Öner Döşer

8 Aralık Haftası

Bu sayfa 9388 kişi tarafından ziyaret edildi.

8 Aralık Haftası JÜPİTER GERİLEMESİ BAŞLIYOR!

Astrolojide Büyük İyicil olarak tanımlanan ve yakalayacağımız en büyük şans ve fırsatlarla ilişkilendirilen Jüpiter, hafta başından itibaren gerilemeye başlıyor. Eğitim, yayıncılık, hukuk, dış ticaret, turizm gibi alanlarda, inançlar ve etik değerlerle ilgili konularda gerilemeler, yön değişiklikleri, tekrarlamalar sürecine giriyoruz. Bu gerileme, saydığımız alanlarda yapacağımız girişimler ya da ortaya çıkarmayı planladığımız projeler üzerine tekrar düşünmek, düzeltmeler yapmak, yeniden hazırlamak açısından fırsat da sunabilir. Jüpiter’in tekrar direkt harekete döneceği tarih 8 Nisan 2015.

Haftanın en önemli açılarına ve gezegen geçişleri şöyle…

Pazartesi günü Güneş-Merkür kavuşumu kesinleşiyor. Önemli kararlar almamız gereken bir günde olabiliriz. Önemli duyuruları, bildirimleri, açıklamaları bugüne denk getirebiliriz.

Çarşamba günü Venüs Oğlak burcuna geçiyor. İlişkilerde daha tutarlı ve dikkatli adımlar atacağımız bir zaman dilimine giriyoruz. Uzun vadeli ilişkileri gündeme alma, ciddi ve sorumluluk alacak şekilde ortaya zamanı! Venüs 3 Ocak’a kadar Kova burcunda ilerleyecek.

Cuma günü Merkür-Jüpiter üçgeni kesinleşiyor. Ama Ay günün büyük çoğunluğunda boşlukta (açısız) ilerleyecek. Yani kararsızlık, belirsizlik enerjisi hakim olacak. Yön bulmakta zorlanabiliriz. Bu yüzden önemli konuşmaları, yazışmaları, duyuruları bir gün önceye, yani Perşembe gününe denk getirmemiz daha isabetli olabilir.    

Pazar günü Güneş-Jüpiter üçgeni kesinleşiyor. Bu uyumlu açı, hafta sonunda genel olarak iyimser etkilerin ağırlık kazanacağını, önemsediğimiz kişilerden destek bulabileceğimizi gösteriyor.

Yine Pazar günü Venüs-Neptün altmışlığı kesinleşiyor. Bu olumlu açı, özel ilişkilerde romantizmin vurgu kazanacağını gösteriyor. Hoş bir akşam yemeği düşünüyorsak, değerlendirebiliriz! Sanatsal aktivitelere dahil olmaktan da keyif alacağımız bir gün.

EZOTERİK ASTROLOJİ DERSLERİMİZ BAŞLIYOR!

İlahi bütünün bir parçası olan ruhsal varlığımız adına envolüsyon (ışığın inişi) ve evaluasyon (maddenin çıkışı) süreci denen bilinç seyirleri esnasında gelişir. Varlığımız bu döngüler sonucunda katıldığı âlemlerin bilgisini kazanarak, tekâmül denilen bilinçsel evrimini tamamlar ve kolektif bilinç seviyesine ulaşır. Bu uzun bir süreçtir. Tekâmül yolunda ilerledikçe bilinç düzeyi gelişir ve astrolojik tesirlerle olan bağlantının kalitesi değişir. Üst âlemlerin daha süptil olan titreşimlerine maruz kalınır.

Ezoterik astroloji, kişideki bu ruhsal gelişime odaklıdır ve kişinin kolektif bilince olan bireysel katkısını anlamaya çalışır. Dolayısı ile varlığı bütünsel olarak ele alır ve yaratılış içindeki bağlantılarını anlamaya çalışır.

Cumartesi günü 14:30’da başlayacak bu eğitim her hafta Cumartesi günleri aynı saatte yapılacak ve toplam 8 hafta sürecek. Astroloji Okulu değerli eğitmenlerinden Yeşne Karaca İren’in eğitmenliğini üstleneceği bu çalışmada da astrolojinin sabit yıldızlara kadar bilinen yapısının ötesine görünmeyen tarafına geçip, gezegenler ötesi 7 yapısal enerjiyi inceleyerek, bu tesirlerin astrolojik olarak iz düşümlerine bakacağız. Detaylı bilgi ve katılım için http://www.astrolojiokulu.com/HD653_ezoterik-astroloji-sinifi-aciliyor.html

 

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Yengeç burcunda ilerleyen Ay, duyguların ön planda olacağı bir güne işaret ediyor. Ailevi ve mahalli konulara daha fazla vakit ayırmamız gerekebilir. Güne Ay-Neptün arasındaki uyumlu üçgen açıyla başlıyoruz. Sabah saatlerinde duygusal anlamda hoş, ılımlı etkiler mevcut. Fedakarlık ve maneviyat ön plana çıkıyor. Öğleden sonraki saatlerde ise gergin enerjiler devreye giriyor. Özellikle akşam saatleri civarında çekişmeli, kışkırtıcı, sakarlıklara ve kazalara davetiye çıkarabilecek etkiler var, dikkat! Güneş-Merkür kavuşumu gün boyunca etkin olacak. Önemli kararlar almamız gereken bir günde olabiliriz. Önemli duyuruları, bildirimleri, açıklamaları bugüne, ama özellikle sabah saatlerine denk getirebiliriz. Gece saatlerinde Jüpiter gerilemeye başlıyor. Eğitim, yayıncılık, hukuk, dış ticaret, turizm gibi alanlarda, inançlar ve etik değerlerle ilgili konularda gerilemeler, yön değişiklikleri, tekrarlamalar sürecine giriyoruz. Bu gerileme, saydığımız alanlarda yapacağımız girişimler ya da ortaya çıkarmayı planladığımız projeler üzerine tekrar düşünmek, düzeltmeler yapmak, yeniden hazırlamak açısından fırsat da sunabilir. Jüpiter’in tekrar direkt harekete döneceği tarih 8 Nisan 2015.

Salı günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Milli, mahalli, ailevi konuları öne çıkacağı bir gündeyiz. Etrafımızda olan bitene her zamankinden daha fazla duyarlılık gösterebiliriz. Duygusal paylaşımlar içerisinde olmak isteyebiliriz. Ailevi konularda halletmemiz, üzerinde konuşmamız gereken şeyler varsa, bunları gündeme getirmenin tam zamanı! Ay’ın temel açısı yok bugün. Dolayısı ile nispeten daha olaysız veya az hareketli bir günde olacağımızı düşünebiliriz. Ama duyarlılık yüksek!

Çarşamba gününe başlarken Ay Yengeç burcundaki ilerlemesine devam ediyor. 02:14’te kesinleşecek Ay-Satürn üçgeninin ardından başkaca açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor ve Aslan burcuna geçiş yapacağı 05:14’te Aslan burcuna geçinceye kadar açısız devam ediyor bu burçtaki ilerlemesine. Sabah saatlerinde ateşli, aktif ve kendine güveni tetikleyen enerjiler var. Öğle saatlerine doğru, bu enerjiler agresifleşiyor. Kazalara, sakarlıklara, çekişme ve gerginliklere açık olacağımız saatlerdeyiz. Akşam saatlerinden itibaren gergin etkiler uzaklaşmaya, dağılmaya başlıyor. Akşam 18:41’de ilişkiler gezegeni Venüs Oğlak burcuna geçiyor. İlişkilerde daha tutarlı ve dikkatli adımlar atacağımız bir zaman dilimine giriyoruz. Uzun vadeli ilişkileri gündeme alma, ciddi ve sorumluluk alacak şekilde ortaya zamanı! Venüs 3 Ocak’a kadar Kova burcunda ilerleyecek.

Perşembe günü boyunca Aslan burcunda ilerleyecek olan Ay, iyimser ve neşeli hissedeceğimiz, özel ve sosyal ilişkiler açısından destekleyici etkilerin ön planda olacağı bir günü müjdeliyor! Hayatımızda bir müddettir değiştirmek isteyip de ertelediğimiz şeyler varsa, bugünden itibaren bunları devreye sokabiliriz. Sabah erken saatlerde etkinleşen Ay-Uranüs üçgeni, bunun için ideal bir güne başladığımızı işaret ediyor, ama bu enerji sadece sabah saatleriyle sınırlı kalmıyor. Ay-Güneş uyumlu açısının etkinleşeceği akşam saatlerine kadarki süreci yenilikler, değişiklikler yapmak, bunu sevdiğimiz kimselerle paylaşmak açısından değerlendirebiliriz. Ay-Güneş uyumlu açısının etkin olacağı, gerek iş, gerek aşk ilişkilerinde olumlu gelişmeler yakalayabileceğimiz akşam saatlerini iyi değerlendirebiliriz!

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Aslan burcunda ilerliyor. İyi yönetilmesi gereken, bir kısım belirsizliklerin ve kararsızlıkların ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Gece yarısından hemen sonra Ay’ın Merkür ve Jüpiter ile uyumlu açıları kesinleşiyor. Olumlu, huzurflu saatlerdeyiz. Sabah saatlerinden itibaren yakınlaşan Ay-Satürn'ün bloke edici, sıkıntılı, yorucu etkileri devreye giriyor ve öğle saatleri civarında duygusal anlamda en fazla etki aldığımız zamanlara varıyoruz. Bu açının kesinleşeceği  14:48'den sonra başka temel açısı kalmayacak olan Ay 17:18’e kadar boşluğa giriyor. Öğlen saatlerinde Merkür-Jüpiter üçgeni kesinleşiyor, ama Ay günün büyük çoğunluğunda boşlukta (açısız) ilerliyor. Yani kararsızlık, belirsizlik enerjisi hakim olacak. Yön bulmakta zorlanabiliriz. Bu yüzden önemli konuşmaları, yazışmaları, duyuruları bir gün önceye, yani Perşembe gününe denk getirmemiz daha isabetli olabileceğini belirttim. Ama Ay’ın 17:18’de Başak burcuna geçişinde sonraya alabiliriz önemli girişimlerimizi. Ay-Venüs üçgeninin etki olacağı akşam ve gece saatleri aşk ve ilişkiler açısından çok şanslı, değerlendirebiliriz!

Cumartesi günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor.  Duygusal anlamda huzursuzluk ve endişeye açık bir gündeyiz. Bu yüzden endişe ve vesvese enerjisi yayan kişilerden uzak kalıp, bizi rahatlatacak, iyimser ve pozitif enerji yayan kişilerle bir arada vakit geçirmemiz daha isabetli olabilir. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Neptün karşıtlığının etkileri devrede olacağından, girişeceğimiz işlerde veya yapacağımız programlarda netlik kazanmakta zorlanabiliriz. Duygusal anlamda kararsız, istikrarsız hissedebiliriz. Halletmemiz gereken işler konusunda Ay-Plüton üçgeninin etkin olacağı öğle sonrası ve akşam saatlerini kullanmamız daha isabetli olur.

Pazar günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. İlişkilerimizde karşımızdaki kişilere daha özenli, titiz davranma, ilişkideki mesuliyetimizi alma yönünde eğilim gösterebileceğimiz bir gündeyiz. Ama bunu yapmayan kişilere eleştirmekten de geri durmayabiliriz. Ay-Güneş karesinin etkin olacağı öğle saatlerinde bu eleştirel ve sorumluluk hatırlatıcı enerjiler gergin bir şekilde devrede. Eğer eleştirilerimizin dozunu iyi ayarlayamaz isek, ilişkimizde veya ebeveynlerimizle gerginlikler yaşayabiliriz. Bu zorlu açı öğle saatlerinde uyumsuzluk enerjisi yaratsa da, Güneş-Jüpiter açısının kesinleşeceği bir günde olacağımızı ve zorlukları tolare edebileceğimizi, olumlu yöne çevirebileceğimizi unutmamak gerekir. Bu uyumlu açı, hafta sonunda genel olarak iyimser etkilerin ağırlık kazanacağını, önemsediğimiz kişilerden destek bulabileceğimizi gösteriyor. Akşam saatlerinde Venüs-Neptün altmışlığı kesinleşiyor. Bu olumlu açı, özel ilişkilerde romantizmin vurgu kazanacağını gösteriyor. Hoş bir akşam yemeği düşünüyorsak, değerlendirebiliriz! Sanatsal aktivitelere dahil olmaktan da keyif alacağımız bir gün. Yine de gece saatlerindeki Ay-Merkür karesinin dilini tutamama, patavatsızlık yapma ve eleştirmekten geri durmamaya yönelik etkilerine dikkat demeden geçemeyeceğim!

Keyifli, sağlıklı ve başarılı bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

7 Aralık 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan  

07.12.2014

Designed by Ongunsoft