Öner Döşer

7 Mayıs Haftası

Bu sayfa 12623 kişi tarafından ziyaret edildi.

REKABET KIZIŞIYOR!

İletişim gezegeni Merkür Koç burcunda ilerlerken, açık ve net ifadeler, rekabetçi, meydan okuyan sözler ve beyanlar artar. Bu normaldir. Fakat önümüzdeki hafta Merkür’ün Plüton, Mars ve Uranüs ile açıları, bu hafta rekabetin hayli yoğun hissedileceğini gösteriyor. Mücadeleli bir haftaya giriyoruz!

Haftanın genel ve BURÇLARA göre değerlendirmeleri ve Orta Noktalar konusunda uzman eğitmenimiz Zerrin Zindancıoğlu ile sohbetimiz için linki ziyaret edebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=36emqUjllK8&t=136s

Söz düelloları

Merkür zaten fikir tartışmalarına eğilimli, fikrini direkt ve açık ifade etmeyi temsil eden Koç burcunda ilerliyor. Bu hafta sonundan başlayarak (5-6 Mayıs) etkisini gösterecek Merkür-Plüton karesi adeta “yiğitler meydana” der gibi kışkırtıcı ifadelerin vurgu kazanacağını, kendini güçlü ifade becerisinin vurgulu bir şekilde ortaya konulacağı bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. 7 Mayıs Pazartesi günü kesinleşecek bu açı, başarı ve güç elde etmek ya da kazanmak için her türlü fikri ve düşünceyi ortaya koymayı, konuşmayı, yazmayı ifade eder. Tabii karşılıkları gelecek, böylelikle konuşma karşılıklı söz düelloları haline dönüşecektir muhtemelen.

Merkür-Uranüs kavuşumunun Mars ile kare açısının etkili olacağı 12-13 Mayıs tarihleri, söz düellolarının zirveye varacağı bir hafta sonu yaşayacağımızı düşündürüyor. Sanırım herkes eteklerindeki taşları ortaya dökecek! Koç burcunun son derecesinde kesinleşecek Merkür-Uranüs kavuşumu haritasında Ay’ın da Koç burcunda yer aldığını ve kavuşuma dahil olduğunu görüyorsunuz. Bu üçlünün Mars-Plüton kavuşumuna da etkili bir dik açısı mevcut.

 

 

Aceleci kararlardan ve konuşmalardan kaçının!

Haftalık transit dökümü alındığında, Koç burcunda ilerleyen Merkür’ün stresli açılarının tüm hafta genelinde etkili olacağı görülmekte. Bu görünüm, aceleci ve riskli kararlardan ya da fazla düşünmeden yapılan konuşmalardan ve yargılamalardan kaçınmak gerektiğini de göstermekte. “Öfkeyle kalkan zararla oturur!” sözünü akımızdan çıkarmamaya özen göstermemizde, bilgece, sakin ve sağduyulu hareket etmeye gayret etmemizde fayda var. Yoksa muhtemel sonuçlarından zarar görebiliriz.

Askeri alanda hareketlilik?

Hareket ve cesaret gezegeni Mars dünya astrolojisinde askeri konularla, ordularla, saldırılarla bağdaştırılır. Mars’ın sert açılarının etkili olduğu zamanlarda ortamda agresyon ihtimali yükselir ve askeri konularda ya da güvenlikle ilgili konularda önemli gelişmeler muhtemeldir.

Mars Koç ve Akrep burçlarını yönetir ve Oğlak burcunda yücelir. Yani Mars bu burçlarda yer aldığında enerjisi daha güçlü hissedilir ve doğası gereği temsil ettiği olaylarda hareketlenme görülür.

Oğlak burcunda seyretmekte olan Mars, bu burcun 28 derecesinde maksimum yüceldiği yere varır, yani enerjisinin en vurgulu şekilde hissedildiği yere… Mars maksimum yüceldiği dereceye 11 Mayıs Cuma günü varıyor ve bu dereceyi tamamlaması 13 Mayıs akşamını buluyor. Bu şartlarda önümüzdeki hafta sonu boyunca Mars enerjisini vurgulu biçimde hissedeceğiz ve yaşadığımız olaylarda bunun izlerini göreceğiz muhtemelen!

Sert esen rüzgarlar

Merkür’ün diğer gezegenlere ardı ardına açıları, hava koşulları hakkında da bazı ipuçları veriyor. Merkür rüzgarları temsil eder ve sert açılarının olması, sert esen rüzgarlar ve hızlı değişen hava koşulları konusunda bizi uyarıyor bir taraftan da… Denizde olanların da dikkatli olmasında fayda var!

Doğal afetlere yönelik işaretler

Güneş-Jüpiter karşıtlığı, Venüs-Neptün karesi ve en önemlisi Merkür-Uranüs kavuşumunun Mars-Plüton kavuşumuyla dik açıları, doğal afetlere, özellikle de depremsel aktivitelere dikkat çekiyor. Bu bağlamda Ay’ın Oğlak ve Koç burçlarında seyrettiği günlere odaklanmakta ve dikkatli olmakta fayda görüyorum. Ay bugün ve yarın Oğlak burcunda seyrederken (4-5-6 Mayıs) 11 Mayıs Cuma öğle sonrasından itibaren Koç burcunda seyretmeye başlayacak. Sadece Türkiye için değil, dünya geneli açısından bahsediyoruz tabii ki.

İlişkilerde hayal kırıklıkları

İlişkiler gezegeni Venüs, idealler gezegeni Neptün ile dik açısını 7 Mayıs Pazartesi gecesi kesinleştiriyor (00:58). Venüs-Neptün arasındaki uyumsuz açılarda, ilişkilere yönelik hayal kırıklıkları vardır. Buradaki en büyük problem, büyük olasılıkla karşımızdaki kişileri fazla idealize etmek, olduğundan fazla görmekten kaynaklanır.

Değerlendirebileceğimiz günler

Dikkatli adımlar atmamız gereken bu kritik haftada işlerimizi daha rahat yürütebileceğimiz ve zorlukları daha kolay aşma fırsatı sunun günler Çarşamba ve Perşembe günleri ve Cuma gününün ilk yarısı olarak görülüyor. En dikkatli olmamız gereken günler ise Pazartesi, Cumartesi ve Pazar günleri…

Salı günü öğle sonrasında, Çarşamba ve Perşembe günlerinde ve Cuma öğle öncesinde uluslararası işler, eğitim ve yayıncılık alanları, seyahatler, hukuksal konular ve finansal konularda girişimler yapabilir ya da önemli gelişmeler kaydedebiliriz.

Daha sakin ve huzurlu bir atmosfer

İletişim gezegeni Merkür’ün Boğa burcunda hareket etmeye başlayacağı Pazar gününden itibaren (15:40) iletişimde, önemli konuşma ve yazışmalarda ya da toplantılarda daha sakin ve huzurlu bir atmosfer yakalayabilir, uzlaşma noktasına daha kolay varabiliriz. Ticari konularda daha garantici ve sağlam adımlar atmak açısından da 14 Mayıs haftasını tercih edebiliriz.  

ISAR eğitimlerimizden kareler

Okulumuzun müfredat programında yer alan Etik Farkındalık ve Danışmanlık Becerileri eğitimlerini ISAR Başkanı ve eğitim direktörü Aleksandar Imsiragic ve ISAR eğitmenlerinden Lea İmsiragic’in eğitmenliğinde, Diploma sınıfı öğrencilerimizle birlikte sürdürüyoruz. Pazartesi akşamına kadar devam edecek eğitimden keyifli kareler… 


DEĞİŞİM ZAMANI – ONLİNE SEMİNER

 

 

10 Mayıs Perşembe gecesi 20:30-22:45 saatleri arasında ONLINE olarak Perculus sistemi üzerinden sunacağım bu seminerde, içinde bulunduğumuz 2018 yılından başlayarak, önümüzdeki sekiz yıllık dönem içerisinde yaşayacağımız bu önemli değişimlerin hangi alanlarda ve ne yönde gerçekleşebileceğine yönelik tahminlerini paylaşacağım. Sunum içerisinde Amerikan Doları, Euro, Bitcoin, Avrupa Birliği, NATO astroloji haritalarına ilaveten Türkiye başta olmak üzere ABD, Çin, Rusya, İran, İsrail, İngiltere gibi çeşitli ülkelerin astroloji haritaları üzerinden de değerlendirmeler yapacağım ve jeofiziksel açıdan da tahminler paylaşılacağım. Bilgi ve katılım için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/duyurular/online-seminer---degisim-zamani-235


Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Değişik ve farklı fikirler ortaya koymak adına güzel bir gündeyiz diyebiliriz. Ama düşüncelerimizi baskıcı biçimde ortaya koymaktan, empoze etmekten, ille de benim dediğim olsun tavrından kaçınmamızda fayda var, zira Merkür-Plüton karesinin etkili olduğu bir gündeyiz ve bu yönde eğilim gösterebiliriz. Özel ilişkiler ya da sosyal hayat ve iş hayatındaki ilişkilerimiz açısından girişimler veya görüşmeler düşünüyor isek, Ay-Venüs üçgeninin etkisini gösterdiği akşam saatlerini tercih edebiliriz. Öte yandan, her ne kadar bu uyumlu açı etkili olsa da, Venüs-Neptün karesinin ilişkiler yönünde zorlanmayı ifade eden etkileri de hayli baskın olacak, farkında olalım!

Salı günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. İdealist girişimlere ve toplum yararına işlere yatkınlık göstereceğimiz bir gündeyiz. Ay’ın Güneş-Jüpiter karşıtlığını tetikleyeceği sabah saatlerinde abartılara, aşırılıklara meyil gösterebiliriz, farkında olalım! Gereksiz harcamalar, boyumuzu aşan işlere girişimler yönünde eğilim gösterebiliriz. Ay-Merkür altmışlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde girişeceğimiz işlerde gerek kendimizi daha iyi ifade şansı bulacağımızdan, gerekse uzlaşı atmosferi oluşacağından, önemli iş ve görüşmelerimizi günün bu ikinci yarısına denk getirebiliriz. 

Çarşamba gününe geçişte henüz Kova burcunda ilerleyen Ay, saat 05:28’de Uranüs ile altmış derecelik açısını kesinleştirdikten sonra kısa bir müddet için boşluğa giriyor ve 06:10’da Balık burcuna geçiyor. Gün genelinde rahat bir akış mevcut olduğundan, biz de kendimizi akışa bırakırsak, daha kolay ilerleyebiliriz. Ay-Satürn altmışlığının etkili olduğu akşam saatleri civarında ayaklarımızı yere sağlam basmamız ve gerçekçi olmamız gereken işlerde önemli ve olumlu gelişmeler yakalayabiliriz.

Perşembe günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Yardımlaşma, paslaşma, birlikte ilerleme açısından güzel fırsatlara açık bir gündeyiz. Ay-Neptün kavuşumunun etkisinde geçecek olan öğle öncesi saatlerde ruhsal ve manevi konularda güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Ay-Jüpiter üçgen açısının etkili olduğu öğle-akşam arasındaki zaman diliminde gerek manevi, gerekse maddi konularda girişimler yapabiliriz. Turizm, eğitim, yayıncılık, hukuk, uluslararası işlerde güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Ay-Venüs karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde ilişkiler adına biraz stresler olsa da, hemen ardından gelen Ay-Güneş altmışlığının olumlu etkisiyle olumsuzlukları kolay aşabileceğiz. Hayatımızda önem taşıyan kişilerle görüşmeler açısından akşam 20:00 sonrasını tercih edebiliriz. Bu saat sonrasında Ay’ın Güneş ve Plüton ile altmış derecelik uyumlu açıları etkili olacak zira…

Cuma gününün ilk yarısında Balık burcunda ilerleyen Ay, işlerimizin rahat ve ılımlı akacağını düşündürüyor. Dengeli bir biçimde risk alabilir, herhangi bir alanda girişim cesaretimizi agresif olmayan biçimde ortaya koyabiliriz. Saat 12:02’de Mars ile altmış derecelik uyumlu açısının ardından boşluğa giren Ay, saat 15:40’ta Koç burcuna geçiyor. Günün geri kalanında Ay’ın Kiron ile kavuşumu var ve bu kavuşum başkalarını cesaretlendirme, harekete geçirme yönünde aktif çalışacak gibi gözüküyor. Aktif, agresif bir enerji akışının etkili olduğu akşam saatlerinde sakarlıklara dikkat edelim ve acelecilikten kaçınalım mümkün olduğunca! Ve gereksiz tartışmalardan da uzak durmaya bakalım!

Cumartesi günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Haftanın en aktif ve hareketli günündeyiz! Ay-Satürn karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde arzu ettiğimiz gibi hareket etmekte zorlanabilir, tutukluk yaşayabiliriz. Gün boyunca etkili olan Güneş-Plüton üçgeni, kendimizi güçlü bir şekilde ifade etme arzumuzu körüklüyor. Yine gün boyunca etkili olan Merkür-Mars karesi de gözü kara cesaret ve agresif rekabet yönünde eğilim gösterme olasılığını tetikliyor. Hızlı, düşünmeden, aceleci kararlar almaktan ya da konuşmalar yapmaktan uzak durmamız yerinde olur. 

Pazar gününün ilk yarısında Ay Koç burcunda ilerliyor. Ay-Venüs altmışlığı ile güne başladığımız sabah saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana şansımız yerinde olacak. Ama Ay’ın Mars ile dik açı, Uranüs ile kavuşumunun etkisini göstereceği günün ikinci yarısı hayli agresif ve stresli gözüküyor. Haftanın zorlu günlerinden birindeyiz ve Merkür-Uranüs kavuşumu da son derece sıra dışı, beklenmedik, sürpriz gelişmelere, konuşmalara, açıklamalara atıfta bulunan bir günde olduğumuzu gösteriyor. Saat 15:40’da Merkür Boğa burcuna geçiyor. Ay’ın Mars-Uranüs karesini tetiklediği agresif, değişken, sürprizlerle ve beklenmedik gelişmelerle dolu akşam saatlerinin ardından Ay’ın Boğa burcuna geçtiği 21:15 sonrasında biraz olsun rahatlıyoruz! Ay-Merkür kavuşumunun etkili olduğu gece saatlerinde barışçı, huzurlu, uzlaşmacı bir atmosfer var, değerlendirebilir, önemli konuşma ve yazışmalarımızı bu zaman dilimine denk getirebiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

5 Mayıs 2018, Cumartesi

Astroloji Okulu, Şaşkınbakkal  

 

04.05.2018

Designed by Ongunsoft