Öner Döşer

8 Haziran Haftası

Bu sayfa 10989 kişi tarafından ziyaret edildi.

8 Haziran Haftası MERKÜR DÜZELİYOR!

19 Mayıs’tan bu yana gerilemekte olan Merkür 12 Haziran’da durağanlaşıyor ve ardından düz harekete geçiyor. Uzun zamandır ertelediğimiz şeyleri tekrar gündemimize almamızın zamanı gelmiş durumda. Merkür İkizler burcunda düz harekete geçeceği için iletişim, haberleşme, medya ve yayıncılık, eğitim, seyahatlerle ilgili konularda planlarımızı aktif etmeye başlayabiliriz. 16 Haziran tarihinde gerçekleşecek yeniaydan sonra yeni adımlar ve başlangıçlar için daha da uygun bir zaman diliminde olacağız.

Güneş-Jüpiter altmışlığının olumlu enerjisini hissedeceğimiz hafta başından itibaren liderliğini üstlenmek istediğimiz alanlarda rahat ilerlemeye başlayabiliriz. Önemli etkin kişilerle bir araya gelmek, talepte bulunmak, terfi etmek, daha iyi bir pozisyona yükselmek adına güzel gelişmeler yakalayabiliriz. İş ve finans konularında şans ve fırsatlar yakalayabiliriz. Haftanın ilk yarısında hakim olacak olumlu etkiler hafta ortasından sonra azalıyor.

Mars-Uranüs altmışlığının etkin olacağı haftanın ilk yarısında özgürleşme, bağlardan kurtulma arzusu vurgu kazanıyor. Farklı ve orijinal projeler ortaya koyabilirsek dikkat çekebilir, başarı elde edebiliriz.

Merkür-Venüs altmışlığının yaratacağı uyumlu enerji, özellikle Çarşamba günü iletişim ve ilişkilerde olumlu yönde gelişmeler yakalayabileceğimizi gösteriyor. Merkür düzelmek üzere olmasını da fırsat bilerek ilişkilerin uyumlu akacağı birkaç günü iyi değerlendirebiliriz. Cuma günü Merkür’ün düzelmek üzere durağanlaşmasının ardından özel ilişkiler adına olumlu yönde gelişmeler kaydedebiliriz.

Güneş-Uranüs altmışlığının etkisini göstereceği haftanın ikinci yarısında farklı ve özgün projelerimizle ilgili güzel fırsatlar gelişmeler yakalayabiliriz. Sıradan olanı değil, farklı, orijinal, yaratıcı olanı ortaya koyma zamanları. Çarşamba gününden itibaren etkin ama, Ay-Güneş altmışlığının etkisini göstereceği Perşembe gününü iyi değerlendirebiliriz bu bağlamda.

Ruhsallık, maneviyat, ilahi konularla bağdaştırılan Neptün Perşembe günü geri harekete geçiyor (Zodyak burçlar kuşağının tersi yönünde hareket eder gibi gözükmeye başlıyor). İçe dönmek, iç dinamiklerin gözden geçirmek, kendiyle yüzleşmek, manevi ve ilahi konularla ilgilenmek isteyenler için güzel bir zaman dilimine giriyoruz. Tam da Ramazan üzeri…

Mars-Kiron arasındaki dik açının kesinleşeceği Cuma günü ve bu açının etkin olacağı hafta sonunda sert enerjiler hakim. Yaralayıcı, dargınlık, kırgınlık ortamı yaratacak durumlar içerisinde kalabiliriz. Hafta sonunda Güneş-Mars kavuşumu da işin içerisine girince, hayli agresif bir hafta sonu bizi bekliyor demek yanlış olmaz. Sakarlıklara, sakatlıklara, kazalara açık bir hafta sonu yani… Yüksek enerjiyi sportif aktivitelere yönlendirebiliriz tabii. Çok da isabetli olur. Ama sakatlıklara dikkat! Güneş-Mars dizilimi olan dönemlerde güneş aktiviteleri artabiliyor. Etkin güneş patlamaları görülebiliyor. Bu da insanlar arası hareketliliği, bazen de agresyonu körükleyebiliyor.

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe başlarken henüz Kova burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay saat 11:16 itibariyle Balık burcuna geçiyor. Ülkemizin geleceğini ilgilendiren konular hakkında yapılacak açıklamalar, yorumlar, bilgilendirmeler açısından hayli önemli bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz belirsizlikler hakim, ama günün ilerleyen saatlerinde bir şeyler belirginleşmeye başlıyor. Bu rahat ve kolay ilerleyeceğiz anlamına gelmiyor, çünkü öğle saatlerinde Ay’ın Satürn ile dik açısı çok etkin olacak. Yani, girişeceğimiz işlerde ağır ve zorlu ilerleyebilir, geciktirme ve engellenme ile karşılaşabiliriz. Bu yüzden önemli iş ve girişimleri bu saatlere denk getirmemek daha isabetli olur. Ay-Merkür karesinin etkin olacağı akşam saatlerinde iletişim gergin akıyor. Fikir ve görüşler yüzünden tartışmalara, gerginliklere açık saatlerdeyiz, dikkat!

Salı günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde henüz etkin olacak Ay-Neptün kavuşumu güne daha yumuşak bir başlangıç yapacağımızı gösteriyor. Ay-Plüton altmışlığının etkisini göstereceği öğle saatleri civarında yapacağımız iş ve girişimlerde destek bulabilir, güçlü gelişmeler kaydedebiliriz. Güneş-Jüpiter altmışlığının olumlu enerjisini maksimumda hissedeceğimiz bugünde liderliğini üstlenmek istediğimiz alanlarda rahat ilerlemeye başlayabiliriz. Önemli etkin kişilerle bir araya gelmek, talepte bulunmak, terfi etmek, daha iyi bir pozisyona yükselmek adına güzel gelişmeler yakalayabiliriz. İş ve finans konularında şans ve fırsatlar yakalayabiliriz. Mars-Uranüs altmışlığının da etkisini maksimumda göstereceği bir günde olduğumuzdan, özgür ve bireysel hareket etmeye yönelik istek ve taleplerimizi beyan etmek adına isabetli bir günde olacağımızı söyleyebiliriz. Bu bağlamda herkesinkinden farklı ve orijinal projeler ortaya koyabilirsek daha fazla dikkat çekebilir, başarı elde edebiliriz. Ay’ın Güneş ve Mars ile uyumsuz açılarının etkisini göstereceği ikindi sonrasında ve akşam saatlerinde ise gergin ve uyumsuz etkiler söz konusu. Fazla risk almasak, dikkatli hareket etsek, acelecilikten kaçınsak iyi ederiz bu saatlerde. Sakar, yaralayıcı ve agresif enerjiler iş başında olacak zira… Ay’ın Mars ile kare açısının kesinleşeceği 21:08 sonrasında Ay boşluğa giriyor…

Çarşamba gününe başlarken henüz Balık burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, günün ilk yarısında kararsızlık enerjisinin hakin olacağını gösteriyor ve yön bulmakta zorlanacağımıza dikkat çekiyor. Ay’ın 14:13’te Koç burcuna geçinin ardından yön bulmak ve netlik kazanmak daha kolay olacak gibi gözüküyor. Ay-Satürn üçgeninin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde somut sonuçlar elde etme ve bir şeyleri sağlama alma konusunda olumlu yönde gelişmeler yakalayabiliriz. Gün boyunca Merkür-Venüs arasındaki uyumlu açının enerjisi bizimle birlikte olacak. Ay da bu ikiliyle uyumlu açılar yapacak. Merkür-Venüs altmışlığının yaratacağı uyumlu enerji, iletişim ve ilişkilerde olumlu yönde gelişmeler yakalayabileceğimizi gösteriyor. Bu olumlu ve uyumlu enerji akışı gece saatlerinde de kendisini gösterecek. Ay-Venüs üçgeninin etkin olacağı gece saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana şansımız yerinde olacak. Merkür düzelmek üzere olmasını da fırsat bilerek ilişkilerin uyumlu akacağı birkaç günü iyi değerlendirebiliriz. Cuma günü Merkür’ün düzelmek üzere durağanlaşmasının ardından özel ilişkiler adına olumlu yönde gelişmeler kaydedebiliriz.

Perşembe günü boyunca Koç burcunda ilerleyecek olan Ay, hayli aktif ve enerjik bir günde olacağımızı gösteriyor. Güneş-Uranüs altmışlığının olumlu etkisini maksimumda göstereceği bugünde farklı ve özgün projelerimizle ilgili güzel fırsatlar gelişmeler yakalayabiliriz. Sıradan olanı değil, farklı, orijinal, yaratıcı olanı ortaya koyma zamanındayız. Ay-Plüton karesinin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerden akşam üzerine kadarki zaman diliminde güç çekişmelerine ve duygusal hırpalanmalara açık olacağız. Ay-Jüpiter üçgeninin etkisini göstereceği akşam saatlerinde ve gecenin ilk kısmında daha ziyade rahat ilerleyebileceğimiz bir atmosfer mevcut. Ay-Uranüs kavuşumunun sürprizler açık, özgürleşme ve değişim arzusunu körükleyen enerjisi gecenin ilerleyen saatlerinde aktifleşiyor. Ay-Güneş altmışlığının uyumlu enerjisinin devreye gireceği gece saatlerinde kadın erkek ilişkileri, ebeveynlerle ilişkiler, iş ilişkileri açısından güzel gelişmeler kaydedebiliriz.

Cuma günü akşam saatlerine kadar Koç burcunda ilerleyecek olan Ay, günün büyük bölümünde kendimizi enerjik, aktif ve harekete geçmeye hazır hissedeceğimizi gösteriyor. Ay-Mars altmışlığının kesinleşeceği 02:42 sonrasında Ay boşluğa gireceğinden, güne başlarken henüz belirsizlikler devrede olabilir. Netleşmekte zorlanacağımız bu zaman dilimi, Ay’ın Boğa burcuna geçeceği 17.16’ya dek sürecek. Gün boyunca etkin olacak Mars-Kiron karesi, sakar enerjilerin devrede olacağını gösteriyor. Sportif aktivitelerde sakarlıklara, sakatlıklara dikkat! Gün boyunca Güneş-Kiron karesi de etkin olacağından, kendimizi ifade etmeye çalıştığımız, liderlik becerilerimizi ortaya koyma gayreti içerisinde olduğumuz konularda zorlanmalar, yaralanmalar yaşayabiliriz. Lider pozisyonu tutan kişiler açısından sert ve yaralayıcı enerjiler işbaşında, dikkat!

Cumartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Bir gün öncesine nazaran daha huzurlu ve sakin olma arzusunda olacağımız bir gündeyiz. Ama Güneş-Mars kavuşumunun Kiron ile dik açısının (Kare açı) devrede olduğunu dikkate alırsak, bazı anlarda bunu sağlamakta zorlanacağımızı söyleyebiliriz. Ay-Venüs karesinin etkin olacağı sabah erken saatlerde aşk ve ilişkilerde gergin enerjiler iş başında olacak. Ama sabahın ilerleyen saatlerinde Ay-Neptün altmışlığının yumuşatıcı, uyumlu etkisi devreye giriyor. Bu ılımlı enerji gün genelinde hakim olacak ve az önce değindiğimiz gergin açıları bir nebze yumuşatacak. Ay-Plüton üçgeninin etkin olacağı akşam saatlerinde sevdiğimiz kişilerden duygusal destekler bulabiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde yeme içme konularında ve harcamalarda abartıya kaçma riskimiz var, dikkat!

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay Boğa burcunda ve boşlukta ilerliyor. Yeme içme, keyif yapma, hayatın tadını çıkarma arzumuz vurgu kazanıyor. Ay-Jüpiter karesinin kesinleştiği 01:06 sonrasındaki saatlerden Ay’ın İkizler burcuna geçeceği 20:50’ye kadarki süreçte Ay boşlukta ilerleyecek. Ay-Satürn karşıtlığının etkin olacağı gece saatlerinde duygusal anlamda depresif hissedebiliriz. Engellerle karşılaşabiliriz. Bizi sıkacak, depresifleştirecek kişilerden uzak kalmakta fayda var bu saatlerde… Gün boyunca etkin olacak Güneş-Mars karesi, otorite figürleriyle ilgili konularda, erkek figürleriyle ilişkilerde gerginlikler yaşanması riskine işaret ediyor. Güneş-Mars dizilimi olan dönemlerde güneş aktiviteleri artabiliyor. Etkin güneş patlamaları görülebiliyor. Bu da insanlar arası hareketliliği, bazen de agresyonu körükleyebiliyor.

Sevgi, ışık ve umutla

Öner DÖŞER

6 Haziran 2015, Cumartesi

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

07.06.2015

Designed by Ongunsoft