Öner Döşer

8 Mayıs Haftası

Bu sayfa 12127 kişi tarafından ziyaret edildi.

8 Mayıs haftası KADERSEL DEĞİŞİM DÖNGÜSÜ

Ay Düğümleri 9 Mayıs tarihinde burç değiştiriyor: Başak ve Balık burçlarından Aslan ve Kova burcuna geriliyorlar. Ay Düğümlerinin burç değiştirmesi, her birimiz için birbirinden farklı temalar açısından da olsa, kadersel bir değişim zamanına işaret eder. Bireysel haritalarımızda Aslan ve Kova burçlarının denk düştüğü alanlarda önemli değişimler yaşayacağımız bir buçuk yıllık yeni bir döngüye giriyoruz. Tabii ki bu değişimin bireyselden daha fazlasını, toplumsal alana yansıyan yönleri var. Lider yönlerimizi ortaya çıkartmamızın, hayatımızı daha aktif yönetmemizin zamanı gelmiş durumda! Aynı zamanda hayata neşe ve arzuyla sarılma, isteklerimizi gerçekleştirmemiz yönünde motivasyonumuzu yükseltme zamanlarına giriyoruz. Aşağıda Ay Düğümlerinin burç değiştirme anına yönelik haritayı görmektesiniz.

Ay Düğümlerinin burç değiştirdiği günde Kuzey Ay Düğümünün Regulus ile kavuşumu devam ediyor. Bu derecede 21 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleşecek tutulmanın, bu dereceyi tetikleyecek olmasını önemsiyorum. Yaz aylarında daha açık bir şekilde göreceğimiz üzere, otorite figürlerinin kendilerini daha güçlü bir şekilde ortaya koyacağı ve etki yaratacağı bir sürece giriyoruz. Ay Düğümleriyle birlikte oluşan ateş elementi büyük üçgeni de yönetme ve kendini ortaya koyma arzusunu, önemli projelere girişim ve atılım cesaretini tetikliyor. Merkür-Uranüs kavuşumunun Düğümlere ve Satürn’e üçgen açısı, yenilikçi fikirlerin ve uygulamaların hayata geçirileceğini gösteriyor.

Akrep burcunda dolunay: Sosyal reform, sosyal adalet

11 Mayıs Perşembe 00:42’de 20 derece Akrep burcunda bir dolunay meydana geliyor. Bu dolunay esnasında Ay Tepe Noktası’na yakın olacağı için, ülkemiz ve genel olarak bizler açısından önemli bir dolunay olduğunu söyleyebiliriz. Ülkemizin geleceğini, yöneticilerini, yönetimle ilgili meselelerini ve dış imajını çok ilgilendiren bu dolunay, diğer ülkeler nezdinde hayli dikkat çekeceğimiz bir aylık sürece girdiğimizi gösteriyor. Aşağıda dolunay haritasını görmektesiniz…

Dolunay derecesi Zuben Elschemali yıldızıyla birleşiyor. Avustralyalı astrolog Bernadette Brady’e göre bu yıldız sosyal reform veya sosyal adalet ile ilişkilidir. Ama daha ziyade kendi yönelimli bir gündem yaratır. Yardımcı olma prensibini içerir, ama bunu mesleki olarak, ya da amatörce ve karşılıksız olarak yapmaktan ziyade, profesyonel olarak veya karşılık bekleyerek yapmayı temsil eder. Yani başkalarına veya topluma yaptığı yardım veya katkı sayesinde kendi gücünü veya finansını arttırma, şartları kendi lehinde kullanma potansiyeli taşır. Kendi pozisyonunda yükselmesinin yolunun başkalarının pozisyonun yükseltmekten geçtiğini anlamakla, destekleyici ilişkiler geliştirmekle bağdaştırılır.

Türkiye astroloji haritası nasıl etkiler alıyor?

Akrep burcunda gerçekleşecek bu dolunay ülkemiz açısından çok önemli. Çünkü hem ülkemizin burcunda gerçekleşiyor, hem de astroloji haritamızda çok sayıda gezegenin yer aldığı bir alanda (5. Evde) gerçekleşiyor. Üstelik haritamızın Tepe Noktasının, tepedekileri yani ülkemizin yöneticilerini, yönetimini, dış imajımızı, geleceğimizi ilgilendiren konuların göstergesi olarak, Balık burcunun yöneticisi Jüpiter ve yücelme yöneticisi Venüs’ün orta noktasına izdüşüyor. Aşağıda dolunay haritasını Türkiye astroloji haritası üzerinde görmektesiniz.

Dolunay Türkiye astroloji haritasının gençler, çocuklarla ilgili alanına denk düşüyor. Bu alandaki sıkıntıların topluma güçlü bir şekilde yansıtılacağı bir zaman dilimindeyiz. Çocuk istismarları konusu, gençlerin geleceğini ilgilendiren konular başta geliyor. 5. Ev aynı zamanda sanatçılarımız, sporcularımız, insanların keyifle kullandığı eğlenceli mekanlar, piknik alanları, park ve bahçeler, spor alanları gibi yerleri temsil eder. Diplomatlarımızla, aracı konumundaki görevlilerimizle alakalıdır. Tüm bu alanlarda aktif bir zaman diliminde olacağız.

Dolunay Venüs-Jüpiter gibi iki iyicil karakterde gezegenin orta noktasına düştüğüne göre, geleceğimizi ilgilendiren konularda daha ziyade iyicil-olumlu gelişmeler bekleyebiliriz.

Dolunay esnasında çok etkin olan ve 10 Mayıs Çarşamba sabahı kesinleşecek Merkür-Uranüs kavuşumu, Meclis, gruplar, partiler, müttefik ülkelerle ilişkilerimizde hızlı kararlara, değişikliklere, yeni girişimlere işaret etmekte. Merkür-Uranüs kavuşumunu bir yeniay gibi görürsek, bu yeni adımlar içinde yer aldığımız tüm grup ve ittifakları gösterir ve yeni, reformist adımlara işaret eder.

Güçlü bir etki yaratmak

Önemli iş ve girişimler, önemli kişilerle görüşmeler açısından Salı gününü kullanabilirsek, Güneş-Plüton üçgeninin karizmatik yansımalarını iyi değerlendirebiliriz. Bu açının olumlu yönlerinden biri de güç desteği almaktır. Bizi sahiplenen, korumak niyetinde olan kişilerden güçlü destekler bulabiliriz. Ay Düğümlerinin burç değiştirdiği ve Kuzey Ay Düğümünün de Regulus yıldızı ile kavuşumunun çok sıkı olduğu Salı ve Çarşamba günlerini kullanabilir, etrafımızdaki kişiler üzerinde güçlü etki yaratabilir, ikna ve yönlendirme yeteneğimizi daha aktif bir şekilde ortaya koyabiliriz.

Orijinal fikirler ve yaratıcılık

Merkür-Uranüs kavuşumunun etkili olduğu Salı ve Çarşamba günlerinde yeni ve yaratıcı fikirlere çok açık olacağız. Aklımıza gelenleri bir kenara not etme zamanını geçtik, şimdi bunları ortaya koyma zamanlarındayız. Hızlı düşünüp, hızlı harekete geçebilir, beyin fırtınası yaratmamız sayesinde çok önemli gelişmeler yakalayabiliriz. Yani Salı ve Çarşamba günleri konuşalım, yazışalım, toplantılar yapalım, yeni ve yaratıcı fikirlerimizi ortaya koymaktan çekinmeyelim!

Akrep burcundaki dolunay esnasında bu kavuşum henüz etkin olacak. Zuben Elschemali için Reinhold Ebertin’in verdiği bilgiye göre bu yıldız “tinsel ve zihinsel güçleri her şeyin ötesine taşır” Merkür-Uranüs ile birlikte okursak, tinsel-zihinsel çalışmalar ve aktiviteler açısından ne kadar önemli bir haftada olduğumuzu daha iyi anlarız. Umarım mesajı verebilmişimdir: Bu hafta zihinsel anlamda aktif ve uyanık olun; fikir ve çözüm üretmekte daha başarılı olabilirsiniz!

Verimlilik ve bereket

Noonan’a göre Kildaniler Zuben Elschemali gökyüzünde net bir şekilde görüldüğünde, ekinlerin iyi durumda olacağına inanırlardı. Verimlilikle ilişkilendirilen dolunayın bu yıldızla birleşiyor olmasının, ekinler açısından olumlu bir getirisi olabilir. Tabii bunu her bakımdan verimli ve bereketli bir zaman dilimi olarak görebiliriz. Zira Akrep-Boğa ekseni, tüm diğer burç eksenlerine göre en verimlisidir (Akrep de Boğa da verimli burçlardandır). Verimlilik ve bereket sadece ekip biçmekle ya da finansal açıdan ele alınmamalı kuşkusuz. Bu enerjiyi çoğu hayat alanına yansıtabiliriz.

Bağışıklık sistemine dikkat!

Mars-Neptün karesinin etkili olacağı haftanın ikinci yarısında, özellikle de Perşembe gününde bağışıklık sistemimiz konusunda daha hassas ve dikkatli olmamızda fayda var Bünyemizi güçlü tutmak açısından vitamin takviyesi yapabiliriz. Alerjik durumlara karşı birkaç gün boyunca aşırı hassas olabiliriz. Geçici çözülmeler, enerji düşüşleri yaşayabiliriz. Mars-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu Cuma gününden sonra enerjimizi daha iyi dengeleyebiliriz.

Sağlıklı kararlar

Geleceğe yönelik konularda sağlıklı kararlar almaya yatkınlık göstereceğimiz Perşembe gününden itibaren, üzerinde uğraştığımız konularda deneyim sahibi kişilerden tavsiye alabiliriz. Yardım ve destek görebiliriz. Sağlıklı kararlar almak açısından Ay’ın Merkür-Satürn üçgenini pekiştireceği Pazar günü de kullanılabilir.

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Güne başlarken henüz Ay-Jüpiter kavuşumunun iyicil enerjisi üzerimizde olacak. Yani güne keyifli, neşeli, umutlu başlıyoruz! Ay-Plüton karesinin etkili olduğu sabahın ilerleyen ve öğleye doğru saatlerinde gergin ve mücadeleli bir atmosfer oluşabilir. Güç çekişmelerine açık olduğumuz saatlerdeyiz. Tehlikeli ve riskli ortamlardan ve kişilerden uzak durmamızda fayda var. Ay-Merkür ve ardından Ay-Uranüs karşıtlığının etkinleştiği akşam saatleri ve sonrasında değişken, nereye varacağı belli olmayan bir atmosfer var. Sağlam ve kalıcı adımlar atmak zor. Her an değişebilir, ani ve beklenmedik durumlarla karşı karşıya kalabiliriz. Aniden ağzımızdan çıkan istenmedik sözler ara bozucu çalışabilir. Öte yandan, zihinsel anlamda son derece aktif olduğumuz için yaratıcı fikirlerle ortaya çıkabilir, başkalarını şaşırtabiliriz!

Salı gününe başlangıçta henüz Terazi burcunda ilerleyen Ay Satürn ile altmış derecelik uyumlu açısını kesinleştirdikten sonra (01:58) boşluğa giriyor ve 08:00’de Akrep burcuna geçiyor. Sezgilerimizi takip eder, kendimize inanırsak, başkaları üzerinde güçlü etki yaratabileceğimiz bir günde olduğumuzu söyleyebiliriz. Ay Akrep burcunda ilerlerken, Plüton da Güneş ile altmış derecelik uyumlu açıda olacak. Önemli iş ve girişimler, önemli kişilerle görüşmeler açısından bugünü kullanabilirsek, Güneş-Plüton üçgeninin karizmatik yansımalarını iyi değerlendirebiliriz. Bu açının olumlu yönlerinden biri de güç desteği almaktır. Bizi sahiplenen, korumak niyetinde olan kişilerden güçlü destekler bulabiliriz. Ay Düğümlerinin burç değiştirdiği ve Kuzey Ay Düğümünün de Regulus yıldızı ile kavuşumunun çok sıkı olduğu Salı ve Çarşamba günlerini kullanabilir, etrafımızdaki kişiler üzerinde güçlü etki yaratabilir, ikna ve yönlendirme yeteneğimizi daha aktif bir şekilde ortaya koyabiliriz.

Çarşamba günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ülkemizi, çocuklarımızı, gençlerimizi ilgilendiren önemli konuların gündeme geleceği birkaç günden bir tanesindeyiz. Ay-Neptün üçgeninin etkili olduğu sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerde daha rahat ve pürüzsüz ilerleyebiliriz. Ay-Plüton altmışlığının etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında beklediğimiz destek ve yardımları alabilir ya da başkaları üzerinde etkili olabiliriz. Merkür-Uranüs kavuşumunun etkili olduğu gün boyunca yeni ve yaratıcı fikirlere çok açık olacağız. Aklımıza gelenleri bir kenara not etme zamanını geçtik, şimdi bunları ortaya koyma zamanlarındayız. Hızlı düşünüp, hızlı harekete geçebilir, beyin fırtınası yaratmamız sayesinde çok önemli gelişmeler yakalayabiliriz. Yani bugün konuşalım, yazışalım, mütalaalar ve toplantılar yapalım, yeni ve yaratıcı fikirlerimizi ortaya koymaktan çekinmeyelim!

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay Akrep burcunda ilerliyor. Gece 00:42’de meydana gelen dolunayın duygusal yoğunluğunu hissedeceğimiz bir gündeyiz. Gün boyunca boşlukta ilerleyecek olan Ay, bir belirsizlik ya da kararsızlık ortamı yaratabilir. Ama verimsiz bir günde olduğumuzu söyleyemeyiz. Tam tersine, verimli bir gündeyiz. Somut neticeler alamasak da, gelişmeler kaydedebiliriz. Mars-Neptün karesinin de etkisi var bazı belirsizliklerde. Bu açı yanılgı, hayal kırıklığı gibi riskleri de beraberinde getirebilir. Alerjik durumlara, duygusal anlamda çözülmelere işaret eden bu açı, sağlık anlamında dikkatli olmamız anlamında uyarıyor. Vitamin takviyesi yapabiliriz mesela. Akşam saat 19:59’da Ay Yay burcuna geçiyor. Yeni gelişmelere açık, beklentilerin yüksek olduğu bir zaman dilimine giriyoruz. Bu saat civarında etkili olan Merkür-Satürn üçgeni sağlıklı, akılcı ve yapıcı konuşmalar yapmak açısından uygun bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Önemli şeyler konuşmak istiyorsak TAM ZAMANI!

Cuma günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Yabancılara uzak yerlerdeki kişilerle, seyahatlerle, eğitimle ve yayıncılıkla ilgili konular gündemimizde önemli yer tutabilir. Gün boyunca etkili olan Mars-Jüpiter üçgeni de bu alanlarda yapacağımız işleri destekliyor. Geleceğe yönelik plan ve programlarımızı aktif etmek, bizi hedeflerimize taşıyacak adımları atmak adına harika bir gündeyiz! Ay-Venüs üçgeninin etkili olduğu sabah-öğle saatleri arasında girişeceğimiz işlerde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Aşk ve ilişkilerden yana da şanslı saatlerdeyiz. Değerlendirebiliriz. Akşam saatlerine kadarki süreçte rahat ve destekleyici bir enerji akışı var. Akşam saatlerinden sonra ise Ay-Neptün karesinin kararsız, yanılgılara ve hayal kırıklıklarına açık etkilerini deneyimleyeceğiz. Ama uzun sürmeyecek. Çünkü ardından Ay-Jüpiter altmışlık uyumlu açısı devreye giriyor. Dini, ruhsal ve manevi konularla ilgilenmek adına güzel bir gecede olduğumuzu söyleyebiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise tekrar bir zorlu açı devreye giriyor: Ay-Mars karşıtlığı! Bu karşıtlık kavga, stres ve zorlanma işaretçisidir. Gecenin ilerleyen saatlerinde kazalara, sakarlıklara da açık olabiliriz. Yeme içme konularında da abartılardan uzak durmamız yerinde olur.

Cumartesi günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Turizm, seyahatler, yabancılarla ilişkili işler adına yine güzel bir gündeyiz. Değişik, yeni, farklı yerlere gidebilir, yeni insanlarla tanışabiliriz. Keşfetme arzumuzun tetikleneceği bir gündeyiz zira. Akşam saatlerinden itibaren çok etkili olacak Ay-Uranüs üçgeni, yeni ve farklı şeylerden büyük keyif alacağımızın bir diğer işaretçisi. Sürprizlerle karşılaşabiliriz. Yeni ve farklı konulara ilgi göstermek, yeni şeyler öğrenmek adına da değerlendirebiliriz bu güzel günü…

Pazar gününe geçişte Ay henüz Yay burcunda ilerliyor. Gece yarısının hemen ardından kesinleşen Ay-Uranüs üçgeninin ardından, gecenin ilerleyen saatlerinde etkili olan Ay-Satürn kavuşumu ve Ay-Kiron karesi, duygusal anlamda yaralayıcı etkiler getiriyor. Sıkıntılı bir gece geçirmiş olabiliriz. Ama sabahın erken saatlerine Ay-Merkür üçgeninin olumlu enerjisiyle başlıyoruz. 05:14-08:37 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay, bu saat itibariyle Oğlak burcuna geçiyor. Gün genelinde planlı ve programlı hareket etmeye, olayları organize etmeye ya da kontrol etmeye eğilim gösterebiliriz. Tamamlamak gereken işleri tamamlayabiliriz. Görevimiz olan konular gündeme gelebilir ve mesuliyet yüklenmek durumunda kalabiliriz. Gün genelinde sakin bir enerji akışı var.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi

Astroloji Okulu, Caddebostan

7 Mayıs 2017, Pazar

07.05.2017

Designed by Ongunsoft