Öner Döşer

8 Nisan Haftası

Bu sayfa 13396 kişi tarafından ziyaret edildi.

ROMANTİK ZAMANLAR

Venüs-Neptün Balık burcunda kavuşumunun etkisini göstereceği romantik bir haftaya giriyoruz. Etrafımızda yeterince stres var, biraz gevşemeye ne dersiniz? Tam kavuşum 10 Nisan sabahı 09:12’de gerçekleşiyor. Aşağıda haritasını görmektesiniz.

 

 

Koşulsuz sevgi atmosferi

Venüs-Neptün kavuşumu iyicil, yumuşak ve uyumlu bir atmosfer yaratır. Balık burcunda kavuşum bunu daha da arttıracak. Zira bu iki gezegen de Balık burcunda güçlüdür, Venüs yücelir, Neptün burç yöneticisidir. Böylesi zamanlarda sevgi alışverişleri koşullu değil, koşulsuz olarak akmaya başlar. Affedicilik, merhamet duygusu devreye girer. Artistik ve sanatsal konularda ilham ve yaratıcılık artar. Bu alanlarda çalışanlar açısından başarı şansı yükselir. Venüs-Neptün kavuşumunu ve haftanın burçlara göre değerlendirdiğim videoyu izlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=SvLmUQvwl2c&t=1034s   

14 Nisan’dan sonra yolumuza bakacağız

Venüs-Neptün kavuşumunun devreye girmesiyle, 10 Nisan’da kesinleşecek Güneş-Satürn karesinin gergin ve engelleyici, araya mesafe koyan enerjisini yumuşatacağını düşünüyorum. Ama tabii engelleri, gecikmeleri, kötümser enerjiyi tamamen ortadan kaldırmaya yetmeyebilir. Bu işi 14 Nisan Pazar günü kesinleşecek Güneş-Jüpiter üçgeni yapacak. Ondan sonra yolumuza bakacağız! 

Kötümserliğe karşın iyimserlik

Astrolojide kötümserlik denilince akla Satürn gelir. Satürn aynı zamanda korku ve endişe ile alakalıdır. Satürn’ün panzehiri Jüpiter’dir. Kötümserliği iyimserliğe, umuda dönüştürür. Güneş-Satürn karesinin etkili olduğu haftanın ilk yarısında gelecekten umut ve güzel beklentiler konusunda zorlanabiliriz. Ama haftanın ikinci yarısında Güneş-Jüpiter üçgeninin iyimserlik ve umut enerjisi taşıyan etkileri devreye giriyor. Güneş-Plüton karesinin güç çekişmelerini ifade eden zorlu enerjisini 13 Nisan’da tamamladıktan sonra, 14 Nisan ile birlikte Güneş-Jüpiter üçgeninin etkisine giriyoruz ve rahatlamaya başlıyoruz…

Dikkat Jüpiter Geriliyor!

Jüpiter gezegeni 10 Nisan Çarşamba günü gerilemek üzere durağanlaşmaya başlıyor. Ekonomiyle ilgili konular açısından pek olumlu bir duruma işaret etmiyor tabii, ama bazı şans ve fırsatları gözden geçirme şansını da beraberinde getiriyor. Hayatımızın hangi alanlarında bazı gerilemeler veya geri dönüp değerlendirmeler yapmamız gerektiği hakkında bilgi edinmek için linki tıklayınız. BURÇLARA göre değerlendirmeleri izleyiniz. https://www.youtube.com/watch?v=U_TOL10IV5s&t=4s

Önemli konuşmaları ne zaman yapalım?

Önemli konuşmalar, açıklamalar, duyurular, iş anlaşmaları, ticari girişimler ve toplantılar açısından Merkür’ün açılarını takip etmek önemlidir. Pazartesi ve Salı günleri bu açıdan olumlu gözüküyor. Perşembe gününün ilk yarısını da kullanabiliriz. Çarşamba ve özellikle de Cuma günleri ise bu açıdan riskli gözüküyor. Merkür-Jüpiter karesinin etkili olduğu Cuma günü ticari piyasalar açısında türbülanslı olabilir. Abartılı ve haddi aşan beyanlar piyasalara olumsuz yansıyabilir!

Yapamayacağınız işin sözünü vermeyin!

Merkür-Jüpiter karesinin etkili olduğu haftanın ikinci yarısında sözler ve beyanlar konusunda abartılara şahit olacağız muhtemelen. Özellikle de Perşembe gününün ikinci yarısı ve Cuma günlerinde bu enerji kendini belli edecek. Politik alanda, piyasalarda da abartılı veya haddi aşan beyanların etkisini görebiliriz. Yapamayacağı işe söz veren kişilerin beyanlarına şahit olabiliriz.

Güç çekişmeleri ve manipülasyon

Güneş-Plüton karesinin maksimumda etkili olduğu haftanın ikinci yarısında özellikle politik aktörlerin veya genel olarak yönetici figürlerin güç çekişmelerine, manipülasyon içeren girişim ve beyanlarına şahit olabiliriz. Güneş-Plüton arasındaki stresli açıların bazı zamanlarda sert ve şiddetli olaylarla da örtüştüğünü görürüz. Rekabet eden kişiler arasında muhabbet de sertleşir. Rakibi geçmek için her yola müracaat edilebilir. Tabii bunların piyasalarda yansımaları da görülür muhtemelen…

Özel ilişkilerde ne zaman adım atmalı?

Neptün ile kavuşumunun ardından Venüs’ün Satürn ile altmış derecelik uyumlu açıya ilerlemesi, ilişkiler açısından hoş ve dengeli adımlar atabileceğimiz bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Bu bağlamda Çarşamba-Cuma arasındaki günlerde harekete geçmek isabetli olabilir. Ay’ın Yengeç burcunda olup, bu ikiliye üçgen açı yapacağı Cuma günü bu açıdan favorim! Venüs’ün Ay Düğümleriyle uyumlu açısının etkin olduğu Cumartesi ve Pazar günlerinde de olumlu bir hava hakim, kullanabiliriz!


 

 

ASTROLOJİDE KORKU GÖSTERGELERİ

12 Nisan Cuma gecesi 20:30’da, Perculus sistemi üzerinden online olarak Oğlak burcundaki Satürn-Plüton-Güney Ay Düğümü kavuşumuna, Koç burcundaki Güneş ve Yengeç burcundaki Ay-Kuzey Ay Düğümünün oluşturduğu T-kare açı kalıbı eşliğinde, bilgi dolu bir online seminere hazırlanın!

Bu konuşmasında Öner Döşer, yalnızca bireylerin haritasında değil, aynı zamanda dönemsel haritalarda da toplumsal korku ve endişeleri tespit etmeye yönelik bilgiler paylaşıyor ve aşağıdaki konu başlıklarını işliyor:

  • Astroloji haritalarında korku ve endişeyi, paniği nasıl tespit edebiliriz?
  • Haritalardaki her bir gezegenin korku, endişe, panikle ilişkisi nedir?
  • Hangi burçlar, hangi tür korku ve endişelerle ilişkilidir? 
  • Hangi evler korku, endişe ile ilişkilidir?
  • Kolektif olarak dönemsel korkularımız neler, nasıl başa çıkabiliriz?

Katılımcılar sunu slaytlarını ve Öner Döşer’i görüntülü olarak izleyebilecekler, sunu anında yazılı olarak soru sorabilecekler. Ödemesini yaparak kesin kaydını tamamlayan katılımcılara seminerden önce şifreleri ulaştırılacak.

Sunumu canlı olarak izleyemeyecek veya sonradan tekrar izlemek isteyenler için sunum 12 Mayıs 2019 akşamına kadar arşivden izlenebilir kılınacak.

Detaylı bilgi ve başvuru için linki ziyaret edebilirsiniz.

https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/oner-doser-ile-online-seminer-astrolojide-korku-gostergeleri/


HARİTA OKUMA ATÖLYESİ BAŞLIYOR!

 

 

AstroArt Astroloji Okulu’nun en çok talep gören atölye çalışmalarından “Harita Okuma Atölyesi”, 19 Nisan’da başlıyor!

Astroloji öğrenmiş ama harita okumakta zorluk yaşayan kişiler için düzenlenen ve eğitmenliğini AstroArt Astroloji Okulu eğitmenlerinden Mustafa Konur’un yapacağı Harita Okuma Atölyesi, hem yüz yüze eğitim, hem de online eğitim seçenekleriyle gerçekleştirilecek. Internet ortamında online eğitim platformu Perculus sistemi üzerinden atölyeye katılmayı tercih edecek öğrenciler, kaçırdıkları ya da tekrarlamak istedikleri dersleri diledikleri zaman izleme fırsatına sahip olacaklar.

Detaylı bilgi: https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/harita-okuma-atolyesi-basliyor/


Haftanın burçlara göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Haftanın en sakin ve ılımlı günündeyiz. Ay’ın Satürn’e üçgen açıdan ayrılıp Merkür’e altmış derecelik açıya ilerlemesi, sabah saatlerinde sağlam ve kalıcı adımlar atabileceğimiz bir zaman diliminde olacağımızı gösteriyor. Anlaşmalar, el sıkışmalar, ticari girişimler, duyurular, tanıtım ve pazarlamaya yönelik işler açısından kullanabiliriz. Ay-Plüton üçgeninin kesinleştiği 11:28 sonrasında Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanında boşlukta ilerliyor. Öğleden sonraya kalan işlerimiz boşlukta kalabilir, farkında olalım! 

Salı gününe geçişten kısa bir müddet sonra İkizler burcuna geçen Ay (00:16) sabah saatlerinde Mars ile yakın boylamda ilerliyor. Sabah saatlerinde agresif bir enerji akışı var, farkında olalım! Tartışmalardan, aceleden, telaştan uzak kalmamız yerinde olur. Zira sakar enerjiler de iş başında olacak. Gün genelinde Merkür-Ay Düğümleriyle uyumlu açıda olacak. Başkalarıyla iş birliği içerisinde yapılacak işlerde başarı şansımız yüksek bugün!

Çarşamba günü boyunca İkizler burcunda ilerleyen Ay’ın Venüs-Neptün kavuşumuna kare yaptığı sabah saatlerinde ilişkiler açısından sorunlar yaşamaya açığız, özellikle de beklentinin karşılanmaması ve hayal kırıklığı yönünde… Ama gün genelinde etkili olan Venüs-Neptün kavuşumu Balık burcunun hassas, uyumlu ve yaratıcı yönlerini çalıştırıyor. İlişkilerde güzel bir akış yakalayabiliriz. Ay-Güneş altmışlığının etkili olduğu öğle saatlerinde bu daha da güçlü olacak gibi gözüküyor. Gün genelinde etkin olan Güneş-Satürn karesi, iş hayatı ve otorite figürleriyle ilişkiler alanlarında zorlanmalara işaret ediyor. Ekonomiyle, parayla, piyasalarla ilgili konularda da zorlanma, stres görülebilir. Finans gezegeni Jüpiter gerilemeye başlamak üzere durağanlaşıyor. Ekonomik konularda durağanlaşma başlangıcı olarak görülebilir… Ay’ın Merkür-Jüpiter karesini çalıştırdığı bugünde abartılı veya haddi aşan beyanlara, enteresan ve kafa karıştırıcı yorumlara, açıklamalara şahit olabiliriz. Akşam 20:26’da Jüpiter ile karşıtlığının ardından Ay boşluğa giriyor…  

Perşembe gününe geçişte henüz İkizler burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay 06:31’de Yengeç burcuna geçiyor. Ailevi, ulusal ve duygusal konuların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Ay-Uranüs altmışlığının etkili olduğu sabah saatleri güzel sürprizlere, değişikliklere, yeniliklere açık, değerlendirebiliriz! Ay-Kiron altmışlığının etkili olduğu öğle üzeri saatlerinde başkalarına yardım ve şifa üretmek açısından güzel bir zaman diliminde olacağız. Gün boyunca etkin olan Merkür-Plüton altmışlığı, başkalarını ikna etme, kendimizi güçlü bir şekilde ifade etme şansımızı arttırıyor. Önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle iletişime geçmek, toplantılar yapmak açısından değerlendirebiliriz.

Cuma günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Haftanın en yoğun günündeyiz. Güneş’in Ay Düğümleriyle ve Ay ile kare açısı, otorite figürlerinin güç çekişmelerinin piyasaya olumsuz yansıyabileceğini düşündürüyor. Etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler açısından uygun bir günde değiliz. Özellikle akşama doğru olan saatlerde bu enerji daha da belirginleşecek, farkında olalım! Öte yandan, özel ilişkiler açısından şansımız yüksek, zira Venüs-Satürn altmışlığının etkileri devrede ve akşam saatlerine doğru Ay-Venüs üçgeni de etkinleşiyor.

Cumartesi gününe başlarken Yengeç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay (02:32-10:50 arası) saat 10:50’de Aslan burcuna geçiyor. Yönetme becerilerimizin testten geçeceği, zorlu ve mücadeleli bir gündeyiz! Güneş-Plüton karesinin etkili olduğu zamanlarda politik aktörlerin veya genel olarak yönetici figürlerin güç çekişmelerine, manipülasyon içeren girişim ve beyanlarına şahit olabiliriz. Güneş-Plüton arasındaki stresli açıların bazı zamanlarda sert ve şiddetli olaylarla da örtüştüğünü görürüz. Rekabet eden kişiler arasında muhabbet de sertleşir. Rakibi geçmek için her yola müracaat edilebilir. Ay-Uranüs karesinin etkin olduğu öğle saatleri civarında çarpıcı, sarsıcı ve beklenmedik gelişmelere açık olabiliriz.

Pazar günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Ay-Mars altmışlığı ardından güne enerjik başlıyoruz. Yürüyüş, spor yapabilir, hareket yaratabiliriz. Venüs-Ay Düğümleri ile uyumlu açıda ilerliyor. İlişkiler açısından şanslı bir gündeyiz. Güneş-Jüpiter üçgeni kesinleşiyor. Haftanın en güzel, olumlu açısı ve akşam saatlerinde bu güzel enerji maksimuma varıyor. Bugünü iyi değerlendirebiliriz. Eğitim, yayıncılık, uluslararası işler, ilahi konular, yabancılarla iletişim gerektiren işler açısından kullanabiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

www.astrolojiokulu.com

 

 

 

 

 

07.04.2019

Designed by Ongunsoft