Öner Döşer

9 Haziran Haftası

Bu sayfa 10376 kişi tarafından ziyaret edildi.

9 Haziran Haftası ÜNİVERSİTE SINAVLARINDA DİKKAT!

13 Haziran Cuma sabahı 07:11’de 22 derece Yay burcunda gerçekleşecek dolunay, gelecekten umut, iyimser beklentiler, yüksek motivasyon enerjisi taşıyor. Dolunay esnasında Güneş de 22 derece İkizler burcunda olacak malum. İkizler-Yay burcu ekseni eğitim, seyahatler, medya ve yayıncılık, din ve inançlar, felsefi konularla ilişkilidir. Dolunayla birlikte, bu alanlarda hareketlilik bekleyebiliriz!

SINAVLARDA DİKKATLİ OLMALI

Üniversite sınavlarıyla ilgili heyecan dorukta! Uzun zamandır yapılan çalışmaların meyvesini verecek. Sınava girecek öğrencilerimize Merkür gerilemesinde olduğumuzu, dikkatsizliklere ve unutkanlıklara, yanlışlıklara ve gözden kaçan şeylere, karışıklıklara açık bir dönemde olduğumuzu hatırlatmamızda fayda var. Sadece öğrencilerimize değil, tüm ilişkili kurum ve kişilere de hatırlatmış olalım! Bilgi hırsızlığına yönelik etkiler de işbaşında Merkür gerilemesine ve İkizler-Yay burcu eksenine bağlı olarak...

ŞİFALANMA ZAMANI!

22 derece Yay burcunda gerçekleşecek dolunay Ras Alhague yıldızıyla birleşmekte. Göklerin şifacısı, doktoru, eğitmeni olarak da görülen bu yıldız şifacılıkla ilişkilendirilmiştir. Geleneksel olarak Ras Alhague kötü bir yıldız olarak görülmüştür; çünkü bir yılanla ve kadınsı özelliklerle ilişkilendirilmiştir. Buna karşın, bu yıldız daha iyi anlaşıldığında, hem kişisel hem de bütün olarak toplumsal düzeyde iyileştirici özelliği görülecektir. Yaralanma ve kişinin bu yarasını sağaltma yolunda başkalarını iyileştirebileceğini de açıklar. Ana motivasyon, zarar görülmüş bir şeyin düzeltilmesidir. Bu iyileştirme toplumsal düzeyde de görülebilir. Düzeltme, iyileştirme politik alana taşınabilir. Bireysel düzeyde baktığımızda, kişisel yaralarımızın iyileştirilmesi yönünde de etkilidir. Şifa çalışması yapanların iyi değerlendirebileceği ve önemli gelişmeler kaydedebilecekleri günlerdeyiz. Bunu özellikle belirtmekte fayda var. Çünkü bu yıldız kendi sözleriyle veya eylemleriyle yardım eden, eskiden gelen problemleri çözen, kendini şifalandırmayı öğrenen, ailesine veya arkadaşlarına yardımı felsefe edinen uyum ve dengenin önemini zorlu yollardan öğrenen zarar görmüş olanı tamir eden, şifalandıran kişi ile bağdaştırılır.  

ÖZEL İLİŞKİLERDE DİKKAT!

Dolunay esnasında Venüs-Satürn karşıtlığı da henüz kesinleşmiş olacak. Bu ikilinin karşıt açılarında ilişkilerde kutuplaşma, zorlanma ve baskı riski fazladır. Uzaklaşmalar, soğumalar, kopmalar yaşanabilir. Karşılıklı sevgi ifadelerinde tutukluk, kendini ifade edememe olabilir. İnsan ilişkilerinde güven sorunu, fazla eleştirellik, beğenmezlik, karşı taraf üzerinde baskı yaratma üzerine gelişmeler yaşanabilir. İlişkilerden izole olma arzusu artabilir. Şefkat gösterme ve samimi ilişkiler kurma konusunda zorlanmalar olabilir. Bu zorlu etkilere karşı nasıl tepkiler vereceğimiz önemlidir. Gayret ve anlayış sayesinde zorlu etkileri azaltabiliriz.

ŞİDDETE YÖNELİK EYLEMLER RİSKİ

Yine dolunay esnasında Mars-Plüton karesi de aktif olacak. Yay burcundaki dolunayı, bu kare açı ve önümüzdeki hafta kesinleşecek Mars-Uranüs karşıtlığıyla birlikte okursak, farklı inançlar ya da hayat görüşleri yüzünden tartışmalara açık bir süreçte olduğumuzu görürüz. Fanatik söylemler veya girişimlere, şiddete yönelik eylemlere açık bir süreçte olduğumuzu fark ederiz. Başımızı derde sokabilecek durum ve kişilerden uzak durmamızda, kazalara davetiye çıkarmamak adına trafikte, yollarda dikkatli olmamızda fayda var. Mars-Plüton karesinin etkin olduğu dönemlerde terör riski de fazladır. Mars yanıcı maddelerle ilişkili olduğundan ve Uranüs-Plüton ikilisiyle gergin temaslarında yangın riski de artar. Bu gergin açılarda gasp, darp, kapkaç, hırsızlık daha fazla görülebiliyor.  

TÜRKİYE ASTROLOJİ HARİTASI NASIL ETKİLENİYOR?

Dolunay anı astroloji haritasını Türkiye astroloji haritası üzerine yerleştirdiğimizde Mars’ın haritamızın Dip Noktası (IC) üzerine denk düştüğünü görüyoruz. Bu yerleşim iç gerginliklere işaret edebilir, sınırlarımızla ilgili konular,  güvenlik konuları vurgu kazanabilir. Ay-Güneş ekseni 6-12. evlerimiz üzerine denk düştüğünden, gizli ve perde arkası oyunlara ve düşmanlıklara açık olacağımız aşikar. Dolunay civarındaki günlerde güvenlik güçleri ve askeri konular da yine ön planda olacak demektir. Bu konularda önemli kararlar alınabilir. Dolunay esnasında aktif olan Mars-Jüpiter-Uranüs-Plüton Büyük Kare açı kalıbı, Ankara için çizdirilmiş astroloji haritasının eksenlerine denk düşüyor. Bu da askeri alanda veya güvenlikle ilgili konularda hareketlilik ve riskleri bir kez daha vurguluyor. Şiddete yönelik temalar, terör riski de dikkat çekiyor. Önemli göstergeler bunlar, dikkatli olunması gerekiyor! Perşembe günü tetiklenecek bu etkiler hafta sonunda da devam ediyor...Perşembe günü tetiklenecek bu etkiler hafta sonunda da devam ediyor.      Dolunay esnasında Mars-Uranüs-Plüton T-karesi (Jüpiter'i de

Tüm bunlar olasılıklardır ve bu yazı kötümserlik ya da endişe yaratmak amacıyla yazılmadı. Dikkatli olmamız konusunda uyarmak amacıyla yazıldı. Bizler önlemlerimizi almakla mükellefiz. Sonrasının nasıl gelişeceğini kesin bir şekilde bilemeyiz. Uyarmak, stresli zamanlarda yangına körükle gitmemek yönünde uyandırmak amaçlı yazıldı. Işık tutması umuduyla!  

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe başlarken henüz Terazi burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 13.38’de Akrep burcuna geçiyor. Kararsızlık ve belirsizlik enerjisi taşıyan sabah saatlerinin ardından, öğle saatlerinde kararlılık ve netlik kazanmaya başlıyoruz. Duygularımızın bizi yönlendireceği bir gündeyiz. Ülkemiz, gençlerimiz, sanatçılarımız, sporcularımız, eğlenceli mekanlar ve aktivitelerle ilgili konular gündemde öne çıkabilir. Ay-Merkür üçgeninin etkinleşeceği akşam saatlerinden itibaren kendimizi daha iyi ifade edebileceğimiz bir zaman diliminde olacağız. Önemli konuşmaları, bilgi aktarımlarını akşam ve gece saatlerinde yapabiliriz. Bu rahat ve akıcı enerjilerin hakim olacağı gece saatlerinde değerli arkadaşım Nilda Ferhan Efeçınar ve ben TV8’de Saba Tümer’le Bu Gece programına konuk olacağız. Konumuz BURÇLAR HAKKINDA HER ŞEY! Gecenin ilerleyen saatlerinde Neptün gerilemeye başlıyor.

Salı günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ülkemiz, gençlerimiz, sanatçılarımız, sporcularımız, eğlenceli mekanlar ve aktivitelerle ilgili konular gündemde öne çıkabilir. Sabah saatlerinde henüz Ay-Neptün arasındaki uyumlu açının etkin olması, güne başlarken karşılıklı fedakarlık, affedicilik gibi kavramların aktif olacağını gösteriyor. Ruhsal çalışmalar, manevi açılımlar açısından güzel saatlerdeyiz. Öğle saatlerinde Ay-Plüton altmışlığı etkinleşiyor. Kendimizi güçlü ve etkin bir şekilde ifade edebileceğimiz saatlerdeyiz. Etkin pozisyondaki kişilerle ya da hayatımızda önem taşıyan güçlü kişilerle görüşebilir, önemli girişimler yapabiliriz. Ay-Venüs karşıtlığının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde ilişkilerde uyumsuzluk ve dengesizlik riskimiz var. Ay-Satürn kavuşumunun etkin olacağı gece saatlerinde bu risk daha da artıyor. Venüs-Satürn karşıtlıklarında ve Ay’ın bugün olduğu gibi bu ikilinin dizilimini tetikleyeceği zamanlarda ilişkilerde kutuplaşma, zorlanma ve baskı riski fazladır. Uzaklaşmalar, soğumalar, kopmalar yaşanabilir. Karşılıklı sevgi ifadelerinde tutukluk, kendini ifade edememe olabilir. Bu zorlu etkilere karşı nasıl tepkiler vereceğimiz önemlidir. Gayret ve anlayış sayesinde zorlu etkileri azaltabiliriz.

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Akrep burcunda ilerliyor. Sabaha karşı kesinleşecek Ay-Jüpiter üçgeninin iyimser ve olumlu etkisiyle başlıyoruz güne. Bu açının olumlu etkileri günün büyük çoğunluğunda bizimle olacak, ama bu açı sonrasında başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay boşlukta devam edecek ilerlemesine. Ta ki 18:23’te Yay burcuna geçinceye kadar. Ay’ın boşlukta ilerlemesiyle ilgili bilgiyi yazımın sonundan edinebilirsiniz.

Perşembe günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. İyimser duyguların hakim olacağı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde duygusal dengemizi tutturmakta zorlanabiliriz. Fazla idealist ya da iyimser davranabilir, gerçeklerden uzaklaşabiliriz. Ayağımızı yere sağlam basmamız gereken saatlerdeyiz. Ay-Mars altmışlığının etkin olacağı öğle saatlerinde enerjimizi dengelememiz daha kolay olacak. Güç ve efor ya da cesaret ve motivasyon isteyen işlere girişebiliriz. Ay-Uranüs üçgeninin etkinleşeceği akşam saatlerinden itibaren yeniliklere, değişikliklere, heyecanlı ve güzel gelişmelere açığız!

Cuma günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. 07:11’de 22 derece Yay burcunda gerçekleşecek dolunay, gelecekten umut, iyimser beklentiler, yüksek motivasyon enerjisi taşıyor. Dolunay esnasında Güneş de 22 derece İkizler burcunda olacak malum. İkizler-Yay burcu ekseni eğitim, seyahatler, medya ve yayıncılık, din ve inançlar, felsefi konularla ilişkilidir. Dolunayla birlikte, bu alanlarda hareketlilik bekleyebiliriz! Dolunayın Türkiye astroloji haritasının 6-12 eksenine denk düşmesi, Ankara'ya göre çizdirilmiş astroloji haritasında da böyle olması, gizli düşmanlıklar, perde arkası oyunlar, terör, zarar verici eylemler, gizli örgütler, gizli eylemler gibi konulara dikkat çekiyor. Dolunay esnasında Büyük Kare de aktif ve biraz toleranslar ülkemiz astroloji haritasının Mars derecesini tetikliyor. Tüm bunlar askeri konular, güvenlik konularına dikkat çekiyor. Önlemci olunması gereken bir gündeyiz. Perşembe günü tetiklenecek bu etkiler hafta sonunda da devam ediyor. Bu dolunay ile ilgili daha geniş bilgi için yazımın giriş bölümüne göz atınız. Dolunay esnasında Venüs-Satürn karşıtlığı da henüz kesinleşmiş olacak. Bu ikilinin karşıt açılarında ilişkilerde kutuplaşma, zorlanma ve baskı riski fazladır. Uzaklaşmalar, soğumalar, kopmalar yaşanabilir. Karşılıklı sevgi ifadelerinde tutukluk, kendini ifade edememe olabilir. Bu zorlu etkilere karşı nasıl tepkiler vereceğimiz önemlidir. Gayret ve anlayış sayesinde zorlu etkileri azaltabiliriz. Güneş ile karşıtlığının ardından açılarını tamamlamış olan Ay, 07:11-20:04 arasındaki saatlerde Yay burcunda ve boşlukta devam edecek ilerlemesine. 20:04’te Ay Oğlak burcuna geçiyor. Hem bir şeyleri netleştireceğimiz, hem de o şeylerin sorumluluğunu üstlenmemiz gereken saatlerdeyiz. Gecenin ilerleyen saatlerinde etkin olacak Ay-Merkür karşıtlığı, sözlü ve yazılı tartışmalara davetiye çıkarırken, fikir ve görüşlerimizi kabul ettirmekte zorlanacağımızı gösteriyor!

Cumartesi günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Oldukça hareketli, yüksek oktavlı bir gündeyiz! Güne başlarken etkin olacak Ay-Neptün altmışlığı, günün en sakin, dengeli saatlerinde olacağımızı gösteriyor. Günün ilerleyen saatlerinde Ay’ın sırası ile Plüton, Mars ve Satürn ile gergin açıları, zorlu ve stresli bir zaman dilimine işaret ediyor. Tartışmalara, sakarlık ve kazalara açık olabiliriz, dikkat! Acelecilikten, gereksiz telaştan, savruk ve özensiz ya da dikkatsizce davranışlardan kaçınmamızda, bu türde tavır sergileyen kişilerden uzak kalmamızda fayda var. Ani ve beklenmedik durum ve gelişmelere açık olacağımız gün boyunca patlayıcı enerjiler iş başında olacak zira! Gecenin ilerleyen saatlerinde etkinleşecek Ay-Satürn altmışlığı ile daha kontrollü ve dengeli enerjiler devreye giriyor…

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Bir gün öncesine nazaran daha sakin bir gündeyiz. Sabah saatlerinde Ay’ın Venüs ve Jüpiter ile açıları var. İyimserlik, umut, denge ve olumlu enerjiler ön plana çıkıyor. Aşk, sevgi alışverişleri açısından şanslı saatlerdeyiz. Ay-Jüpiter ile karşıt açıyla bağlanacağından, abartılara da yatkın olacağız. Yeme içme konularında özellikle. Bu açının kesinleşmesinin ardından 09:35 itibariyle Ay boşluğa giriyor ve Kova burcuna geçeceği 20:27’ye kadar da Oğlak burcunda boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Ay’ın Kova burcuna geçmesinin ardından, gece saatlerinde sosyal ilişkiler, arkadaşlıklar, dayanışma açısından güzel bir zaman dilimine giriyoruz. İnsani konular, entelektüel ve zihinsel konular ağırlık kazanıyor.

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

8 Haziran 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.comadresimizi ziyaret edebilirsiniz…

AY BOŞLUKTA İKEN NELER TAVSİYE EDİLMEZ?

Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez. Ay’ın boşlukta olduğu zamanlarda önerilmeyen aktiviteler şunlardır: önemli iş toplantıları, yeni girişimler, önemli ameliyatlar (duruma göre değerlendirmeli), teklif sunmak, iş anlaşması yapmak, önemli (veya pahalı) şeyler satın almak, önemli kararlar almak. 

Ay’ın boşlukta olmasının ne demek olduğunu ve genel etkilerini anlattığım videoyu izleyerek, bu konu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

 

 

 

 

  

08.06.2014

Designed by Ongunsoft