Öner Döşer

SÜPERAY VE CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ

Bu sayfa 9687 kişi tarafından ziyaret edildi.

SÜPERAY VE CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ 

Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı 10 Ağustos Pazar günü saat 21:09’da 18 derece Kova burcunda gerçekleşecek dolunay hiç kuşkusuz. Bu dolunay bir SÜPERAY! Bu terime aşina olmayanlar, aşağıdaki linkten bilgi alabilirler. http://www.onerdoser.com/Y166_0_yeniay-dolunay-superay-ve-etkileri.html

Dolunaylarda Ay en parlak görüntüsündedir. Ay, yörüngesinde Dünya'ya bu yıl en yakın geçişine denk gelen bu dolunay esnasında her zamankinden daha da parlak gözükecek. Ay Dünya'ya ne kadar yakınsa, duygularımız o kadar vurgu kazanır. Dolunaylar zaten duyguların zirvede olduğu zamanlardır. Ay'ın Dünya'ya en yakın pozisyonunda iken dolunay oluşması (SÜPERAY) duygusal iniş çıkışlara açık olacağımızın bir göstergesi. 

Kova burcunda gerçekleşecek bu dolunayın Satürn ile dik açı oluşturması (T-kare açı kalıbı) duygusal anlamda depresiflieştirici etki yaratabilir. Kova burcuyla ifade edilen özgürlük, demokrasi, eşitlik ve adalet gibi toplumsal konularda geleceğe yönelik endişe, karamsarlık, engellenmişlik, kaybetmişlik hissi uyandırabilir. Dolunay esnasında, halkın genel temsilcisi olan Ay Kova burcunda, halkın yukarıda saydığımız ihtiyaç ve beklentilerini ifade ederken, kralın (yönetici pozisyonundaki kişilerin) genel temsilcisi olan Güneş Aslan burcunda, yönetimde güç sahibi kişilerin kendilerini güçlü bir şekilde yansıtacağını, tek başına söz sahibi olma arzusunun vurgu kazanacağını göstermekte. 

Dolunay esnasında 18 derece Kova burcunda bulunacak Ay "Sualocin" adındaki yıldızla birleşecek. Pek çok anlamlarının yanı sıra bu yıldız beklentilerin karşılanmaması riski taşır. Boşa umutlandıran, beklenti yaratan, ama bunu karşılamayan kişiyi gösterir. Ülkemiz açısından çok önemli bir güne, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine denk gelen bu dolunayın muhtemel etkileri ve Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili tahminlerimi linkteki videodan izleyebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-agustos-2014-oner-doser-yorumluyor/

Son bir ilave olarak, SÜPERAY olarak ifade edilen bu dolunay esnasında Ay maksimum deklinasyonda olacak. Böylesi durumlarda sert rüzgarlar, fırtınalar oluşabiliyor ki, dolunayın gerçekleşeceği Kova burcu hava elementinden bir burç olarak bu olasılığı daha da arttırıyor. Astro-meteorolojide böylesi zamanlar aşırı yağışlar, sel baskınları riskine, sularla ilgili sorunlara da işaret eder. Etkili olma süreci dolunaydan önceki 3 gün ve dolunaydan sonraki üç gündür. Bu şartlarda 7-13 Ağustos aralığında bu riskin bulunduğunu hatırlatmak gerekir (dünya genelinde). Bu konuda lokasyon tahmininde bulunursak, dolunay anı için çizdirilmiş astrolokalite haritasında Ay-Güneş ekseninin izdüşeceği Orta Amerika ve Orta Asya'ya (biraz daha doğusuna doğru) odaklanabiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

7 Ağustos 2014, Perşembe

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan
 

07.08.2014

Designed by Ongunsoft