Öner Döşer

9 Mayıs Haftası

Bu sayfa 12963 kişi tarafından ziyaret edildi.

9 Mayıs haftası ŞANSIMIZ DÖNÜYOR!

Şans gezegeni Jüpiter 9 Mayıs Pazartesi günü direkt harekete dönüyor. Bir müddettir gelişme yakalayamadığımız konularda artık bir şeylerin gelişeceği ve sonuç almaya başlayacağımız bir zaman dilimine giriyoruz. Bu gelişmeleri ve büyüme fırsatlarını hangi alanlarda yakalamaya başlayacağız sorusunun cevabını ancak doğum haritamızdan keşfedebiliriz. Ama genel bir bakışla, Yükselen burcu esas alarak 12 burca yönelik değerlendirme yapılabilir. Bu konuda hazırladığım videoyu izlemek için linki tıklayınız. 

https://www.youtube.com/watch?v=mPx9QitX0n8&feature=youtu.be

Haftanın ilk yarısında ilişkilerden yana şanslıyız!

İlişkiler gezegeni Venüs ile evrensel sevgiyi temsil eden Neptün arasındaki uyumlu altmış derecelik açı, ilişkilerden affediciliğin ve fedakarlığın önemini hatırlatırken, Venüs-Jüpiter arasındaki uyumlu üçgen açı aşk ve ilişkilerden yana şanslı olduğumuz birkaç günlük sürece işaret ediyor.

Bu bağlamda özellikle Pazartesi ve Salı günleri en şanslı günler. Güneş ve Ay arasındaki uyumlu altmışlık açının da etkin olacağı Çarşamba gününü eklersek, haftanın ilk yarısında ilişkilerden yana şansımızın yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Hafta sonuna girişte Cuma akşamından başlayarak Cumartesi ve Pazar günü boyunca da yine özel ilişkilerimiz açısından olumlu bir zaman diliminde olacağız. Konu hakkında detaylı bilgi için hazırladığım kısa videoyu izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=hV38DvSryqo

Haftanın ikinci yarısında iş ve girişim fırsatları

İş ve kariyer fırsatları ve girişimleri açısından ise haftanın ikinci yarısını kullanmak daha akıllıca olur. Merkür-Plüton arasındaki uyumlu açının etkin olacağı Perşembe ve Cuma günlerini iş ve girişimlerimiz açısından değerlendirebiliriz.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay İkizler burcunda hareket ediyor. İletişimi bol bir gündeyiz. Ama sabah erken saatlerde Ay-Uranüs altmışlığının kesinleşmesinin ardından başka açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor (07:15) ve günün büyük çoğunluğunda boşlukta devam ediyor İkizler burcundaki ilerlemesine. Önemli iş ve girişimlerimizin ucu açık kalabilir, somut bir noktaya varmayabilir. Ama aşk ve ilişkilerden yana şansımız yerinde olacak. Zira ilişkiler gezegeni Venüs’ün Neptün ile altmış derecelik uyumlu açısı en etkin derecesine varıyor. İlişkilerde fedakarlık, özveri ve affedicilik temalarının vurgu kazanacağı bugünde egomuzu geri çekebilmeli, başkalarının gözünden bakabilmeli, affetme erdemini göstermeliyiz. Güneş-Merkür kavuşumunun etkin olacağı gün boyunca geleceğe yönelik plan ve programları gözden geçirebilir, sezgilerimiz yönünde bazı kararlar alabiliriz. Gün boyunca boşlukta ilerleyen Ay saat 20.23’te Yengeç burcuna geçiyor. Bir şeyler belirginlik ve netlik kazanmaya başlıyor. Duygusallığın maksimuma vardığı saatlerdeyiz!

Gün boyunca Yengeç burcunda ilerleyen Ay ailevi, geleneksel ve manevi konulara vurgu yapıyor. Ay’ın gün boyunca çok güzel açıları var. Haftanın en keyifli günündeyiz diyebiliriz. Aşk ve ilişkilerden yana şansımızın yüksek olduğu bu güzel günü bu açıdan değerlendirebiliriz. Sanatsal konular, giyim kuşam ve dekorasyon işleri, seyahatler, hukuksal ve eğitsel konular, yabancılara yönelik işler, turizmle ilgili konularda kazanım şansımız artıyor. Gün boyunca bu olumlu etkilerin yanı sıra, Güneş-Kuzey Ay Düğümü arasındaki üçgen açının da etkisiyle girişeceğimiz işbirliklerinden olumlu sonuçlar elde edebiliriz. Ailevi alanda yeni hareketler yapabilir, geleceğimize yönelik plan ve programlarımızda güzel gelişmeler kaydedebiliriz.

Çarşamba günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ülkemizin geleceğini ilgilendiren konularda önemli gelişmelere açık bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olan Ay-Merkür ve Ay-Güneş altmışlık açıları önemli görüşme ve toplantılar açısından bu saatleri değerlendirebileceğimizi gösteriyor. Sabahın ilerleyen saatlerinde ise Ay-Uranüs karesinin gergin ve değişken enerjileri sıra alıyor ve ardından Ay boşluğa giriyor (10:33). Bu saat ve sonrasında girişeceğimiz işlerde beklediğimiz sonuçları almakta zorlanabiliriz. Günün geri kalanında henüz üzerinde Uranüsyen enerjiyi taşıyan Ay boşlukta ilerliyor ve olayların ne yönde ilerleyeceğini kestirmemiz ve yönlendirmemizin zor olduğunu işaret ediyor.

Perşembe gününe geçişten kısa bir müddet sonra Ay Aslan burcuna geçiyor (00:31). Gün genelinde büyük hareketler ve gelişmeler beklemeyebiliriz, ama olayların kötü ya da olumsuz yönde akacağını gösteren bir emare de gözükmüyor. Aslan burcunda ilerleyen Ay bugünün anahtar sözcüğünün “Kendine güven ve açıklık” olduğunu gösterirken, Ay-Mars arasındaki uyumlu üçgen açı cesaret et, girişim yap diyor adeta! Bu bağlamda özellikle sabah erken saatler ile öğle saatleri arasını değerlendirebiliriz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Plüton üçgeni, başkalarını ikna etmek ve etki yaratmak yönünde destekleyici çalışıyor. Önemli iş ve girişimler açısından değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz!

Cuma günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. İş ilişkileri ve idari işler, idarecilerle ilişkiler açısından önem taşıyan bir gündeyiz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Plüton üçgeni, önemli görüşmeler, ticari girişimler açısından destekleyici yönde çalışıyor. Ama gün içerisinde dikkatli olmamız gereken zaman aralıkları var! Ay’ın Venüs ve Merkür ile uyumsuz açıları, sabah erken saatlerde iş ve girişimler, özel ilişkiler açısından gerginlik işaretçisi. Akşam saatlerinde etkin olacak Ay-Güneş karesi de özel ilişkiler bağlamında dikkatli olmamız, yangına körükle gitmememiz gerektiği yönünde uyarıyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde Merkür-Venüs kavuşumu kesinleşiyor ve ilişkiler açısından rahatlıyoruz. Akşam yemeği civarındaki saatleri önemli görüşmeler, teklifler açısından değerlendirebiliriz! Ay’ın boşluğa gireceği 20:02 sonrasına kalmamakta fayda var!

Cumartesi gününün sabah saatlerinde henüz Aslan burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay sabah saat 08.51’de Başak burcuna geçiyor. Detaycılığın ve mükemmeliyetçiliğin vurgu kazanacağı bugünde, başkalarını eleştirilerimizde abartıya kaçmasak iyi ederiz. Ay-Mars karesinin etkin olacağı öğle sonrasında ve akşam saatlerinde gergin bir enerji akışı var. Duygusal çıkışlara, sakarlıklara, sakatlıklara ve kazalara açık saatlerdeyiz, farkında olalım! Enerjimizi, eforumuzu dengeleyebileceğimiz çalışmalar yapabiliriz. Güneş-Kiron arasındaki altmış derecelik uyumlu açı, şifa çalışmaları yapmak, yara aldığımız alanlarda kendimizi iyileştirmek açısından fırsatlar sunuyor…

Pazar günü boyunca Başak burcunda ilerleyen Ay, plan ve programımızı iyi yapmamız gereken bir günde olduğumuzu gösteriyor. Ay’ın Neptün-Jüpiter-Satürn arasındaki T-kare açı kalıbını çalıştıracağı öğle öncesindeki saatlerde gereksiz harcamalara, abartılara, dengesiz duygusal çıkışlara açık olabiliriz, dikkat! Öğle sonrasındaki saatlerde ise Ay’ın açıları ve genel gezegen açıları rahat gözüküyor. Günün bu ikinci yarısında önemli görüşme ve yazışmalarımızı aktif edebilir, duyurular yapabilir, tekliflerde bulunabiliriz. Aşk ve ilişkiler, işbirlikleri ve kadersel gelişmeler açısından şanslı bir zaman dilimindeyiz, özellikle de akşam ve sonrasındaki saatlerde…

Sevgi, ışık ve umutla!

6 Mayıs 2016, Cuma

Öner Döşer, AMA, MAPAI

AstroArt Astroloji Okulu (ASA)

Caddebostan

07.05.2016

Designed by Ongunsoft