Öner Döşer

Satürn Dönüşü: Önemli Kararlar Zamanı

Bu sayfa 8726 kişi tarafından ziyaret edildi.

Satürn’ün Zodyak’taki bir turu yaklaşık 29 yıl sürer. Bir astroloji haritasında bulunduğu dereceye geliş süresi de bu kadardır. Türkiye astroloji haritasında sorumluluk ve somutlaştırma kavramlarını ifade eden Satürn gezegeni 24 derece Terazi burcunda yerleşimdedir. Şimdilerde transit Satürn bu dereceye Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşundan bu yana üçüncü kez dönmek üzeredir. Bu dönüş bize önemli kararlar alma, geleceğimizle ilgili inisiyatif ve sorumluluk alma zamanlarında olduğumuzu işaret etmektedir. Satürn’ün astroloji haritamızdaki konumu görev ve sorumluluk alanının iç güvenlik ve sınırlarımız, geleceği inşa etmek üzere alacağımız kesin yönümüz, geçmişimizden ve atalarımızdan getirdiğimiz değerlerimiz ve kalıtsal mirasımız, çocuklarımız-gençlerimiz ve onların eğitimleri, aracı görevi üstleneceğimiz durumlarla ilişkili gözükmektedir.

 

Astrolojik haritamızda Merkür ile aynı derecede birleşiyor olması (partil kavuşum) uzun vadeli (Satürn) kararlar (Merkür) teması ile karşılanmaktadır. Terazi burcundaki bu kavuşum adil karar verebilme, uzun vadeli düşünebilme ve diplomatik strateji geliştirebilme, planlı ve organize hareket edebilme yeteneğini göstermektedir. Artık inisiyatifi ele alma, kararlı ve aktif olma ve eyleme geçme zamanları gelmiş gözüküyor…

 

Peki hangi konularda uzun vadeli kararlar alınacak?

 

Bu konuda astrolojik öngörülerde bulunmamız için kullanacağımız iki teknik vardır. Bunlardan biri Satürn’ün Türkiye astrolojik haritasında bulunduğu ev ve yönettiği evlerin genel konuları; diğeri ise Ankara merkez alınarak çıkarılan Satürn dönüşü haritasında Satürn’ün hangi alana düşüyor olduğu ve hangi evleri yönetiyor olduğudur.

 

Satürn Dönüş Haritaları

 

Satürn’ün Türkiye astrolojik haritasındaki derece ve dakikasına tekrar varması anına yönelik astroloji haritası hazırlamak istediğimizde, böyle üç harita ile karşılaşmaktayız. Çünkü Satürn bu dereceden üç kez geçiş yapacaktır. Bunlardan ilki 19 Kasım 2011 tarihinde direkt harekette iken, ikincisi 8 Mayıs 2012 tarihinde geri hareketli iken ve üçüncüsü de 11 Ağustos 2012 tarihinde direkt hareketli iken. Her üç harita da farklı dönemlerde farklı mesuliyet alanlarına dikkat çekerken, bunlardan üçüncüsü diğer ikisinden daha etkin gözükmektedir, zira bu üçüncü geçiş esnasında Satürn ile birlikte Mars da bu dereceden geçiş yapacaktır ve oldukça aktif, hareketli, mücadeleli bir döneme işaret etmektedir.

 

Satürn dönüş haritalarının birincisi için çıkarılan astroloji haritasında Satürn 3. eve düşmekte, haritanın 6. ve 7. evleri yönetmektedir. Bu yerleşim 19 Kasım 2011-8 Mayıs 2012 arasındaki dönemde en önemli mesuliyet alanlarının ve verilecek en önemli kararların yakın çevre ve komşularla ilişkiler, kardeş devletlerle yapılacak önemli işbirlikleri, girişim alanında uzun süreli kalma plan ve kararları olarak görülebilir. Satürn haritanın 6. ve 7. evlerini yönetiyor olması askeri düzenlemeleri, ordunun başarı ve prestij kazanmasını, diğer yandan açık düşmanlık ve eleştirilere de maruz kalınmasını gösteriyor olabilir.

 

 

 

Satürn dönüş haritalarının ikincisinde Satürn 8. eve düşmekte, haritanın 11. ve 12. evlerini yönetmektedir. Bu yerleşim 8 Mayıs 2012-11 Ağustos 2012 arasındaki dönemde en önemli mesuliyet alanlarının ve verilecek en önemli kararların mali konular, dış borçlar, bankacılık ve krediler temaları, uluslararası paktlar, Meclis’le ilgili konular ve gizli düşmanlıklar, hastaneler ve hapishanelerle ilgili olacağını göstermektedir.

 

 

 

Satürn dönüş haritalarının üçüncüsünde Satürn 8. eve, whole sign ev sistemi ile 9. eve düşmekte, haritanın 12. ve 1. evlerini yönetmektedir. Bu yerleşim 11 Ağustos 2012 sonrasındaki dönemde en önemli mesuliyet alanlarının ve verilecek en önemli kararların mali konular, dış borçlar, bankacılık ve krediler temaları, uluslararası ilişkiler hukuksal temalar, yüksek eğitim ve üniversiteler, dış ticaret, gizli düşmanlıklar, hastaneler ve hapishaneler, halkın genel durumu ve refahıyla ilgili konular olacağını göstermektedir.

 

 

 

Yaz Aylarının Önemi

 

17 Temmuz 2012’de transit Mars da Türkiye astrolojik haritasının Mars derecesi üzerine dönüş yapacak ve bu an için çıkarılmış astroloji haritasında Mars köşe evlerden birine, 4. eve düşmekte, iç güvenlik temalarının çok önem taşıyacağına dikkat çekmekte. Görünen o ki yaz ayları (Temmuz-Ağustos) Satürn ve Mars enerjilerinin etkisini hissettirecek önemli zamanlardır. İşte sanırım yaz ayları içerisinde, geçici hareketler üretmek yerine, gerçek anlamda, bir sonuca varmak üzere harekete geçmenin zamanı gelmiş olacak!

 

Öner DÖŞER

17 Kasım 2011

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

17.11.2011

Designed by Ongunsoft