Öner Döşer

9 Ocak Haftası

Bu sayfa 32118 kişi tarafından ziyaret edildi.

9 Ocak haftası BU HAFTAYA DİKKAT!

Terör gündemimizde en ön sırayı alır oldu. Kahpece saldırılarda hayatını kaybedenler için duyduğumuz acı tarifsiz! İzmir’deki patlamanın haritasını Türkiye astroloji haritası üzerinde değerlendirdiğimizde, bir müddettir dikkat çektiğimiz Mars transitlerinin daha da etkili olduğu bir sürece girdiğimizi görüyoruz. Aşağıda Türkiye astroloji haritası üzerine izdüşürülmüş ilerletilmiş harita ve İzmir’deki patlama anı haritasını görmektesiniz.

 

İlerletilmiş haritada göreceğiniz üzere 13 derece Balık burcunda yer alan Venüs, TC kök haritasının Uranüs derecesi üzerinde bulunmakta ve İlerletilmiş Jüpiter de bu dereceye doksan derecelik dik açıda yer almakta. İzmir patlaması esnasında transit Mars 12 derece Balık’ta yer almakta ve kök haritadaki Uranüs derecesini, İlerletilmiş haritanın Venüs-Jüpiter karesini tetiklemekte. Bu tetiklemenin en etkili olduğu günlerdeyiz. 6 Ocak’tan itibaren en etkili aşamasına varıyoruz. Ardından Mars Türkiye astroloji haritasının Tepe Noktasına varacak. Tam kavuşum 10 Ocak’ta…

Sevgi ve barışı, huzuru temsil eden Venüs, 11 Ocak’ta daha evvelce Mars-Neptün kavuşumunun tetiklediği Güney Ay Düğümümüzün (TC Natal haritasında) 9 derece Balık’a varacak. Sevgi alışverişlerimize, birbirimizle ilişkilerimize dikkat etmemiz gerektiğini gösteriyor bu tetiklenme. Birbirimize düşmemeliyiz!

Plüton ile kavuşuma ilerlemekte olan Güneş, bu kavuşumun ardından Uranüs ile ve Jüpiter ile dik açı yapacak. Tüm bu açılar son derece kritik bir haftaya girildiğini işaret etmekte. 12 Ocak tarihinde gerçekleşecek dolunay civarındaki günlerde bu açı kalıbı iyice tetiklenmiş olacak. Sadece Türkiye açısından ele almamalı, dünya genelinde değerlendirmeli bu transitleri. Ama Türkiye astroloji haritasını da çok etkili bir şekilde tetiklediği de bir gerçek…

Bu hafta olduğu gibi, güvenlikle ilgili temalar önümüzdeki haftanın en önemli gündemi olacak muhtemelen. Kritik haftanın en kritik günü dolunayın gerçekleşeceği 12 Ocak olarak görülmekte…

Güçlü duygusal tepkiler

12 Ocak Perşembe günü 22 derece Yengeç burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. 22 derece Yengeç burcuna izdüşen Pollux yıldızı, hayatın daha ziyade sancılı yönlerinin vurgu kazanacağına, duygusal anlamda sert çıkışlar yapmaya eğilim göstereceğimize işaret ediyor. Avustralyalı astrolog Bernadette Brady’e göre Pollux “acı veren içgörülerle gelen bilgeliği, öğrenmenin ve keşfetmenin sancılı sürecini simgeler. Ancak acı çekmek yoluyla anlayış, idrak veya bilgelik verir. Olayların daha ziyade zorlu yönleriyle karşı karşıya kalan kalma durumunu, daha olumlu koşullara ulaşmak için verilen mücadeleyi anlatır.”

Dolunayın Pollux yıldızıyla kavuşumda olması, duygusal anlamda dalgalanma yaratacak durumların, kanun dışı girişimlerin, zorlanmaların işaretçisi olarak görülebilir. Dolunayın Jüpiter-Uranüs-Plüton arasındaki T-kare açı kalıbını Büyük Kare açı kalıbına çevirecek olması, içinden çıkılması zor durumlarla yüzleşmek üzere olduğumuzu düşündürmektedir. Gerek Pollux’un, gerekse Yengeç burcundaki dolunayın mesajı, acı çeken insanlarla empatinin artması, duygusal anlamda kenetlenme, büyük bir aile olarak olaylara güçlü tepkiler verme yönünde olabilir.

Ptolemy’e göre Mars, Alvidas’a göre Ay, Mars ve Uranüs karakterinde olan Pollux yıldızı, ani ve beklenmedik durum değişikliklerini, sert ve şiddete yönelik olayların habercisi olabilir. Bu yıldız mücadele etme, dövüşme arzusunu tetikler.

Dolunayın Türkiye astroloji haritasının 1-7. Evler eksenine düşüyor olması, bizim açımızdan önemli bir hafta olduğunu bir kez daha teyit etmekte. Halkın tepkileri, kendi içinde birlik olma ihtiyacı, güvencenin sağlanması yönünde de tepki vermesi olasılığı, bu haftaya damga vuracak gibi gözüküyor…

Aşağıda dolunay haritasını görmektesiniz. Dolunay derecesinin haritanın 2.-8. Evleri eksenine düşüyor olması, finansal konular açısından hayli kritik bir haftaya girmekte olduğumuzu düşündürmektedir.

Finans piyasalarına dikkat!

12 Ocak tarihinde Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay, güvenlik konularının yanı sıra, finansal piyasalarda hareketliliğe işaret etmekte. Düşüş yönünde bir eğilim görülebilir. Ama adımları dikkatli atmakta fayda var. Paniğe kapılmamalı… Aceleci hareket etmemeli…

Astro-Finansal Tahminler

Ekonomiyle ilgili konuların had safhada önem kazanacağı bir yıla giriyoruz. 8 Ocak gecesi 20:30-22:30 saatleri arasında online olarak sunacağım seminerde 2017 yılını ekonomik açıdan ele alacağım ve aylara göre değerlendireceğim. Astroloji bilmeyenlerin de istifade edebileceği bu seminerde önümüzdeki bir yıllık süreçte borsa, döviz ve altın ile ilgili hareketlerin genel olarak ne yönde seyir izleyeceğine yer verirken, aylara göre daha detaylı değerlendirmeler yapacağım. Aşağıda tanıtım görselini gördüğünüz seminer hakkında bilgi için 0532 284 89 79 veya 0216 358 12 23 numaralı telefonlardan arayabilir info@astrolojiokulu.com adresine yazabilirsiniz.

Yönetici figürleri açısından zorlu hafta

Gerek dolunay haritasında gezegenlerin çoğunluğunun 10. Ve 11. Evere yerleşmiş olması, gerekse Güneş’in aldığı zorlu açılar, idari pozisyon tutan, yönetici figürleri açısından hayli zorlu bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Tehlikeli ve riskli girişimlere karşı önlem almakta fayda olabilir. 11. Evde yerleşen gezegenler ve bu gezegenlerin zorlu açıları ülkemizin dahil olduğu gruplar, paktlarla ilgili alanda bir stres işaretçisi olarak görülebilir. Meclis veya parti gruplarında agresyon, tartışmalar, çetin ve zorlu etkiler vurgu kazanabilir.

Güvenlik tedbirlerinde artış

Askeri konuları, mücadeleyi, savunmayı temsil eden Mars gezegeni, üst oktavı olarak tanımladığımız Plüton ile altmış derecelik açısını Çarşamba sabahı (10:14’te) kesinleştiriyor. Bu açı, güvenlik tedbirlerinde önemli ölçüde artışa işaret ediyor. Bu ikili arasındaki uyumlu açılar, savunma ve mücadele gücünün de arttığına işarettir. Neticede bir Akrep burcu ülkesiyiz ve Akrep burcunun iki yönetici gezegeni Mars ve Plüton’dur. Bu iki gezegenin olumlu açısı, mücadele gücümüzü ve dayanıklılığımızı arttıracaktır.

Geleceğe yönelik önemli kararlar ve açıklamalar

İletişim gezegeni Merkür, 12 Ocak akşamı saat 17:03’te tekrar Oğlak burcuna geçiyor. Devleti, resmi kurumları, şirketleri, finans piyasalarını temsil eden Oğlak burcuna Merkür’ün tekrar geçişi, resmi açıklamalara, uygulamalara işaret ediyor olabilir. Kişisel anlamda ele alırsak, gerçekçi düşünmemizin ve bir müddettir ertelediğimiz konularda kararları artık almamızın zamanı gelmiş durumda.

Gün birlik olma günüdür!

Haftanın en destekleyici açısı Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece kesinleşecek olan Venüs-Neptün kavuşumu, birlik olmanın, tek yürek olmanın işaretçisi olarak görülebilir. Neptün gezegeninin Türkiye astroloji haritasının Güney Ay Düğümü derecesini tetiklediği ve kayıplar verdiğimiz bu günlerde, en önemli şey tek yürek olmak, birlik olmak, bunu unutmayalım. Venüs-Neptün’ün bu kavuşumu, bir müddet için de olsa kişisel egolarımızı, hesaplaşmalarımızı bir kenara koyup, ülkemize, vatanımıza sahip çıkmamızın zamanının geldiğini göstermekte. Yapılmaya çalışılan şey demoralize etmek! Yıldırmak! Çözmek! Herkesi evinden çıkmaktan korkar hale getirmek! Bu tuzağa düşmeyelim! Tabii ki dikkatli olalım. Tabii ki riskli ortamlarda bulunmayalım. Ama umudumuzu kaybetmeyelim! Tuzağa düşmeyelim! Dağılmayalım!

Yaralarımızı sarıp, yolumuza devam etmeliyiz. Haftanın dikkat ekici açılarından biri olan Güneş-Kiron altmışlığı, bunu yapabilme kabiliyetimizi arttıracaktır…

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe geçişte henüz Boğa burcunda ve boşlukta ilerlemekte olan Ay, saat 01:06’da İkizler burcuna geçiyor. Hayli hareketli, değişken, olayların hızlı yön değiştireceği bir gündeyiz. Arka planda dönen işler, tuzaklar, gizli düşmanlıklara açık bir gündeyiz, farkında olalım! Ay’ın Ay Düğümleri ile zorlu açısı, Venüs-Neptün karesini çalıştırıyor olması, özel ve sosyal ilişkilerimiz açısından dikkatli olmamız gerektiğini göstermekte. Birbirimize düşmeden, her zamankinden daha fazla tolerans göstererek yapalım işlerimizi bugün. Bu çok önemli! Demoralize olmayalım, demoralize etmeyelim. Dilimize hakim olalım! Asabi davranışlardan uzak duralım. Halledilmeyecek hiçbir şey yok. Biraz sabır! Yanıltıcı, dikkat dağıtıcı, yanlış yönlendirici enerjiler işbaşında. Sahte haberlere, asparagas haberlere dikkat! Gecenin ilerleyen saatlerinde kritik, hırpalayıcı, sert enerjiler iş başında olacak, dikkat! Kazalara, sakarlıklara da açık olabiliriz. Acelecilikten kaçınalım…

Salı günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Arkamızı kollamamız gereken, gizli düşmanlıklara açık olduğumuz bir gündeyiz. Tuzaklara, yanıltılmalara çekilmemek adına uyanık olmamız gerekiyor. Ay-Mars karesinin henüz etkili olduğu sabah saatlerinde gerginliklere, tartışmalara, sert olaylara açık olabiliriz. Ay-Kiron karesi, gerek duygusal gerekse fiziksel anlamda yaralanmalara davetiye çıkarıyor adeta. Ay-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu öğle saatleri civarında rahat ilerleyebiliriz. Ama öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Satürn karşıtlığını engelleyici, geciktirici, ağırlık ve sorumluluk getiren enerjisi devrede olacak. Kolay bir günde değiliz. Sabırlı olmamız gerekiyor. Gün boyunca etkili olan Güneş-Uranüs karesi, beklenmedik yön değişikliklerine, sert ve patlayıcı enerjilere dikkat çekiyor. Otorite figürleri açısından zor bir gün. İyi yönetilmesi gerekiyor. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle bir araya gelmek, talepte bulunmak akıllıca olmayabilir.

Çarşamba gününe geçişte henüz İkizler burcunda hareket eden Ay, Merkür ile karşıt açısının kesinleşeceği 00:38’den sonra başka açısı kalmadığı için boşluğa giriyor. Kısa süren bir kararsızlık zamanının ardından Ay 01:38’de Yengeç burcuna geçiyor. Duygusal hassasiyetlerin ivme kazanacağı birkaç günlük sürece giriyoruz. Ay’ın Venüs-Neptün ikilisiyle üçgen açılarının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde aşk ve ilişkilerden yana şanslıyız. Karşılıklı fedakarlık ve empatiye dayalı güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Ruhsal konularla ilgilenenler açısından ele alırsak, bugün bu bakımdan güzel bir enerji akışı var. Güneş-Kiron altmışlığının etkili olduğu gün boyunca duygusal yaralanmalarımızın üstesinden gelme yönünde fırsatlar yakalayabiliriz. Mars-Plüton altmışlığının etkili olduğu bu günde mücadelesini yürüttüğümüz konularda gelişme yakalayabiliriz. Bu açılarla ilgili detaylı bilgiyi yazımın giriş bölümünden edinebilirsiniz.

Perşembe günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Haftanın en zorlu gününde olduğumuzu düşünmemiz için sebeplerimiz var. Dolunay esnasında oluşan Büyük kare açı kalıbı, inisiyatif almamızı gerektiren bazı sıkışıklıklar yaşayacağımızı göstermekte. Duygusal çıkışlara eğilim gösterebileceğimiz, acılarımızı ve zorluklarımızı paylaşma arzumuzun da tavan yapacağı bir gündeyiz. Güne başlarken Ay’ın Plüton ile karşıt, Mars ile üçgen açısı var. Mücadeleli, rekabete ve uğraşlara açık bir gündeyiz. İstediklerimizi hemen ve mücadelesiz bir şekilde elde etmekte zorlanabiliriz. Öğle saatlerinden itibaren Ay’ın stresli açıları iyice etkinleşiyor ve 14:33’te dolunay meydana geliyor. Pollux ile birleşen dolunay hakkında detaylı bilgi için yazımın giriş bölümüne dönebilirsiniz. Güneş-Jüpiter karesinin etkili olduğu gün genelinde inançlar, idealler, etik ve ahlaki değerler alanındaki farklılıklar yüzünden zorluklar, stresler yaşayabiliriz. Yöneticiler, askeri konular, güvenlikle ilgili temalar gün boyunca vurgu kazanacak. Dolunayın ardından başka temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor (14:33) ve günün geri kalanında boşlukta devam ediyor Yengeç burcundaki ilerlemesine. Saat 17:03’te Merkür Oğlak burcuna geçiyor. Geleceğe yönelik konularda önemli kararlar, açıklamalar, uygulamalar, yaptırımlar zamanına varmaya başlıyoruz. Takip eden günler içerisinde iyice hızlanacak şekilde… Gece saatlerinde Venüs-Neptün kavuşumunun yumuşatıcı ve bunun yanı sıra romantik enerjisi devreye giriyor. Dolunay sadece stres getirmiyor, dengeli kullananlar açısından harika bir tamamlanma olasılığı da sunuyor…

Cuma gününe geçişte henüz Yengeç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay saat 03:07’de Aslan burcuna geçiyor. Yönetme, kendimizi ifade etme ve gösterme becerimizi ortaya koymamız gereken bir gündeyiz. Kendine güven, kararlılık, spontanelik, dürüstlük bugünün bizi başarıya taşıyacak olan anahtar kelimeleri. Gece yarısından itibaren etkili olan Venüs-Neptün kavuşumunun romantik enerjisi bugün de devrede olacak. Aş ve ilişkilerden yana şanslıyız diyebiliriz. İlişkilerde karşılıklı fedakarlık ön plana çıkabilir. Artistik ve sanatsal konular açısından ise yaratıcılığın tavan yapacağı bir günde olduğumuzu söyleyebiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Gerek özel ilişkiler ve gerekse girişeceğimiz işler bakımından haftanın en destekleyici günü diyebiliriz. Ay’ın Uranüs ve Jüpiter ile uyumlu açılarının aktif olduğu sabah-öğle arasındaki saatlerde ve bir kısım da öğle sonrasında, yeni iş ve girişimlere adım atmak açısından güzel bir enerji akışı mevcut. Değerlendirebiliriz. Değişiklikler, rutin dışına çıkaracak yenilikler açısından kullanabileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Satürn üçgeninin etkili olduğu akşam saatleri civarında yapacağımız işlerde sağlam ve kalıcı gelişmeler yakalayabiliriz. Yeni adımlar açısından Ay’ın boşluğa gireceği 18:16 sonrasına kalmamakta fayda var. Bu saat sonrasında Ay Aslan burcunda ve boşlukta (açısız) devam edecek ilerlemesine. Yani belirsizlik ya da en azından bir şeylerin kesinleşmemesi gibi durumlar deneyimleyebiliriz. Bu bir olumsuzluk göstergesi değil, her zaman ifade ettiğim gibi…

Pazar gününe geçişte henüz Aslan burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 06:52’de Başak burcuna geçiyor. Günümüzü iyi organize edebilirsek, yapacağımız işlerde maksimum verimlilik kazanabiliriz. Ay-Merkür üçgeninin etkili olduğu sabah saatlerini önemli konuşmalar, yazışmalar, toplantılar açısından değerlendirebiliriz. Bir şeyler yazmak, anlaşmalar yapmak, fikir ve görüşlerini beyan etmek, geleceğe yönelik plan ve programları tartışmak, görüş alışverişlerinde bulunmak açısından harika bir gündeyiz! Değerlendirebiliriz. Ay-Kuzey Ay Düğümü kavuşumunun etkili olduğu öğle saatler civarından itibaren işbirliklerinden maksimum avantaj elde edebiliriz. Kadersel birlikteliklere adımlar atmak açısından da görebiliriz bunu.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi

6 Ocak 2017, Cuma

Astroloji Okulu, Caddebostan

06.01.2017

Designed by Ongunsoft