Öner Döşer

9 Mart Haftası

Bu sayfa 15338 kişi tarafından ziyaret edildi.

9 Mart Haftası MARS TETİKTE!

Mars gezegeninin Jüpiter, Uranüs ve Plüton ile açılarının kesinleşeceği hayli aktif ve dinamik bir haftaya giriyoruz. Mars’ın açıları hareketlendiricidir. Olayların pozitif veya negatif yönde hızlanmasına yönelik etkileri vardır. Efor, enerji ve güç elde etme arzusu, buna paralel güç çekişmeleri artar Mars’ın açılarının yoğun olduğu dönemlerde. Olumlu açılarında, kendini cesaretli bir şekilde ortaya koyabilme, hakkını arama, dengeli rekabet, yüksek enerjiyle iyi çalışma ve iş ortaya çıkarabilme kabiliyeti aktifleşir. Yangınlar, kundaklamalar, kazalar, kavgalar, şiddete yönelik eylemler, savaşkan güdüler, abartılı rekabet, hırsızlık ve gasp Mars’ın gölge taraflarını ifade eder. Böylesi aktif dönemde bu türde olaylar da artar.

Salı sabahı kesinleşecek ve etkilerini şimdiden göstermeye başlayan ve daha ziyade olumlu yansımalarını bekleyebileceğimiz Mars-Jüpiter üçgeni, aynı amaca, ideale ve hedefe sahip kişilerin birlikte eyleme geçmesine işaret edebilir. İdealler ve inançlarla, etik ve ahlaki değerlerle ilgili konuların ya da hukuksal temaların vurgu kazanması muhtemeldir.

Çarşamba akşamı kesinleşecek ve etkilerini Salı gününden itibaren göstermeye başlayacak Mars-Uranüs kavuşumu, elektrikli ve gergin bir atmosfer oluşturmak üzere harekete geçirilmeyi bekleyen eğilimleri tetikleyebilir. Bu ikilinin kavuşumlarında ve gergin açılarında kazalara ve sakarlıklara açık oluruz. Kavuşum Koç burcunda olduğundan, dikkatsizlik, acele ve düşüncesizce ya da fazlasıyla gözü kara eylemler riski ortaya çıkabilir.

Çarşamba gecesini tamamlayıp Perşembe gününe geçişle birlikte kesinleşecek Mars-Plüton karesi, güç çekişmelerine ve şiddete yönelik eylemleri tetikleyici rol oynayabilir. Bu ikilinin kavuşumlarında ve sert açılarında sadistik ve tacizkar eğilimler de tetiklenebiliyor.  

Tüm bu enerjik tetiklenmeleri nasıl kullanabileceğimize ve yönlendireceğimize gelince… Sportif aktiviteler, dinamik yürüyüşler, yoga yapmak ya da yaratıcı ve efor isteyen projelere yönelmek iyi fikir olabilir. Öte yandan, özel ve sosyal ilişkilerde, iş toplantılarında şartları fazla zorlamamak, yangına körükle gitmemek akıllıca olur.

Cuma sabahı Balık burcuna geçecek olan Merkür, zihinsel anlamda dağılma ve dalgınlıkların artabileceğine işaret ediyor. Öte yandan, zihnimizi yaratıcı ve vizyon genişletici aktivitelere yöneltmek açısından da ideal bir sürece giriyoruz. Balık burcu Türkiye astroloji haritasının 9. Evine denk düştüğünden ve Tepe Noktası’nda yer aldığından, dini ve ilahi konularda, yüksek eğitim ve yargı organlarıyla ilgili konularda, geleceğimizi ve hedeflerimizi ilgilendiren konularda önemli açıklamalar ve bilgi paylaşımları artabilir.

15 Mart Pazar günü Astroloji Okulu yeni yaşına giriyor!10. Yıl kutlamalarımızı 20-22 Mart tarihleri arasında düzenleyeceğimiz etkinliklerde kutlayacağız. Etkinliğimizin tanıtım videosu için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/4-uluslararasi-astroloji-gunleri-etkinligi-20-22-mart-2015/

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününün ilk yarısında Terazi burcunda hareket edecek olan Ay, sabaha karşı 03:23’te Merkür ile uyumlu üçgen açısını kesinleştirdikten sonra boşluğa giriyor. Sabah saatlerinde iyi diyaloglar içerisinde olabiliriz. Ama bağlayıcı konuşmalar yapmakta, netice almakta zorlanabiliriz. Günün ilk yarısı daha ziyade huzurlu ve rahat akıyor. 15:09’da Akrep burcuna geçecek olan Ay, günün geri kalanında duygusal anlamda daha derinleşeceğimizi göstermekte. Etrafımızda olan bitene her zamankinden daha hassas tepkiler verebiliriz.

Salı günü boyunca Akrep burcunda ilerleyen Ay, duygularımızın ve sezgilerimizin vurgu kazanacağını gösteriyor. Sabah erken saatlerde etkinleşecek Ay-Neptün üçgeni, manevi ve ilahi konulara yönelik bir atmosfere işaret ediyor. Değerlendirebiliriz. Günün ilk yarısı daha sakin geçeceğe benzer, ama öğle sonrasından itibaren hareketleniyoruz. Akşam saatlerinde kesinleşecek olan Ay-Jüpiter karesi, duygusal abartılara açık olacağımızı, yeme içme ve harcamaları dengelememiz gerekeceğini gösteriyor. Ay-Plüton altmışlığının etkin olacağı gece saatlerinde sevdiğimiz kişilerden destek bulabilir, duygularımızı güçlü bir şekilde ifade şansı bulabiliriz. Gün boyunca etkin olacak Mars-Jüpiter üçgeni, aynı amaca, ideale ve hedefe sahip kişilerin birlikte eyleme geçmesine işaret edebilir. İdealler ve inançlarla, etik ve ahlaki değerlerle ilgili konuların ya da hukuksal temaların vurgu kazanması muhtemeldir.

Çarşamba günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde etkinleşecek Ay-Güneş üçgeni, karşı cinsle ilişkiler ve ebeveynlerle ilişkiler açısından olumlu enerjiler içeriyor. Önemli iş ve görüşmelerimizi sabah saatlerine veya öğle öncesi saatlere alabiliriz. Öğle sonrasında kendini göstermeye başlayacak ve akşam saatlerinde iyice etkinleşecek Ay-Merkür karesi, sözlü tartışmalara, sert yazışmalara, dinamik açıklamalara işaret edebilir. 21:46’da bu açının kesinleşmesinin ardından Ay boşluğa giriyor. Bu gergin açıyı olumlu yönde kullanabilir, zihinsel ve yaratıcı aktivitelere yöneltebiliriz. Gün boyunca etkin olacak Mars-Uranüs kavuşumu, elektrikli ve gergin bir atmosfer oluşturmak üzere harekete geçirilmeyi bekleyen eğilimleri tetikleyebilir. Bu ikilinin kavuşumlarında ve gergin açılarında kazalara ve sakarlıklara açık oluruz. Kavuşum Koç burcunda olduğundan, dikkatsizlik, acele ve düşüncesizce ya da fazlasıyla gözü kara eylemler riski ortaya çıkabilir.

Perşembe gününe geçişte henüz Akrep burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 01:30’da Yay burcuna geçiyor. Hayata daha geniş açıdan bakmamız, olayları değişik yönlerden değerlememiz başarı şansımızı arttıracak. Sabah erken saatlerde Ay-Satürn kavuşumu etkinleşiyor. İlerlemesi zor, gecikme ve engellenmelere açık, sabır ve anlayış gerektiren saatlerdeyiz, farkında olalım. Öğle sonrasındaki saatlerden itibaren Ay-Neptün karesinin çözülme, bırakma eğilimi yaratan enerjisi devreye giriyor. Net kararlar almakta veya kararlarımızı eyleme geçirmekte zorlanabiliriz. Ruhsal çalışmalar açısından ikindi ve akşam saatlerinde güzel fırsatlar var. Hayal gücümüzü daha etkin kullanabilir, yaratıcı projeler ortaya çıkarabiliriz.

Cuma günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Heyecanlı, motivasyonu yüksek, yeniliklere ve değişikliklere açık bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Jüpiter ve Ay-Uranüs üçgenleri, yeni şeylere girişmek, sürprizler yapmak, değişik aktivitelere girişmek ve hayatımıza renk katmak açısından güzel bir fırsat sunuyor. Ay-Mars üçgeninin de etkin olacağı sabah saatlerini dinamik yürüyüşler, sportif aktivitelerle veya enerji ve efor gerektiren işlere ya da cesaret ve girişkenlik isteyen işlere yönelik değerlendirebiliriz. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Güneş karesinin duygusal anlamda gerginlik yaratmaya yönelik etkileri devreye giriyor. Karşı cinsle, ebeveynlerle ilişkilerde ve iş ilişkilerinde türbülanslar oluşabilir. Şartları fazla zorlamamak ya da esnekliği korumak iyi fikir gibi gözüküyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde yakınlaşmakta olan Ay-Venüs üçgeninin yumuşatıcı ve olumlu enerjisi bu gerginliği dağıtıyor. Aşk ve ilişkiler açısından yapıcı etkiler devreye giriyor.

Cumartesi gününe geçişte Ay Yay burcunda ilerliyor. Gece yarısını takip eden saatlerde Ay-Venüs üçgeni kesinleşiyor. Güne olumlu, ılımlı ve yapıcı etkilerle başlıyoruz. Saat 08:39’da Ay Oğlak burcuna geçiyor. Sorumluluklarımızı daha kolay ve akıcı bir şekilde yerine getirebileceğimiz, işlerimizi daha iyi organize edebileceğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerinden itibaren etkin olacak Ay-Merkür altmışlığı, önemli konuşmalar, yazışmalar için kullanabileceğimiz saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz. Öğle sonrasındaki saatlerde de iletişimi kolaylaştıran etkiler devrede olacak. Ticari konularda, eğitim ve yayıncılık alanlarında başarı şansımız yüksek. Geziler yapmak, yeni yerler görmek açısından da güzel bir gündeyiz. Ay-Neptün altmışlığının yapıcı enerjisinin devreye gireceği akşam saatlerinde olumlu ve ılımlı bir akış söz konusu. Yaratıcılık isteyen uğraşlara yönelik kullanabiliriz bu enerjisi. Sinema, müzik gibi sanatsal konulara, edebi konulara vakit ayırabiliriz.   

Pazar günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Her ne kadar olaylar bizi dağıtabilecek gibi duruyor ise de, sistemli ve düzenli hareket etmemizin faydasını görebileceğimiz bir gündeyiz. Gün boyunca Ay’ın zorlu açıları var. Ay’ın Uranüs-Plüton karesini tetikleyeceği sabah saatlerinde ilişkilerde gerginlik, kaza ve sakarlıklara açık enerjiler iş başında olacak. Ay-Mars karesinin etkilerini göstereceği öğle sonrasındaki saatlerde bu etkiler daha da belirgin. Çarşamba ve Perşembe günleri etkin olacak Mars-Uranüs-Plüton arasındaki gergin bağlantıların tetikleneceği bu günde şartları fazla zorlamamak, gergin atmosferlerde yer almamak, tartışmalara girişmemek, trafikte dikkatli olmak yerinde olacaktır.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

8 Mart 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

   

08.03.2015

Designed by Ongunsoft