Öner Döşer

8 Nisan Haftası

Bu sayfa 9361 kişi tarafından ziyaret edildi.

 8 Nisan Haftasına Astrolojik Bakış

Aktif ve dinamik, harekete geçirici bir haftaya giriyoruz. 10 Nisan’da Koç burcunda gerçekleşecek yeniayla birlikte yepyeni, taptaze enerjiler devreye giriyor. Yeniaydan hemen sonra Ay, Koç burcunda ilerleyen Venüs-Mars ikilisinin bileşik enerjisini tetikliyor. Bu da ilişkiler açısından çok hareketli günlere işaret ediyor. 14 Nisan’da Merkür’ün de Koç burcuna geçmesiyle birlikte gerek düşünsel, gerekse karar alarak eyleme geçme konusunda da daha aktif olacağız.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Balık burcunda ilerliyor. Duygusal bağların, empati ve fedakarlığın ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Ay sabah 07:09’da Merkür ile kavuşumunun ardından boşluğa giriyor. Ay’ın Koç burcuna geçiş yapacağı 22:02’ye kadarki zaman zarfında kararsızlık ve ne istediğini bilememe, belirsizlik hakim olabilir. Yeni bir şeyleri başlatmak yerine, eldeki işleri tamamlamakta, olayları zorlamak yerine akışa bırakmakta fayda var. Ancak Ay’ın Koç burcuna geçeceği gece saatlerinde netlik kazanmaya başlayacağız.

Salı günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Bir gün öncesine nazaran çok daha aktif ve etkin bir gündeyiz. Beklenmedik gelişmelere, yön değişikliklerine açık olacağımız öğle saatleri civarında sağlam ve kalıcı sonuçlar elde etmemiz zor gözüküyor. Ay-Uranüs kavuşumunun ardından etkinleşecek Ay-Plüton karesi, stresli ve gergin etkilerin akşam saatlerine kadar devrede kalacağını gösteriyor. Aceleci kararlar almaktan, agresyon yaratmaktan uzak durmamız, şartları gereksizce zorlamamamız yerinde olur. Ay-Jüpiter altmışlığının yapıcı, olumlu ve dengeye getirici etkileriyle birlikte, geç akşam saatlerinden sonra rahatlamaya başlıyoruz. Bu saat sonrasında girişeceğimiz işlerden, yapacağımız konuşmalardan daha isabetli sonuçlar alabiliriz.

Çarşamba günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Yeniliklere açık, enerjik, tempolu bir gündeyiz. Girişim ruhu ve kararlılık enerjisi güne hakim oluyor. Özellikle de 12.35’te 20 derece 41 dakika Koç burcunda gerçekleşecek yeniaydan sonra. Koç burcunda ilerleyecek Ay’ın önce Mars ile kavuşum yapacak olması, Marsiyen etkilerin baskın olacağını ifade ediyor. Yani pozitif anlamda aktif, etkin, kararlı, girişken, cesaretli; negatif anlamda aceleciliğe yatkın, agresif, riskçi davranmaya açık olacağımızı gösteriyor. Akşam saatlerinde Ay-Venüs kavuşumuyla birlikte biraz daha rahatlamaya, gevşemeye başlıyoruz. Ama tam anlamıyla değil. Çünkü bu kavuşumlar Koç burcunda oluyor. Kısacası aşk ve ilişkilerin, cinselliğin, dışa dönük ve aktif olarak ifade edileceği, sıcaklık ve samimiyetin, spontaneliğin vurgu kazanacağını; karşı cinsle ilişkilerimizde kararlı, dürüst ve açık olmamızın kazandıracağını; buna mukabil aceleci ve aşırı benmerkezci olmamızın kaybettireceğini söyleyebiliriz. 19:24’te Ay boşluğa giriyor.

Perşembe sabah erken saatlerde henüz Koç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay saat 06:21’de Boğa burcuna geçiyor. Sakinlik ve huzur arayışında olacağımız, şartları sağlamlaştırmak isteyeceğimiz, kalıcı adımlar atabileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Neptün altmışlığının etkin olacağı öğle saatleri civarında özel ve sosyal ilişkilerimizde olumlu sonuçlar alma şansımız yüksek. Manevi ve ilahi konulara yönelmek, ruhsal çalışmalar yapmak, artistik ve sanatsal konulara, hayal gücü ve tasarım becerisi isteyen konulara girişmek açısından güzel saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz. Ay-Satürn karşıtlığının etkinleşmeye başlayacağı akşam saatlerinden sonra bloke eden, ilerlemeyi zorlaştıran, geciktiren etkiler devreye giriyor. Sıkıntı hissedebiliriz. Kendini bastırmak, yalnız kalmak sıkıntı verebilir. Bunu aşmak için sevgi paylaşımları içerisinde olmakta, sosyalleşmekte fayda var.

Cuma günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Gün boyunca sağlam ve kalıcı sonuçlar elde etmeye yönelik destekleyici enerjiler var. Sabah erken saatlerde etkinleşecek Ay-Plüton üçgeni, güçlü destekler alabileceğimizi gösteriyor. Bu etkiler gün boyunca geçerli. Gece saatlerinde Oğlak burcunun 12. derecesinde seyreden Plüton gerilemeye başlıyor. Biraz geri çekilip, hayatımızda büyük değişiklikler yapmak ve yeniden yapılandırmak istediğimiz alanları gözden geçirmemizin zamanı gelmiş durumda…

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinden itibaren Ay-Merkür altmışlığının iletişimi aktif ve yapıcı kullanmaya destek veren olumlu açısı devrede olacak. Önemli konuşmaları, toplantıları, yazışmaları, anlaşmaları, ticari girişimleri, alışverişleri aktif edebiliriz Ay’ın boşlukta ilerlemeye başlayacağı 15.30’a kadarki süreçte. Bu saat sonrasında, Ay’ın İkizler burcuna geçiş yapacağı 17:12’ye kadarki saatlerde girişeceğimiz işlerden kalıcı ve somut sonuçlar almakta zorlanabiliriz. Ay’ın İkizler burcuna geçmesiyle birlikte iletişim ve haberleşme de aktifleşiyor. Sosyal ilişkiler açısından güzel ve hareketli akşam saatleri bizi bekliyor! Yalnız gecenin ilerleyen saatlerinde yakınlaşmaya başlayacak Ay-Neptün karesi duygusal anlamda biraz karmaşaya, yanlış anlaşılmalara sebep olabilir, dikkat!

Pazar günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Akıcı, hareketli, sosyal bir gündeyiz. Yakın yerlere yolculuklar, bilgi aktarımı ve öğrenmeye yönelik temalar, zihinsel aktiviteler açısından verimli bir gündeyiz. Sabah 05:36’de Merkür’ün Koç burcuna geçmesiyle birlikte gerek düşünsel, gerekse karar alarak eyleme geçme konusunda da daha aktif bir sürece giriyoruz. Ay-Uranüs altmışlığının etkin olacağı öğle saatleri civarında hoş, güzel sürprizlere, yeniliklere, değişikliklere açık olacağız. Biraz rutin dışına çıkmak, yeni şeyler yapmak iyi gelebilir. Yeni şeyler öğrenmek, zihinsel konulara eğilmek, yaratıcılığımızı ortaya koyabileceğimiz konulara yönelmek açısından da çok güzel etkiler var. Bu olumlu etkiler gün geneline yayılırken, akşam saatlerinden itibaren Ay-Jüpiter kavuşumunun iyimser, rahatlatıcı, genişletici etkileri de devreye giriyor. Özel ve sosyal ilişkiler, iletişim, bilgi aktarımı ve toplantılar açısından olduğu kadar, manevi ve ilahi temalara, dua ve dilekte bulunmaya yönelik güzel fırsatlar sunun gece saatlerini iyi değerlendirelim! 

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

31 Mart 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan  

 

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için tıklayınız…

http://www.astrolojitelevizyonu.com/08-04-2013-basak-haftaya-astrolojik-bakis/

http://www.astrolojitelevizyonu.com/08-04-2013-akrep-haftaya-astrolojik-bakis/

http://www.astrolojitelevizyonu.com/08-04-2013-yay-haftaya-astrolojik-bakis/

http://www.astrolojitelevizyonu.com/08-04-2013-oglak-haftaya-astrolojik-bakis/

http://www.astrolojitelevizyonu.com/08-04-2013-kova-haftaya-astrolojik-bakis/

http://www.astrolojitelevizyonu.com/08-04-2013-balik-haftaya-astrolojik-bakis/

http://www.astrolojitelevizyonu.com/08-04-2013-koc-haftaya-astrolojik-bakis/

http://www.astrolojitelevizyonu.com/08-04-2013-boga-haftaya-astrolojik-bakis/

http://www.astrolojitelevizyonu.com/08-04-2013-ikizler-haftaya-astrolojik-bakis/

http://www.astrolojitelevizyonu.com/08-04-2013-yengec-haftaya-astrolojik-bakis/

http://www.astrolojitelevizyonu.com/08-04-2013-aslan-haftaya-astrolojik-bakis/

 

07.04.2013

Designed by Ongunsoft