Öner Döşer

8 Ekim Haftası

Bu sayfa 7722 kişi tarafından ziyaret edildi.

Pazartesi günü Mars-Neptün karesi kesinleşiyor. Bu gergin açı yanılma, yanıltılma ve yanlış yönde ilerleme riskinin aktif durumda olacağını gösteriyor. Mars ve Neptün’ün bir arada olması zarar veren durumları doğurur. Karmaşık ve ahlak dışı durumlara, ilişkilerde problemlere, yalancılıklara ve güvenilmezliklere neden olabilir. Fiziksel olarak ise, vücut dayanıklılığı düşebilir, virütik enfeksiyonlara duyarlı bir hal alabiliriz. Olumlu yönden ise, bu açıya müzik, görsel sanatlar, tiyatro, sinema, fotoğrafçılık ya da moda alanında yeteneği olan kişiler için güçlü bir yaratıcılık potansiyeli taşır. Egzersiz yapmak, yüzmek, yoga veya tai-chi gibi aktivitelere yönelmek için kullanılabilir.

Salı günü Güneş-Jüpiter üçgeni kesinleşiyor. Bu açının olumlu etkileri istediğimiz yönde gelişmelere destek vericidir. Hayatta pek çok problemin üstesinden gelebilmenize yardımcı olur. Güneş ün kazanmak ve başarıyla ilişkilidir. Jüpiter de benzer şekilde, saygınlık kazanmak ve başarı ile ilişkilidir. Bu ikisinin iyi kombinasyonu, bizi başarıya yakın tutacaktır. Bazı astrologlar, Güneş Jüpiter üçgenini ‘ilahi korunma’ olarak nitelendirirler. Zor durumlarda destek anlamına gelir. Bu uyumlu açı güçlü ve saygın kişilerden destek alabileceğimizi, büyük hedefler ve idealist amaçlar uğrunda çalışmalara girişebileceğimizi, başarılı sonuçlar elde edebileceğimizi gösteriyor. Hayatı geniş perspektiften görmek, kişisel ufkumuzu genişletmek için fırsatlarla karşılaşabiliriz. Yabancılarla ilişkiler, seyahatler, turizm, eğitim ve yayıncılıkla ilgili işler, inanç ve felsefi teması içeren konularda adımlar atmak için mükemmel bir gündeyiz!

Yine Salı günü Venüs-Plüton üçgeni kesinleşiyor. Bu uyumlu açı ilişkilerimizde güçlü destekler almamıza, birbirimize daha tutkuyla ve güçlü bağlanmamıza sebep olacak etkiler yaratabilir. Evlilik ve önemli ilişi adımı atmak açısından güzel bir atmosfer sunabilir. İlişkide aksayan yönleri telafi etmek, bundan sonrasında birlikte daha güçlü ilerleyebilmek için adımlar atmak, ilişkimizi sağlamlamak adına bu güzel fırsatı değerlendirebiliriz. Artistik ve sanatsal konularda, estetik ve güzellikle ilgili temalarda adım atmak için bugünü kullanabiliriz. Eğlenceli aktiviteler düzenlemek açısından da güzel bir gündeyiz.

Çarşamba günü Merkür-Plüton altmışlığı kesinleşiyor. Bu uyumlu açının olumlu etkileri sayesinde kendimizi güçlü ve etkin bir biçimde ifade etme şansı yakalayabiliriz. Zihinsel ve entelektüel konulara girişim yapmak, iletişim ve haberleşme, medya ve yayıncılık, eğitim alanlarında adımlar atmak, ticari alanda yeni başlangıçlar yapmak açısından güçlü etkiler taşıyan bugünü değerlendirebiliriz. Önemli anlaşmaları, konuşmaları, toplantıları bugüne denk getirebiliriz.

Perşembe günü Satürn-Neptün üçgeni kesinleşiyor. Bu ikilinin uyumlu açılarında hayallerimizi gerçeğe çevirebilme fırsatları vardır. Gerçekçi ama hayal gücümüzü da aktif olarak kullanabileceğimiz, yaratıcılık içeren bütün konulara girişim yapmak açısından güzel bir gündeyiz. Bu olumlu açı aynı zamanda ihtiyacı olanlara yardım eli uzatmak, insani amaçlar için birlikte iş üretmek için de kullanılabilir. Bir müddet için kişisel çıkarlarımızı bir kenara bırakıp, toplumsal ve manevi değerlere yönelik hizmet etme, gönüllü yardım üretme, idealist çalışmalar içerisinde yer alma güdümüz öne çıkacak. İyi kullanırsak bütünün hayrına güzel işler üretebiliriz. Manevi konulara yönelmek, ruhsal çalışmalar yapmak açısından da mükemmel etkiler taşıyan bir gündeyiz!

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ailevi, milli ve halkı ilgilendiren ya da öne çıkaran temaların dikkat çekeceği bir gündeyiz. Mantığımızdan ziyade duygularımız ön planda olacak. Bu yüzden duygusal çıkışlar yapmaya, alınganlık ve kırgınlıklara açık olacağız, dikkat! Sabah saatlerinde aktif olacak Ay-Güneş karesi de bu riski arttırıyor. Bu gergin açı kadın erkek ilişkilerinde, ebeveynlerle ilişkilerde, önemli ve etkin pozisyondaki otorite temsilcisi kişilerle ilişkilerde sorunlar yaşayabileceğimize dikkat çekiyor. Bu gergin açı yeni başlangıçlar, değişimler, etkin kişilerle görüşme yapmak açısından uygun değildir. Sabah erken saatlerde Mars-Neptün karesi de kesinleşiyor. Gün boyunca etkileri belirgin olacak bu gergin açı yanılma, yanıltılma ve yanlış yönde ilerleme riskinin aktif durumda olacağını gösteriyor. Mars ve Neptün’ün bir arada olması zarar veren durumları doğurur. Karmaşık ve ahlak dışı durumlara, ilişkilerde problemlere, yalancılıklara ve güvenilmezliklere neden olabilir. Fiziksel olarak ise, vücut dayanıklılığı düşebilir, virütik enfeksiyonlara duyarlı bir hal alabiliriz. Olumlu yönden ise, bu açıya müzik, görsel sanatlar, tiyatro, sinema, fotoğrafçılık ya da moda alanında yeteneği olan kişiler için güçlü bir yaratıcılık potansiyeli taşır. Egzersiz yapmak, yüzmek, yoga veya tai-chi gibi aktivitelere yönelmek için kullanılabilir. Sabah 10:33’te boşluğa düşecek olan Ay gün boyunca boşlukta ilerleyecek. Bu da genel anlamda belirsizliklerin hakim olacağı, netlik ve kalıcılık isteyen işlere adım atmak açısından uygun olmayan bir günde olduğumuzu gösteriyor.

Salı günü sabah saatlerinde henüz Yengeç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay 14:54’te Aslan burcuna geçiyor. Bu saat sonrasında girişeceğimiz iş ve olaylarda daha kararlı olabileceğiz ve net sonuçlar almamız daha mümkün olacak. Kendine güven, dürüstlük ve yaratıcılık sayesinde başarı elde edebileceğimiz güzel bir gündeyiz. Ama Ay-Satürn karesinin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde bir müddet için engellenme ve tatminsizlik duygusu hakim olabilir. Biraz daha akşam üzerine doğru olan saatlerden itibaren ise Ay-Mars üçgeni ile birlikte çok daha olumlu etkiler devreye giriyor. Bu olumlu açı girişim cesaretimizi ve enerjimiz arttırabilir. Güç ve efor gerektiren işlere girişebiliriz. Bugün sabah saatlerinde Güneş-Jüpiter üçgeni kesinleşiyor. Gün genelinde kendisini gösterecek bu açının olumlu etkileri istediğimiz yönde gelişmelere destek vericidir. Hayatta pek çok problemin üstesinden gelebilmenize yardımcı olur. Güneş ün kazanmak ve başarıyla ilişkilidir. Jüpiter de benzer şekilde, saygınlık kazanmak ve başarı ile ilişkilidir. Bu ikisinin iyi kombinasyonu, bizi başarıya yakın tutacaktır. Bazı astrologlar, Güneş Jüpiter üçgenini ‘ilahi korunma’ olarak nitelendirirler. Zor durumlarda destek anlamına gelir. Bu uyumlu açı güçlü ve saygın kişilerden destek alabileceğimizi, büyük hedefler ve idealist amaçlar uğrunda çalışmalara girişebileceğimizi, başarılı sonuçlar elde edebileceğimizi gösteriyor. Hayatı geniş perspektiften görmek, kişisel ufkumuzu genişletmek için fırsatlarla karşılaşabiliriz. Yabancılarla ilişkiler, seyahatler, turizm, eğitim ve yayıncılıkla ilgili işler, inanç ve felsefi teması içeren konularda adımlar atmak için mükemmel bir gündeyiz! Bugün geç sabah saatlerinde Venüs-Plüton üçgeni de kesinleşiyor. Gün genelinde etkin olacak bu uyumlu açı ilişkilerimizde güçlü destekler almamıza, birbirimize daha tutkuyla ve güçlü bağlanmamıza sebep olacak etkiler yaratabilir. Evlilik ve önemli ilişi adımı atmak açısından güzel bir atmosfer sunabilir. İlişkide aksayan yönleri telafi etmek, bundan sonrasında birlikte daha güçlü ilerleyebilmek için adımlar atmak, ilişkimizi sağlamlamak adına bu güzel fırsatı değerlendirebiliriz. Artistik ve sanatsal konularda, estetik ve güzellikle ilgili temalarda adım atmak için bugünü kullanabiliriz. Eğlenceli aktiviteler düzenlemek açısından da güzel bir gündeyiz.

Çarşamba günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Cesaret, özgüven, coşku ve atılganlığın öne çıkacağı bir gündeyiz. Ülkemizin finansal konuları gündemimizde önemli bir şekilde yer alabilir. Sabah erken saatlerde henüz etkin olacak Ay-Merkür karesi küçük sözel tartışmalara işaret etse de, bu açının hemen ardından gerçekleşecek Merkür-Plüton altmışlığı durumu değiştiriyor. Bu uyumlu açının olumlu etkileri sayesinde kendimizi güçlü ve etkin bir biçimde ifade etme şansı yakalayabiliriz. Zihinsel ve entelektüel konulara girişim yapmak, iletişim ve haberleşme, medya ve yayıncılık, eğitim alanlarında adımlar atmak, ticari alanda yeni başlangıçlar yapmak açısından güçlü etkiler taşıyan bugünü değerlendirebiliriz. Önemli anlaşmaları, konuşmaları, toplantıları bugüne denk getirebiliriz. Bu açının olumlu etkileri gün boyunca bizimle olacak. Akşam saatlerinde Ay’ın Jüpiter ile ve hemen ardından Güneş ile uyumlu açıları etkinleşiyor. Güneş-Jüpiter açısının olumlu etkilerinin tetikleneceği akşam saatleri sonrasında olumlu etkiler had safhaya varıyor. Her türlü iş ve girişim açısından hayırlı sonuçlar ortaya çıkarma potansiyeli taşıyan bu güzel açısal bağlantıları iyi değerlendirebiliriz. Ayrıca ilahi konulara yönelmek açısından da çok güzel bir fırsat bu! Gece 00:39’da Ay boşluğa giriyor.

Perşembe günü büyük çoğunluğunda Ay Aslan burcunda ve boşlukta ilerleyecek. Gün genelinde girişeceğimiz işlerde belirgin sonuçlar elde edemeyebiliriz. Ama kişisel çıkarlarımız doğrultusunda beklentilerimiz olmayan, idealistçe hizmet vereceğimiz konulara yönelmek için durum böyle değil. Gün boyunca etkin olacak Satürn-Neptün üçgeni bugün sabaha karşı kesinleşiyor. Bu ikilinin uyumlu açılarında hayallerimizi gerçeğe çevirebilme fırsatları vardır. Gerçekçi ama hayal gücümüzü da aktif olarak kullanabileceğimiz, yaratıcılık içeren bütün konulara girişim yapmak açısından güzel bir gündeyiz. Bu olumlu açı aynı zamanda ihtiyacı olanlara yardım eli uzatmak, insani amaçlar için birlikte iş üretmek için de kullanılabilir. Bir müddet için kişisel çıkarlarımızı bir kenara bırakıp, toplumsal ve manevi değerlere yönelik hizmet etme, gönüllü yardım üretme, idealist çalışmalar içerisinde yer alma güdümüz öne çıkacak. İyi kullanırsak bütünün hayrına güzel işler üretebiliriz. Manevi konulara yönelmek, ruhsal çalışmalar yapmak açısından da mükemmel etkiler taşıyan bir gündeyiz! Gece 22:23’te Ay Başak burcuna geçiyor ve boşlukta ilerlemesi bitiyor. Bu saat sonrasında ilişkilerimizde ve üzerinde çalıştığımız konularda biraz daha titiz ve dikkatli, bir o kadar da ayrıntıcı olacağımız bu saatlerde eleştirilerimizi dozunu ayarlamamızda fayda var. Ay-Neptün karşıtlığının da etkisiyle kırgınlıklara, alınganlıklara, hayal kırıklığı yaratan durumlara açık olacağız zira. Manevi konular, ruhsal konular, meditasyon, zikir, dua gibi aktivitelere yönelmek açısından ise çok güzel saatlerdeyiz. Hemen bu açının etkin olacağı dakikalarda etkin olacak bir diğer açı da Ay-Satürn altmışlığı olacağından gerçekleşmesini istediğimiz konulara odaklanıp imgeleme yapmanın faydasını görebiliriz. Ayrıca bu olumlu açı sayesinde kendimizi duygusal olarak da dengeleyebileceğiz.

Cuma günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Üzerinde çalıştığımız konularda titiz ve dikkatli olmak kaydıyla verimli sonuçlar üretebileceğimiz bir gündeyiz. Ülkemiz açısından yakın komşularımızla ilgili konuların öne çıkacağı bugünde, medyayı ve medyadan önemli isimleri ilgilendiren konular da dikkat çekebilir. Sabahın çok erken saatlerinde etkin olacak Ay-Mars karesi çekişme ve gerginliklere açık olacağımızı gösteriyor. Riskli ve tehlikeli işlere girişmek için uygun saatlerde değiliz. Sabahın ilerleyen saatlerinde etkin olacak Ay-Plüton üçgeni duygusal analda destekleyici etkiler içeriyor. Ailevi konularda güç desteği alabiliriz. Ay-Plüton uyumlu açıları fikirlerini harekete geçirmek ve somutlaştırmak, güçlü ve etkin kişilerden destek almak, ilişkilerde derinleşmek, irade gerektiren işlere girişmek, mücadeleye başlamak, ısrarla takip etmeyi gerektiren işlere kalkışmak için uygundur. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Merkür altmışlığının olumlu etkileri devreye giriyor. Bu uyumlu açı eğitim almaya başlamak, eğitsel çalışmalar yapmak, öğrenmek, zeki, entelektüel veya bilimsel kişilerle irtibat kurmak, ticari işler, kontrat ve anlaşmalar imzalamak için uygundur. Akşam saatlerine doğru Ay-Venüs kavuşumu gerçekleşiyor. Bu olumlu kavuşum çok şanslı etkiler içerir. Zevkle alakalı şeyler, aşkla ilgili konular, eğlenmek, yeni giysiler giymek, güzel gözükmek için yapılacak işler, rahatlamak ve gevşemek için yapılacak uygulamalar açısından uygundur. Gece boyunca ilişkilerde olumlu gelişmeler kaydedebileceğimiz, eğlenceli vakitler geçirebileceğimiz çok olumlu etkiler devam ediyor…

Cumartesi günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Üzerinde uğraştığımız işlerde ve ilişkilerimizde detayları her zamankinden fazla önemseyeceğimiz bir gündeyiz. Her ne kadar Başak burcunun içsel olarak huzursuzluk yaratan mükemmelci etkileri hakim olsa da, Ay’ın Jüpiter ile kare açısının en etkin olacağı sabah erken saatlerde biraz iniş çıkışlar yaşasak da, Ay’ın sadece bir temel açısı olacağından, çok önemli iniş çıkışlar beklemeyebiliriz. Zaten Ay-Jüpiter karesinin kesinleşeceği 02:47 sonrasında gün boyunca Ay boşlukta ilerleyecek. Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez. Bu yüzden akşam saatlerinden sonra güzel ve eğlenceli aktivitelere girişebilir, sevdiklerimizle hoş vakitler geçirebiliriz.

Pazar günü 02:01’de Ay Terazi burcuna geçiyor. Huzur ve sakinlik, denge arayışı içerisinde olacağımız bir gündeyiz. Ülkemiz açısından iç konular, sınırlarımızla ilgili temaların vurgu kazanacağına şahit olabiliriz. Ay-Mars altmışlığının etkin olacağı sabah erken saatlerde enerjimizi dengelememiz daha kolay olacak. Sportif aktivitelere, güç ve efor gerektiren aktivitelere girişebiliriz. Sabahın ilerleyen saatlerinde Ay’ın Uranüs ve Plüton ile gergin açıları etkinleşiyor ve dengemiz biraz bozuluyor. Ay-Uranüs gergin açıları seyahatler ve taşınmalar, kamusal görevi olan kişilerle görüşmeler, ilerlemeler kaydetmek, arkadaşlık tahsis etmek (özellikle kadınlarla), evlilik, havacılık, elektrikle alakalı veya gizemli konularla alakalı işlere girişmek, tehlikeli işlere girişmek için uygunsuzdur. Ay-Plüton arasındaki gergin açılar güçlü ve etkin kişilerle görüşmek, somut sonuçlar ortaya çıkması beklenen işlere girişmek, mücadele ve risk gerektiren işlere girişmek, seyahat etmek, ameliyata girmek, hoşgörü ve esneklik gerektiren işlere kalkışmak için uygun değildir. Bu gergin etkiler akşam saatlerinden sonra dağılmaya başlıyor. Yeniayın başlangıçlara ve yenilenmelere taşıyan olumlu etkilerini içsel olarak çağırmaya başlıyoruz. Eldeki işleri tamamlamak açısından uygun, ama yeni işlere adımlar atmak açısından henüz uygun olmayan bir gündeyiz. Bunun için 15 Ekim Pazartesi saat 15:02’den sonrasını beklememiz gerekecek. Hatta mümkünse 16 Ekim’i…

Mutlu, Sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

7 Ekim 2012, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Ekim ayının burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız…

http://www.uzmantv.com/konu/ekim-2012-aylik-burc-yorumlari

07.10.2012

Designed by Ongunsoft