Öner Döşer

7 Ocak Haftası

Bu sayfa 11807 kişi tarafından ziyaret edildi.

FIRSAT MI ALDATMACA MI?

2019 yılının en önemli açısı olan Jüpiter-Neptün karesi bu hafta sonunda ilk kez kesinleşiyor. Bu ikisi arasındaki dengesiz açı bize sanki fırsat gibi gözüken bazı alanlarda aldanmalara açık olabileceğimizi düşündürüyor. Yay burcunun hevesli, coşkun, ele avuca sığmayan, genişlemeci özellikleri, Jüpiter bu burca yerleştiğinde iyice vurgulanır. Balık burcunda hareket etmekte olan Neptün’ün saf ve fazla irdelemeksizin inanmaya yatkınlaştıran özellikleri de Balık burcunda hareket ettiği dönemlerde ortaya çıkmaya hazır durumdadır. Kandırılmalar, yanılgılar, spekülasyonlar bu ikilinin dengesiz açılarında sıkça görülen durumlardır. Bilhassa borsada, ama aynı zamanda döviz ve altın gibi spekülatif yatırım araçlarında iniş çıkışlara açık bir zaman dilimine dikkat çeken!

Haftalık videomda bu konuyu değerlendirdim. İzlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=Hq4PlZSmmLM&t=149s

 

Aşağıda Jüpiter-Neptün karesinin kesinleşme anı için hazırlanmış astroloji haritasını görmektesiniz.

 

Seyahatler açısından keyifli zamanlar!

Venüs’ün Yay burcuna geçişiyle birlikte Pazartesi gününden itibaren ilişkilerimize daha geniş çerçeveden bakma şansını yakalamaya başlıyoruz. Yabancı kültürlerden insanlarla bir araya gelebilir, farklı kültüre ve anlayışa sahip kişilerle güzel bilgi alışverişlerinde bulunabiliriz. İyicil Jüpiter’in de Yay burcunda hareket ettiği bu süreçte, diğer iyicil Venüs’ün Yay burcuna geçişiyle birlikte eğitim, seyahatler, yabancılarla ilişkiler gibi alanlarda güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Egzotik bölgelere seyahat etmeyi planlayanlarımız vardır belki. Biz de astroloji ekibimizle birlikte Meksika Xixim’e yola çıkmak üzere vize işlemlerimizi tamamlamak için girişimlerimizi Pazartesi gününden itibaren başlatıyoruz. Bu tür işlemleri başlatmak isteyenlere tavsiyem, Pazartesi gününden itibaren harekete geçin!

Aceleci karar ve yatırımlardan kaçının!

Merkür-Mars karesinin etkilerini belirgin bir şekilde göstereceği haftanın ilk yarısında gereksizce aceleci kararlar alma eğilimi gösterebiliriz. 8 Ocak Salı günü bu enerji çok belirginleşiyor. 13 Ocak Pazar günü de tetikleniyor. İşle ilgili konular başta olmak üzere, gayrimenkul alışverişlerinde de ilk başta bize sanki fırsat gibi gözüken, ama sonrasında araştırdıkça pek de öyle olmadığını anladığımız alışverişler içerisine sürüklenebiliriz. İyi araştırmak, mümkün olduğunca işin erbabı olan kişilere sormak gerekiyor. Yatırım için acele etmeyin! Fırsatlar kaçmıyor!

Derin ve hırpalayıcı

Güneş-Plüton kavuşumunun etkisini hissedeceğimiz haftanın ikinci yarısında ekonomik anlamda derinleşen bir zorlanma trendine giriyoruz. Hırpalayıcı sonuçları olabilir. Bu bağlamda haftanın son işlem günü olarak Cuma günü dikkat çekiyor. Önemli yatırımlar, iş konusundaki kararlar, etki yaratmak istediğimiz kişilerle konuşmalar açısından Cuma öğle sonrasındaki saatleri tercih edebiliriz. Öğle öncesindeki saatler ise spekülasyona açık, yanıltıcı olabilir.

Ciddi konuşmalar

Merkür-Satürn kavuşumunun etkili olduğu hafta sonunda önem verdiğimiz, ciddiye aldığımız kişilerle ciddiyet isteyen konuları konuşabiliriz. Tecrübesi olan kişilerden bilgi ve tavsiye alabiliriz. Geleceğimizi ilgilendiren konularda sağlam ve güvenilir adımlar atmak üzere aklı başında kararlar alabiliriz. Hafta ortasında Perşembe gününü de bu bağlamda değerlendirebiliriz. Pazar gününün ikinci yarısını da değerlendirebiliriz. Ama Pazar gününün ilk yarısını kullanmasak isabet ederiz. Henüz rahat ilerleyebileceğimiz bir zaman diliminde olmayacağız zira! Merkür-Satürn kavuşumunun etkili olduğu akşam saatleri ciddi konuları ele almak açısından değerlendirilebilir. Olgun, aklı başında bir enerji akışı var, ama yine de çok kolay ve yüzeysel bir enerji akışı değil bu!

Burçlara göre değerlendirme yaptığım videoyu izlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=Hq4PlZSmmLM&t=149s


Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe başlarken Ay henüz Oğlak burcunda ilerliyor. Ay-Uranüs karesinin dengesiz enerjisiyle başladığımız günün ilerleyen saatlerinde Ay-Venüs altmışlığıyla dengeye geliyoruz. Özel ilişkiler açısından sabahın ilerleyen saatlerinde daha olumlu bir enerji akışı var. Önemli iş ve girişimlerimizi Ay’ın Kova burcunda ilerlemeye başlayacağı 09:45 sonrasına alabiliriz. Gün boyunca Ay’ın Mars ile uyumlu açıda ilerleyecek olması, girişim cesareti isteyen işler açısından uygun bir günde olduğumuzu gösteriyor. Venüs’ün Yay burcuna geçiş yaptığı 14:17 sonrasını uluslararası işler, eğitim ve yayıncılık alanındaki işler ve bu alanlarda çalışan kişilerle bir araya gelmek için kullanabiliriz.

Salı günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Ay-Jüpiter altmışlığının etkili olduğu günün ilk yarısında yapacağımız işlerde güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Uluslararası işler, eğitim, yayıncılık, seyahatler, turizmle ilgili işlerde başarılı sonuçlar alabiliriz. Merkür-Mars karesinin etkili olduğu gün genelinde yatırımlarla ilgili konularda hızlı ve düşüncesiz kararlar almaktan uzak kalmamızda ve aklımıza ilk geleni söylemek yerine, sözlerimizi ölçe biçe söylememizde fayda var!

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Kova burcunda ilerliyor. Ay-Uranüs altmışlığının etkili olduğu gün boyunca yeni girişimler başlatmak açısından güzel bir enerji akışı var. Uçaklar, seyahatler, teknik ve teknolojik konularda iş ve girişimler yapabiliriz. Yaratıcılığımızı, farklı ve yeni fikirlerimizi başkalarıyla paylaşabiliriz. Ekipman yenileyebiliriz. Teknik destek isteyebiliriz. 19:52’ye kadar bu olumlu akış devam ediyor. 19:52-22:43 saatleri arasında Ay boşlukta ilerliyor.

Perşembe günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Ay-Venüs karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde ilişkiler açısından değişken bir enerji akışı var, kaygan zemine basıyor olacağız, dikkat! Önemli iş ve toplantılar açısından uygun zaman dilimi Ay-Merkür altmışlığının etkilerini göstermeye başladığı öğle saatlerinden itibaren devreye giriyor ve gün genelinde etkisini göstermeye devam ediyor. Ay-Satürn altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerini olgun ve tecrübeli kişilerden destek ve tavsiye alarak değerlendirebiliriz. 

Cuma günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Ay’ın Jüpiter-Neptün karesini çalıştırdığı sabah saatlerinde enerji dalgalı akıyor. Yanıltılmaya yatkın bir zemindeyiz, farkında olalım! Önemli iş ve girişimleri Güneş-Plüton kavuşumunun kesinleştiği ve Ay’ın bu ikiliyle uyumlu açıda olduğu öğle sonrası ve akşam saatlerine denk getirmek isabetli olacaktır. 17:24 sonrasına kalmamak kaydıyla, zira bu vakit sonrasında Ay boşluğa giriyor olacak.  

Cumartesi sabah saatlerinde Balık burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 11:17 itibariyle Koç burcuna geçiyor. Hareketlenmeye başlıyoruz. Ay’ın Venüs ile uyumlu açıda ilerlediği öğle sonrası boyunca ve akşam saatlerinde girişeceğimiz işlerde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Özel ilişkiler açısından da yine güzel bir zaman dilimindeyiz ve gece saatleri bu açıdan günün en verimli saatleri olacak. Sevdiğimiz, keyif aldığımız kişilerle hoş zaman geçirebileceğimiz bu akşamı güzel değerlendirebiliriz!

Pazar günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Hayli aktif, tempolu bir gündeyiz. Ay’ın Merkür-Satürn kavuşumunu kare açıyla tetiklediği sabah-öğle arasındaki zaman diliminde yapacağımız iş ve girişimlerde kolay ilerleyemeyebiliriz. Konuşmalarımızdan istediğimiz neticeyi alamayabiliriz. Öğle sonrasında Ay-Jüpiter üçgeniyle birlikte daha rahat bir akış kazanıyoruz. Merkür-Satürn kavuşumunun etkili olduğu akşam saatleri ciddi konuları ele almak açısından değerlendirilebilir. Olgun, aklı başında bir enerji akışı var, ama yine de çok kolay ve yüzeysel bir enerji akışı değil bu! Jüpiter-Neptün karesinin hayal kırıklığına davetiye çıkaran, yanılgılara dikkat çeken zorlu enerjisi de devrede, dikkat!

İyi haftalar!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

www.astrolojiokulu.com

 

 

 

06.01.2019

Designed by Ongunsoft