Öner Döşer

8 Eylül haftası

Bu sayfa 11917 kişi tarafından ziyaret edildi.

8 Eylül Haftası: BALIK BURCUNDA SÜPER DOLUNAY

Bu yılın üçüncü SÜPERAY’ı 9 Eylül Salı sabah saatlerinde maksimum konumuna ulaşacak dolunay ile gerçekleşiyor. SÜPERAY ve etkileri hakkında detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.onerdoser.com/Y166_0_yeniay-dolunay-superay-ve-etkileri.html

16 derece Balık burcunda gerçekleşecek dolunay, duygusal ve manevi konuları ön plana çıkarırken, dengemizi sağlamakta zorlanabileceğimize de dikkat çekiyor.

Dolunay zamanları, duygusal açıdan çalkantılı zamanlardır. Dolunay su elementi burçlardan birinde gerçekleştiğinde, bu daha da belirgindir. Bu dolunay Balık burcunda gerçekleşeceğine göre, kararsızlığı ve netleşme zorluğunu da beraberinde getirecektir muhtemelen.

Dolunay esnasında Ay Balık-Güneş Başak burcunda olacak. Astrolojide Balık-Başak ekseni “Hizmet ekseni” olarak tanımlanır. Bu burçlarda gerçekleşen yeniay ve dolunaylar, güneş ve ay tutulmaları, manevi ve maddi yardım, hizmet temalarına vurgu yapar. Tabii ki bu konuda sadece astrolojik zamanlamayla hareket etmemiz gerekmiyor; ama madem böyle bir vurgu var, o halde bunu başkalarına hizmet ve yardım için harekete geçmek açısından değerlendirebiliriz. Ayrıca, yine bu burçlar tarafından şifa ve terapi, ruhsal çalışmalar, meditasyonlar, ibadet ve dua, zikir ve tefekkür gibi ruhsal açıdan bizi şifalandıracak ve dengeleyecek çalışmalar açısından da etkili olabileceğimiz bir zaman diliminde olduğumuzu söyleyebiliriz.

16 derece Balık burcundaki bu dolunay, Achernar adındaki yıldızla kavuşum yapmakta. Zorlu etkileriyle bilinen bu yıldız, hızlı değişimlere, krizlere, ani iniş çıkışlara, ani ve trajik sonlanmalara işaret eder. Yangın, sel gibi afetlerle ve böyle gelişmeler sonrasında eski olayların hızlıca silinip süpürülmesini ifade ettiği söylenir (Bernadette Brady). Bu dolunay esnasında Ay’ın Perigee konumunda olması, yani dolunayın bir SÜPERAY olması, değişken ya da olumsuz-yağışlı-sert hava koşullarına, aşırı yağışlara, denizler ve sularla ilgili sorunlara açık birkaç günlük süreçte olacağımızı gösteriyor olabilir. Dolunayın izdüşümü Kuzey ve Güney Amerika, batı Avrupa ve Afrika civarına denk düştüğüne göre, en fazla bu bölgelerin etkileneceğini düşünebiliriz. Merkür de Uranüs-Plüton ikilisiyle T-kare açı kalıbı oluşturuyor bu hafta. Dünya genelinde sert rüzgarlara, fırtınalı ve olumsuz hava koşullarına işaret edebilir bu gökyüzü konumu.  

Achernar yıldızı kamu hizmeti, toplumsal işler ve hayırseverlik işleri, felsefi ve dini konularla da bağdaştırılmıştır (Vivian Robson, Joseph E. Rigor). Bu yıldızın doğasında hızlı aksiyona iten, risk almaya ve bunun akabinde zorluk yaşamaya yönelten etkiler olduğu söylenir.  

Dolunay, Türkiye astroloji haritasının MC-IC eksenine (Geleceğe yönelik hedefler,yöneticiler, dışarı verdiğimiz imaj ile-iç olaylar, yerleşim ve topraklar, mahsuller, güvenlik, binalar, imar-iskan ve yaşam koşulları, hava koşulları) denk düşmekte. Bu bakımdan ülkemiz açısından önemli. Ülkemiz astroloji haritasının Tepe Noktasını 16 derece Balık burcu keser. Dolunay esnasında Ay’ın tam da bu derece üzerine denk düşmesi, ülkemizin gelecek hedeflerini, yöneticilerini, uluslararası imajını etkileyecek gelişmelerle karşılaşabiliriz. Önemli açıklamalar yapılabilir ya da önemli bilgiler ortaya çıkabilir. Dolunaylar ortaya çıkış zamanlarıdır. Bireylerin görünür olduğu zamanlardr. 

Yeniay ve dolunay dereceleri bir kişi veya ülke haritası üzerinde Güneş veya Ay derecesi, Yükselen-Alçalan veya Tepe Noktası-Ayakucu noktası gibi önemli referans noktalarına denk düşüyorsa, astrolojik sembolizm bağlamında bu önemlidir. 16 derece Balık-16 derece Başak ekseni, ülkemiz astroloji haritasının hassas referans derecelerindendir. Bu derecenin transit gezegenler tarafından tetiklendiği zamanlarda önemli olaylar olmuştur. Örneğin 9 Eylül 1980 tarihinde 16 derece Başak burcunda gerçekleşen yeniaydan üç gün sonrasında 12 Eylül 1980 tarihinde askeri darbe gerçekleşmişti. Tabii ki her tetiklenme esnasında genel gökyüzü konumları gereği farklı türde olaylar ortaya çıkacaktır. 16 derece Balık-Başak eksenini Kiron tetiklediğinde Gezi Parkı olayları oldu. Geçtigimiz günlerde ikinci kez tetiklediginde Türkiye yeni Cumhurbaşkanı seçti. Hemen ardından yeni Başbakan göreve başladı. Bunlar 16 derece Balık-Başak ekseninin hassasiyetini gösteren örneklerden bazıları.

Dolunay ve ülkemiz haritası üzerindeki etkilerine de yer verdiğim Gökyüzünde Bu Ay videosunu izlemek için tıklayınız…

http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-eylul-2014-oner-doser-yorumluyor/

Dolunayların etki süresi (+-) 3 gündür. Dolunay (SÜPERAY) 9 Eylül’de gerçekleşeceğine göre 6-12 Eylül tarihleri arasındaki güncel gelişmeleri gözlemleyerek, dolunayın etkileri hakkında fikir sahibi olabiliriz. Süperay ve muhtemel etkileri hakkinda bilgi icin....Bu hafta dikkat çeken diğer açılara gelince…

http://onerdoser.com/Y166_0_yeniay-dolunay-superay-ve-etkileri.html

10 Eylül’de Venüs-Neptün karşıtlığı kesinleşiyor. Bu iki gezegenin uyumsuz açılarında, özel ve sosyal ilişkiler açısından hayal kırıklığı yaratabilecek durumlar, ilişkilerde çözülmeler, keyifsizlik ya da tatminsizlik yaşanabiliyor. Aşkta ve ilişkilerde fedakarlık isteyen günlerde olduğumuzu gösteren bu açı, fedakarlığın sınırlarını iyi çizemezsek, kurban durumuna düşebileceğimize dikkat çekiyor!

 

Yine 10 Eylül’de Merkür-Jüpiter üçgeni kesinleşiyor. Bu uyumlu açı, yeni şeyler öğrenmek, uluslararası kültürler, seyahatler, eğitim, hukuksal konular açısından destekleyici etkiler yaratır. Ama Merkür’ün tek açısı Jüpiter ile değil bu hafta; Plüton-Uranüs ile sert açıları da kesinleşiyor, öncü burçlarda (Koç, Terazi, Oğlak) T-kare açı kalıbı oluşuyor. Bu zorlu açı kalıbı, sözlerimize, yazdıklarımıza dikkat etmemiz gereken bir süreçte olduğumuzu gösteriyor. Fikirsel anlamda çekişmelere, söz düellolarına açık bir haftadayız. Radikal ve sıra dışı görüşler vurgulu bir biçimde ortaya konabilir. Sert ve türbülanslı durumlara medya ve yayıncılık, eğitim, uluslararası ilişkiler alanlarında da şahit olabiliriz. Önemli anlaşma ve sözleşmeleri 10-13 Eylül aralığına denk getirmemek isabetli olabilir. Verilen sözler tutulmayabilir, hızlı durum değişiklikleri yaşanabilir sonradan. Ani ve düşünmeden alınan kararlardan zararla çıkabiliriz.

11 Eylül Perşembe günü Güneş-Satürn altmışlığı kesinleşiyor. Girişeceğimiz işleri yerli yerine oturtma şansı veren bu açı, çalışma ve gayret gösterme sayesinde başarı şansımızı arttırıyor. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmek, olgun ve deneyimli kişilerden tavsiye almak açısından değerlendirebiliriz bu uyumlu açıyı…

14 Aralık Pazar günü Mars Yay burcuna geçiyor. Dini ve ilahi konular, uluslararası ilişkiler, keşifler ve uzak yerlere seyahatler, yabancı kültürler, turizm gibi alanlarda hareketlenme bekleyebiliriz.

Yine 14 Aralık Pazar günü Venüs-Plüton üçgeni kesinleşiyor. Bu açının etkinleşmeye başlayacağı Cuma gününden itibaren özel ilişkilerimizde destekleyici, güçlendirici etkiler devreye giriyor olacak. İlişkimizde bazı şeyleri yeniden yapılandırmak, yeni bir şekilde vermek istiyorsak tam zamanı!

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe geçişte henüz Kova burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, gece 02:46’da Balık burcuna geçiyor. Ülkemiz açısından ele aldığımızda, gelecek hedeflerimiz, dış imajımız, liderlerimizle ilgili konular vurgu kazanacağını tahmin edebiliriz. Gün genelinde kendimizi gevşek, tembelce hissedebiliriz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Venüs karşıtlığı, bu tembelce duygu halini daha da arttırıyor. Yeme içme konusunda abartılara da açık olabiliriz. Özel ve sosyal ilişkilerimizde alınganlık- kırgınlık yaratabilecek davranışlardan uzak durmamızda, düşünceli olmamızda fayda var. Ay-Neptün kavuşumunun etkin olacağı saatlerde pasifleştirici, tembelleştirici etkiler henüz devrede olacak. Olayları akışına bırakmak, fazla zorlamamak daha isabetli olabilir. Mistik konularla ilgilenmek, ruhsal çalışmalar ve şifa çalışmaları yapmak açısından, sevgi antrenmanı yapmak, sevdiklerimizle koşulsuz paylaşımlarda bulunmak, yardımlaşmak açısından mükemmel saatlerdeyiz. Değerlendirebiliriz! Ay-Plüton altmışlığının etkin olmaya başlayacağı akşam saatlerinde kendimizi daha aktif ve dinamik hissedebiliriz. Şartları dengeli ve akılcı bir şekilde zorlamak, iyi netice almamızda önemli rol oynayabilir…

Salı günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Ülkemiz açısından ele aldığımızda, gelecek hedeflerimiz, dış imajımız, liderlerimizle ilgili konular vurgu kazanacağını tahmin edebiliriz. Sabaha karşı 04:38’de dolunay (SÜPERAY) gerçekleşiyor. Dolunay esnasında Ay Perigee (Dünya’ya en yakın) konumunda, bu yüzden de etkisi daha belirgin olacak. Dolunayın etkileri hakkında detaylı bilgi için yazımın giriş bölümüne dönebilirsiniz. Dolunay sonrasında Ay’ın ilk açısı Satürn ile üçgen olacak. Bu uyumlu açı, abartılara ve uç noktalarda çıkışlar yapmaya sevk eden eğilimleri dengeleme ve olgunlukla davranabilme potansiyelimizi güçlendiriyor. Günün genelinde etkin olacak bu konum, girişeceğimiz işleri disiplinli bir şekilde takip eder ve gereğini yaparsak, istediğimiz noktaya çekebileceğimizi gösteriyor. Akşam saatlerinde yakınlaşmakta olan Ay-Mars üçgeni, enerjimizi dengeli ve aktif bir şekilde kullanabileceğimizi gösteriyor. Enerji ve güç gerektiren, risk ve cesaret isteyen işlere girişmek açısından öğle sonrasındaki saatleri ve özellikle de akşam saatlerini değerlendirebiliriz. Ay-Mars üçgeninin kesinleşeceği 22:09’dan sonra başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor.

Çarşamba gününe başlarken henüz Balık burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 02:33 itibariyle Koç burcuna geçiyor. Son iki güne nazaran çok daha aktif bir sürece giriyoruz. Ülkemizin idari işleri, yöneticileri, Meclisi ile ilgili konular vurgu kazanabilir. Bugün Ay’ın zorlu açıları var ve iki önemli açı kesinleşiyor: Merkür-Plüton karesi, Merkür-Jüpiter üçgeni ve Venüs Neptün karşıtlığı. Yani ilişkiler ve iletişim bakımından hayli aktif bir gündeyiz! Merkür-Jüpiter üçgeninin olumlu etkileri dengelese de, Merkür-Plüton karesinin agresif etkileri, sözlerimize ve yazdıklarımıza özen göstermemiz gerektiğine dikkat çekiyor. Venüs-Neptün karşıtlığı da özel ilişkilerimizde aldanma, yanılma, yanlış yönlendirilme ve hayal kırıklığına uğrama riskimizi arttırıyor. Tüm bu açılar hakkında daha detaylı bilgiyi yazımın giriş kısmından okuyabilirsiniz. Ay-Plüton ile kare açısının etkinleşeceği akşam saatlerinde hırpalayıcı enerjiler mevcut. Bu açının ardından Ay’ın Jüpiter ile üçgen, Merkür ile karşıt açısının etkileri devreye girecek. Zihinsel açıdan çok aktif bir akşamdayız. Yeni şeyler öğrenebilir, bilgimizi genişletebiliriz. Daha önce bilmediğimiz yeni şeyler keşfedebiliriz. Seyahatte isek, yeni yerler keşfedebiliriz.

Perşembe günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Ülkemizin idari işleri, yöneticileri, Meclisi ile ilgili konular vurgu kazanabilir. Bir gün öncesine nazaran daha az aktif ya da nispeten daha sakin bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Uranüs kavuşumunun hızlı hareket etmeye, yeni ve beklenmedik gelişmelere yönelik enerjisi devrede olacak. Ama bu kavuşumun 03:57'de kesinleşmesinin ardından boşluğa girecek olan Ay, günün geri kalanında boşlukta devam edecek ilerlemesine. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Satürn altmışlığı akşam saatlerinde kesinleşiyor. Girişeceğimiz işleri yerli yerine oturtma şansı veren bu açı, çalışma ve gayret gösterme sayesinde başarı şansımızı arttırıyor. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmek, olgun ve deneyimli kişilerden tavsiye almak açısından değerlendirebiliriz bu uyumlu açıyı…

Cuma gününe başlarken henüz Koç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay 04:16’da Boğa burcuna geçiyor. Genel olarak sakin ve durağan bir güne başlıyoruz. Ülkemiz açısından ele aldığımızda, Meclis, milletvekilleri, müttefik ülkelerle ilgili konular gündemde öne çıkabilir. Öğle saatleri civarında etkinleşecek Ay-Neptün altmışlığı, manevi konular, ruhsal çalışmalar açısından güzel saatlerde olacağımızı gösteriyor. Uyum ve dengeyi sağlayabileceğimiz bu saatlerde yaratıcılığımız da aktif olacak. Ay-Venüs üçgeninin etkin olacağı akşamüzeri saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana olumlu sonuçlar ortaya çıkarabilecek enerji akışları var. Eğlenceli aktivitelere, sanatsal aktivitelere dahil olmak açısından güzel bir zaman dilimindeyiz. Ay-Plüton üçgeninin etkin olacağı gece saatlerinde, sevdiğimiz kişilerden ya da güçlü ve etkin pozisyondaki kişilerden destek bulabiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Maddi ve fiziksel güvence ihtiyacında olacağımız bir gündeyiz. Ülkemiz açısından ele aldığımızda, Meclis, milletvekilleri, müttefik ülkelerle ilgili konular gündemde öne çıkabilir. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Jüpiter karesinin abartılara, genişleme ve daha fazlasına ulaşma yönünde girişimlere sevk edebilecek güçlü enerjisi devrede olacak. Öğle saatlerinde ise tam tersine, engellenme ve baskılanma hissi uyandıran enerjiler iş başında olacak. Bu saatler civarında girişeceğimiz işlerde beklediğimiz hızda ilerleyemeyebilir, gecikmeler yaşayabilir ya da engellenmelerle karşılaşabiliriz. Öğle sonrasındaki saatlerde etkinleşecek ve akşam saatlerinde kendini iyice belli edecek Ay-Güneş üçgeninin iyimser ve geliştirici enerjisi etkinleşiyor. Çok daha rahat ilerleyebilir, verimli sonuçlar alabiliriz. Bu uyumlu açı karşı cinsle ilişkiler, ebeveynlerle ilişkiler ya da iş ilişkileri açısından güzel birkaç saatlik süreçte olduğumuzu gösteriyor. Değerlendirebiliriz. 16:30’da bu açının kesinleşmesinin ardından Ay boşluğa giriyor. Ama bu uyumlu açının olumlu enerjisi akşam saatleri sonrasında da devam ediyor. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Uranüs karşıtlığı, sert sözlere ve iletişimde sorunlara işaret edebilir. Rüzgarlı ya da değişken hava koşulları oluşabilir. Tutamayacağımız sözlere ve yerine getiremeyeceğimiz taahhütlere girişmemek yerinde olur gün genelinde!

Pazar gününe geçişte henüz Boğa burcunda ve boşlukta hareket eden Ay, saat 09:26’da İkizler burcuna geçiyor ve ardından Mars ile karşıt açısını etkinleştiriyor. İletişimin hızlanacağı ve agresif akacağı saatlerdeyiz. Sözlerimize ve yazdıklarımıza dikkat etmemizde fayda var. Geziler düzenlemek, yeni şeyler öğrenmek açısından güzel bir gün. Ama sakarlıklara ve kazalara da açık olacağımızdan, özenli davranmamızda fayda var. Ay-Neptün karesinin kararsızlığa ve biraz da pasifliğe yönelten enerjisi akşam saatlerinden sonra işbaşında olacak. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Plüton üçgeni, özel ilişkilerimizde destekleyici, güçlendirici etkilerin devreye gireceğini gösteriyor. İlişkimizde bazı şeyleri yeniden yapılandırmak, yeni bir şekilde vermek istiyorsak tam zamanı!

Önümüzdeki hafta 9 Eylül Salı sabahı gerçekleşecek dolunay (SÜPERAY) ve etkileri hakkında bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-eylul-2014-oner-doser-yorumluyor/

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

6 Eylül 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan 

06.09.2014

Designed by Ongunsoft