Öner Döşer

7 Nisan Haftası

Bu sayfa 9785 kişi tarafından ziyaret edildi.

7 Nisan haftası: SAHİP ÇIK YA DA VAZGEÇ!

Haftaya hareketli, aktif ve dinamik bir başlangıç yapıyoruz. Pazartesi günü, Ay-Güneş arasındaki dik açının kesinleşmesiyle birlikte, 30 Mart’taki yeniaydan sonra attığımız adımlara sahip çıkmave hedeflere ulaşmak için kararlı olma ya da vaz geçme ve arkasını bırakma eğilimi belirginleşmeye başlıyor.

Bu faz Ay-Güneş arasında kare açı ile başladığı için öncelikle sert ve zorlayıcı etkileri görülür. İç huzurunu kaybetme pahasına olsa bile kendini ifade, mücadele, gelişme, bağımsızlaşma arzusu vardır. Gelişimi kısıtlayan faktörlerden kurtulmaya bilinçsizce bir zorlama görülür. Kritik bir fazdır ve projelerin hayatta kalması, var olması yönünde mücadele verilmesi söz konusudur. Zira yeniayda ekilen tohumlar toprak yüzeyine çıkmıştır ve bu yüzden de her türlü hava şartlarına maruz kalmaya başlamıştır. Bu yüzden krizlerle doludur. Toplumsal olarak yapılması gereken şeylerin kararlarının alınmasına, daha önce ortaya atılmış teorilere, adımlara sahip çıkılması veya bunlardan vazgeçilmesi arasında bir tercih yapma gerekliliği vardır. Çünkü bundan sonrasında ilerlenecek yön, tam bu noktadan itibaren belirginleşmek durumundadır. İki zıt güç arasında bir seçimde bulunmak zorunda kalınabilir. Öngörülemez ve tepkisel davranış şekilleri sergilenebilir.Genel kriterlere ayak uydurulması zor olan bir dönemdir. İçgüdüsel bir biçimde aksiyon alma eğilimi vardır. Bu adeta bir testten geçme dönemidir. Huzursuzluk ve zorlanma vardır. Büyümenin temeli bu faz üzerine kuruludur. İnisiyatifi ele almak gereken bir dönemdir. Keskin bir dönemeçten geçildiğinden, sağlam bir yer kazanabilmek için büyük çaba sarf edilmesi gerekecektir.

Yeniaydan başlayan ay fazları sekiz tanedir ve hayatımızın genel akışını çok güzel bir şekilde ifade eder. Özetle; yeniay başlatma, hilal genişletme ve somutlaştırma, ilk dördün eylem ve mücadele, büyüyenay geliştirme, üstesinden gelme ve ifade, dolunay tatmin ve hasat, küçülenay kazanılmış kapasiteyi başkalarıyla paylaşma, son dördün yeniden düzenleme, balzamik salıverme dönemidir.Ay fazları hakkında detaylı bilgiyi Astroloji Öğreniyoruz kategorimiz için hazırladığımız videodan edinebilirsiniz.   

http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-fazlari-ve-gunluk-hayatimiz-oner-doser-astroloji-ogreniyoruz/

Pazartesi akşamı Merkür Koç burcuna geçiyor. Merkür bu burçta kendinden aktif, emin, iddialı, enerjik ve açık sözlü konuşma tarzına eğilim yaratır. Çabuk öğrenme, çabuk karar verme ve kararlarını hızlı bir şekilde açıklama temayülünü arttırır. Bunlar genellikle cesur ve bazen de riskli kararlardır. Fakat bazı zamanlarda, çabuk sonuca gitmenin getirdiği olumsuz sonuçlar da olacaktır. Aceleci açıklamalar ya da yorumlar istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bu yerleşim, ikili ilişkilerde çabuk iletişim kurabilme yeteneğini gösterir. Hayat hedefleri konusunda cesur kararlara, idari konularda pratik ve çabuk çözümler üretebilmeye, inisiyatif alabilme ve düşündüğünü toplum önünde açıkça söyleme cesaretine işaret eder. Sosyal çevre ile iletişimde girişkenliği de gösterecektir. İdealist fikirler ortaya sürülebilir. Kendi fikirlerini ve hakkını savunma arzusu, tartışmalara yatkınlık da Merkür’ün Koç burcunda ortaya çıkarabileceği etkilerdendir.  

Salı gece yarısından hemen sonra Güneş-Mars karşıtlığı kesinleşiyor. Bu karşıtlık, otorite çekişmelerine, kıran kırana rekabete, otoriteye karşı çıkışa yönelten nitelikler taşır. Otoriteyi temsil eden kişiler kendilerini ortaya koyarken (Güneş) agresif ve fazla cesurane (Mars) tavırlar takınabilir, çatışmadan kaçınmak yerine çatışmaya sürükleyebilir, yangını körükleyici davranışlarda bulunabilirler. Bu, sadece toplumda önemli pozisyon tutan kişiler için değil, yönetme vasfını ortaya koyan herkes için geçerlidir. Başkaları tarafından kışkırtılması ve sonuçlarını düşünmeden girişimlerde bulunulması muhtemel birkaç günlük süreçtir. Bu günlerde biraz ağırdan almayı, acele hareket etmemeyi, kendimizi kontrol etmeyi başarmamız gerekiyor. Sert tartışmalara, dalaşmalara, kavga ve çekişmelere, sakarlıklara ve kazalara açık olan bu birkaç günlük zaman diliminde, hızlı hareket etmekle aceleciliği birbirinden ayırt etmemiz, yangına körükle gitmemeyi başarabilmemiz gerekiyor. Güneş-Mars arasındaki bu karşıtlığın etkileri, Ay’ın bu açıyı tetikleyeceği Pazartesi gününden itibaren çok belirgin olacak.

Cumartesi sabaha karşı Venüs-Neptün kavuşumu kesinleşiyor. Haftanın bütün agresyonunu yumuşatacak, ılımlılık ve dengeyi sağlamamızda yardımcı olacak, içimizdeki merhamet ve şefkati ortaya çıkaracak bu kavuşum tam da zamanında gerçekleşiyor. Koşulsuz sevgiyi temsil eden Neptün’ün, ilişkiler ve sevgiyi sembolize eden Venüs ile kavuşumu, birbirimizi olduğu gibi kabul edebilmemiz, farklı görüşlere anlayışla yaklaşabilmemiz, karşımızdakilere esneklik gösterebilmemiz yönünde güzel etkiler ortaya çıkarabilir. Affedicilik tarafımıza atıfta bulunacak bu güzel kavuşum, bizi nefret ve öfkeden, agresif çıkışlar yapmaktan uzaklaştırabilir. Umarım da böyle olur. Çünkü buna ihtiyacımız olan, birlik ve bütünlüğümüzü korumamız, gerekli değişimleri yaparken, dengeli ve adil olmamız gereken bir süreçten geçmekteyiz. Hepimiz için en iyisini dilemek, barış, huzur, sevgi ve bütünlük içerisinde kalabilmemiz için dua, meditasyon yapmakla kalmayıp aktif rol almamız gerektiğini gösteren bu güzel kavuşum, artistik ve sanatsal konularda yaratıcılığı da körüklüyor ve bu alanlarda girişimlere teşvik ediyor adeta. Öte yandan, Ay’ın bu ikiliye karşıt açı yapacağı Cuma günü ilişkiler konusunda huzursuzluk, tolerans eksikliği ve hayal kırıklığı risklerine dikkat çekiyor!  

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Yengeç burcunda ilerleyecek olan Ay, oldukça hassas, duygusal anlamda tepki vermeye açık, değerlerimize önem vereceğimiz bir günde olacağımızı gösteriyor. Ay’ın ülkemiz astroloji haritasının 1. evinden geçiş yapıyor olması, halkımızın kararları, seçimleri, görüşleri, sağlığı ile ilgili konuların vurgu kazanacağını gösteriyor. Gün boyunca ağırlıklı olarak stresli açılar hakim olacağından, duygusal çıkışlar görülebilir. Gece yarısını takip eden ve sabaha karşı saatlerde Ay’ın Jüpiter, Uranüs, Plüton T-karesini tetikleyecek olması, güne başlarken duygusal anlamda çalkantılı hissedebiliriz. Ay-Güneş karesinin etkin olacağı sabahın ilerleyen saatlerinde ve öğleye doğru saatlerde stres ve gerginlikler daha da artıyor. Otorite ve güç çekişmeleri, anlaşmazlıklar, şartları zorlama isteği baskınlık kazanıyor. Bu saatlerde girişeceğimiz işlerde mücadeleyi göze almamız gerekecektir. Onay ve kabul görme konusunda da sorunlar yaşayabiliriz. Ay-Mars karesinin etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde çekişme, rekabet, mücadele iyice kızışıyor. Ay-Satürn üçgeninin sakinleştirici, frenleyici etkileri gece saatlerinde devreye giriyor. 21:13’te bu açının kesinleşmesinden sonra Ay boşluğa giriyor. Akşam saatlerinde Koç burcuna geçecek olan Merkür, hızlı ve sert kararlar alma, yeni fikirler ve görüşlerle ortaya çıkma eğilimimizi körüklüyor. Merkür’ün Koç burcuna geçişiyle ilgili detaylı bilgiyi yazımın giriş bölümünde bulabilirsiniz.

Salı günü sabah saatlerinde henüz Yengeç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, öğlen saat 12.50’de Aslan burcuna geçiyor. Sabah saatlerinde kazanamadığımız kararlılığı, öğle sonrasında kazanmaya başlıyoruz. Sabah saatlerinde henüz belirginleşmemiz şeyler, öğle sonrasında belirginleşmeye başlıyor. Önemli iş ve girişimlerimizi öğle öncesi saatlere almamak daha isabetli olabilir. Zira, Ay boşlukta iken belirsizlikler vardır ve girişim yaptığımız veya yapacağımız konuların ne yönde ilerleyeceği henüz netleşmeyebilir. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Merkür üçgeninin etkinleşmesiyle birlikte bilgilenme, haberler alma, iletişimin pozitif yönde akması daha mümkün gözüküyor. Önemli açıklamaları, bilgilendirmeleri, anons ve duyuruları bu saatlere alabiliriz. Anlaşmalar yapmak, toplantılar düzenlemek, yazışmalar ve konuşmalar açısından da değerlendirebileceğimiz güzel saatlerdeyiz. Akşam saatlerinden itibaren Güneş-Mars karşıtlığının gergin etkileri belirginleşiyor. Otorite ve güç çekişmelerine, kıran kırana rekabete, otoriteye karşı çıkışa yönelten nitelikler taşıyan bu karşıtlığın genel etkileri hakkındaki bilgiyi yazımın giriş kısmından edinebilirsiniz. Gün boyunca Ay ülkemiz astroloji haritasının 2. evinde ilerleyeceğinden, parasal konular ve sahip olduğumuz değerlerle ilgili konular ön planda olacak.  

Çarşamba günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Kendine güven, güçlü ve iradeli kararlar ve gelecekten umut kavramlarının vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Ay ülkemiz astroloji haritasının 2. Evinde ilerleyeceğinden parasal konular, sahip olduğumuz imkanlar ve değerlerle ilgili temalar vurgu kazanabilir. Sabah saatlerinde henüz Güneş-Mars karşıtlığının çekişmeli ve gergin etkileri devrede olacak. Kendimizi ifade etmek ve istediğimizi almak için kararlı olmamız ve mücadele etmemiz gerekebilir. Ay-Uranüs üçgeninin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde sürpriz ve akıcı gelişmeler yakalayabilir, beklenmedik şekilde hız kazanabiliriz. Akşam saatlerinden sonra Ay-Mars üçgeninin enerjiyi ve cesareti yükselten, girişimi teşvik eden uyumlu açısı devreye giriyor ve bu etkiler gece saatlerinde de devam ediyor. Açılar hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Astroloji Öğreniyoruz kategorimizde yayınladığımız açılar videomuzu izleyebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/acilar-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

Perşembe günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. İrade becerilerimizi ve kendimizi ifade etme yeteneklerimizi ortaya koyabileceğimiz bir gündeyiz. Ay ülkemiz astroloji haritasının 3. evinde ilerleyeceğinden, yakın çevre, komşu devletler, medya ve medya mensubu kişilerle ilgili konular, yazılar ve yayınlarla ilgili temalar vurgu kazanabilir. Sabah erken saatlerde Ay-Güneş üçgeninin iyimserleştirici ve ilerlemeyi kolaylaştırıcı etkileri devreye giriyor. Ama bu açının hemen ardından, sabahın ilerleyen saatlerinde etkin olacak Ay-Satürn karesi, engellenmeler, gecikmeler yaşayabileceğimizi, duygusal anlamda depresifliğe yatkın olabileceğimizi gösteriyor. Ama bu etkiler geçici pek tabii ki! Bu açının kesinleşeceği 09:25’ten sonra, günün geri kalanında Ay boşlukta ilerliyor olacak. Bu saat sonrasında girişeceğimiz işlerden beklediğimiz sonuçları almamız ya da netleşme yakalamamız zor olabilir. Ay’ın boşlukta olmasının ne demek olduğunu ve genel etkilerini anlattığım videoyu izleyerek, bu konu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

Cuma gününe geçişten kısa bir müddet sonra, saat 01:07’de Ay Başak burcuna geçiyor. Detayların önem taşıyacağı, planlı ve organize hareket etmemiz gereken bir gündeyiz. Ay ülkemiz astroloji haritasının 3. evinde ilerleyeceğinden, yakın çevre, komşu devletler, medya ve medya mensubu kişilerle ilgili konular, yazılar ve yayınlarla ilgili temalar vurgu kazanabilir. Öğle saatlerinde etkinleşen Ay-Venüs karşıtlığı, çok büyük olumsuzluklara işaret etmese de, ilişkilerde zorlanma, zıtlaşmalara dikkat çekiyor. Bu açının ardından kesinleşecek Ay-Neptün karşıtlığı da hayal kırıklığı, yanılgı, kararsızlık ve yön değişikliklerine işaret ediyor. İlişkilere yönelik önemli kararlarımızı bugüne denk getirmemek isabetli gözüküyor! İnsan ilişkilerinde esneklik ve toleransımızı gerektiği şekilde kullanmakta zorlanabiliriz. Akşam saatlerinden sonra etkin olmaya başlayacak Ay-Jüpiter altmışlığı, özellikle gece saatlerinde arzu ettiğimiz dengeyi yakalayabileceğimizi, özel ve sosyal ilişkilerimizde güzel gelişmeler yakalayabileceğimizi gösteriyor. Şanslı saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz!

Cumartesi günü boyunca Başak burcunda ilerleyecek olan Ay, mantıklı ve rasyonel kararlar almamız ve ince eleyip sıkı dokuyacağımız bir günde olduğumuzu gösteriyor. Ay ülkemiz astroloji haritasının 4. evinden geçiş yapacağı için, ülkemizin iç atmosferi, toprakları, sınırları, sınır komşuları, muhalefet partileriyle ilgili konular vurgu kazanabilir. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Plüton üçgeninin duygusal anlamda destek bulmayı ve birlikte güç kazanmayı ifade eden uyumlu etkileri devrede olacak. Sabah saatlerinde kesinleşecek Venüs-Neptün kavuşumu, ılımlılık ve dengeyi sağlamamızda yardımcı olacak, içimizdeki merhamet ve şefkati ortaya çıkaracak. Bu güzel kavuşumun etkileri ve nasıl değerlendirebileceğimiz hakkında bilgi edinmek için yazımın giriş bölümünü okuyabilirsiniz. Ay-Satürn altmışlığının etkisini göstermeye başlayacağı akşam saatlerinde sağlam adımlar atabilir, dengeli ve kalıcı sonuçlar elde edebiliriz. Ama Ay’ın boşluğa gireceği 20:11 sonrasına kalmasak iyi ederiz.

Pazar gününe başlarken Ay henüz Başak burcunda ve boşlukta ilerliyor. Sabah saatlerinde henüz bir şeyler netleşmeyebilir. Belirsizlikler olabilir. Ay’ın Terazi burcuna geçişiyle beraber programımız da netleşmeye başlıyor. Terazi burcu ılımlı, uyumlu olmayı temsil eder. Barış ve huzuru korumakla ilgilidir. Dünya Astrolojisi’nde politik dengeleri ve diplomasiyi temsil eder. Tabii bu burçtan geçiş yapan gezegenlerin hangileri olduğuna göre değerlendirmeler yapmak gerekir. Örneğin, içinde bulunduğumuz günlerde Mars bu burçtan geçiş yapmakta, hatta bu sıralar gerilemekte. Bu yüzden ortaklaşa hareket etmek için ihtiyacımız olan uyum ve huzuru, dengeyi ve sakinliği sağlamakta zorlanıyoruz. 15 Nisan Salı sabahı Terazi burcunda bir ay tutulması gerçekleşecek. Bu tutulmanın etkilerini değerlendirmek, neler yapabiliriz konusunu ele almak amacıyla bir seminer düzenliyoruz. Meditasyonla tamamlayacağımız bu seminere okulumuza gelerek veya internet üzerinden de katılabilirsiniz. Seminer hakkında bilgi için http://www.astrolojiokulu.com/HD596_ay-tutulmasi-semineri-ve-meditasyonu.html

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

6 Nisan 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.comadresimizi ziyaret edebilirsiniz…

 

GÜNEŞMERKEZLİ BAKIŞ

Geçen haftaki yazımda şöyle bir tahminde bulunmuştum:

30 Mart Pazar günü yayınladığım haftaya astrolojik bakış yazımdan bir alıntı: "Güneşmerkezli bakışla Dünya’nın Uranüs-Plüton ve Mars ile dizilimleri aktif olmak üzere. Bu dizilimler, önümüzdeki günlerde Dünya yönelimli güneş patlamaları olabileceğini, Dünya manyetik alanında türbülanslar yaratabileceğini düşündürüyor. Dikkat çeken dizilimler şöyle:

1 Nisan: Merkür-Jüpiter karşıtlığı, Dünya-Plüton karesi

2 Nisan: Dünya-Uranüs karşıtlığı

 

Gezegen dizilimlerinin güneş aktivitelerini nasıl da etkilediğine bir kez daha şahit olduk. 1 ve 2 Nisan tarihlerinde oluşan Koronal Kütle Atılımları, 4 Nisan itibariyle Dünya manyetik alanını etkiledi. Üç patlamanın ardından, geçtiğimiz günlere baktığımızda insan ilişkilerinde gerginlikler, baş ağrıları, mide bulantıları gibi etkiler gözlemledik. Ege denizinde 5.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Öte yandan, pek çok yeni fikirler ortaya çıktı. Yaratıcılığı teşvik eden ilhamlarla dolu günlerdi.

Güneşmerkezli bakışla Dünya’nın Mars ile dizilimleri aktif olmak üzere. 8 Nisan günü kesinleşecek bu dizilim, 9 Nisan’da kesinleşecek Merkür-Satürn ile dik açısı, 13 Nisan’da kesinleşecek Dünya-Jüpiter dik açısı, önümüzdeki günlerde Dünya yönelimli güneş patlamaları olabileceğini, Dünya manyetik alanında türbülanslar yaratabileceğini düşündürüyor. Nasıl çalışacağını hep birlikte göreceğiz. İzlemedeyiz…

 

AY BOŞLUKTA İKEN NELER TAVSİYE EDİLMEZ?

Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez. Ay’ın boşlukta olduğu zamanlarda önerilmeyen aktiviteler şunlardır: önemli iş toplantıları, yeni girişimler, önemli ameliyatlar (duruma göre değerlendirmeli), teklif sunmak, iş anlaşması yapmak, önemli (veya pahalı) şeyler satın almak, önemli kararlar almak. 

Ay’ın boşlukta olmasının ne demek olduğunu ve genel etkilerini anlattığım videoyu izleyerek, bu konu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

06.04.2014

Designed by Ongunsoft