Öner Döşer

9 Temmuz Haftası

Bu sayfa 26588 kişi tarafından ziyaret edildi.

PARÇALI TUTULUYORUZ!

Cuma sabahı 05:47’de Ay-Güneş kavuşumunun kesinleşmesiyle astrolojik açıdan zirve noktasına varacak parçalı güneş tutulmasıyla birlikte tutulma mevsimine giriyoruz! Tutulma haritasını İstanbul için çizdirdiğimizde Güneş’in tam da doğu ufkunda olduğunu görüyoruz. Bu yerleşim, İstanbul’un da dahil olduğu bölge için tutulmanın etkilerinin daha da belirgin olduğunu gösteriyor. Geleneksel astrolojiye göre tutulmanın gerçekleşeceği Yengeç burcu kapsamına giren bölgeler arasında İstanbul (eski adıyla Constantinople) de var. Peki, astrolojik açıdan bunu nasıl okuyabiliriz? Bu tutulma günlük hayatımızı nasıl etkileyecek? Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) eski başkanlarından değerli meslektaşım Alexandra Karacostas ile birlikte bu Youtube Astroloji Televizyonu kanalında bu konuyu etraflıca değerlendirdik. İzlemek için tıklayınız… https://www.youtube.com/watch?v=I2lfNMgJR_Y&t=356s

Zor bir tutulma!

Ülkemizden izlenmeyecek tutulma Antarktika’nın kuzeyi ve Avustralya’nın güneyinden izlenebilecek. Avustralyalı astrolog Bernadette Brady’e göre 2 Kuzey Serisine ait olan bu tutulma zor bir tutulmadır. Arkadaşlıklar veya ilişkilerle ilgili talihsiz gelişmeler, ayrılıklar, birlikteliklerin sona ermesi riskini gösterir. Kişisel ilişkilerde aksiyon almak gerekecektir. (Bernadette Brady, The Eagle and The Lark)

Tutulma esnasında çok etkili olan Güneş-Plüton karşıtlığının ülkemiz (özellikle de İstanbul) lokasyonu için çizdirdiğimiz haritalarda 1/7 eksenine denk düşüyor olması da benzer şekilde ilişkilerde gerginliklerin yaşanmasına, boşanmaların artmasına, dava ve duruşmalarda da artışa işaret ediyor olabilir. Bu karşıtlığın aynı zamanda Mafya içi hesaplaşmalara, belalı insanların karşı karşıya gelmesine de işaret ediyor olması ihtimalinden bahsedebiliriz.

Nelere dikkat etmeliyiz?

Yengeç burcu vücutta mide, ciğerler ve göğüslerle ilişkilidir. Tutulma civarındaki günlerde bu bölgelerimize, ama özellikle de hassasiyeti olanlar için altını çizmek gerekirse, mide bölgesine dikkat etmemizde fayda var! Öte yandan, Ay’ın duygularımız ve bedenimiz üzerindeki etkilerini de göz önüne alarak, önümüzdeki yakın süreçte sağlığımıza dikkat etmeli, günlük ilişkilerimizde dikkatli adımlar atmalı, sağduyulu hareket etmeliyiz. Gergin duygusal çıkışlar yapma riskine karşı kendimizi frenlemeli, gergin ve karmaşa enerjisi taşıyan ortamlardan uzak kalmalıyız. Aksi takdirde olumsuz durumlarla karşılaşabiliriz!


Eşim Gaye Döşer'in tutulma döneminde sağlık ve duygu kontrolü ile ilgili değerli bilgiler ve öneriler içeren yazısını aşağıda paylaşmak isterim.

 

GÜNEŞ TUTULMASINDA DUYGU KONTROLÜ VE SAĞLIK

Temmuz 2018 Güneş Tutulmasında agresyon, sinirlilik hali, tolerans eksiklikleri, kontrolsüz ağlama krizleri gibi duygusal durum bozuklukları yaşanması mümkün olabilir. İlişkilerde gerginlikler hatta kalıcı kırgınlıkların enerjilerini taşıyan Güneş Tutulmasının etkilerini azaltıcı ve bu sırada Zihin-beden ve ruh olarak bizi desteklemesi için size önereceğim bazı kristaller, yine bu duygu durum bozukluklarını giderici çiçek özlerini var.

Sabır ve teslimiyet veren en etkili taşların başında “Taşlaşmış ağaç” gelir. Taşlaşmış ağaç; Kuvars ailesinin bir üyesidir. Tahta aslında taşlaşmış değildir; yalnızca tahta kalıntılarının yerini “organik tahta özü, silisyum diyoksit” almıştır. Taşlaşmış Tahta bir sabır taşı, ruhsal dönüşüm hedefine doğru yavaş ve istikrarlı büyüme taşıdır. İnsana işleri aceleye getirmemeyi ama aynı zamanda akıntıya karşı kürek çekmemeyi hatırlatır. Bize hayatın ve evrimin akışına güvenebileceğimizi ve İlahi zamanlamanın muhtemelen kişinin arzularının tercih edebileceği zamanlamadan daha iyi olduğunu hatırlatır. Dr Bach Çiçek özlerinden Beech’i biraz daha hoşgörülü olmaya ihtiyaç hissettiğinizde kullanabilirsiniz. 

 

    

Empati ve anlayış için Akuamarin taşından destek alabilirsiniz. Tolerans, sevgi  ve şefkat deposu olan Pembe kuvars, pembe turmalin, petalit veya pembe opal taşlarından duyguları dengeye gelmesi için kullanabiliriz. Bu konuda yardımcı olabilecek Dr. Bach remedy’ler ise; Holly ve Heather.

Fiziksel Sağlık; Tutulmanın Yengeç burcunda gerçekleşmesi dolayısıyla; bedenin su tutması, şişmesi ve kilo almış gibi gözükmesi çok mümkündür. Bu durumları desteklemesi için; Kırmızı kayatuzu, Rodonit, Hematit gibi detox etkisi yaratan kristalleri seçebilir ve limonlu zencefil suyu ve kiraz sapı çayı içebilirsiniz. Ayrıca midede ve diğer sindirim sistemindeki problemler için Pirit ve Kehribar önerebilirim.

Tüm bu kristalleri, taşları nasıl kullanalım diye soruyorsanız; YouTube kanalımdaki yayından detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. İzlemek için linke tıklayın.

https://www.youtube.com/watch?v=Jkkn4RL4zXE&t=28s

Gaye Döşer


Tutulma haritasında neler var?

Yengeç burcunun Yükselende Güneş ve Ay ile buluştuğu ve Plüton ile aynı dereceden karşıt açı yaptığı haritayı aşağıda görmektesiniz.

 

 

Hızlı gelişmeler

Tutulma öncü bir burçta gerçekleşiyor ve tutulma esnasında Ay da hayli hızlı hareket ediyor. Bu parametreler bize tutulma civarındaki günlerde olayların hızlı bir şekilde cereyan edeceğini düşündürüyor!

Tutulma su elementinden bir burçta gerçekleştiğine göre sular, denizlerle ilgili gelişmeler beklenir. Eski astrologlara göre su elementinde tutulmalar sel felaketleri, aşırı yağışlar, deniz kazaları, su hayvanlarının zarar görmesi, uyuşturucu bağımlılıklarıyla ilgili durumlar, ihanetler, huzursuzluklar, savaş beklentileri, sıradan insanlar arasında çok sayıda ölümlerle bağdaştırılırdı.

İngiliz astrolog Deborah Houlding’in geleneksel astrologların verdiği bilgilerden yaptığı derlemeye göre Yengeç burcunda tutulmalar politik değişiklikleri getirir, insanları anlaşmaların bozulması ve silahlanma için kışkırtır, yüksek görevlerde olan kişiler hile ve kurnazlıkla görevini kötüye kullanır. Seferler ve gemi yolculukları tehlikeli hale gelir, nehirler kurur, mideyi etkileyen hastalıklar artar (İskoçya, Hollanda, Afrika, Venedik, Amsterdam ve York bu burçla ilişkilendirilir). 

Tutulma Yengeç burcunun son dekanında gerçekleşmektedir ve İngiliz Rönesans dönemi astroloğu William Lilly’e göre son dekandaki güneş tutulmaları Yengeç burcuna tabi ülkelerdeki insanlar arasında frengi salgını, diğer hastalıklar, isyanlar ve ayaklanmalar ile ödem ve mide ile ilgili sorunlar görülür. Yengeç burcundaki yerler arasında İstanbul da yer almaktadır. Diğer bölge ve ülkeler için Dünya Astrolojisi kitabıma bakılabilir (Astroloji Okulu Yayınları, 2016)

İstanbul ön planda!

Haritayı özellikle İstanbul’a göre çizdirdim, çünkü tutulma derecesi İstanbul koordinatlarına göre tam Yükselen derecesine denk düşüyor. Bu görünüm, tutulmanın pozitif ve negatif etkilerinin İstanbul ve yakın bölgede halkın gündelik hayatına daha fazla yansıyacağını gösteriyor olabilir. Zira dünya astrolojisinde 1.ev halkı temsil eder ve Ay da öyle. Tabii burada Ay özellikle vurgulu, zira tutuma Yengeç burcunda gerçekleşiyor. Bu da halkın duygularını güçlü bir şekilde ifade edeceği, yardımlaşacağı, birbiriyle empati içerisinde olacağı bir zaman dilimine girdiğimizi gösteriyor. Etkileri takip eden 6 ay boyunca devam edecek olan bu önemli tutulma, İstanbul’un öne çıkacağı, dikkat çekeceği, belki de daha popüler olacağı bir zamanda olduğumuzu düşündürdüğü gibi, bu şehirde yaşayan insanlar açısından da hızlı bir tekamül zamanına işaret ediyor olabilir.

Doğal afetlerde artış riski

Tutulmanın Plüton ile karşıt açıda gerçekleşiyor olması, doğal afetler riskine de dikkat çekmekte! Daha evvelki yazı ve yayınlarımızda duyurduğumuz üzere, Temmuz ve Ağustos aylarında doğal afetler açısından temkinli ve planlı olmakta fayda var. Zira güneşmerkezli haritalarda da gördüğümüz kadarıyla gezegenler Güneş’in bir tarafında toplaşmış durumda ve böylesi zamanlarda etkin güneş aktiviteleri, jeomanyetik fırtınalar, doğal afetler riski artıyor. Bağlı olarak da insan hareketleri artıyor ve agresifleşiyor. Bu konu hakkında bilgi edinmek için linkteki makaleyi okuyabilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/astroloji-gazetesi/sicak-yaz-566 Yazının İngilizcesi Profesyonel Astroloji Organizasyonu dergisi The Career Astrologer’in yaz solstisi sayısında yayınlanmıştır.

13 Temmuz’daki tutulma bir yeniaydır ve aslında bir SÜPERAY’dır ve bu Ay’ın yörüngesinde Dünya’ya en yakın pozisyonunda olduğu zamanın yeniay veya dolunay fazıyla çakışmasıdır. Bir yılda birkaç kez olabilir. Astrolog Richard Nolle’ye göre Ay’ın Dünya’ya en yakın olduğu (Perigee) dönemlerinin yeniay veya dolunayla çakıştığı ve onun SÜPERAY olarak tanımladığı zamanlarda doğal afetlerde artış olur. Nolle, bu riskin en fazla SÜPERAY’dan, yani Ay'ın Dünya'ya en yakın konumuna denk gelen yeniay veya dolunaydan 30 saat öncesi ile 30 saat sonrası gibi bir zaman aralığında olduğunu söylüyor.  Bu zaman zarfında 5 ve üzeri depremlerin, volkan patlamalarının ve kasırgaların daha sık görüldüğünden ve buna birçok örnek veriyor web sitesinde. İlgili yazıya ulaşmak için linki tıklayınız. http://www.astropro.com/features/articles/supermoon/

Bir başka araştırmacı Ken Ring’e göre doğal felaketler açısından riskli dönemlerden biri, Ay’ın Dünya’ya en yakın (perigee) yerinden geçiş zamanıdır. Bu sırada dünyadaki depremlerin artması da olasıdır. Araştırmalar, önemli depremlerin Ay’ın yeni ay, dolunay ya da perigee olduğu zamanlara denk geldiğini göstermektedir. Özellikle de perigee ve yeni ay ya da dolunay aynı güne denk geldiğinde…

Ring, Predicting the Weather ty the Moon adlı kitabında depremsel açıdan riskli dönemlerden birinin de Ay’ın ekvatorun kuzey ya da güneyindeki maksimum deklinasyonlarında olduğu dönem olduğunu söylemektedir. Ay bu pozisyonlarda yaklaşık 3 gün kalır ve buradayken tektonik plaklara önemli bir gerilim uygular. Ay’ın maksimum deklinasyonuna varacağı tarih 12 Temmuz’dur, yani tutulmadan 1 gün öncedir. 13 Temmuz tarihinde de Ay maksimum deklinasyonuna yakın olacaktır.

İfade becerisi olanlara fırsat!

13 Temmuz Cuma sabahı 20 derece Yengeç burcunda gerçekleşecek tutulma esnasında su elementinde bulunan Neptün ve Jüpiter ile Büyük Üçgen açı kalıbı oluşturan Güneş-Ay kavuşumu, yaratıcılık açısından harika bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Haritada görüldüğü üzere 1-5-9.evleri birleştiren bu Büyük Üçgen, sanatsal yaratıcılığı ve ilham alma düzeyini çok yukarılara çekiyor. İlahi, ruhsal konularla ilgilenenlere de harika bir atmosfer oluşturuyor. Maneviyat, yardımlaşma, başkalarının ihtiyaçlarına vakit ayırma, empatik zamanı!

Tutulma Castor isimli yıldızla kavuşuyor. Vivian Robson’a göre Merkür karakterinde olan bu yıldız farklılık, parlak bir zeka, adli konularda ve birçok seyahatte başarı, aniden gelen şöhret ve itibara işaret eder. Bernadette Brady’e göre ise yazarlarla yakından ilişkili olan Castor, başarı ve yaratıcılık veren, hikaye anlatma becerisini temsil eden bir yıldızdır. Tansiyondan faydalanma kabiliyeti verir. Fikirlerin keşfini, onların araştırılması ve hikâyesi yoluyla ifadesini, hayatın gölge yönünü de dikkate almayı ister. Daima bilgi arar ve sesini duyurmak ister. Yazarlarla ilişkilendirilir. Sadece yazma değil, anlatma kabiliyeti ile de ilişkilidir. Değerli sanatçımız Sezen Aksu’nun doğduğu günde Güneş bu yıldızla birleşmektedir ve onun şarkılarında sıkça şahit olduğumuz eşsiz hikaye etme yeteneğini de göstermektedir. Kısacası, ifade becerisi olanlar açısından bu tutulma bir fırsat sunuyor olabilir. Yazmak, anlatmak, kendini ifade etmek isteyenlere özellikle duyurulur! 

Tutulma burçları nasıl etkiliyor?

13 Temmuz sabahı Yengeç burcunda gerçekleşen tutulmanın burçlar üzerindeki etkilerini değerlendirdiğim yayını arşivden izlemek için linki tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=I2lfNMgJR_Y&t=356s

 

 

Türkiye astroloji haritası nasıl etkileniyor?

Tutulma haritasını Türkiye astroloji haritası üzerine koyduğumuzda, haritamızın 1.evine denk düştüğünü görüyoruz. Yani yine halkla ilgili durumlar, halkın ön plana çıktığı ortamlar, koruyuculuk, vatanseverlik, vicdani konular, aidiyet ve yardımlaşma konuları vurgu kazanıyor. Aşağıda haritayı görmektesiniz.

 

 

Tutulma haritamızın Jüpiter ve Venüs gezegenlerine uyumlu açı yapıyor olmasını yönetici figürlerinin elini, ülkenin dış imajını güçlendirici bir faktör olarak görebiliriz. Ayrıca ülkenin askeri gücünü ve hizmet sektörlerini de olumlu yönde destekliyor diyebiliriz.

Tutulmanın haritamızdaki Merkür-Satürn kavuşumuna dik açı yapmasını ise adalet ve hukukla, mahkemeler ve kararnameler ya da yasalarla ilgili konularda stres olarak algılayabiliriz.

Transit Uranüs’ün Güneş derecemizin karşısından geçiyor olması zaten kısa vadeli bir durum değil. Ama tutulma esnasında da aktif olduğuna göre bu karşıtlığı değerlendirebiliriz: otoritemizi ve gücümüzü test eden ani ve beklenmedik olaylarla karşılaşmak, beklenmedik karar değişikliklerine gitmek, her hayat alanında daha fazla özgürleşme yönünde isteğin artması olarak görebiliriz.

Çocuklarla ilişkili 5.eve karşıt Uranüs transiti, 5.evde gerilemekte olan Jüpiter’in direkt harekete dönmesi, çocukların suiistimali konusunda ivedilikle önemli kararlar alınabileceğini düşündürüyor. Umarız böyle olur!    

Maksadı aşan beyanlar

Pazartesi günü kesinleşen Merkür-Jüpiter karesi, maksadı aşan beyanlara gönderme yapıyor adeta! Dünya genelinde politikacı figürlerinin bazı abartılı beyanları söz konusu olabilir. Birileri boyunun üzerinde işlere kalkışabilir! (Mesela Donald Trump)

Gündelik hayatımızda bizler de yapabileceğimizin üzerinde işler yüklenebiliriz veya taahhüt edebiliriz. Sonradan mahcup duruma düşmemek adına böylesi bir tavırdan uzak kalmamız yerinde olacaktır!

Fırsatlar kendini göstermeye başlıyor!

Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter Salı günü direkte dönmek üzere durağanlaşıyor. Bu durum, daha evvelce kaçırdığımız bazı fırsatların tekrar karşımıza çıkabileceğini düşündürüyor. Bir müddettir gerileyen büyüme, gelişme fırsatları ve olanakları tekrar karşımıza çıkabilir! Peki, hangi hayat alanlarında? Bunu kişisel haritalara göre değerlendirmek gerekir aslında. Ama genel bir perspektif vermek açısından burçlara göre de değerlendirebiliriz. Youtube Astroloji Televizyonu kanalında Jüpiter’in direkte dönüşünü burçlara göre de değerlendirdim. İzlemek için tıklayınız… https://www.youtube.com/watch?v=I2lfNMgJR_Y&t=356s

İlişkilerde sağlamcı ve titiz adımlar

İlişkiler gezegeni Venüs 10 Temmuz Salı sabahı Başak burcuna geçiyor! (05:31) İlişkilerde daha titiz ve sağlamcı adımlar atmaya hazırlanacağımız bir döneme giriyoruz. Bu geçişin hemen ardından Venüs’ün iki önemli açısı olacak: Uranüs ve Satürn ile üçgen açılar.

Bu uyumlu açıların etkili olduğu hafta sonundan itibaren ilişkilerde daha sağlamcı, titiz ve dengeli adımlar atabiliriz.


OPA Meslektaş Çalışmaları

İlkini 6-8 Temmuz tarihleri arasında Burgaz adasında gerçekleştirdiğimiz Profesyonel Astroloji Organizasyonu Meslektaş Çalışmaları çok verimli geçti. Çalışmaya katılan Barış Özkırış, Müge Koyuncu, Burcu Çakır’a ve çalışmayı yöneten Alexandra Karacostas’a gönül dolusu teşekkürler!

 

 

Alexandra Karacostan harika bir workshop da yaptı ve katılımcıların haritalarını değerlendirdi. Katılımcılar okulumuzda düzenlenen workshop’tan çok memnun ayrıldılar. Çeviri işini üstlenen asistanım Çağla Ercanoğlu’nun bu yeteneğini de keşfetmiş olduk. Başarılı çevirisi için kendisine gönül dolusu teşekkürler!

 

 

Workshop’un ardından Youtube Astroloji Televizyonu kanalında gerçekleştirdiğimiz canlı yayında Alexandra Karacostas ile 13 Temmuz’da Yengeç burcunda gerçekleşecek güneş tutulmasını değerlendirdik.

 

 

Instagram’dan da canlı olarak gerçekleştirdiğimiz yayını kaydeden sevgili Kenan Yasin Bölükbaşı’na ve Alexandra’nın anlattıklarını başarılı bir şekilde çeviren Çağla Ercanoğlu’na gönül dolusu teşekkürler! Yayını arşivden izlemek için linki tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=I2lfNMgJR_Y&t=356s


Harita Okuma Atölyesi (Online)

AstroArt Astroloji Okulu’nun en çok talep gören atölye çalışmalarından “Harita Okuma Atölyesi” artık online olarak da gerçekleştiriliyor!

 

 

Astroloji öğrenmiş ama harita okumakta zorluk yaşayan kişiler için düzenlenen ve eğitmenliğini AstroArt Astroloji Okulu eğitmenlerinden Mustafa Konur’un yapacağı Online Harita Okuma Atölyesi, internet ortamında online eğitim platformu Perculus sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. Kayıt yaptıran öğrenciler, kendilerine gönderilen şifre ile sisteme girerek derse katılabilecekler. Ders kaçıran veya dersi tekrar etmek isteyen öğrenciler, sistemde kayıtlı dersleri 23 Eylül 2018 tarihine kadar tekrar izleyebilme olanağına da sahip olacaklar. Detaylı bilgi için linki tıklayınız http://www.astrolojiokulu.com/duyurular/online-harita-okuma-atolyesi-11-temmuzda-basliyor-239


Kariyer ve Para Sorularını Yanıtlamak

APAI Başkanı Sharon Knight 29 Temmuz Pazar günü 17:00-19:30 saatleri arasında Astroloji Okulumuzda yapacağı workshopta “Kariyer ve para” ile ilgili sorular üzerinde çalışacak. Pek çok soru haritası örneği gösterecek ve bu soruların çözüm yolunu öğretecek.

 

 

Soru Astrolojisi (Horary) alanında uzman, Öner Döşer’in The Art of Horary kitabının da editörü olan deneyimli astroloğun workshop’una katılmak isteyenlerin en azından temel seviyede astroloji bilgisine vakıf olması gerekiyor. Detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz.

http://www.astrolojiokulu.com/duyurular/sharon-knight-ile-kariyer-ve-para-sorulari-242


Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmesi

Tutulma haftasındayız ve böylesi zamanlarda gündelik hayatta bir hızlanma, hareketlenme görülür.

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Boğa burcunda ilerliyor. Ay-Plüton üçgeni ile güne güçlü ve dinamik başlıyoruz. Önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle görüşmek için günün ilk yarısını kullanabiliriz. Başkaları üzerinde güçlü etki yaratma şansımız yüksek olacak zira! Ay-Venüs karesinin etkili olduğu günün ikinci yarısında ise ilişkilerde gerginlik ve zorlanma riski hayli fazla, dikkat! Gün boyunca etkili olan Merkür-Jüpiter karesi, boyumuzun üzerinde işlere kalkışma ve maksadını aşan beyanlarda bulunma riskini arttırıyor, farkında olalım! 19:09-19:58 saatleri arasında kısa bir müddet boşlukta hareket eden Ay, 19.58 itibariyle İkizler burcuna geçiyor.

Salı günü boyunca Ay İkizler burcunda hareket ediyor. Bilgi paylaşmak açısından değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz! Ay-Mars altmışlığının etkili olduğu sabah saatlerinde güç ve efor ya da cesaret isteyen işlere girişebiliriz. Sportif aktivitelere katılabilir, yürüyüşlerde iyi performans sergileyebiliriz. Ay-Merkür altmışlığının etkili olduğu öğle sonrası-akşam arasındaki zaman diliminde önemli konuşmaları veya duyuruları yapabilir, anlaşmalar imzalamayabiliriz. Başkalarını ikna yeteneğimiz de daha yüksek olacak. Ay-Neptün karesinin etkili olduğu gece saatlerinde ise kafa karışıklıklarına ve yanıltıcı haber ve bilgilere temkinli yaklaşmamızda fayda var! Venüs’ün Başak burcuna geçişiyle birlikte (05:31) ilişkilerde daha titiz ve temkinli bir yol izlemeye yönelebiliriz. Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter de bu akşam direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor (20:02). Daha önce kaçırdığımız bazı fırsatları tekrar yakalama imkanıyla karşılaşabileceğimiz bir döneme giriyoruz! Gece 22:59 itibariyle Ay boşluğa giriyor.  

Çarşamba günü Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay İkizler burcunda ve boşlukta ilerliyor. Ay’ın boşlukta olduğu zamanlarda önemli işlere girişilmesi tavsiye edilmez genellikle. Kalıcı ve somut sonuçlar elde etmek zordur böylesi zamanlarda. Kararsızlık ve belirsizlik vardır. Pek ya Ay boşlukta iken doğanlar? Bu konuda bilgi daha azdır. Bu konuda bilgi veren Astrolog Arlene Kramer’e göre Ay boşlukta iken doğanlar yanlış insanlara güvenme eğilimi gösterirler ve zamanlama konusunda sorun yaşarlar. Şahsi konulara ilgi göstermek için ancak bir krizin oluşmasını beklerler. Genellikle güzel tatilleri, mal alımlarını, tamiratları ve diğer aktiviteleri nedeni belli olmaksızın sürekli ertelerler. Yine de bu konuda daha fazla araştırmaya ihtiyaç var. Ay’ın boşlukta olmasıyla ilgili bilgi verdiğim videoyu izlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=kJdazwpvtJw Gece saat 20:58’de Ay Yengeç burcuna geçiyor. Ailevi konuların vurgu kazandığı bir zaman dilimine giriyoruz. Ay-Venüs altmışlığının etkili olduğu gece saatlerinde ilişkilerden yana şans ve fırsatlar var, değerlendirebiliriz! Hemen ardından Ay-Uranüs altmışlığı da kesinleşiyor. Sürprizlere açık, hoş bir gecedeyiz!

Perşembe günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ay-Satürn karşıtlığının etkili olduğu sabah erken saatlerde engellenmelere ve gecikmelere açık olacağız, farkında olalım! Güneş-Plüton karşıtlığının etkili olduğu otorite ve güç çekişmelerine sahne olacak bir gündeyiz. Bu açıdan önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle ilişkilerimizde şartları fazla zorlamasak iyi ederiz! Öte yandan, Venüs-Uranüs altmışlığının olumlu etkileri, özel ve sosyal açıdan ilişkilerimizi de olumlu etkiliyor, değerlendirebiliriz! Ay’ın Jüpiter ve Venüs ile uyumlu üçgen açılarının etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında maneviyat, ruhsal konular, şifa konuları, duyguları ifade açısından harika bir zaman diliminde olacağız!

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Yengeç burcunda ilerleyen Ay, sabah erken saatlerde Plüton ile karşıtlığının ardından Güneş ile kavuşuyor: Yeniay ve güneş tutulması! Yeni gelişmelere ve başlangıçlara davetiye çıkaran bu tutulma hakkında bilgi için yazımın giriş kısmına göz atabilirsiniz. 05:47-20:30 saatleri arasında, gün boyunca Ay boşlukta hareket ediyor olacak. Yani sağlam ve güvenilir sonuçlar elde edemeyebiliriz bugün. 20:30 itibariyle Aslan burcuna geçen Ay, kendimizi göstermek, şartları idare etmek açısından önemli bir zaman dilimine girdiğimizi gösteriyor! Gecenin ilerleyen saatleri şok edici, beklenmedik gelişmelere veya yön/karar değişikliklerine dikkat çekiyor!

Cumartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Sıcakkanlı ve spontane hissedebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Mars karşıtlığının etkili olduğu sabah saatlerinde sakarlıklara, kazalara açık olacağız, dikkat! Aceleci olmayalım, sabırlı olalım lütfen! Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde de abartılara, aşırılıklara eğilim gösterebiliriz, yeme içmeye ve harcamalara dikkat! Gece saatlerinde de abartılı kararlar ve maksadı aşan sözler söyleme yatkınlık gösterebiliriz! Gün genelinde etkili olan Venüs-Satürn üçgeni, özel ilişkilerde aradığımız denge ve devamlılığı-istikrarı yakalayabileceğimizi düşündürüyor, değerlendirebiliriz!

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay Aslan burcunda ve boşlukta ilerliyor. Ay’ın boşlukta olması olumsuz ya da kötü bir şey değildir. Ancak girişilen işlerin ucu açık kalabilir. Bir yere bağlanmayabilir. Ya da istenilen yöne çekmek zor olabilir. Ay boşlukta iken keyif ve eğlence ile ilgili işler, boş zaman aktiviteleri, gezip tozmak tavsiye edilebilir. 20:30’da Ay Başak burcuna geçiyor.   

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu, Şaşkınbakkal

8 Temmuz 2018, Pazar

 

08.07.2018

Designed by Ongunsoft