Öner Döşer

9 Kasım Haftası

Bu sayfa 7788 kişi tarafından ziyaret edildi.

9 Kasım Haftası ŞİFALANMA ZAMANI!

Yaşadığımız stresli atmosfer yüzünden aldığımız yaraları şifalandırma fırsatı sunan bir haftadayız. Güneş ve Merkür’ün Kiron ve Jüpiter ile uyumlu üçgen açıları, Akrep burcunda gerçekleşecek olan yeniay yaraları sarma, zihnen, fiziksel olarak, duygusal anlamda ve manen şifalanma enerjisini aktif ediyor. Güzel değerlendirelim!

Venüs-Kuzey Ay Düğümü kavuşumunun kesinleşeceği 9 Kasım Pazartesi günü, kadersel iş birlikleri ve ilişkiler açısından olumlu gelişmelere işaret etmekte. Bu kavuşumun olumlu enerjisi 8 Kasım Pazar akşamından itibaren devreye giriyor. Pazartesi günü, şifalanma enerjisini güçlendiren Güneş-Kiron üçgeni de kesinleşiyor. Baba, koca, ağabey, patron, müdür gibi hayatımızda önem taşıyan erkek figürleriyle ilgili duygusal yaralanmalarımızı çözmek açısından güzel bir gündeyiz, değerlendirebiliriz. Kendimizde fark ettiğimiz ve ifade etmekte zorlandığımız alanları ortaya çıkarmak ve bu alanlarda aldığımız yaraları şifalandırmak açısından da değerlendirebiliriz bu günü…

İletişim gezegeni Merkür’ün, ülkemiz astroloji haritamızın 5. Evinde yer alan Şans Noktası derecesine varacağı 10 Kasım Salı civarındaki günler ekonomi, borsa açısından önemli açıklamalar, uygulama yönünde beyanlar ya da hareketler (Alım, satım yönünde) beklenebilir. Aynı gün Merkür-Plüton altmışlığının etkin olması da ticareti ve alışverişleri destekleyen bir görünüm. Önemli görüşme ve yazışmaları, kendimizi ifade etmemize yönelik girişimleri bugüne denk getirebiliriz. Bizim için özel bir gün olan 10 Kasım günü, bizlere Cumhuriyetimiziarmağan eden ATA’mızı ve onun indinde, bu ideali gerçekleştirmesinde onun yanında yer alan, hayatını ortaya koyan tüm dava arkadaşlarını, saygıyla ve rahmetle anıyor olacağız.

11 KasımÇarşamba günü 19 derece Akrep burcunda bir yeniay gerçekleşiyor. Bu yeniay astroloji haritamızda 18 derece Akrep’te bulunan Venüs’ün derecesine çok yakın. Umarım bu yeniay ülke içinde barış, huzur ve dengeyi yakalamamız konusunda etkili girişimleri de beraberinde getirir. Yeniay esnasında 18 derece Başak burcundaki Jüpiter de ülkemiz astroloji haritasının Venüs derecesin uyumlu açıda olacak. Tüm bunlar olumlu faktörler. Güzel gelişmeleri vaat eden bu yeniaydan umutluyum!

Bu arada, vermek gereken bir yan bilgi var bu yeniay derecesiyle ilgili. 19 derece Akrep, bazı astrologlara göre kötücül bir derecedir. Bu derecede Serpentis bulunmaktadır, lanetli olarak görülür ve bu kötücül etkisi hiçbir zaman azalmaz, çünkü bir sabit yıldız değildir ve yeri değişmez. (Anthony Louis, Horary Astrology Plain & Simple, Llewllyn Publications, sayfa 165) Ama tekrar etmem gerekirse: ben bu yeniaydan umutluyum. Bize barış ve huzur getirecek olduğunu düşünüyorum. Jüpiter ile de uyumlu açıda gerçekleşecek bu yeniay zira…

11 Kasım Çarşambasabah saatlerinde, astrologlar tarafından en olumlu açılardan biri olarak kabul edilen Güneş-Jüpiter altmışlığı kesinleşiyor. Bu uyumlu açı geleceğe yönelik adımlar atmak açısından çok güzel bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Uluslararası işler, turizm, hukuk, yayıncılık ve eğitim gibi alanları temsil eden Jüpiter’in, en önemli başarı göstergesi olan Güneş ile uyumlu üçgen açısını iyi değerlendirme amacıyla ASTROLOJİ OKULU ailesi olarak TEMEL SEVİYE SERTİFİKASI töreni için GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ Beşiktaş kampüsünde bir araya geliyoruz. Hayli zorlu bir sınavı başarıyla geçerekrektörlük onaylı sertifikalarını almaya hak kazanan değerli öğrencilerimiz Melis Zeren, Çiğdem Maraşlı, Zeynep Özlem Yalçın, Ayşegül Yanık, Aytaç Öner, Özlem Zeynep Adakan, Funda Sağışman, Hande Cimilli, Gamze Güzen, Didem Kılıç, Ali Boz, Elif Cinan, Sema Uğur ve Özlem Çetinkaya Yılmaz’ı bir kez daha tebrik ediyor, başarılarının genişleyerek devam etmesini diliyoruz.

12 Kasım Perşembe sabaha karşı 03:02’de Ay Düğümleri burç değiştiriyor: Kuzey Ay Düğümü Başak burcuna, Güney Ay Düğümü Balık burcuna geçiyor. Ay Düğümlerinin burç değiştirme zamanları kadersel bir yön değiştirmeyi ifade eder. Kuzey Ay Düğümünün Başak burcuna geçişini bir yazım içerisinde ülkemiz astroloji haritasında da aynı konumda olmasını baz alarak değerlendirmiştim. Bu yazımdan ilgili paragrafı aşağıya kopyalıyorum. Yazının tamamını okumak isteyenler aşağıdaki linki ziyaret edebilirler. http://onerdoser.com/Y157_0_kendimizle-yuzlesme-zamani.html

Kuzey Ay Düğümü Başak Burcunda:Dağılmaksızın ve ayrıntılara odaklanmak sayesinde toplumsal düzen geliştirmeyi, hizmet ve yardım üretmeyi, verimli ve pratik olmayı, planlı ve organize hareket etmeyi öğrenmemiz gerekiyor. Karar verirken duygularımızdan bağımsız kalmayı başarabilmemiz gerekiyor. Her şeyi başından sonuna dek kendimiz organize etmeli, sabrımızı kaybedip, işin esas kısmını başkalarına bırakmamalı; kendi sistemimiz içerisinde kalmalı, başkalarına kapılmamalıyız. Uygulamacı olmalı, kurallara önem vermeli, yaptığımız işleri mükemmelleştirmek üzere tekrar üzerlerinde çalışmaktan yılmamalıyız. Objektif ve mantıklı olmalı, geçmişe gereksizce takılmaktan uzak durmalıyız. Amaçsızca sürüklenmekten ve hedefsiz kalmaktan kaçınmalıyız. Başkalarını ve kaderi suçlamak, mağdur rolü oynamak yerine, her şeyin bizim sorumluluğumuzda olduğunun farkına varmalıyız.

Yine 12 Kasım Perşembe günü Merkür-Kiron üçgeni kesinleşiyor. Kendimizi yazılı veya sözlü ifade etmekte yaşadığımız sorunları aşabileceğimiz, kendimizi zihinsel anlamda şifalandırabileceğimiz, aynı zamanda sözlerimizle ve yazdıklarımızla başkalarını da şifalandırabileceğimiz güzel bir süreçten geçiyoruz ve bu açının kesinleşeceği Perşembe günü bu güzel enerji maksimuma varıyor. Zihinsel, entelektüel faaliyetler açısından değerlendirebiliriz. Aynı gün Mars-Kuzey Ay Düğümü kavuşumunun da kesinleşecek olması, birlikte girişeceğimiz işlerde başarı şansımızı arttırıyor. Kuzey Ay Düğümünün karakteristik özelliği, bir araya geldiği gezegenin enerjisini güçlendirmesidir. Birlikte olacağı gezegen Mars olduğuna ve bu ikisi Başak burcunda bulunduğuna göre, başkalarına yarar sağlama, yaraları şifalandırma yönünde harekete geçmek açısından güzel bir günde olacağımızı söyleyebiliriz. Mars’ın problemli yüzünü de dikkate almalı pek tabii ki bu kavuşumu anlatırken. Kuzey Düğümü büyütür ve Mars kötücül yönleri devreye girdiğinde saldırgan, zarar veren, şiddete yönelten bir enerji de ortaya çıkabilir. Bu ikisinin kavuşum derecesinin, Türkiye astroloji haritasının Ay derecesiyle partil doksan derecelik açısını da göz ardı etmemeli, halkı agrese eden veya genel olarak kadın figürlerini zora sokabilecek sert enerjileri de hesaba katmak, uyarmak durumundayız! Hareket gezegeni Mars, aynı günün gece saatlerinde (23:40) Terazi burcuna geçiyor. İlişkilerde denge ve huzuru sağlamak açısından daha fazla gayret göstermemiz gereken bir sürece giriyoruz.

İletişim gezegeni Merkür barış, huzur ve güvenlik arzusunu temsil eden Venüs’ün Türkiye astroloji haritasında bulunduğu dereceye 13 KasımCuma günü gelecek. Bu tarih civarında ülkenin iç huzuru ve güvenliği ile ilgili konular konuşulabilir. Çocuklar ve gençlerin geleceğini, eğitimini ilgilendiren konularda bazı kararlar, uygulamalar devreye girebilir.

Venüs-Satürn almışlığının kesinleşeceği Cuma günü, özel ve sosyal ilişkiler açısından yeni ve kalıcı adımlar atılabilir. İlişkilerde denge ve huzuru sağlamak, artistik ve sanatsal projeleri ortaya koymak açısından güzel bir gündeyiz. Aynı gün Merkür-Jüpiter altmışlık açısı da kesinleşiyor. Eğitim ve yayıncılık, yazışmalar ve konuşmalar, eğitimle ilgili konular, hukuksal anlamda atılacak adımlar, yabancılarla yapılan işler ve turizm, kültürel faaliyetler, şifalanma ve tedaviye yönelik girişimler açısından harika bir gündeyiz! Değerlendirebiliriz.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Terazi burcunda hareket ediyor. Özel ilişkiler açısından çok özel ve keyifli bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay-Uranüs karşıtlığının dengesizliğe meyyal enerjisi devrede olsa da, günün ilerleyen saatlerinde bu dengesiz enerjilerin uzaklaşmaya başlayacağını görüyoruz. Her ne kadar Ay boşlukta ilerleyecek ise de, Venüs-Kuzey Ay Düğümü kavuşumunun kesinleşeceği bu güzel gün, kadersel iş birlikleri ve ilişkiler açısından olumlu gelişmelere işaret etmekte. Bu kavuşumun olumlu enerjisi 8 Kasım Pazar akşamından itibaren devreye giriyor. Bugün, şifalanma enerjisini güçlendiren Güneş-Kiron üçgeni de kesinleşiyor. Baba, koca, ağabey, patron, müdür gibi hayatımızda önem taşıyan erkek figürleriyle ilgili duygusal yaralanmalarımızı çözmek açısından güzel bir gündeyiz, değerlendirebiliriz. Kendimizde fark ettiğimiz ve ifade etmekte zorlandığımız alanları ortaya çıkarmak ve bu alanlarda aldığımız yaraları şifalandırmak açısından da değerlendirebiliriz bu günü…

Salı gününe başlarken henüz boşlukta ilerlemekte olan Ay, saat 06.02’de Akrep burcuna geçiyor. Temizlenme, arınma, şifalanma enerjisi yayılmaya devam ediyor. Bizim için özel bir gün olan 10 Kasım günü, bizlere Cumhuriyetimizi armağan eden ATA’mızı ve onun indinde, bu ideali gerçekleştirmesinde onun yanında yer alan, hayatını ortaya koyan tüm dava arkadaşlarını, saygıyla ve rahmetle anıyor olacağız. Merkür-Plüton altmışlığının gün boyunca etkin olması, ticareti ve alışverişleri destekleyen bir görünüm. Önemli görüşme ve yazışmaları, kendimizi ifade etmemize yönelik girişimleri bugüne denk getirebiliriz. Söz ve amaç birliği içerisinde olmak ya da bir amaç doğrultusunda birbirini destekleyen konuşmalar yapmak, yazılar yazmak açısından değerlendirebiliriz bu güzel günü. Ay-Neptün üçgeninin etkin olacağı akşam saatlerinde manevi ve ilahi konularda ilerlemek açısından güzel açılımlar var. Dua, niyaz, imgeleme çalışmaları, meditasyonlar gibi ruhsal temalar açısından değerlendirebiliriz bu akşamı.

Çarşamba günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Enerjilerin rahat akacağı, manevi açıdan bizi besleyen bir gündeyiz. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Jüpiter altmışlığı, uluslararası işler, turizm, hukuk, yayıncılık ve eğitim gibi alanlarda güzel gelişmeler yakalayabileceğimizi gösteriyor. Geleceğe yönelik adımlarımızı hazırlayabilir, geçmişte yaptığımız girişimlerin sonuçlarını alabiliriz. Ay-Plüton altmışlığının etkin olacağı sabah saatlerinde duygularımızı güçlü ve etkin bir şekilde ifade etme şansı bulabilir ya da bu şansı kendimiz yaratabiliriz. Ay-Merkür kavuşumunun etkin olacağı öğle saatlerinde doğru kendimizi ifade gücümüz daha da artıyor. Ay-Jüpiter altmışlığının kesinleşeceği 18:41’den önceki zaman dilimini değerlendirerek, bu akşam saat 18:00’de GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ Beşiktaş kampüsünde temel seviye sertifika törenimizi gerçekleştireceğiz. Sertifikalarını alacak öğrencilerimizin başarılarının büyüyerek devam etmesini diliyoruz. Ay, Jüpiter’den aldığı ışığı Güneş’e iletiyor ve saat 19:47’de 19 derece Akrep burcunda bir yeniay gerçekleşiyor. Bu yeniay astroloji haritamızda 18 derece Akrep’te bulunan Venüs’ün derecesine çok yakın. Umarım bu yeniay ülke içinde barış, huzur ve dengeyi yakalamamız konusunda etkili girişimleri de beraberinde getirir. Yeniay esnasında 18 derece Başak burcundaki Jüpiter de ülkemiz astroloji haritasının Venüs derecesin uyumlu açıda olacak. Tüm bunlar olumlu faktörler. Güzel gelişmeleri vaat eden bu yeniaydan umutluyum!

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay Akrep burcunda ilerliyor. Başkalarıyla duygusal bağlarımızın derinleşeceği, sezgilerimizin bize doğru yolu göstereceği bir gündeyiz. Sabaha karşı 03:02’de Ay Düğümleri burç değiştiriyor. Kadersel anlamda yol ve yön değişikliği enerjisini almaya başlıyoruz. Bu burç değiştirme hakkında bilgi için yazımın giriş bölümünü ziyaret edebilirsiniz. Günün önemli bir kısmında etkin olacak Ay-Mars altmışlığı, enerji ve efor ya da cesaret ve atılganlık gerektiren işlerde başarı şansımızı arttırıyor. Bu altmışlığın kesinleşeceği 16.55’ten sonra kısa bir müddet için boşluğa girecek olan Ay, 17:13’te Yay burcuna geçiyor. Genişleme ve kolay ilerleme enerjisinin yanı sıra zihinsel anlamda şifalanma enerjisinin de aktif olacağı saatlere giriyoruz, zira Merkür-Kiron üçgeni de kesinleşiyor. Kendimizi yazılı veya sözlü ifade etmekte yaşadığımız sorunları aşabileceğimiz, kendimizi zihinsel anlamda şifalandırabileceğimiz, aynı zamanda sözlerimizle ve yazdıklarımızla başkalarını da şifalandırabileceğimiz güzel bir süreçten geçiyoruz ve bu açının kesinleşeceği Perşembe günü bu güzel enerji maksimuma varıyor. Zihinsel, entelektüel faaliyetler açısından değerlendirebiliriz. Aynı gün Mars-Kuzey Ay Düğümü kavuşumunun da kesinleşecek olması, birlikte girişeceğimiz işlerde başarı şansımızı arttırıyor. Kuzey Ay Düğümünün karakteristik özelliği, bir araya geldiği gezegenin enerjisini güçlendirmesidir. Birlikte olacağı gezegen Mars olduğuna ve bu ikisi Başak burcunda bulunduğuna göre, başkalarına yarar sağlama, yaraları şifalandırma yönünde harekete geçmek açısından güzel bir günde olacağımızı söyleyebiliriz. Hareket gezegeni Mars, gece saatlerinde (23:40) Terazi burcuna geçiyor. İlişkilerde denge ve huzuru sağlamak açısından daha fazla gayret göstermemiz gereken bir sürece giriyoruz.

Cuma günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. İyimserlik ve gelecekten umut enerjisinin artacağı bir gündeyiz. Gece yarısını takip eden saatlerde ekin olacak Ay-Venüs altmışlığı, ilişkiler açısından olumlu bir atmosfer oluşacağını gösteriyor. Ay’ın Satürn ile kavuşumunun enerjisini Neptün’e kare açıyla ileteceği sabah saatlerinde dengesizlikler, yanılgılar, gerçeklerden uzaklaşma ve hayal kırıklıklarına açık olacağız, dikkat! Neyse ki günün ilerleyen saatlerinde iyicil, destekleyici enerjiler daha baskın geliyor. Venüs-Satürn almışlığının etkin olacağı öğle ve sonrasındaki saatlerde, özel ve sosyal ilişkiler açısından yeni ve kalıcı adımlar atılabilir. İlişkilerde denge ve huzuru sağlamak, artistik ve sanatsal projeleri ortaya koymak açısından güzel bir gündeyiz. Akşam saatlerinde Merkür-Jüpiter altmışlık açısı da etkinleşiyor. Eğitim ve yayıncılık, yazışmalar ve konuşmalar, eğitimle ilgili konular, hukuksal anlamda atılacak adımlar, yabancılarla yapılan işler ve turizm, kültürel faaliyetler, şifalanma ve tedaviye yönelik girişimler açısından harika bir gündeyiz! Değerlendirebiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Gece yarısını takip eden saatlerde henüz etkin olan Ay-Uranüs üçgeninin ardından, sabaha karşı saatlerde etkin olacak Ay-Jüpiter karesi, özgürleşme ve rahat hareket etme arzumuzun tavan yapacağını gösteriyor. Sorumluluk ve baskı istemeyeceğimiz bu saatlerde, duygusal anlamda güçlü tepkiler vermeye yatkınlık gösterebiliriz. Abartılara, aşırılıklara açık olduğumuz bu saatlerin farkında olursak, kendimizi dengeleyebiliriz. Gereksiz harcamalardan da kaçınmakta, hesabını bilmekte, yön kazandırmak ve somut sonuç almak istediğimiz işlerden kaçınmakta fayda var sabah saatlerinde. Zira Ay gün boyunca boşlukta ilerliyor olacak. Ay’ın boşlukta olmasıyla ilgili detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

Pazar gününe geçişte henüz Yay burcunda ve boşlukta ilerlemekte olan Ay, saat 02:21’de Oğlak burcuna geçiyor. Soğukkanlı hareket etmek ve sporcu tabiri ile “Topa basmak” gereken bir gündeyiz. Özellikle de Ay-Mars karesinin henüz etkin olduğu sabah saatlerinde! Zira bu açının gergin etkileri özel ilişkilerimizi de aşıp, etrafımızdaki kişilerle ilişkilere yansıyabilir. Sakarlıklara, kazalara açık saatlerde olduğumuzun, yangına körükle gitmenin işleri daha da büyüteceğinin farkında olmamızda fayda var. Ay-Neptün altmışlığının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde biraz daha yumuşama var ise de, Ay-Venüs karesinin etkisini maksimumda göstereceği ikindi civarındaki saatlerde ilişkilerde dikkatli adımlar atmamız gerekiyor. Aksi takdirde ilişkilerimizde bir şeyleri sonradan üzüleceğimiz aşamaya taşıyabiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

8 Kasım 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

 

 

09.11.2015

Designed by Ongunsoft