Öner Döşer

Cumhuriyetimizin 88. Yaşı İçin Astrolojik Tahminler

Bu sayfa 4624 kişi tarafından ziyaret edildi.

Güneş Dönüşü haritaları, transit Güneş’in her yıl incelenen astroloji haritasındaki derece ve dakikasına geldiği ana dayalı olarak çıkartılır. Yani, Güneş referans olarak alınır. Güneş dönüşü haritaları bir ulusun ilgili yılda nasıl bir modda olacağı ve içinde bulunacağı durumlara nasıl tepkiler vereceği konusunda bilgi verir. Bu haritalar sayesinde, bir yıllık olayları ana başlıklarıyla değerlendiririz. Bu haritalarda yükselen burcun hangisi olduğu, gezegenlerin haritadaki yerleşimleri ve birbirleriyle açısal bağlantıları çok önemlidir. Haritanın okunmasına yükselen burçtan başlanır.

 

 

 

Yıllık haritamızda Terazi burcu yükseliyor. Bu şartlarda bu yıl uluslararası ilişkiler, hukuk ve adaletle ilgili konular, politik stratejiler ve uzlaşma zemini aramayı gerektirecek durumlar ön plana çıkacak demektir. Türkiye astroloji haritasının Mars derecesi, bu yılki yükselen derecesine çok yakın düşmekte olduğundan, huzur ve barışı sağlamak için çok gayret sarf etmek gerekecek. Zira Mars agresyon, rekabet ve mücadeleleri, çatışma ve tartışmaları temsil eder ve genel olarak savaş göstergesidir. Bu haritada Mars’ın Aslan burcunda 11. evde yerleşiyor olması, bu yıl Meclis’in gündeminde eyleme yönelik planların, terör-askeri operasyon gibi temalarla ilgili konuşmaların ve alınacak uzun dönemli kararların önem kazanacağını göstermekte. Haritada ateş elementinin güçlü olması da benzer şekilde eyleme yönelik ve bazı risklerin alınacağı bir yılda olacağımızı gösteriyor.

 

Haritanın 1. evinde Terazi burcunda Satürn gezegeninin yerleşiyor olması, uluslararası ilişkilerde ciddiyetle eğilmek gereken, uzun vadeli kararların ve beraberinde sorumluluk getiren durumların işaretçisidir. Ülkemiz geleceğe yönelik kalıcı bir takım adımlar atabilir, önemli stratejik ortaklıklara veya bağlantılara girebilir. Satürn yüceldiği Terazi burcunda güçlü olduğundan, atılacak adımlarda başarılı olma şansı yüksek görülüyor.

 

Satürn haritanın 4. ve 5. evlerini yönettiğinden, bu yıl iç gündem, gençler ve eğitim sistemiyle ilgili konular çok önemli olacak ve önemli kararlar alınacak demektir. Dikkat çekecek konu başlıkları şunlar olabilir: iç güvenlik, sınırlar, topraklar, madenler, binalar, imar ve iskan, inşaat ve yapılandırma, gençlere iş imkanı sağlanması, çocuklarla ilgili güvence alınmasına, eğitimin geliştirilmesine yönelik girişimler.

 

Yükselen burç yöneticisi Venüs haritanın 2. evinde ve zarar gördüğü Akrep burcunda yerleşimde. Demektir ki bu yıl ekonomik konular çok önemli olacak ve ekonomik alanda bir kısım zarar görülebilir. Venüs Agena adında zorlu etkileriyle bilinen bir yıldızla da birleşiyor ve bu ihtimali güçlendiriyor. Merkür ve Güneş de haritanın 2. evindeler ve ekonomik konuların bu yılın en önemli konusu olacağına dikkat çekiyorlar. Güneş-Jüpiter karşıtlığının haritanın parasal alanlarına düşüyor olması, kredi ve geri ödemelerde yaşanacak zorlanmaların göstergesi.

 

Para hanesinde yerleşen üç gezegenin yöneticileri 11. evdeki Mars’tan sert açı alıyor olması ve 5. evde yerleşmiş Neptün ile t-kare açı formu oluşturuyor olması, Meclis gündemdeki Marsyen (savaş ve harekat) konuların spekülasyona ve borsada sert inişlere sebep olabileceğini gösteriyor olabilir. Ama yine de içinden çıkılamaz durumlar veya ekonomik çöküş akla gelmesin. Her koşulda para evi yöneticisi Mars haritada güçlü durumda... Pek çok Avrupa ülkesine nazaran ekonomimiz daha iyi gözükecek. Para evinde yerleşimde olan Merkür haritanın 9. evini yönetmekte, turizm ve dış ticaret gelirlerinin, yabancılarla yapılan ticari işlerin ve ihracatın en azından normal seyrinde olacağına, kazanç elde edileceğine, yeni dış ticaret anlaşmalarına işaret ediyor.

 

Haritanın 3. evinde yerleşmiş olan Ay, bu yılın en önemli değişimlerin ve hızlı gelişmelerin yakın komşularla ilişkiler, eğitim-öğretimle ilgili konular, yazarlar ve medya ile ilgili temalar, iletişim ve taşımacılıkla ilgili olacağını göstermekte. Ay haritanın 10. evini yönettiğinden, hükümetin gündeminde yer alacak en önemli konu yakın bölge ve komşularla ilişkiler, sınırlarla ilgili konular olacak. Bu temalar halkı ve özellikle de kadınları yakından ilgilendirecek. Öte yandan kadın yazarların, kadınlarla ilgili yazıların da dikkat çekeceği bir yıldayız. 

 

Kadersel Ay Düğümleri haritanın 3-9 eksenine düşmekte, yakın ve uzak komşularla ilgili konuların kadersel önem taşıyacağı bir yılda olacağımızı göstermekte. Kayıpları, azalan ve aşağıya çeken etkileri ve entrikalı durumları anlatan Güney Ay Düğümü haritanın 9. evinde yerleştiğinden, muhtemelen uzak komşular alanında kazan kaynayacak, entrikalar, zorlu zamanlar ve kayıp getiren etkiler ortaya çıkacak ki uzak komşular (sınır olmayan ülkeler) denilince akla öncelikle ABD geliyor. Bu yıl uzak yerlere yönelik girişimlerden ziyade, yakın bölgelere yönelik girişimler kazandıracak. Zira Kuzey Ay Düğümü haritanın 3. evinde yerleşmekte ve kadersel olarak yöneleceğimiz, bundan da kazanım elde edeceğimiz yönü işaret ediyor.

 

Haritanın 4. ev girişine yakın yerleşmiş ama fiziksel olarak 3. evde gözüken Plüton, iç güvenlik, komşular ve sınırlarla ilgili konulara, sınır güvenliğini ve iç güvenliği sağlama amaçlı kökten çözüm arayan girişimlere bir kez daha dikkat çekiyor. Ayrıca ülke içinde şiddet eğiliminin artabileceği, zorlu hava koşulları, yıkıcı doğal afetler riskinin yanı sıra, muhalefet partisinde köklü bir yeniden yapılanma ya da çalkantı yaşanması olasılığını da düşündürüyor. Plüton’un haritanın 6. evinde yerleşmiş Uranüs ile sert açısı, silahlı kuvvetlere bu yıl çok iş düşeceğinin işaretçisi. Uranüs Tüm Burç (Whole Sign) ev sistemiyle 7. burca düşmekte, açık düşmanlıkların ve ani saldırıların da öne çıkacağı bir yılda olacağımızı göstermekte. Haritanın 1. ev yöneticisi olan Venüs ile 7. ev yöneticisi olan Mars arasındaki gergin açı da aynı temayı vurgulamakta.

 

Haritada Venüs-Merkür ikilisinin Mars ve Neptün ile T-kare açı formu oluşturduğunu görüyoruz. Sabit burçlar arasında oluşan bu açı formu, özel ve sosyal ilişkilerde zorlu etkilerin ve derin duygusal krizlerin yaşanacağı bir yıla işaret ediyor. Bu yıl boşanmalarda artış, duygusal ilişkilerde kopmalar yaşanabilir. Haritada Venüs doğum haritamızdaki Venüs derecesine ve Jüpiter derecesine çok yakın. Bu aslında şu yorumu da getiriyor: evlilik yapanların sayısında da artış olacak. Hatta bu etkileşim haritamızın 5. evi üzerine denk düştüğünden, doğum oranının da artacağını düşünebiliriz.

 

Güneş Dönüşü haritasının Venüs’ü, ana haritamızın Jüpiter derecesi üzerine denk düşüyor ve Jüpiter haritamızın 10. evinin yöneticisi olduğundan, ülkemiz yönetici pozisyonunda bulunan liderleri ve ülkemizin dış imajı açısından da olumlu etkilerin hakim olacağını, başarılı bir yıl olacağını söyleyebiliriz. Güneş Dönüşü haritasının Merkür’ü de Jüpiter üzerine düşmekte, hükümetin ve idari pozisyondaki kişilerin geleceğe yönelik önemli kararlar alacağını göstermekte.

 

Güneş Dönüşü haritasının Mars derecesi ana haritamızın 3. evi üzerine düşüyor ve yukarıda da belirttiğim gibi en büyük agresyon ve mücadele alanının yakın bölgemiz, komşularımız, sınırlarımız alanında gerçekleşeceğini, askeri konuların ön planda olacağını gösteriyor. Güneş Dönüşü haritasının Plüton derecesi, ana haritamızın 7. evine düşüyor ve açık düşmanlıklarla, liderlik çekişmeleriyle, uluslararası davalarda güç çekişmeleriyle karşı karşıya kalacağımıza dikkat çekiyor.

 

Güneş Dönüşü haritasının Satürn derecesi, ana haritamızın Merkür-Satürn derecesi üzerine düşüyor. Bu yerleşim bu yıl önemli alınacak önemli kararların çocuklar ve gençlerle ilgili konular, onların eğitimi, sportif aktiviteler ve spor takımları, sanatsal konular ve sanatçılar, diplomatlar ve ataşeler, eğlence yerleri ve eğlenceli aktiviteler, turizm ve borsa ile ilgili olacağını gösteriyor.

 

Türkiye’miz için her şeyin en iyi şekilde gelişmesi hepimizin en büyük temennisi. Büyüyoruz ve büyüme krizler içerisinde olur. Bu aşamadaki zorlanmalarımız büyüme sancısı. Türkiye önümüzdeki yirmi yıllık süreçte ivmesini yukarı doğru çevirmiş ve bölgesinde liderlik üstlenmeye odaklanmış durumda. Daha önce altını çizerek söylediğim bir şeyi bir kez daha tekrarlayayım. 2012 yılı çok önemli bir hazırlık yılı. 2013 yılı ise zirve yılımız olacak!

 

İlerleyen günlerde 2012 yılında Türkiye ve dünya gündemini astrolojik olarak değerlendirmeye devam edeceğim…

 

Öner DÖŞER

28 Ekim 2011, Cuma

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

28.10.2011

Designed by Ongunsoft