Öner Döşer

9 Şubat Haftası

Bu sayfa 11426 kişi tarafından ziyaret edildi.

9 Şubat Haftası MERKÜR DÜZELİYOR!

21 Ocak tarihinden bu yana gerilemekte olan Merkür 11 Şubat Çarşamba akşamından itibaren direkt harekete dönüyor. Bir müddettir aksamakta olan iletişim düzelmeye başlıyor. Merkür gerilemesi döneminde ertelemek durumunda olduğumuz işleri tekrar devreye sokmaya başlayabiliriz. Her ne kadar direkt harekete dönse de Merkür bir müddet yavaş ilerleyeceğinden, girişeceğimiz işlerde hemen hız kazanmamız mümkün olmayabilir.

Pazartesi günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde kesinleşecek olan Venüs-Kiron kavuşumu, özel ilişkilerimizde yaralanmaya açık olduğumuzu gösterirken, biraz gayret göstererek ve fedakalık yaparak, birbirimizi yaraladığımız konularda şifalandırma ve düzeltmeye gidebileceğimizi de hatırlatıyor. Güne başlarken aktif durumda olacak Ay-Jüpiter altmışlığı ve öğle saatlerine doğru etkinleşecek Ay-Güneş üçgeni de bu yönde destekleyici çalışıyor. Sabah saatlerinden itibaren girişeceğimiz işlerde destekler bulabilir, güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Finansal konularda, eğitimle ilgili konularda veya yabancılarla ilgili işlerde girişimler yapmak açısından sabah saatleri değerlendirilebilir. Öğle saatleri civarında girişeceğimiz işlerde, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerden destek bulmamız daha kolay olacak. Saat 13.58’de bu açının kesinleşmesinin ardından Ay boşluğa giriyor. Ama Ay-Güneş üçgeninin olumlu enerjisi akşam saatlerine kadar devam ediyor. 

Salı gününe başlarken henüz Terazi burcunda ve boşlukta ilerleyecek olan Ay, sabah 09:05’te Akrep burcuna geçiyor. Sabah çok erken saatlerde etkin olan kararsız enerjilerin ardından, Ay’ın Akrep burcuna geçmesiyle birlikte netleşmeye başlıyoruz. Sabahın ilerleyen saatlerinde etkin olacak Ay-Merkür karesi, düşüncelerimizde fazla ısrar etmemizin ve esneklik göstermememizin orun yaratabileceğini gösteriyor. Fikir ve görüşlerimizi ifade ederken dikkatli olmamız gereken saatlerdeyiz. Önemli toplantı ve görüşmelerimizi biraz daha öğle sonrasına bırakmamız isabetli olabilir. Ay-Neptün üçgenine doğru ilerlediğimiz öğle sonrasındaki saatlerde daha rahat bir akış kazanmaya başlıyoruz. Akşam saatlerinde ruhsal, manevi, ilahi konulara, meditasyon benzeri çalışmalara vakit ayırmamız isabetli olur.

Çarşamba günü boyunca Akrep burcunda ilerleyen Ay, duygusal anlamda duyarlı davranacağımızı, derinleşeceğimizi gösteriyor. Sabah-öğle arasındaki saatlerde etkin olacak Ay-Plüton altmışlığı, girişeceğimiz işlerde güçlü bir şekilde ilerleyebileceğimizi, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerden destek ve fayda bulabileceğimizi gösteriyor. Ay-Jüpiter karesinin etkin olacağı akşam saatlerinde duygusal anlamda fazla derin ve abartıya açık olacağız, dikkat! Bu açının ardından etkinleşecek Ay-Venüs üçgeni, gecenin ilerleyen saatlerinde dengeye geleceğimizi işaret ediyor. Aşk ve ilişkiler adına şanslı saatlerdeyiz! 21 Ocak tarihinden bu yana gerilemekte olan Merkür, akşam saatlerinden itibaren direkt harekete dönüyor. Bir müddettir aksamakta olan iletişim düzelmeye başlıyor. Merkür gerilemesi döneminde ertelemek durumunda olduğumuz işleri tekrar devreye sokmaya başlayabiliriz. Her ne kadar direkt harekete dönse de Merkür bir müddet yavaş ilerleyeceğinden, girişeceğimiz işlerde hemen hız kazanmamız mümkün olmayabilir.

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay Akrep burcunda ilerliyor. Duygularımıza kendimizi kaptırmamamız, ama sezgilerimize kulak vermemiz isabetli olur. Ay-Güneş karesinin etkin olacağı sabahın erken saatlerinde tartışmalara ve gerginliklere, rekabete ve çekişmeye açık olacağız. Bu açının ardından devreye girecek Ay-Mars üçgeni, sabah saatlerinde enerjimizin yüksek olacağını, her türlü rekabet ve mücadeleye istekli olacağımızı gösteriyor. 07:32-18:46 saatleri arasında Ay Akrep burcunda ve boşlukta ilerliyor. Bu yüzden, günün büyük çoğunluğunda netlik ve kararlılık kazanmakta zorlanabiliriz. 18:46 itibariyle Yay burcuna geçen Ay, bu geçişin ardından Merkür ile altmış derecelik açıya ilerliyor. İletişimde, toplantılarda, yazışmalarda başarı sağlayabileceğimiz saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz. Bu açının ardından Ay-Satürn kavuşumunun etkinleşeceği geç saatlerde zihnimizi odaklayabilmemiz, konsantre olabilmemiz daha kolay olacak. Ama aklımızı bir şeye takıp gereksizce endişe yapma riskimiz de mevcut bu geç saatlerde.

Cuma günü boyunca Yay burunda ilerleyecek olan Ay, inandığımız değerler ve hayata bakışımızı etkileyecek olaylara, durumlara açık bir günde olacağımızı gösteriyor. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Neptün karesi, güne başlarken kararsızlık ve belirsizlik enerjisinin hakim olacağını göstermekte. Öğle saatlerinden itibaren etkinleşmeye başlayacak Ay-Uranüs üçgeni, yeni gelişmelere ve sürprizlere açık olacağımızı gösteriyor. Bu açının iyice etkinleşeceği akşam saatlerinde rutin dışına taşabilir, değişik mekanlara programlar düzenleyebilir, yeni ve farklı insanlarla bir araya gelebiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Jüpiter üçgeni de etkinleşiyor. Keyifli saatlerdeyiz. Sosyal organizasyonlara, eğlenceli aktivitelere dahil olabiliriz. Niyazda, istekte bulunmak açısından da değerlendirebiliriz bu güzel saatleri…

Cumartesi günü boyunca Yay burunda ilerleyecek olan Ay, yeniliklere ve değişikliklere açık, sosyal ve hareketli bir günde olacağımızı gösteriyor. Sabah erken saatlerde Ay-Venüs karesi etkinleşiyor. Özel ilişkilerde gerginlikler yaşamamak adına dikkatli hareket etmekte fayda var bu saatlerde. Ay-Güneş altmışlığının etkisini göstermeye başlayacağı öğle sonrasındaki saatlerde dengeye geliyoruz. Özel ve sosyal ilişkilerde güzel gelişmeler yakalayabileceğimiz, başkalarından destek ve fayda görebileceğimiz saatlerdeyiz. Ay-Mars karesinin etkin olacağı akşam saatlerinde tartışma ve gerginliklere, sakarlıklara ve kazalara açık olabiliriz, dikkat! Bu açının saat 17:14’te kesinleşmesinin ardından başkaca temel açısı kalmayan Ay boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Kalıcı ve somut gelişmeler yakalamakta zorlanabiliriz bu saat sonrasında.

Pazar gününe geçişten hemen sonra, saat 00.24’te Ay Oğlak burcuna geçiyor. Sağlam ve gerçekçi adımlar atmamız gereken bir gündeyiz. Sabah saatlerinden itibaren etkin olacak Ay-Neptün altmışlığı, güne huzurlu ev akıcı bir enerjiyle başlayacağımızı gösteriyor. Bu rahat akış öğle sonrasındaki saatlere kadar devam ediyor. Akşam saatlerinde ise Ay-Uranüs karesinin hızlı ve beklenmedik gelişmelere yönelten etkileri devreye girmeye başlıyor. İstikrar ve denge kazanmakta zorlanabileceğimiz saatlerdeyiz. Önemli kararlar almamakta veya önemli konuşmaları bu saatlere denk getirmemekte fayda var!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

8 Şubat 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız…

http://www.astrolojitelevizyonu.com/tv/haftalikburcyorumlari/

  

08.02.2015

Designed by Ongunsoft