Öner Döşer

8 Temmuz Haftası

Bu sayfa 8057 kişi tarafından ziyaret edildi.

8 Temmuz Haftası-HOŞGELDİN RAMAZAN!

Yengeç burcunda yeniay, Mars’ın Yengeç burcuna geçişi… Ülkemiz ve içinde bulunduğumuz bölge açısından önemli bir sürece giriyoruz. Ramazan ayına geldik dayandık. Mübarek olsun. Umarım bu mübarek ayda her birimiz kendimizi gözden geçirir, gerekli düzeltmeleri yaparız. Umarım her şey insanlığa yakışan şekilde gelişir ve hararetli gökyüzü etkilerinin hakim olacağı zamanları daha ılımlı ve barışçıl şekilde yaşarız.  

Yaklaşık dört buçuk aydır Akrep burcunda gerilemede olan Satürn, 8 Temmuz Pazartesi günü direkt harekete dönüyor. Uzun dönemli projelerimize yeniden yön vermemizin zamanı geliyor demektir. Özellikle de finansal konularda. İnşa işleri, temel atma işleri, önemli yapılanma işlerine büyük organizasyonlara girişmek için harekete geçebiliriz. Tabii Yengeç burcunda gerilemekte olan Merkür’ü de dikkate alarak, girişilecek işlerin detaylarını iyice araştırarak. Acelesi olmayanlar için, Merkür gerilemesinin tamamlanacağı 20 Temmuz sonrasında harekete geçmek daha isabetli olur.  

8 Temmuz Pazartesi sabahı 10:14’te 18 derece 31 dakika Yengeç burcunda yeniay meydana geliyor. Yeni adımlar atmak açısından güzel bir sürece giriyoruz. Takip eden yaklaşık iki hafta boyunca Ay büyümeye devam ediyor ve girişimler açısından uygun zamanlarda olacağımızı gösteriyor. Tabii Yengeç burcunda gerilemekte olan Merkür’ü de dikkate alarak, girişilecek işlerin detaylarını iyice araştırarak. Acelesi olmayanlar için, Merkür gerilemesinin tamamlanacağı 20 Temmuz sonrasında harekete geçmek daha isabetli olur.  

Yengeç burcunda gerçekleşen yeniayla beraber ailevi konular, ev ve yer değişiklikleri, ev ve bahçe düzenlemeleri gibi kendi alanımızı ya da çevremizi düzenlemeye ve iyileştirmeye yönelik işlere yönelebileceğimiz, yakın çevremize daha fazla hassasiyet göstereceğimiz; yardımlaşmaya, çevremizdeki insanların ruh halini anlamaya ve onlara daha fazla vakit ayırmaya, etrafımızdaki ihtiyaç sahibi kişilere madden ve manen ve yardımcı olmaya, dayanışmaya, kaynaşmaya yönelik girişimler açısından güzel bir sürece giriyoruz. Yengeç burcunda gerilemekte olan Merkür de benzer temalarda kendimizi ve çevremizle ilişkilerimizi gözden geçirmemiz için ideal zamanlarda olduğumuzu gösteriyor. Kırıcı konuşmalar yapmış isek, incitici davranışlarda bulunmuş isek, gönül almak, ilişkileri düzeltmek açısından da kullanabileceğimiz bir nevi duygusal bağlarımızı ve kendi duygularımızı akılcı bir biçimde tekrar gözden geçirme, tekrar üzerinde konuşma zamanındayız. Değerlendirebiliriz…  

13 Temmuz Cumartesi günü Mars Yengeç burcuna geçiyor. Mars bu burçta zarar görmektedir. Bu durum da bu burçta önemli bir ölçüde zorlanmasına ve bağımsız hareket edememesine yol açar. Yengeç burcunun kendisini duygusal olarak güvende hissedebileceği ortamı yaratma motivasyonu, Mars’ın buradaki yerleşimi ile problematik hale gelir. Yengeç’in hassas ve duyarlı doğası, tepkisel ve ani kopuşlara meyilli Mars için rahat bir ortam oluşturmaz. Bu yerleşim, kolektif olarak, günlük değişen duygularımıza göre hareket etmemize, kolektif ruh halinde dalgalanmalara, sert ve hırçın duygusal tepkilere neden olabilir. Çünkü Mars Yengeç burcunda iken, kolektifin hareketleri, duyguları tarafından şekillendirilmektedir. Bu yerleşim, aile içerisinde uyumsuz ilişkilere işaret ettiği gibi, kolektif anlamda, ülke içerisinde uyumsuzluğa ve gerginliğe işaret edebilir. Mars’ın Yengeç burcundan geçişinin önümüzdeki süreci nasıl etkileyeceğini incelediğim HARARETLİ ZAMANLAR başlıklı yazıma linkten ulaşabilirsiniz. 

http://www.onerdoser.com/Y129_1_hararetli-zamanlar.html

Mars-Jüpiter kavuşumunun Uranüs-Plüton T-karesini tetikleyeceği bu süreçte oluşacak stresli etkilerin yanı sıra, su elementi burçlarda oluşacak Büyük Üçgen açı kalıbının olumlu etkileri de devrede olacak. Jüpiter-Satürn-Neptün arasında oluşacak Büyük Üçgen açı kalıbı 9-27 Temmuz 2013 tarihleri arasında en etkin sürecinde olacak ve büyük ruhsal gelişimler bu süreçte iyice belirginleşecek.

Haftanın burçlara göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde Satürn direkt hareketine dönüyor. Uzun dönemli projelerimizi devreye sokmanın zamanı geliyor yavaş yavaş. Duygusal, ailevi ve milli temaların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah 10:14’te Yengeç burcunda yeniay meydana geliyor. Bu yeniay hakkında bilgi için yazımın giriş kısmını okuyabilirsiniz. Günün geri kalanında yeniayın tazeleyici, yenilikler getiren enerjisi devrede olacak. Yeni adımlar atabiliriz, ama dikkatli olmak, iyi ölçmek biçmek kaydıyla. Zira iletişim gezegeni Merkür Yengeç burcunda gerilemekte. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay, gerilemekte olan Merkür ile kavuşum yapacak. Geleceğe yönelik planları konuşmak anlamında gayet güzel etkiler yaratan bir transit bu. Ama aceleci kararlar almamaya özen göstermemiz, iş bitirici kararlar açısından dikkatli olmak gerekiyor. Ay-Merkür kavuşumunun ardından saat 14:43 itibariyle Ay boşluğa giriyor. Bu saat sonrasında belirsizlikler, kararsızlıklar hakim olabilir, beklenmedik yön değişiklikleri yaşayabiliriz.

Salı günü sabah saatlerinde Ay henüz Yengeç burcunda ve boşlukta ilerliyor. Duygusal temalar, hassasiyetler, duyarlılık yine ön planda. Öğle saatlerine kadar girişeceğimiz işlerde netlik kazanamayabiliriz. Saat 13:48’de Ay Aslan burcuna geçiyor. Tutarlılık ve kararlılık kazanmaya başlayacağımız saatlerdeyiz. Girişeceğimiz işlerde başarılı olmamız için kendimize güven, samimiyet ve dürüstlükten vazgeçmemeli, kararlı olmalıyız. Ay-Satürn karesinin etkinleşmeye başlayacağı akşam saatlerinden itibaren karamsarlık, daralma ve gecikme gibi etkilerle karşılaşabiliriz. Yaşam sevincimizi tetikleyecek işlere, kişilere yakın olmamızda fayda var bu zorlu etkileri atlatmamız açısından. Kolay ilerlemek zor olacağından, önemli iş ve girişimlerimizi de akşam vakitlerine ve sonrasına bırakmamakta fayda var. Güneş-Merkür kavuşumunun etkin olacağı bugünde, önemli konuşmalar yapmamız gerekebilir. Ama hep iyi düşünerek, önyargıdan uzak ve detaylara iyi odaklanarak karar vermemiz gerekiyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Aslan burcunda hareket ediyor. Bir gün öncesine nazaran çok daha şevkli, istekli hissedeceğimiz bir gündeyiz. Önemli kişilerle görüşmeleri, toplantıları bugüne alabiliriz. Ay-Uranüs üçgeninin etkin olacağı öğle saatleri civarında hızlı gelişmeler yakalayabiliriz. Hoş sürprizlerle karşılaşabiliriz. Yenilikler, değişiklikler katabiliriz hayatımıza. Rutin dışına çıkabilir, değişik şeylerle uğraşabiliriz. Ay-Venüs kavuşumunun etkin olacağı akşam saatlerinden itibaren ılımlılık, uyum ve huzur hakim oluyor. Barış ve sevgi dolu, özel ve sosyal ilişkiler açısından şanslı bir akşamdayız. İyi değerlendirebiliriz.

Perşembe günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Genel olarak iyimser, kendine güvenli, başarıya odaklı hissedeceğimiz bir gündeyiz. Akşam saatlerinden itibaren Ay-Mars altmışlığının girişimcilik, cesaret getiren, efor ve gayret ortaya koyma konusunda destekleyen enerjisi devreye giriyor. Girişimcilik ruhumuzun aktif olacağı bu saatleri, güç ve efor ya da cesaret gerektiren işlere girişim açısından değerlendirebiliriz. Ay-Mars altmışlığının ardından, başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay saat 22:54’te boşluğa giriyor.

Cuma gününe geçişten kısa bir müddet sonra, saat 01:11’de Ay Başak burcuna geçiyor. Detaylara hakim olmak isteyeceğimiz, kontrollü ve dikkatli hareket etmeyi tercih edebileceğimiz bir gündeyiz. Ay’ın Jüpiter ve Satürn ile altmış derecelik uyumlu açılar yapacağı sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerden güzel sonuçlar alabiliriz. Finansal konulardaki girişimlerimizi sabah 10:36’ya kadarki saatlerde aktif edebiliriz. Bu saat sonrasında Ay-Neptün karşıtlığına ilerliyor ve kontrolü zor, yanıltıcı etkiler devreye giriyor olacak. Bu karşıtlığın gergin etkileri en azından öğle saatlerine kadar devrede kalabilir. Öğle sonrasında ise, rahatlamaya başlıyoruz. Akşam saatlerinde Ay-Plüton üçgeninin yapıcı, güçlendirici etkileri devreye giriyor. Dayanışma ve birlikte hareket etme zamanlarındayız.

Cumartesi günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Hesabımızı iyi bilmemiz gereken bir gündeyiz. Karar vermek gereken konularda detaylara hakim olmamızda fayda var. İyi bilmediğimiz şeyler sonradan canımızı sıkabilir. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Merkür altmışlığı iletişimin güzel akacağını gösteriyor. Öğle sonrasındaki saatlerde etkin olacak Ay-Güneş altmışlığı gerek öze, gerek sosyal ilişkilerde paslaşma, paylaşma, uzlaşma enerjisini aktif ediyor. Yani, ilişkiler açısından şanslı bir gündeyiz. 18:25’te Ay boşluğa giriyor ve Başak burcundaki hareketine açısız devam ediyor. Bu saat sonrasında girişeceğimiz işlerde netlik ve kararlılık kazanmamız zor gözüküyor. Saat 16:22’de Yengeç burcuna geçecek olan Mars’ın bu burçtan geçişini ve diğer faktörlerle birlikte önümüzdeki süreci nasıl etkileyeceğini inceleyen HARARETLİ ZAMANLAR başlıklı makaleme linkten ulaşabilirsiniz. http://www.onerdoser.com/Y129_1_hararetli-zamanlar.html

Pazar günü sabah erken saatlerinde Ay henüz Başak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay saat 10:40’ta Terazi burcuna geçiyor. Denge ve huzur arayışında olacağımız bir gündeyiz. Ama Ay’ın önündeki gergin açılar, bunu sağlamak için çaba harcamamız gerekeceğini gösteriyor. Ay-Mars karesinin etkin olacağı sabah saatlerinde gerginlik ve agresyon yüksek, dikkat! Kazalara, sakarlıklara açık olacağımız bu saatlerde gergin kişilerden ve ortamlardan uzak kalmamızda fayda var. Ay-Jüpiter karesinin abartılara yönelten etkilerinin devreye gireceği akşamüzeri saatlerinde kontrollü hareket etmemizde, abartıya kaçmamamızda, gereksiz risk almamamızda fayda var. İç gerginliklere açık bir gündeyiz!

Sevgi, ışık ve umutla…

Öner DÖŞER

7 Temmuz 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için tıklayınız…

Yükselen burcunuza göre izlemeyi tercih ediniz...

http://www.astrolojitelevizyonu.com

07.07.2013

Designed by Ongunsoft