Öner Döşer

7 Ocak Haftası

Bu sayfa 8514 kişi tarafından ziyaret edildi.

7 Ocak Haftasına Astrolojik Bakış

Haftanın ilk gününde kesinleşecek Mars-Satürn karesi, özellikle bugünün akşam saatlerinde stres ve engellenme etkisi yaratabilir. Takip beden bir iki günlük sürece de yansıyabilir bu durum. Ama hemen aynı gün etkin olan Merkür-Satürn altmışlığı akıllılık, mantık ve çözüm becerimiz sayesinde sorunların üstesinden gelebileceğimizi gösteriyor.

9 Ocak Çarşamba günü Oğlak burcuna geçiş yapacak Venüs ilişkilerimizde mesuliyet alma ve ciddileşme enerjisini öne çıkarıyor. Hafta ortasında Venüs-Neptün altmışlığının uyumlu etkisiyle ilişkilerimizde paslaşma, karşılıklı fedakarlık enerjisi hakim olacak; ama hafta sonundan itibaren Venüs-Uranüs karesinin devreye girmesiyle oluşacak özgürlüğü abartma, ayrılma, kopma, sıra dışı çıkışlar ve marjinal etkiler hakim olmaya başlıyor, dikkat!

11 Ocak Cuma gecesi 21:43’te 21 derece Oğlak burcunda yeniay meydana geliyor. İş ve kariyer, geleceğe yönelik hedefleri inşa etme ve temel atma için harika bir sürece giriyoruz. 

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Görünür olanın altındakini anlamak, hissetmek, derinlere inmek gereken bir gündeyiz. Duygusal anlamda da bir o kadar hassas ve derin olabiliriz. Öğle öncesindeki saatleri özel ve sosyal ilişkiler, iş ilişkileri açısından kullanabilir, olumlu yönde gelişmeler yakalayabiliriz. Sabah saatlerinden itibaren yakınlaşan Ay-Güneş altmışlığının olumlu etkilerini almaya başlıyoruz. Kadın erkek ilişkilerinde, ebeveynlerle ilişkilerde, önemli kişilerle görüşmelerde, iş görüşmelerinde başarı şansımız yüksek. Merkür-Satürn altmışlığının olumlu etkileri sayesinde her türlü iletişim, haberleşme, bilgi ve fikir alışverişleri, imzalar, toplantılar, eğitsel konular, seyahatler açısından da olumlu etkiler ağırlık tutuyor. Öğle saatlerinde bu olumlu etkiler maksimuma varıyor, ama 13:31’de Güneş ile son temel açısını yaptıktan sonra Ay boşlukta ilerliyor. Yani bu saat sonrasında girişeceğimiz işleri somut ve kalıcı bir noktaya çekmekte zorlanabiliriz. Öğle saatlerinden sonra ise Mars-Satürn karesinin stresli etkileri devreye giriyor ve akşam saatlerinde zorlu etkiler maksimuma varıyor. Baskı ve engellenme, yavaşlatılma, gecikme, sorumluluk çatışması gibi etkilerin yanı sıra çatışma ve gerginlik enerjisi hakim olmaya başlıyor, dikkat!

Salı sabah saatlerinde Ay henüz Akrep burcunda ve boşlukta ilerlemekte olan Ay 10:28’de Yay burcuna geçiyor. Genişleme, uzak yerlere ulaşma arzusunun, heves ve heyecanın artacağı bir sürece giriyoruz. Öğle saatlerinde kesinleşen Ay-Neptün karesi duygusal anlamda karmaşaya, kararsızlığa girebileceğimize işaret ediyor. Önemli kararlarımızı bu saatlere denk getirmesek isabet ederiz. Ay-Uranüs üçgeninin etkinleşeceği akşam saatlerinde yeniliklere, hoş ve güzel gelişmelere açık olacağız. Yaratıcılığımızı ve orijinalliğimizi ortaya koyabileceğimiz bu saatleri iyi değerlendirebiliriz. Ay-Jüpiter karşıtlığının etkin olacağı gece saatlerinde ise iyimserlik ve heyecanımız zirve yapıyor; ama abartılara da açık hale geliyoruz. Boyumuzun üstünde işlere kalkışmamak, yeme içme gibi konularda abartılara kalkışmamak daha akıllıca olabilir bu saatlerde.

Çarşamba günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Hareketli ve tempolu bir gündeyiz. Daha uzak yerlere ulaşmak, geniş alanlara yayılmak isteğimiz artıyor. Ay-Mars altmışlığının etkin olacağı sabah saatlerinde girişim cesaretimiz ve arzumuz da yüksek olacak. Efor ve güç gerektiren işlere girişmek açısından bu saatleri değerlendirebiliriz. Ama sabah erken saatlerden itibaren Ay boşlukta ilerleyeceğinden, bugün girişeceğimiz işlerden kalıcı ve somut sonuçlar almakta zorlanabiliriz. Sabah 06:10’de Venüs Oğlak burcuna geçiyor. 2 Şubat’a kadar bu burçta ilerleyecek Venüs özel ve sosyal ilişkilerimizde sorumluluk ve ciddiyetin önem kazanacağını gösteriyor. Bu dönemdeki ilişkilerimizde kontrol, seçicilik ve dikkatlilik ağırlık kazanacak. Şimdiye kadar havada kalan bir şeyleri yerli yerine oturtmak için güzel bir süreçteyiz aslında.

Perşembe sabah saatlerinde Ay henüz Yay burcunda ve boşlukta ilerliyor. Sabah erken saatlerde etkinleşecek ve gün boyunca etkin olacak Venüs-Neptün altmışlığının uyumlu etkisiyle ilişkilerimizde paslaşma, karşılıklı fedakarlık enerjisi hakim olacak. Bu olumlu enerji önümüzdeki bir iki güne de yayılacak. 10:54’te Ay Oğlak burcuna geçiyor. Kesinlik, kararlılık ve kontrol kazanma arzumuz artıyor. Ay’ın Neptün ve Venüs ile uyumlu açılarının etkin olacağı öğle saatlerinde hoş ve romantik, estetik ve güzel, artistik ve sanatsal etkiler ön plana çıkıyor. Giyim kuşam, estetik ve güzelleşmeye yönelik girişimler, alışverişler, süsleme, yeme içme, eğlenceli aktiviteler açısından çok güzel saatlerde olacağız. Akşam saatlerinde ise Ay-Uranüs karesinin beklenmedik gelişmelere ve değişikliklere yol açan, stresli ve gergin etkileri devreye giriyor. Ani duygusal çıkışlar ilişkilerimizde gerginlik yaratabilir, dikkat! Yakınlaşmakta olan Ay-Plüton kavuşumu da derin duygusal hırpalanmalara, abartılı tutkulara ve kıskançlıklara işaret edebilir.

Cuma günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Sakinlik, kontrol ve hakimiyet kazanmaya başlayacağımız bir sürece doğru ilerliyoruz. Ama Ay artık küçülme fazının en sonlarında olduğundan, yeni bir şeylere girişmek yerine elimizdeki işleri tamamlamak için kullanabiliriz bu günü. Ay-Satürn altmışlığı sayesinde sabah saatlerinde duygusal anlamda dengeye gelmemiz daha kolay olacak. İlişkilerimizi daha iyi yürütebileceğimiz saatlerdeyiz. Ay-Merkür kavuşumunun etkin olacağı öğle saatlerini önemli konuşmalar, iletişimsel temalar, bilgi alışverişleri için kullanabiliriz. Yeni adımlar atmaktan ziyade önceden gelme işleri yoluna oturtabiliriz. Gece 21:43’te 21 derece Oğlak burcunda yeniay meydana geliyor. İş ve kariyer, geleceğe yönelik hedefleri inşa etme ve temel atma için harika bir sürece giriyoruz. Yeniaydan sonra önünde temel açısı kalmayan Ay, bu saatten sonra boşlukta devam ediyor ilerlemesine.

Cumartesi sabah saatlerinde Ay henüz Oğlak burcunda ve boşlukta ilerliyor. Şartların henüz netlik kazanmadığı saatlerdeyiz. 11:01’de Ay Kova burcuna geçiyor; netlik ve kararlılık kazanmaya başlıyoruz. Yaratıcılığımızı, orijinalliğimizi gösterebileceğimiz, zihinsel temalara yatkın olduğumuz bir gündeyiz. Ay-Uranüs altmışlığının etkisini göstermeye başlayacağı öğle saatlerinden sonra, özellikle de akşam saatlerinde, bu etkiler iyice artıyor. Değişiklikler yaratmak, biraz monotonluğu kırarak sıra dışı vakitler geçirmek, değişik heyecanlar yaşamak, bilgi alışverişlerinde bulunmak, sosyal organizasyonlar düzenlemek açısından çok güzel enerjiler taşıyan bu saatleri değerlendirebiliriz. Gece saatlerinde etkinleşecek Ay-Jüpiter üçgeni iyicil etkileri maksimuma vardırıyor. Yeni ilişkilere adım atmak, değişik ortamlara ve kültürel aktivitelere veya eğlenceli aktivitelerde yer almak açısından kullanılabilecek bu güzel gecede yeni insanlarla tanışma, geniş çevrelere ulaşma, başkalarından yardım ve destek alma şansımız da artıyor. Bu güzel geceyi iyi değerlendirelim mutlaka!

Pazar günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Yeni şeyler öğrenmek, zihinsel ve entelektüel çalışmalar yapmak açısından çok güzel enerjiler taşıyan, grup aktivitelerine ve ekiple birlikte idealist çalışmalardan keyif alacağımız bir gündeyiz. Astroloji Okulu olarak biz de bu güzel enerjileri ve Ay’ın büyümekte olmasını kullanarak temel seviye derslerine ve Dünya Astrolojisi derslerine başlıyoruz. Sabah erken saatlerde Ay-Satürn karesi ve ardından Venüs-Uranüs karesi etkinleşeceğinden, duygusal alanda ve özel ilişkilerimizde stresler yaşayabiliriz, dikkat! Ay’ın Mars ile kavuşum yapacağı sabah saatlerinde de bu agresif enerji mevcut. Öte yandan, idealistçe ve kararlı girişimler yapmak açısından gayet güzel bir günde olacağımızı söyleyebiliriz.

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir yıl dileğiyle…

Öner DÖŞER

6 Ocak 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

Tüm burçlara haftalık bakış videolarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
 
 
 
Burçlara göre haftaya bakış için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.
 

 

 

Güneşmerkezli Bakış

Güneş’in sakin olduğu uzunca bir müddetten sonra, güneş lekesi sayısının hızlı bir şekilde artış gösterdiği bir sürece girmiş bulunuyoruz. 5 Ocak itibariyle güneşlekesi sayısı 181 olarak bildiriliyor. (Yüksek bir sayı). 5 Ocak 2013 tarihinde Güneş’in kuzeydoğu yarımküresindeki aktif güneşlekesi bölgesinde oluşan M1.7-sınıfı patlama Avrupa’nın yukarı atmosferine iyonizasyon dalgası oluşturdu. NOAA tahmincileri önümüzdeki 24 saat için M-sınıfı güneş alevlenmesi olasılığını %25, X-sınıfı güneş alevlenmesi olasılığını %5 olarak veriyor. Detaylı bilgi için http://www.spaceweather.com/

Geçen haftaki yazımda bu hafta oluşan bazı güneşmerkezli gezegen dizilimlerinin güneş aktivitelerini arttırabileceğinden bahsetmiştim. Öyle de oldu. Önümüzdeki yakın süreçte oluşacak güneşmerkezli bazı gezegen dizilimlerine bakarak 15-19 Ocak tarihleri arası özellikle dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Bu tarihler arasında Dünya-Güneş-Merkür, Venüs-Güneş-Jüpiter, Neptün-Mars-Güneş arasında önemli konfigürasyonlar oluşuyor. Etkin güneş aktivitelerinin dünyadaki yaşam üzerinde etkilerinin belirginleşeceği bu tarih aralığında insanlar ve ülkeler arasında ilişkilerde gerginlikler oluşabilir. Güneş aktivitelerinin Dünya manyetik alanı üzerindeki etkileri yoğunlaşabilir; atmosferik koşulları, hava koşulları ve ısı üzerindeki etkileri belirginleşebilir. Güneşmerkezli bakışla Balık burcundaki Mars-Neptün-Kiron kavuşumunun kesinleşmesinin sular ve denizler üzerinde de etkisi olacağını düşünüyorum.Öte yandan artistik ve sanatsal yaratıcılığın tavan yapacağını, mistik ve ruhsal temalara duyarlılığın maksimum seviyelerde olacağını da tahmin ediyorum. 15 Ocak sonrasındaki gezegen dizilimleri ruhsal çalışmalar, ibadet, zikir, meditasyon, kozmik şifa, enerji çalışmaları açısından da çok olumlu bir atmosfer sunuyor.  

      Öte yandan artistik ve sanatsal yaratıcılığın tavan yapacağı Öte      

 

 

 

  

06.01.2013

Designed by Ongunsoft