Öner Döşer

8 Ekim Haftası

Bu sayfa 11989 kişi tarafından ziyaret edildi.

ADİL OLUN!

Salı sabahı 06:46’da 15 derece Terazi burcunda gerçekleşecek yeniay adalet duygumuzu körüklüyor. Kendimize şu soruyu sorabiliriz: Hayatımdaki şeylere karşı ne kadar adilim? İnsanlara, hayvanlara, bitkilere… Kısacası benim için anlam taşıyan her şeye ne denli adaletli davranıyorum? Tabii kendime de!

Bu konuyu detaylı bir biçimde ele aldığım ve burçlara göre de değerlendirdiğim videoyu izlemek için linki ziyaret edebilirsiniz.  https://www.youtube.com/watch?v=GHcvMmCXMA4&t=142s

Bizi çok ilgilendiriyor!

Terazi burcundaki yeniay ülkemiz ve halkı olarak bizleri çok ilgilendiriyor. Zira Ankara’ya göre çizdirilmiş yeniay haritası ufuk çizgisi üzerine izdüşüyor. Bu şekilde ufuk düzlemine yakın gerçekleşen yeniay veya dolunaylar ya da güneş veya ay tutulmaları ülkeyi ve halkını direkt ilgilendiren konulara ve temalara atıfta bulunur. Aşağıda yeniay haritasını görmektesiniz. 

 

 

Yeniay sonrasında Ay’ın önündeki ilk açı haritanın 4.evinde yerleşen Plüton ile dik açı olacak ve ilaveten Mars ve Güney Ay Düğümü de 4.evde yer alıyorlar. Bu hiç de rahat bir konumlanma değil zira: ülkenin sınır bölgelerinde sorunlar, iç gerginlikler, muhalefet partide kriz veya hükümetle muhalefet arasında gerginlikler, olumsuz hava koşulları yüzünden toprakların ve ekinlerin zarar görmesi, doğal afetler gibi risklere işaret ediyor olabilir.

Venüs ve Jüpiter gibi iyicil karakterde iki gezegenin haritanın 2.evinde yerleşiyor olması, ekonomik açıdan olumlu bir göstergedir aslında. Fakat burada dikkat çeke önemli bir şey var: 2.ev girişindeki Venüs Retro ve bu evin yöneticisi Mars ile dik açı yapıyor. Mars haritanın 4.evinde ve 5.burcunda. Tabii bu durum bir müddet iyi gidişten sonra bir zorlanma işaretçisi olarak görülebilir. Haritanın 7.evinde ve 8.burcunda yer alan Uranüs ile birlikte okuduğumuzda, borsada bir müddet iyiye gidişten sonra zorlanma olarak da okunabilir. Bu konuyu değerlendirdiğim videoyu izlemek için linki ziyaret edebilirsiniz.  https://www.youtube.com/watch?v=GHcvMmCXMA4&t=142s

Türkiye astroloji haritası nasıl etkileniyor?

Yeniay haritasını astroloji haritamızın üzerine yansıttığımızda 4.evin etki aldığını görüyoruz. Aşağıda bu haritayı görmektesiniz.

 

 

Yine 4.ev temasıyla karşı karşıyayız, yukarıda belirttiğimiz gibi. Yeniay derecesi haritamızdaki herhangi bir gezegenle yakın bir irtibat kurmuyor. 24 derece Terazi burcunda kavuşan Merkür-Satürn ikilisine yakın derecede bulunuyor. Bu ikili haritamızın 5.evide ve 4.burcunda yer alıyor. Ülkenin iç gündeminin yoğun olacağını, çocuklar ve gençlerle ilgili konularda önemli kararların alınabileceğini ya da açıklamaların yapılabileceğini öngörebiliriz.

Haritanın 5.evindeki Retro Venüs, borsa ve diğer yatırım araçlarıyla ilgili (döviz, altın vs) spekülasyon ihtimaline dikkat çekiyor. Hem Jüpiter, hem de Venüs’ü ülkemiz haritasındaki burç konumlarında bulunması önemli zamanlardan geçmekte olduğumuzun açık göstergelerinden. 

Düşünceleri sezebilmek

İletişim gezegeni Merkür 10 Ekim Çarşamba günü Akrep burcuna geçiyor. Karşımızdaki kişilerin düşüncelerini sezme, olayların gidişatını öngörme kabiliyetimiz artmaya başlıyor. Metafizik konulara, insanların psikolojisini anlamaya yönelik alanlara ilgi duymaya başlayabilir, bu yönde yazılar ve kitaplar okumayı arttırabiliriz bugünlerde. Yine Çarşamba günü kesinleşecek Merkür-Uranüs karşıtlığı da bunu tetikleyebilir.

Şok olmaya hazır mısınız?

Hani bazen öğrendiğiniz şeyler sizi şok eder ya, işte Merkür-Uranüs karşıtlığının böyle bir etkisi de vardır. Beklenmedik kararlar, şaşırtıcı ve şok edici açıklamalar bu karşıtlığın etkin olduğu dönemlere damgasını vurabilir. Hayata bakışımızı sorgulatacak türde yeni fikir ve görüşler ortaya atılabilir. Gelişimimize katkıda bulunacak keşifler ve icatlar da olabilir bunlar. Tabii gündelik hayatımız içinde aldığımız haberler ve bilgiler de bizi çok şaşırtabilir, beklenmeyeni bekleyelim…

İlişkilerde dikkat!

Venüs-Mars karesinin etkili olduğu haftanın özellikle de ilk yarısında ilişkiler açısından hırpalayıcı ve riskli bir zaman diliminde olacağız, farkında olalım! Zaten Venüs Akrep burcunda gerilemekte, ilişkiler açısından zorlu bir zaman diliminde olduğumuzu işaret etmekte. Bir de Mars ile kare açı işin içerisine girince, risk maksimuma çıkıyor. Bu konuyu detaylı bir şekilde ele aldığım videoyu izlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=56AzFclatj8&t=60s

Şartları zorlamayın!

Güneş-Plüton karesinin etkili olduğu haftanın ikinci yarısında otorite figürleriyle ilişkiler açısından da zorlu bir zaman diliminde olacağımızı gösteriyor. Bu açının etkili olduğu zamanlarda önemli pozisyondaki kişilerden talepte bulunmak, şartları zorlayacak şekilde ısrarcı olmak iyi fikir olmayabilir. Güç çekişmelerine de açık olacak bu hafta genelinde dünya bazında liderlerin güç ortaya koyma arzuları da artacaktır muhtemelen. Yeniayın Plüton ile dik açı oluşturması da bunu açıkça gösteriyor zaten. Yani aslında Salı gününden itibaren bunu hissediyor olacağız. Ama kırılma noktası Perşembe ve Cuma günleri olacak gibi duruyor. Bu iki günde para piyasalarında sert hareketler görülebilir.


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü 04:09’dan itibaren Ay Terazi burcunda ilerliyor olacak. Huzur ve denge arayışında olacağımız bir gündeyiz. Ay giderek kapanmakta, eldeki işleri tamamlama ve yeni girişimlere hazırlanma zamanı! Yarın sabah yeniay var! Sabah erken saatlerde etkili olan Ay-Satürn karesi, erken saatteki randevularımıza gecikme ihtimalini gösteriyor, farkında olalım! Sabah erken saatlerde girişeceğimiz işlerde çok rahat ve pürüzsüz bir şekilde ilerleyemeyebiliriz. Takip eden saatlerde bu engelleyici ve biraz da depresif hissettiren atmosfer ortadan kalkmaya başlıyor. Ay-Mars üçgeninin etkisini göstermeye başladığı öğle sonrasındaki saatlerden itibaren daha kolay ilerleyebiliriz. Spor, yürüyüş gibi enerji ve efor isteyen uğraşlarımızı akşam saatlerine denk getirebiliriz.   

Salı gününe yeniayın tazeleyici ve canlandırıcı enerjisiyle başlıyoruz. Sabah 06:46’da 15 derece Terazi burcunda gerçekleşecek yeniay, yepyeni bir faza girdiğimizi ve yeniliklere açık olduğumuzu müjdeliyor! Önemli girişimler için en azından yeniaydan bir gün sonrasını beklemek önerilir. Ama eğer bugün bir şeylere başlamak icap ediyorsa, o halde Ay-Plüton karesinin kesinleşmesini (11:50) ve uzaklaşmasını beklemeyi tercih edebiliriz ki bu da bizi öğle sonrasına götürüyor. Fakat bu takdirde de Ay’ın boşlukta olduğunu unutmamak gerekir. Ta ki Çarşamba sabahı 07:09’a kadar…

Çarşamba günü 03:40’ta Merkür, 07:09’da Ay Akrep burcuna geçiyorlar ve hemen ardından bu ikisi Akrep burcunda kavuşuyorlar. Haliyle sabah erken saatlerden itibaren iletişim trafiği hareketleniyor. Çok geçmeden Ay-Uranüs karşıtlığı da kesinleşiyor ve Merkür-Uranüs karşıtlığının etkilerini maksimumda hissedeceğimiz akşam saatlerine doğru ilerliyoruz. Sürpriz, şaşırtıcı, hatta şok eden gelişmelere açık bir gündeyiz. Farklı yaklaşımlar, değişik yorumların yanı sıra bir şeyler keşfetmenin veya ani farkındalıkların da devrede olduğu ilginç bir gündeyiz! Öğlen saatlerinde etkili olan Ay-Satürn altmışlığının dengeleyici enerjisi kısa bir müddet için devreye girse de, gün genelinde denge veya stabil bir atmosferden bahsetmemiz zor. Aksine, ne yönde ilerleyeceğini kestirmekte zorlanacağımız şartlar içerisinde olabiliriz. Bugün verilen sözlerin yerine getirilmesi veya uygulanması bağlamında sorunlar yaşanabilir, şartlar açıklanandan farklı bir yönde gelişebilir. Ay’ın Venüs-Mars karesini tetiklediği gece saatlerinde ilişkilerde kriz yaşayabiliriz, dikkat! Şartları fazla zorlamasak iyi ederiz!  

Perşembe günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Venüs-Mars karesi kesinleşiyor ve Ay bu kare açıyı tetikleyerek aktifleştiriyor. İlişkiler açısından haftanın en zorlu gününde olduğumuzu söyleyebiliriz. Retro Venüs ilişkilerde yanlış anlaşılmalara, aşırı tepki vermeye, gereksiz kıskançlık göstermeye eğilimimizi arttırabilir, farkında olalım ve kendimizi dengeleyelim. Aksi takdirde ciddi travmalara sebep olabiliriz. Neyse ki Ay’ın diğer açıları olumlu ve gerek karşılıklı empati, gerekse geri adım atabilme kabiliyetimizi ve fedakarlık yönümüzü ortaya çıkartarak ilişkilerdeki dengemizi koruyabiliriz. Ay-Jüpiter kavuşumunun etkilerinin devreye girdiği gece saatlerinde uğurlu, olumlu, güzel bir enerji akışı var, değerlendirebiliriz!  

Cuma gününün ilk yarısında Ay Akrep burcunda ve gece 02:12’den itibaren de boşlukta ilerliyor. Dolayısı ile sağlam ve kalıcı adımlar atmak adına günün bu ilk yarısını kullanmayabiliriz. Güneş-Plüton karesinin güç çekişmelerine yönelten enerjileri devrede, otorite figürleriyle ilişkiler açısından zorlu bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Merkür-Satürn altmışlığının olumlu ve aklı başında bir atmosfere yönelten etkileri de devrede oluğundan, en zorlu anlarda bile oturup konuşabilir, aklı başında tavırlarımızla dengeleyici rol oynayabiliriz. Saat 12:52’de Ay Yay burcuna geçiyor. Günün ikinci yarısı daha rahat ve olumlu akıyor. Önemli iş ve girişimlerimizi öğleden sonra yapabiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Hayli aktif ve hareketli bir gündeyiz. Ay-Mars altmışlığının etkili olduğu sabah saatlerine spor, yürüyüş yapabiliriz. Güç ve efor gerektiren ya da cesaret ve girişkenlik isteyen işlerimizi bu saatlere denk getirebiliriz. Ay-Neptün karesinin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde dinlenmeye, boş vakit geçirmeye yönelik eğilim gösterebiliriz. Biraz da kararsızlık ve geri planda kalma enerjisi hakim olacak bu saatlerde. Ay-Güneş altmışlığının etkin olmaya başladığı akşam saatlerinden itibaren girişeceğimiz işlerde daha rahat ilerleyebilir, başkalarından destek bulabiliriz. Önemli görüşme ve toplantılarımızı, organizasyonlarımızı akşam saatleri ve gece saatlerine denk getirebiliriz. İkili ilişkilerden yana da şanslı bir zaman dilimindeyiz, değerlendirebiliriz.

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay Yay burcunda ve boşlukta ilerliyor. Keyifli, heyecanlı, ama şartların çok da net olmadığı bir gündeyiz. Ay-Kiron karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde duygusal yaralanmalara açık olacağız, dikkat! Gece 22:16’da Ay Oğlak burcuna geçiyor. Takip eden haftanın plan ve programını netleştirme zamanı! 

İyi haftalar!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

www.astrolojiokulu.com

 

07.10.2018

Designed by Ongunsoft