Öner Döşer

8 Temmuz haftası

Bu sayfa 11550 kişi tarafından ziyaret edildi.

YA SABIR!

Sabır isteyen bir haftaya giriyoruz. 8 Temmuz’da Merkür Aslan burcunda gerilemesine başlıyor! Aslında Satürn ile karşıt açıda gerçekleşen güneş tutulmasından itibaren belirginleşmeye başlayan yavaşlama, ağırlaşma, 9 Temmuz Salı günü kesinleşecek Güneş-Satürn karşıtlığı ile zirveye varıyor! Bu konuyu detaylı bir şekilde ele aldığım ve burçlara göre de yorumladığım videoyu izlemek için linki tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=w7JM1keqr-k&t=14s

Bir adım ileri, iki adım geri

Merkür gerilemesinin başlamasıyla birlikte gökyüzünde toplam 6 gezegen ve bir de Kiron geri harekette olmuş oluyor. Yani iki adım ileri bir adım geri değil de bir adım ileri, iki adım geri durumuna geçiyoruz! 😊 Aşağıda Güneş-Satürn karşıtlığının kesinleştiği anın haritasını görmektesiniz. Güneş-Plüton karşıtlığı da 14 Temmuz Pazar günü kesinleşiyor.

 

 

Engeller ve geciktirmeler

Güneş-Satürn karşıtlığının genel karakteristiğinde yavaşlama, gecikme ve engelleme teması vardır. Hani bir futbol maçının bitmesini, hakemin son düdüğü çalmasını beklersiniz de hakem uzatma dakikaları ilave eder ya, işte tam da öyle! Bitti zannettiğimiz işlerin uzaması, ertelenmesi söz konusu olabilir bu sıralar. Birileri bizi bilerek de geciktirebilir, şartlar değiştiği veya bazı şeyler yenilenmek üzere revize edildiği için de bekletilebiliriz. Önemli pozisyondaki kişiler önümüzü kesebilir, terfi veya teyit almakta zorlanabilir, beklemek durumunda kalabiliriz. Diyoruz ya bu hafta bolca “Ya sabır!” demek durumunda kalabiliriz. Olay bazında bir engellenme yaşamasak bile, içsel olarak kendimizi engellenmiş hissedebiliriz. Bu açının etkileri Çarşamba gününden itibaren azalmaya başlıyor. 

Otorite figürleriyle sorunlar

Güneş-Satürn karşıtlığının yanı sıra Güneş-Plüton karşıtlığının da etkili olduğu hafta genelinde otoriteyi temsil eden kişilerle, yani patron, müdür, amir pozisyonu tutan kişilerle, devletle, prosedür isteyen işlerin başında bulunan kişilerle, resmi makamlarla sorunlar yaşama olasılığımız yüksek. Zam, terfi istemeyi düşünenlerin en azından bu haftayı atlatmasını tavsiye ederim. Bu haftayı mümkün mertebe şartları zorlamadan, birilerinin üzerine gitmeden, baskı ve dayatma yapmadan veya buna maruz kalacak pozisyonu yaratmadan atlatmakta fayda var!

Liderler arası güç çekişmeleri

Bu hafta bolca liderler arasında güç gösterileri ve çekişmelerine şahit olacağız muhtemelen. Recep Tayyip Erdoğan, Donald Trump, Vladimir Putin, Hasan Ruhani, Ali Hamaney, Angela Merkel bu haftanın ve takip eden haftanın başrol oyuncuları olarak dikkat çekiyorlar. Hepsinin de haritası Güneş-Satürn karşıtlığından etkileniyor. Yengeç burcundaki güneş tutulmasından ve Oğlak burcundaki ay tutulmasından da… İran’ın zenginleştirilmiş Uranyum sınırını aşması, ABD’nin İran yaptırımları ve muhtemelen Türkiye ile ilişkilerde F-35 krizi ile ilgili bazı yeni çekişmeler de dereye girebilir. Tam da hafta sonuna doğru! Muhtemelen Mars-Uranüs karesinin kesinleştiği Cuma günü bu konularda çarpıcı açıklamalar, beklenmedik gelişmeler ihtimali güçlü gözüküyor.

Askeri konularda çarpıcı gelişmeler

Mars-Uranüs karesinin de etkili olduğu günlerdeyiz. Mars askeri konuları, Uranüs yeni teknolojileri anlatır. Askeri konularda yeni teknolojinin çarpıcı biçimde kullanımına şahit olabiliriz. Askeri konularda beklenmedik, çarpıcı kararlar alınabilir ve ülkeler arasında gerginlik yaratan durumlara sevk edebilir. Uranüs Uranyumla ilişkilidir. İran’ın Uranyum sınırını aşması umarım aniden patlak veren bir gelişmeye yol açmaz!

Patlayıcı, sarsıcı olaylar

Mars-Uranüs karesinin etkisinin maksimuma ulaşacağı Perşembe günü başta olmak üzere bizi şaşırtan, hatta şoke eden, beklenmedik ve sarsıcı olaylarla karşılaşma olasılığımız yüksek. İsyankar karşı çıkışları da içeren patlayıcı toplumsal olaylar, kargaşalar, karışıklıklar bu açının karakteristiği ile ilişkilendirilir. Doğa afetler, özellikle de depremler de bu açının kapsamına girer. 17 Temmuz’da gerçekleşecek Ay tutulmasının da etkilerinin devreye gireceği hafta sonunda “yer” üzerinde gerginlik artabilir. Neticede Uranüs Boğa burcunda ilerliyor ve bu burç topraklarla alakalıdır. 

Yangınlara dikkat!

Sıcak yaz aylarındayız. Yangınların artması olasıdır. Mars ateşli Aslan burcundan geçiyor ve Merkür de bu burçta Retro. Merkür’ün Retro zamanlarında ani ve sert rüzgarlar artar. Mars yangınlarla alakalıdır. Rüzgar yangını körükler. Mars-Merkür kavuşumu Uranüs ile dik açı yapıyor. Uranüs elektrikli şeyler, elektronikle alakalıdır. İşaretler elektrik kontağı veya benzer elektrikli-elektronik-teknolojik durumlar yüzünden çıkabilecek yangınlara karşı önlem almamız gerektiğini gösteriyor.

Bilgisayarda sakladığınız dosyaları yedekleyin!

Merkür-Mars kavuşumu Uranüs ile dik açıda ilerlerken, Merkür Retro harekete geçiyor. Bilgisayarlarımız konusunda dikkatli olmamız gereken birkaç haftalık sürece giriyoruz. Hepimizin birden başına gelecek diye bir kayıt yok, ama Merkür Retrosu döneminde sıkça rastladığımız bir durum ve bu kez işin içerisinde Mars da var, hem de Merkür-Mars kavuşumunun Uranüs ile dik açısı var. Yani katmerlisi! Daha birkaç gün önce Instagram ve Facebook’ta yaşananları gördük. Merkür ağırlaşmıştı, Mars ile birlikte Uranüs ile olan karesi etkiliydi, ilaveten tutulma Satürn karşıtlığı da işin içerisine girince hatırı sayılır sorunlar yaşandı.

Elektronik-elektrikli eşya alımı-tamiratı

Dedik ki Merkür Retro başlıyor, Mars ve Uranüs karesi etkili, aman dikkat! Bu hiç elektronik eşya almayalım anlamına gelmiyor. Ama elektronik eşya alımında dikkatli ve doğru seçimler yapmamızda fayda var. Güven veren, güvence veren markaları tercih edebiliriz. Bize sonradan sorun çıkartacağını düşündüğümüz alımları yapmayabiliriz veya tamirat işlerine girişmek için biraz bekleyebiliriz. Tabii bekleyebiliyorsak ve bekletebiliyorsak. Bazen şartlar böyle olmuyor. Diyelim ki telefonunuz bozuldu. Ne yapacaksınız? Retro bitene kadar almayacak mısınız? Bekleyebiliyorsanız tamam. Ama şahsen benim böyle bir şansım yok. Bilgisayar konusunda da. Ne yapacağız? Elimizden gelen kadar doğru seçim yapabiliriz ve özellikle servisi iyi olan, takip eden, size hızlı dönüş yapabilen, kısacası işinin hakkını veren markalara, firmalara müracaat edebiliriz. 

Elimize, dilimize hakim olalım!

Merkür-Mars kavuşumunun Mars ile kare açısının bir başka dikkat edilmesi gereken yönü var ki bu da hayati şeylerden biri: elimize, dilimize hakim olmak! Zaten Merkür Retro dönemleri yanlış anlaşılmaya açık olduğumuz zamanlardır. Bir de dönemsel açılara baktığımızda, gereksiz söz dalaşlarından, kavgalardan uzak durmamız gerektiğini gösteren işaretleri açıkça görüyoruz. Şu halde bu hafta ne dediğimize dikkat edelim! Trafik içerisinde sinirlerimize hakim olalım! Lider pozisyonu tutan kişiler özellikle dikkat etmeliler, zira Merkür Aslan burcunda geriliyor!

Özel ilişkilerde sürpriz gelişmeler

Biraz da pozitif şeylerden bahsedelim. Zorluk ve problemleri yazarken benim bile içim daraldı! Yazsan bir türlü, yazmasan bir türlü! Yazsam hocam içimizi daralttın diyorlar; yazmasam hocam uyarmadın diyorlar 😊 Neyse, Venüs-Uranüs altmışlığının da etkili olduğu bir haftadayız ve bu uyumu açı ilişkilerde sürpriz ve hoş gelişmelere işaret eder. Bu bağlamda dikkat çeken günler Pazartesi, Çarşamba ve Perşembe günleri olarak gözüküyor.

Ruhsallık-şifa konularına çalışanlar için

Güneş-Neptün üçgeninin etkili olduğu hafta genelinde manevi-ruhsal konulara çalışanlar açısından harika fırsatlar devrede olacak. Haftanın genel olarak kaos ve zorluk içerdiği bir gerçek. Beki biraz da bu durum bizi maneviyata çekecek, zira engelle ve zorlukla karşılaşmadan manevi konular ve uygulamalar pek aklımıza gelmiyor. Bir eli yağda bir eli balda iken tekamül olmuyor! Neyse, Güneş-Neptün üçgeninin etkisini en çok göstereceği 11 Temmuz Perşembe günü Mars-Kiron üçgeni de kesinleşiyor. Yani ruhsal çalışmalar, şifa çalışmaları, başkalarına yardım, egoyu dengeli kullanma ve başkalarının yararına işler için yönlendirme şansımızın en arttığı gün Perşembe, zira Ay’ın Akrep burcunda seyrettiği ve Güneş-Neptün üçgenini çalıştırdığı bir gün. 13 Temmuz Cumartesi günü de Ay’ın Yay burcunda seyrederken Mars-Kiron üçgenini çalıştırdığı gün olarak dikkat çekmekte.   


Antiscia – Gölgelerimiz ve Kendimizin Yansımaları

Zerrin Zindancıoğlu’nun yazısından alıntıdır: “Astroloji dışsal eylemlere dönüşen içsel psikolojik hallere odaklanır. Kişiler bu iki alandan çok daha karmaşıktır aslında. Yaşam boyu bu yönlerimizi keşfetmenin, hayat yolculuğu olduğuna inanmak olduğunu bilmeliyiz. İşte en derinlerimizde yatan özellikler, potansiyeller Antiscia noktalarının kullanımı ile keşfedilebilir. Gündönümü Noktaları olarak da bilinen gezegenlerin Antiscia’ları gölgelerimizi ve aslında kendimizin yansımalarını anlatır.”

Astrolog Zerrin Zindancıoğlu ile 10 Temmuz 2019’da bu yansımalara kısa bir seyahate var mısınız? Öyle ise bu seminere katılın!

 

 

Bilgi ve rezervasyon için https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/yaz-seminerleri-zerrin-zindancioglu-ile-antiscia/


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi gününe geçişte henüz Başak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay saat 09:06’da Terazi burcuna geçiyor. Denge ve huzur istediğimiz bir gündeyiz. Ay’ın Merkür-Mars kavuşumunu uyumlu açıyla desteklediği öğle sonrasındaki saatlerde önemli görüşme ve yazışmalarımızı yapabiliriz. Venüs-Uranüs altmışlığının olumlu etkilerinin devrede olduğu günün genelince özel ilişkilerde hoş gelişmelere açık olacağız. Ama Ay’ın Kiron-Venüs karesini çalıştırdıı akşam saatlerinde ilişkiler açısından zorlanmalar var, dikkat! Acelecilikten kaçınalım, fazla alınganlık yapmamaya özen gösterelim. Merkür Retro başlıyor! Aslan burcunun haritamızda denk düştüğü alanda gerilemeler, gecikmeler yaşayabiliriz. Youtube Astroloji Televizyonu kanalı için hazırladığım videoda bu konuya da yer verdim. Burç bazında bilgi almak için izleyebilirsiniz.  https://www.youtube.com/watch?v=obhlK6_2YZQ&t=70s

Salı günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Ay-Jüpiter altmışlığının etkili olduğu öğle öncesinde önemli iş ve girişimlerimizi yapabiliriz. Eğitim, yayıncılık, seyahatler, hukuki konularda işlerimizi halledebilir, para ve yatırım işlerine girişebiliriz. Ay’ın Güneş-Satürn karşıtlığını çalıştırdığı öğle sonrası saatlerde gecikmelerle, engellerle karşılaşabiliriz. Zaten Güneş-Satürn karşıtlığının zirve yaptığı bir gündeyiz ve otorite figürleriyle ilişkiler alanında bu zorlukları katmerli olarak deneyimleyebiliriz. Merkür-Mars kavuşumunun sinir ve öfke yaratabilen etkileri de devrede olduğundan, sözlerimize dikkat etmeli, ağzımızdan çıkanı kulağımız duymalı! Kiron geri harekete geçiyor. Başkalarını motive etmek veya harekete geçirmek istediğimiz konularda gerilemeler yaşayabilir, geri adım atmak durumunda kalabiliriz. Ay-Plüton karesinin etkili olduğu gece saatlerinde duygusal krizler yaşanması olasılığı yüksek. Duygusal manipülasyondan uzak duralım! Bu açının saat 22:35’te kesinleşmesinin ardından başka temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor.

Çarşamba gününün ilk yarısında Ay Terazi burcunda ve boşlukta ilerliyor. Yani günün bu ilk yarısında giriştiğimiz işlerde pek bir sonuç veya gelişme elde edemeyebiliriz. Güneş’in Kuzey Ay Düğümü ile birleşmesi kadersel gelişmelere, tanışmalara, bizi ileri itecek kadersel ve iradi kararlar alabileceğimize işaret ederken, ailevi konularda veya genel anlamda iş birlikleri ve bir araya gelme yönünde olumlu bir işaret olarak da okunabilir. Saat 12:28’de Akrep burcuna geçen Ay’ın Merkür-Mars kavuşumu ve Uranüs karesini çalıştırdığı günün ikinci yarısında ani, beklenmedik, patlayıcı ve sarsıcı olaylara ve durumlara açık olabiliriz, dikkat! Önemli iş ve girişimleri bu zaman dilimine denk getirmesek iyi ederiz. Zira şartlar başladığı noktadan çok daha başka mecralara kayabilir!

Perşembe günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde Ay-Venüs üçgeninin ilişkilerde ılımı, olumlu enerjisinin devrede olduğu bir zaman dilimindeyiz, değerini bilelim! Güneş-Neptün ve Mars-Kiron üçgenleri ruhsal, manevi konulara yönelmek, şifa çalışmaları yapmak veya başkalarına yardımcı olmak açısından güzel bir zaman diliminde olduğumuzu müjdeliyor! Ay’ın Güneş-Neptün üçgenini çalıştırdığı gece saatlerinde de yine maneviyat ve ruhsallık açısından güzel fırsatlar devam ediyor, farkında olalım!

Cuma gününe geçişte henüz Akrep burcunda ilerleyen Ay, Plüton ile almışlık açısını kesinleştirmesinin ardından boşluğa giriyor ve günün büyük çoğunluğunda boşlukta ilerliyor, ta ki 18:04’te Yay burcuna geçinceye kadar. Ay’ın boşlukta olması kötü-olumsuz bir şey değildir. Ama işlerin nereye varacağını kestirmekte zorlandığımız, netlik eksikliği ve bilgi eksikliği hissettiğimiz zamanlardır. Bu yüzden sağlam ve kalıcı, somut sonuç almak istediğimiz işlere Ay boşlukta iken girmek tavsiye edilmez! 18:04 sonrasında Ay’ın Yay burcuna geçmesiyle birlikte hareketleniyoruz ve netleşmeye başlıyoruz… Önemli konuşmaları ve yazışmaları Ay’ın Yay burcuna geçtiği akşam sonrasına bırakabiliriz.

Uluslararası konular, ülkemiz için askeri ve güvenlikle ilgili konular gündemimizde yer bulmaya başlıyor… Önemli haberler ve iletişimsel alanda hareketlenmeler Ay-Merkür üçgeninin etkili olduğu gece saatlerinde devam ediyor…

Cumartesi günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Uluslararası konularda önemli gelişmelere açık, ülkemiz açısından da askeri konular ve güvenlik-sınırlarımızla ilgili konular, hizmet ve sağlıkla, evcimen hayvanlarla ilgili konular, azınlıklar ve haklarıyla ilgili temalar vurgu kazanmaya başlıyor! Ay’ın Mars ve Kiron ile üçgen yaptığı sabah saatlerinde güç ve efor, cesaret ve atılganlık isteyen işlere girişebiliriz. Yürüyüş, spor, imkan varsa yüzme yapabiliriz. Ay-Jüpiter kavuşumunun etkili olduğu akşam saatlerinde gelişme alanımız genişliyor. Büyümek, daha büyük adımlar atma arzumuz artıyor. Yabancılarla ilgili işler, seyahatler, vizyon geliştirici eğitimler, manevi konular, inançlarla ilgili temalar, istek ve niyazlarla ilgili eylemlerde bulunabiliriz.  

Pazar günü boyunca Yay burcunda ilerleyen Ay’ın Neptün ile kare açısının kesinleştiği sabahın erken saatlerinden itibaren kararsızlık ve ne yapacağını bilememe yönünde bir duygu haline bürünebiliriz. Bizi motive edecek insanlara yakın durmamızda fayda var! Gün boyunca Ay boşlukta ilerleyecek ve belirsizlik ortamı devam edecek. Bazı zamanlarda bir şeyler olacak gibi hissederiz, ama hiçbir şey olmaz ya, işte tam da böylesi bir zaman dilimindeyiz! Güneş-Plüton karşıtlığının etkin olduğu gün genelinde güç çekişmelerine de açık olacağız. Ayrıca birilerinin güç gösterisi yapmasına da şahit olabiliriz! Tehlikeli ve riskli gördüğümüz kişilerden ve ortamlardan uzak durmamızda fayda var! Özellikle de psikolojisi bozuk, dediğim dedik, fikri sabit olan insanlarla ilişkilerde dikkatli olsak iyi ederiz!  

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

 

 

 

05.07.2019

Designed by Ongunsoft