Öner Döşer

7 Şubat Haftası

Bu sayfa 4182 kişi tarafından ziyaret edildi.

Mistisizm dilinde Balık, ruhun Yaratıcı’ya teslimini sembolize eder. Ayrılıkların ortadan kalkması ve birliğin oluşması aşamasında Balık, diğer kişilere hizmet eden burçların başında gelir. Balık burcundaki Kiron’u, bencil olmayan şifacı olarak karakterize edebiliriz. Bencillikten uzak aksiyonlar, büyük amaçlara hizmet eder. Kendilerini bu amaca adayanlar kendi şifa süreçlerinde de bir yol bulacaklardır. Dünya, kendi özel dertlerimizden sıyrılıp bu yaklaşmakta olan değişimlerde ona destek olmamızı bekliyor!

Kiron’un Balık burcuna geçişiyle ilgili daha evvelce yayınladığım köşe yazıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.astrolojiokulu.com/yazi-detay.asp?makaleID=345

Gelelim haftanın günlere göre değerlendirmelerine:

Pazartesi 00:45’te Koç burcuna geçiş yapacak olan Ay, gün boyunca bu burçta hareket ediyor. Haftaya aktif, enerjik ve dinamik başlıyoruz. Sabahın erken saatlerinde Ay-Jüpiter kavuşumunun olumlu ve iyimser etkileri devreye girecek. Bu şanslı kavuşum, genel olarak pek çok şey için, örneğin doktorlarla, avukatlarla, dini kişilerle ve profesyonel kişilerle görüşmek, davalar veya buna benzer pek çok konu açısından uygundur. Finansal konularda da şanslı etkiler maksimumdadır. Pek tabii bu kavuşumun hemen ardından Ay’ın tetiklemesiyle halihazırda etkin olan Venüs-Jüpiter karesinin genel olarak yumuşak, ama duygusal anlamda biraz abartılı etkileri devreye giriyor. İlişkilerimizi iyi dengelemeli, kendine güven temasını abartmamalıyız. Öğle saatlerine doğru etkin olacak Ay-Merkür altmışlığı, önemli konuşmalar, anlaşmalar, yazışmalar için uygun saatlerde olacağımızı gösteriyor. Öğle sonrasındaki saatlere egemen olacak Ay-Plüton karesi ise, gergin ve çekişmeli durumlara yöneltebilir, dikkat! Öğle sonrasındaki saatlerden akşam saatlerine kadar güçlü ve etkin kişilerle görüşmek, somut sonuçlar ortaya çıkması beklenen işlere girişmek, mücadele ve risk gerektiren işlere girişmek, seyahat etmek, ameliyata girmek, ilaç tedavisine başlamak, hoşgörü ve esneklik gerektiren işlere kalkışmak için uygun zamanlarda değiliz.

Salı günü boyunca Koç burcunda hareket edecek olan Ay, liderlik özelliklerimizi ve öncülüğümüzü ortaya çıkarabilmemiz ve cesur kararlar alabilmemiz sayesinde başarı elde edebileceğimizi gösteriyor. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Satürn karşıtlığı, engelleyici durumlar ve deprese edici eğilimler ortaya çıkarabilir. Ay-Satürn sert kontakları yeni risklere girişmek açısından uygunsuzdur. Yeni çalışanlar almak, mali işlerde girişim yapmak ve riskli yatırımlar, başkalarından yardım istemek, iyilik ve ilerleme beklemek durumunda olduğumuz işlerde engellerle veya gecikmelerle karşılaşabiliriz. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Mars altmışlığının hareket kazandıran ve hızlı ilerlemeye imkan veren etkileri devreye giriyor. Efor ve cesaret gerektiren işlere girişmek için bu saatleri kullanabiliriz. Ay-Güneş arasındaki altmışlık uyumlu açı sayesinde akşam saatlerinde de bu olumlu hava devam ediyor. İkili ilişkilerimizde başarı elde edebileceğimiz, güçlü ve etkin kişilerle görüşmek için uygun saatlerdeyiz…

Çarşamba gününün ilk yarısında Koç burcunda hareket edecek olan Ay, sabah erken saatlerde Neptün ile altmış derecelik uyumlu açı yapıyor ve işbirliğine uygun bir zemin yaratıyor. Ama Ay’ın Neptün ile bu açısından sonra önünde herhangi bir temel açısı kalmayacağından sabah 09:31’de boşluğa düşeceğini göz önüne almamızda fayda var. Öğlen 13:23’de Boğa burcuna geçiş yapacak olan Ay, bu saatlerden sonra somut ve kalıcı adımlar atabilmemizin daha mümkün olacağını işaret ediyor. Boğa sabit burçların en sabitidir diyebiliriz. Özellikle de maddi konularda güvence gerektiren işler, yatırımlar, içinde kalıcı olmak istediğimiz ev veya işyerine adım atmak, satın almak gibi konular açısından değerlendirilebilir. Günün devamı pek de hareketli ve değişken gözükmüyor. Duygusal anlamda huzur ve dengeyi sağlayabileceğimiz, sakin ve durağan bir gündeyiz.

Perşembe günü boyunca Boğa burcunda hareket edecek olan Ay, sakin ve dingin kalırsak ve girişeceğimiz işlerde güven ve sadeliğe önem verirsek daha başarılı ilerleyebileceğimizi gösteriyor. Sabaha karşı saatlerde henüz etkin olan Ay-Venüs altmışlığı ve gün boyunca etkin olacak Venüs-Plüton kavuşumu, aşk ve tutkuların öne çıkacağı bir günde olacağımızı düşündürüyor. Bu ikilinin kavuşumları, karşı cinsle çekimin ve bazen de aşırı ihtirasın göstergesidir. Birini veya bir şeyi saplantı yapmaya varacak denli etkin bir arzu ve istek doğurabilir. Kıskançlıklara da açıktır. Her ne kadar sert açılarla tetiklenmeyecek de olsa, bu açının kıskançlık ve ilişkiyi manüple etmeye yönelik eğilimlerine karşı dikkatli olmalı, karşı cinsten beklentilerimizi makul düzeyde tutmaya çalışmalıyız. Bu etkiler gün boyunca geçerliliğini koruyacak. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Merkür karesi, en azından öğle saatlerine kadar iletişim alanında zorlanmalara, duyguları ifade etmekte sorunlara, yanlış anlaşılma riskine işaret ediyor. Beyan ve konuşmalarımızda, imzalamak veya söz vermek gereken işlerde dikkatli olmamızda fayda var…

Cuma günü boyunca Ay Boğa burcunda hareket ediyor olacak. Her ne kadar Ay bu burçta iken ortama sakinlik ve huzur egemen olsa da, gün boyunca etkin olacak gergin açılar, aradığımız değişmezlik, sakinlik ve durağanlığı sağlamakta zorlanacağımızı gösteriyor. Sabah erken saatlerden itibaren Ay-Mars karesinin ve ardından da Ay-Güneş karesinin gergin etkileri devreye giriyor. Ay’ın bu iki eril gezegenle gergin açılarda olması duygusal gerginliklere işaret eder, yeni bağlantılar ve arkadaşlıklar kurmak, etkin kişilerle görüşmek, eni riskler almak, seyahatlere başlamak, önemli kadın figürleriyle görüşmek için uygun görülmez. Mali konular ve borsaya yönelik etkilerde de zorlanmalar olabilir, dikkat! Gün boyunca etkin olacak bu gergin açıların ardından, akşam saatlerinde Ay-Neptün arasındaki doksan derecelik gergin açı da kesinleşiyor. Bu uyumsuz açı seyahatler, spekülatif konular, yeni arkadaşlıklar, aşkla ilgili konular ve evlilik, kontratlar yapmak, müzikle alakalı, artistik veya ruhsal ve psişik konularla ilgili başlangıçlar yapmak, ameliyatlar ve tedavilere girişmek açısından uygun görülmez. Bu açının ardından etkisi devreye girecek Ay-Uranüs altmışlığı, gecenin ilerleyen saatlerinin sürprizlere açık ve heyecanlı olacağını gösteriyor. Uranüs ile temasından sonra temel açısı kalmayacak olan Ay, 21:27’de boşluğa girecek.

Cumartesi 00:21’de Ay İkizler burcuna geçiş yapıyor.  İletişim yeteneklerimizi ön plana çıkarmamız, hareketliliğimiz ve olaylara esnek yaklaşımlarımız sayesinde hızlı ilerleyebileceğimiz bir gündeyiz. Merakını gidermek ve yeni şeyler öğrenmek, gezip tozmak, eğitim ve yayıncılık alanlarında adımlar atmak, kalabalık ortamlara girmek ve değişik kalitede pek çok kişiyle iletişim kurmak için güzel bir gün. Sabah saatlerinde etkinleşecek Ay-Jüpiter kavuşumu, öğle öncesi saatlerde seyahat etmek, rutin dışına çıkmak ve değişik bir şeyler yapmaya yönelik planlar oluşturmak, medya ve yayıncılık, internet ve tanıtım alanlarında adımlar atmak, eğitim almak veya vermekle ilgili işlere girişmek açısından çok olumlu gözüküyor. Gün boyunca Ay’ın başka bir temel açısı olmayacağından, şanslı ve olumlu etkiler gün boyunca devam edecek.

Pazar günü boyunca İkizler burcunda hareket edecek olan Ay, son derece hareketli ve iletişim trafiğinin hızlı akacağı bir günde olacağımızı gösteriyor. Sabah erken saatlerinde etkin olacak Ay-Merkür üçgeni, bilgi aktarımında bulunmak, haberleşmek, yazmak ve yayınlamak, konuşmalar yapmak, alışverişler yapmak gibi konularda çok avantajlı bir günde olduğumuzu gösteriyor. Ardından devreye girecek Ay-Satürn üçgeni, kalıcı ve somut sonuç ortaya çıkartıcı adımlar atmak, aklı başında ilişkiler kurmak, olgun insanlara ve olgunluk gerektiren olaylara yönelik girişimler açısından destekleyici etkiler taşıyor. Bu etkiler öğle sonrasındaki saatlere de yayılıyor. Akşam saatlerinde Ay-Mars altmışlığının olumlu etkileri de devreye giriyor. Cesaret ve efor gerektiren işlere girişmek, enerji çalışmaları veya spor yapmak için uygun olan bu saatlerin ardından, gece saatlerinde iyice etkinleşecek Ay-Güneş üçgeni, ikili ilişkilerimizde maksimum olumlu etkilerin devreye gireceğini gösteriyor. Bu olumlu etkileri önemli kişilerle görüşmek, ebeveynlerle ilgili işlere girişmek, evliliğe adım atmak gibi konularda kullanabiliriz.

Öner DÖŞER

6 Şubat 2011

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız…

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

 

Güneşmerkezli Bakış

Geçen haftaki yazımda şöyle bir ifade kullanmıştım:

“Şu anda en kritik tarihler 30-31 Ocak olarak ve hemen devamında da 2-10 Şubat arasındaki tarihler olarak görülüyor. Bu tarihler civarında dünya genelinde etkin doğal afetler görülebilir (deprem, volkan patlaması, sel baskınları, kasırga ve tayfunlar, tornadolar) ve ayrıca insanlar arası huzursuzluklarda artış olabilir (özgürlük ilanları, devrim ve protestolar).”

Bu yazımın tamamına ulaşmak için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

http://www.onerdoser.com/HD123_31-ocak-haftasi.html

Hareketli zamanlar yaşıyoruz. Geçtiğimiz hafta Venezuella, Japonya Ryukyu Adaları, Wyanmar Hindistan Sınırı, Vanuatu’da 5-6 magnitüd üzerinde depremler meydana geldi. Çeşitli ülkelerdeki huzursuzluklar devam ederken, özellikle Mısır’da yaşanan çalkantılar haftanın en önemli gündem maddesiydi. Aynı günlerde jeomanyetik fırtına dünyanın manyetik alanını etkiledi. 3-4 Şubat'ta güneş lekesi sayısı 45'e kadar çıktı. Her zaman değindiğim gibi, gezegenlerin birbirleriyle bazı geometrik dizilimleri güneş manyetik alanı ve yer manyetik alanı üzerinde etkili oluyor ve bazı dünyevi çalkantılar ortaya çıkarıyor. Aşağıda Yer manyetik alanının maruz kaldığı güneş rüzgarları ile ilgili haberleri görmektesiniz.  

GEOMAGNETIC STORM WATCH: NOAA forecasters estimate a 60% chance of polar geomagnetic storms on Feb. 3rd when a coronal mass ejection is due to hit Earth's magnetic field. A solar wind stream following close behind the CME could extend the action into Feb. 4th and 5th.

SUBSIDING STORM: A solar wind stream hit Earth's magnetic field during the late hours of Feb. 4th, sparking a G2-class (Kp=6) geomagnetic storm.

http://www.spaceweather.com/archive.php?view=1&day=05&month=02&year=2011

http://www.youtube.com/watch?v=tT4jiR8ay_8

Güneşmerkezli bakışla, geçtiğimiz hafta jeomanyetik alanda fırtına yaratan etkin gezegen dizilimlerinin devam ettiği bir süreçte olduğumuzu görüyoruz. Dolayısı ile yukarıda bahsettiğimiz bütün tahminler bu hafta için de geçerliliğini koruyor.

17 Şubat 2011 tarihinde gerçekleşecek Dolunay civarında oluşacak gezegen dizilimleri civarında bu etkiler daha da dikkat çekici hale gelebilir. Yermerkezli olarak da baktığımızda, tüm gezegenlerin bir yarımkürede toplanıyor olması, doğal afetlere, özellikle de depremlere dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz Haftaya Bakış

Geçtiğimiz haftadan bazı önemli haberler…

Avustralya’da Önce Sel Şimdi de Kasırga

Avustralya'da geçen ay 35 kişinin ölümüne neden olan sellerle boğuşan Queensland eyaleti şimdi de Yasi Kasırgası'na hazırlanıyor.

2 Şubat 2011

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2011/02/110202_queensland_cyclone.shtml

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2011/02/110203_yasi.shtml

Bodrum’da Fırtına

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde geçen hafta yaşanan sel felaketinin yaraları sarılmaya çalışılırken, bu kez de fırtına hayatı olumsuz etkiledi

02 Şubat 2011

http://www.milliyet.com.tr/bu-kez-firtina-vurdu/yasam/haberdetay/03.02.2011/1347532/default.htm?ref=OtherNews

Despotizme İsyan

Hepsi 10 yılı aşkın zamandır iktidarda olan Orta Doğulu liderler, kitlesel eylemler karşısında siyasi reform seçeneklerini değerlendiriyor.

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2011/02/110203_mideast_leaders.shtml

Ege Sallandı

İzmir’de 3.7 ve 3.0, Kuşadası’nda 4.1 şiddetinde deprem meydana geldi

05 Şubat 2011  

 

http://www.haberturk.com/yasam/haber/598289-ege-sallandi

Venezuella, Japonya Ryukyu Adaları, Wyanmar Hindistan Sınırı, Vanuatu’da Depremler Meydana Geldi…

http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/recenteqsww/Quakes/usb00018pt.php

 

http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/recenteqsww/Quakes/usb00018p7.php

 

http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/recenteqsww/Quakes/usb00018qf.php

 

http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/recenteqsww/Quakes/usb00018rl.php

 

 

06.02.2011

Designed by Ongunsoft