Öner Döşer

7 Temmuz Haftası

Bu sayfa 11836 kişi tarafından ziyaret edildi.

7 Temmuz Haftası: SÜPERAY!

Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı Oğlak burcunda gerçekleşecek dolunay esnasında Ay’ın yörüngesinde Dünya’ya en yakın (Perigee) pozisyonunda oluşacak SÜPERAY kuşkusuz!

SÜPERAY, Ay’ın yörüngesinde Dünya’ya en yakın pozisyonunda olduğu zamanın yeniay veya dolunay fazıyla çakışmasıdır. Bir yılda birkaç kez olabilir. Mesela bir sonraki SÜPERAY 10 Ağustos’taki dolunay esnasında oluşacak.

Dolunaylar duyguların had safhada olduğu zamanlardır. Tabii sadece duyguların değil, yaratıcılığın da çok arttığı dönemlerdir. Ay’ın Dünya’ya en yakın olduğu zamanlar da öyle. Her ikisi çakıştığında, yani SÜPERAY olarak tanımlanan durum gerçekleştiğinde, duygusal anlamda duyarlılık had safhada olur. 12 Temmuz civarındaki günlerde kendimizi her zamankinden daha hassas ve duygusal hissedebiliriz. Kırılmaya açık olabiliriz. İlişkilerimizde karşımızdakilere duygusal tepkiler verebiliriz. Astrolojide Ay aileye ait olanı, geçmişle ilgili olanı, duygusal güvenlik ihtiyacını, temel istek ve arzularımızı anlatır. 12 Temmuz civarındaki günlerde bu temalarda daha hassas olacağız demektir.

Astrolog Riacard Nolle’ye göre Ay’ın Dünya’ya en yakın olduğu (Perigee) dönemlerinin yeniay veya dolunayla çakıştığı ve onun SÜPERAY olarak tanımladığı zamanlarda doğal afetlerde artış olur. Nolle, bu riskin en fazla SÜPERAY’dan, yani Ay'ın Dünya'ya en yakın konumuna denk gelen yeniay veya dolunaydan 30 saat öncesi ile 30 saat sonrası gibi bir zaman aralığında olduğunu söylüyor.  Bu zaman zarfında 5 ve üzeri depremlerin, volkan patlamalarının ve kasırgaların daha sık görüldüğünden bahsediyor ve buna bir çok örnek veriyor web sitesinde. İlgili yazıya ulaşmak için linki tıklayınız… http://www.astropro.com/features/articles/supermoon/

2012 yılında yayınlanan MAKSİMUM kitabımda, Ay’ın fazları ve hayatımız üzerindeki etkilerini, doğal afetlerle bağlantıları hakkında bilgi vermiştim. Kitaptaki bölümlerden bazı bilgileri yakında yayınlayacağım köşe yazımda yayınlayacağım.

Bu haftanın önemli gezegen açılarına göz atarsak: 

Pazartesi günü Venüs-Uranüs altmışlığı kesinleşiyor. Özel ilişkilerimizde güzel, sürpriz ve hızlı gelişmeler yakalayabiliriz. İlişkimizi rutinden ve monotonluktan çıkaracak güzel değişiklikler yarabiliriz.

Salı günü Güneş-Uranüs karesi kesinleşiyor. Otorite figürleriyle ilişkilerde zorlanmalar görülebilir. Hayatımızda etkin yer tutan kimselerle görüşmeler açısından pek uygun olmayan, önemli ve etkin pozisyondaki kişiler hakkında ani ve beklenmedik gelişmeler açık bir gündeyiz!

Çarşamba günü Güneş-Satürn üçgeni kesinleşiyor. Bir gün öncesine nazaran frene basabileceğimiz, sakinleyeceğimiz bir gün. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler açısından Çarşamba ve sonrasındaki birkaç günü kullanabiliriz.

Pazar günü Venüs-Mars üçgeni kesinleşiyor. Aşk ve ilişkilerden yana şanslı bir gündeyiz, değerlendirebiliriz! Eğlenceli aktiviteler, sosyal organizasyonlar düzenleyebiliriz. Sanatsal konularla uğraşanlar açısından yaratıcılığı arttıran etkiler Cumartesi günü gerçekleşecek dolunaydan itibaren belirginleşiyor!

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Duygularımızı derin hissedeceğimiz, sezgilerimizin ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Öğle saatlerinde hassasiyet ve duygusallık daha da etkinleşiyor. Kendimizi naif bir şekilde ifade edebiliriz. Ruhsal manevi konulara yönelmek, yardımlaşmak, ihtiyaçları karşılamak adına kullanabiliriz bu saatleri. Artistik ve sanatsal konularda yaratıcılığımızı iyi bir şekilde kullanabiliriz. İlham almaya çok açık olacağımız bu saatlerde, tasarlama ve hayal gücü gerektiren işlerde kolaylıkla başarı elde edebiliriz. Akşam saatlerinde başkalarından destek almak, ısrarla üzerine giderek arzuladığımız sonuca ulaşmak adına şanslı vakitlerde olacağız.  Gece saatlerinde, hayatımızda önem taşıyan, etkin yer tutan kimselerle görüşmeler, yazışmalar yapabiliriz. kadın erkek ilişkilerinde olumlu gelişmeler kaydedebiliriz. Ailevi meseleleri görüşüp, iyi bir noktaya taşıyabiliriz.

Salı günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ülkemiz açısından önemli gelişmelere açık bir gündeyiz. Gençler, çocuklar, sanatçılar, eğlenceli mekanlar, eğlencel aktiviteler, sporcular, toplumca sevilen kişiler, aşk ve cinsellikle ilgili konular vurgu kazanabilir. İşle ilgili konularda zorluklara açık bir gündeyiz. Önemli ve etkin pozzisyondaki kişilerden destek ve onay almakta zorlanabiliriz. Sabah erken saatler kullanılabilir. Ama günün genelinde zorlu etkiler var bu bağlamda. özellikle erkeklerle ilişkilerde (baba, koca, müdür, amir, patron) veya devletle işlerimizde ani ve beklenmedik, koparıcı, yön değiştirmeye sebep olacak, bir anlamda özgürleştirici diyebileceğimiz durumlar ve olaylarla karşılaşabiliriz. Venüs-Kiron arasındaki kare açının kesinleşiyor olması, ilişkilerde gönül yaralanmalarına şaret edebilir. Bu etkiler gün geneline yayılıyor. Öte yandan, daha evvelce göremediğimiz bazı şeyeri görmeye, idrak etmeye başlayabiliriz. Sıra dışı tarzımız veya görüşlerimizle dikkat çekebiliriz. Her koşulda özgürleşme arzumuz tavan yapacak bugün! Gecenin ilerleyen saatlerinde iyimserlik ve gelecekten umut getrici etkiler devreye giriyor. Zorlandığımız komnulara biraz olsun destek bulabiliriz. Dini ve ilahi konularda güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Niyet ve dilekler açısından güzel saatlerdeyiz!

Çarşamba gününün ilk saatlerinde Ay henüz Akrep burcunda ilerliyor. İyimser etkiler ön planda bu saatlerde. Ama 01:32-04:24 arasındaki zaman diliminde Ay boşlukta ilerliyor olacak. 04.24 itibariyle Ay'ın yay burcuna geçmesiyle birlikte iyimser beklentiler devreye giriyor. Ülkemiz açısından ele aldığımızda hizmet ve güvenlik konularının ön plana çıkacağını tahmin edebiliriz. Gün boyunca önemli ve rtkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler, girişimler açısından yapıcı enerjiler var. sağlam ve kalıcı yatırımlara girişebiliriz. Yardım ve destek isteyebiliriz. Yaşlı ve olgun kişilerden fayda görebilir ya da en azından olumlu tavsiyeler alabilriiz. ikindi saatleri civarında kararsızlık, değişkenlik enerjisi var. Hayal kırıklığına açık olacağımız bu saatlerde beklentilerimizi yüksek tutmasak ve ayaklarımızı yere bassak iyi ederiz!

Perşembe günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. İyimser ve neşeli ruh halinin baskın olacağı gündeyiz. Sabah erken saatlerde hoş, değişik, beklenmedik gelişmelere açığız. Hayatımızda değişiklikler, yenilikler yapmak ya da farklı, değişik, orijinal konularla ilgilenmek açısından güzel saatlerdeyiz. Öğle saatleri ve sonrasındaki saatlerde aşk ve ilişkilerde alınganlıklara, kırgınlıklara açık olabiliriz, sözlere ve davranışlara dikkat etmekte fayda var! Akşam saatlernden itibaren ise destekleyici, dengeleyici enerjiler devreye giriyor. Güç ve for gerektiren işlerimizi bu saatlere denk getrebiliriz. Cesaretimizi dengeli bir şekilde ve olumlu sonuç alabilecek şekilde ortaya koyabileceğimiz bu saatleri iyi değerlendiebiliriz. Gecenin geç saatlerinde ise tartışma ve anlaşmazlığa sevk eden enerjiler var!

Cuma gününe başlarken henüz Yay burcunda ilerleyen Ay saat 03:19'da boşluğa giriyor ve bir müddet boşlukta (açısız) ilerledikten sonra saat 06:24'te Oğlak burcuna geçiyor. Ayağımızı yere sağlam basmamız, gerçekçi olmamız gereken bir gündeyiz. Dikkatli ve sağlamcı olursak, iş hayatımızla ilgili kalıcı ve önemli gelişmeler kaydedebiliriz. Ekonomik anlamda da bir şeyleri yerli yerine oturtabiliriz. Öğle saatlerinden itibaren kendini gösterecek güçlü maneviyat, akşam saatlerine doğru daha da güçleniyor. Yardımlaşma açısından güzel fırsatlar sunan bugünü, başkalarının ihtiyaçlarına zaman ve imkan ayırarak en güzel şekilde değerlendirebiliriz!

Cumartesi günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Değişken, türbülanslı, dengesizleştiren enerjiler devrede olacağından, uyanık ve dikkatli olmamızda fayda var. Hem ilişkilerimiz ve hem de girişeceğimiz işler açısından. Sabah erken saatlerde değişken, nereye varacağı belli olmayan durumlara ve olaylara açığız. Öğle saatlerinden sonra bu enerjiler had safhaya varıyor. Saat 14:24'te Oğlak burcunda dolunay meydana geliyor. Duygular tavan yapıyor. Bu dolunayla ilgili detaylı bilgi için yazımın giriş bölümüne göz atabilirsiniz. Akşam saatlerinde hayli gergin ve hırpalayıcı enerjiler var. Kazalara ve sakarıklara karşı uyanık olmak, sert tartışmalardan uzak kalmak, tehlike ve risk içeren işlere kalkışmamakte fayda var! Gecenin ilerleyen saatlerinde duygusal anlamda fazlasıyla coşkun hissedebiliriz. Bu güzel. Ama duygularımızı abartılı bir şekilde ortaya koyma riskimiz de var. İnançlar ve düşünceler konusunda fanatik eylem ve girişimlwre açık bir gündeyiz, dikkat! Yeme içme konusundaki abartılara da kaçmamalı.

Pazar gününe başlarken Ay henüz Oğlak b urcunda ilerliyor. Sabaha karşı saatlerde abartılara açığız yine. Dini ilahi konulara yönelik ise fırsatlar sunan enerjiler devrede. Niyet, dilek, namaz, dua, zikir veya her nasıl yönelirsek yönelelim, maneviyat açısından iyi değerlendirebileceğimiz saatlerdeyiz. 04:56-06:06 saatleri arasında Oğlak burcunda ve boşlukta ilerleyecek olan Ay, 06:06'da Kova burcuna geçiyor. Toplumsal konuların vurgu kazanacağı, bilinçli ve akılcı davranmanın kazandıracağı bir gündeyiz. Sosyal yardımlaşma, ekip bilinci, takım halinde hareket edebilme ve aynı ideal için birlikte yola çıkma enerjisi çok belirgin. İdealist amaçlarla yola çıktığımız işlerde güzel gelişmeler kaydedebiiriz. Saat 07:44'te Merkür Yengeç burcuna geçiyor. Yardımlaşma, vicdan, duygusal bağ kurma potansiyelimiz güçleniyor. kararlarımızda duygularımızdan etkilenmeye açık bir sürece giriyoruz. Ülkemiz açısından ele alırsak, halkın fikrini beyan etme arzusu artacak diyebiliriz. Tabii halkı fikir ve dşüncelerini açıklayarak etkilemeyi hedefleyen yönetici figürleri de hareketlenmeye başlayacaklar muhtemelen. Duygulara iyi hitap eden kazanır! Gün boyunca etkin olacak Venüs-Mars üçgeni, aşk ve ilişkilerden yana haftanın en şanslı gününde olacağımızı müjdeliyor!

Sağlıklı, başarılı ve keyifli bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

6 Temmuz 2014, Pazar

Burgaz ada

05.07.2014

Designed by Ongunsoft