecinde önemli bir kilometre taşı olarak görülebilir. Koç Noktası, aynı zamanda bir “Sıfır Noktası” olarak da görüleceğinden, Uranüs’ün bu noktaya teması, eski paradigmanın sıfırlanmasına ve yenisinin ortaya çıkmasına imkan verecektir.

 

Öte yandan, Uranüs’ün Koç Noktası ile temaslarının önümüzdeki yakın süreçten itibaren, etkin doğal afetleri de tetikleyeceğini, deprem ve volkan patlamalarının artacağını öngörmemiz hiç de hatalı olmayacaktır…

 

Pazartesi günü boyunca Ay Koç burcunda ilerleyecek. Haftanın bu ilk gününde kendimizi daha dinç ve girişimci hissedebiliriz. Olaylara bakış açımızın daha iyimserleşeceği, ama bir o kadar da aceleci davranma eğiliminde olacağımız bir gündeyiz. Öğle sonrasındaki saatlerde ise, hızlı ilerlemekte zorlanabilir, engellenmeler yaşayabiliriz. Ay-Satürn arasındaki gergin açılar, yeni iş ve girişimlere adım atmak için pek uygun görülmez. Bu yüzden öğle sonrasındaki saatleri kalıcı ve somut sonuçlar beklediğimiz işler için kullanmak çok akıllıca olmayabilir. Biraz daha akşam saatlerine bırakmakta fayda var. İlerleyen saatlerde gergin ve bloke edici enerjiler giderek etkisini kaybetmeye başlıyor.

 

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Koç burcunda hareket ediyor olacak. Gün boyunca hızlı ilerleyebileceğimiz ve fazlaca engellere takılmayacağımız rahat bir akış söz konusu. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Neptün arasındaki uyumlu açının olumlu etkileri devreye giriyor. Bu saatleri sosyal ilişkiler, seyahatler, artistik-müzikle alakalı ve psişik aktivitelere girişmek, hastaneleri veya hemşireleri ziyaret etmek, ilaç tedavisine girişmek, ruhsal ve mistik öğretilere başlamak için kullanabiliriz. 18.03’te boşluğa girecek olan Ay, 19:51’de Boğa burcuna geçiş yapıyor. Bu saatler arasında kalıcı adımlar atmamakta fayda var. Gece saatleri daha sakin ve durgun geçeceğe benzer. Güzel bir akşam yemeği eşliğinde sohbet için ideal bir gecedeyiz.

 

Çarşamba günü boyunca Ay Boğa burcunda hareket ediyor. Huzur ve sakinlik arayacağımız bir gündeyiz. Hızlı hareket etmeksiniz, olayları garantiye alarak ilerlememizde fayda var. Soğukkanlılık kazandıracak! Öğle saatlerinde etkinleşecek Ay-Venüs karesi, kadınlarla ilişkilerde ve aşk ilişkilerinde zorlanmalara işaret ederken, gün boyunca yeme içmemize dikkat etmemiz gerekeceğini gösteriyor. Akşam saatlerinde Ay-Mars altmışlığı etkinleşiyor. Efor ve cesaret gerektiren işlerde olumlu sonuçlar almak adına bu saatleri kullanabiliriz. Gün boyunca kavuşumda olacak Merkür-Uranüs kavuşumu, yeni görüşlere ve öğrenmeye çok yatkın olacağımız, yaratıcı fikirlerimiz sayesinde başarı elde edebileceğimiz bir günde olduğumuzu göstermekte. Beyin fırtınası yapmak, iletişim alanında hareketlenmek için çok isabetli bir gündeyiz. Öte yandan, dünya genelinde sert rüzgarlar ve fırtınalara da açık olacağız. Akşam 19:46’da Merkür Koç burcuna geçiş yapıyor. Hızlı düşünmek ve hareketli olmak zamanı!

 

Perşembe günü boyunca Boğa burcunda hareket edecek olan Ay, duygusal anlamda kendimizi daha sakin tutabileceğimiz ve istikrarlı duygusal bağlar kurabileceğimiz bir günde olacağımızı işaret ediyor. Sabah saatlerinden itibaren etkin olacak Ay-Güneş altmışlığı, etkin ve unvanlı kişilerle birlikte işlere girişmek, onlardan yardım görmek, kısa seyahatler, değişimler, yeni arkadaşlıklar, sosyal ilerleme sağlayacak durumlar, edebi veya dini konularla ilgili girişimler için uygun saatlerde olacağımızı gösteriyor. Olumlu etkiler öğle sonrasında da devam ediyor. Venüs-Jüpiter altmışlığının olumlu etkilerinin maksimumda hissedeceğimiz bu güzel günde, özel ve sosyal alanda olsun, iş ve geleceğimizi ilgilendirecek iş ve ilişkiler alanında olsun, yeni adımlar atmak için çok uygun zamanlardayız. Jüpiter ve Venüs Astroloji’de iyiciller olarak tanımlanırlar ve uyumlu açılarının olduğu günlerde girişilecek işlerden büyük faydalar elde etmek mümkündür. Bu olumlu etki gün boyunca devrede olacak…

 

Cuma sabah 07:26’da’da Boğa burcunda iken Uranüs ile son açısını yaptıktan sonra çok kısa bir süre için boşluğa girecek olan Ay, 07:30’da İkizler burcuna geçiş yapıyor. Uranüsyen etkilerle birlikte güne heyecanlı ve hareketli başlıyoruz. Yeni şeyler öğrenmek, iletişimde bulunmak, önemli görüşmeleri aktif etmek için çok isabetli bir gündeyiz. Kendimizi iyi ifade edebilme şansımız yüksek. Yeni fikirlerimizle dikkat çekebiliriz. Bu etkiler özellikle de Ay-Merkür altmışlığının etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde artıyor. Akşam saatlerine kadar etkin olacak bu uyumlu açı: edebi işlere, yazmaya başlamak, yeni hesaplar hazırlamaya başlamak, ticari işler, postaları ve mesajlar göndermek, kolileri göndermek, kontratlar ve anlaşmalar imzalamak, eğitsel çalışmalar yapmak, zeki, entelektüel veya bilimsel kişilerle irtibat kurmak, ticari işler, maharet ve esneklik isteyen işlere başlamak, zihinsel veya edebi konulara başlamak, avukatlarla, sekreterlerle ve edebi kişilerle irtibata geçmek için uygun zamanlarda olduğumuzu gösteriyor.

 

Cumartesi günü boyunca İkizler burcunda hareket edecek olan Ay, iletişim ve bilgi alışverişlerinin yoğunluk tutacağı bir dönemde olduğumuzu gösteriyor. Saat 02:49’da Uranüs Koç burcuna geçiş yapıyor. Sabah erken saatlerde Ay Jüpiter ile ve ardından da Venüs ile uyumlu irtibat kuruyor. Sevgi alışverişlerinin daha rahat akacağı bu saatlerin ardından 09:50 civarında Ay-Mars arasındaki gergin açı devreye giriyor. Sakarlıklara ve kazalara karşı uyanık olmamız gereken bu saatlerde, ilişkilerimizde gerginlikler yaşama riskimiz de var. Gereksiz duygusal çıkışlar ilişkilerimizi ve sağlığımızı zorlayabilir. Öğle saatlerinde Ay-Satürn üçgeninin duygularımızı kontrollü bir şekilde ifade edebileceğimiz ortam yaratacak pozitif etkileri var. Bu saatler civarında ve sonrasında girişeceğimiz işlerden somut ve kalıcı sonuçlar elde etmemiz daha kolay olacak. Gece geç saatlerde ise Ay-Güneş karesinin ilişkilerimizi geren ve aile içi gerginliklere sebep olabilecek etkilerine karşı uyanık olmamızda, otoriteyi temsil eden kişilerle gergin ortamlar yaratmamamızda fayda var.

 

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay İkizler burcunda hareket edecek. Sabah saatlerinde henüz etkin olacak Ay-Güneş karesinin gerginlikleri devrede olacak. Öğle sonrası saatlerde Ay-Neptün üçgeninin duygusal anlamda destekleyici etkileri devreye giriyor. Sosyal ilişkilerde bulunmak, seyahatler yapmak, deniz kenarı yerlerde vakit geçirmek, artistik-müzikle alakalı ve psişik aktivitelere girişmek, hastaneleri ziyaret etmek, ilaç tedavisine girişmek, ruhsal ve mistik öğretilere başlamak için saatlerdeyiz. 15.11’de boşluğa girecek olan Ay, 16:30’da Yengeç burcuna geçiş yapacak. Bu kısa süreçte kalıcı veya somut sonuç beklediğimiz işlere girişmememizde yarar var. Akşam saatlerinde Ay-Uranüs karesinin duygusal türbülanslara açık hale getiren gergin etkileri devreye giriyor. Bu saatlerde seyahatler ve taşınmalar, kamusal görevi olan kişilerle görüşmeler, evlilik, havacılık, elektrikle alakalı veya gizemli konularla alakalı işlere girişmek, tehlikeli işlere girişmek için uygunsuz enerjiler devrede olacak. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Plüton karesi, fikir ve görüşlerimizi gereğinden fazla baskıcı bir şekilde ortaya koymaktan zarar görebileceğimizi, aklımızı gereksizce takacağımız şeylerden dolayı lüzumsuz yere melankoli ve baskı hissedeceğimizi gösterebilir. Önemli konuşmaları bugüne almamakta ve zihnimizi gereğinden fazla zorlamamakta fayda var…

Öner DÖŞER

7 Mart 2011, Pazartesi

ASTROLOJİ OKULU

 

 

 

 

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

 

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız…

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

06.03.2011

Designed by Ongunsoft