Öner Döşer

Yay Burcunda Ay Tutulması: POZİTİF DÜŞÜN, POZİTİF YAŞA!

Bu sayfa 6677 kişi tarafından ziyaret edildi.

Yay Burcunda Ay Tutulması: POZİTİF DÜŞÜN, POZİTİF YAŞA!

Taşıdığı stresli enerjinin yanı sıra tutulmalar çabuk değişimlere ve büyümeye fırsat veren bir şans olarak görülebilirler ve bize, hayatımızda yapmak istediğimiz değişiklikler için gerekli enerjiyi verirler. Tutulmalar, hayatımızın daha evvelce karanlık kalmış alanlarını aydınlatırlar. Daha evvelce görünür olmamış şeylerin görünür hale gelmesine neden olurlar. Gizli kalmış şeylerin açığa çıkma zamanlarını gösterirler. Özellikle de ay tutulmaları…

Duygusal konuları öne çıkaran ay tutulmaları, kendi üzerinde çalışmak, kendi hakkında bilgi edinmek, eldeki işleri tamamlamak ve artık bir kenara bırakmak zamanıdır. Bu dönemlerde duygusal olarak dengeyi sağlamak zor olduğundan, önemli kararlar vermekten kaçınmakta fayda vardır. Bu dönemde çok aktif ve dışa dönük olmak yerine, içe çekilmek, kendi dinamiklerini gözden geçirmek daha isabetli olabilir. Ruhsal gelişim kendi iç kaynağımızdan gelir. Böyle önemli ay tutulması dönemlerinde, iç sesimizi takip etmemiz sayesinde, daha isabetli kararlar alabiliriz. Özellikle de tutulma Yay burcu gibi kendi iç bilgeliğine yönelmeyi ifade eden bir burçta olunca…

Yay burcunda Ay tutulması, iç sezgilerimize, kendi yüksek bilincimize, ilahi ve mistik temalara yönelmek için güzel bir fırsat olarak kullanılabilir. Kişisel egolarımızı bir kenara bırakıp, bütünün bir parçası olduğumuzu hatırlamamız gerekiyor.Egomuzdan, ancak kendi “iç bütünlüğümüzü” sağladığımız zaman kurtulabiliriz. Bunun için doğada daha fazla vakit geçirebilir, meditasyon, yoga, tefekkür ve zikir gibi içe yöneliş yapmamızı sağlayacak çalışmalar yapabiliriz. Aslında Yay burcundaki bu tutulma, iç bilgeliğimizi, zaten geçmişten getirdiğimiz bilgilerimizi ortaya çıkaracak olaylar yaşayacağımız zamanları da işaret ediyor. Yabancı yerlere yapılacak yolculuklar, başka kültürleri, inançları araştırmaya ve öğrenmeye yönelik girişimler, vizyonumuzu genişletecek deneyimler için de ideal zamanlarda olduğumuzu müjdeliyor!

Diğer ay tutulmaları gibi, bu tutulmayı da kendimizde düzeltmek ya da değiştirmek istediğimiz yönlerimize veya alışkanlıklarımıza veda etmek için kullanabiliriz pek tabii ki. Ama bunu yaparken gereğinden fazla aceleci davranmamalı, kendimize gereğinden fazla yüklenmemeliyiz. Başkalarını sorgulamaktan uzaklaşmamızda, onların verdikleri tepkilere daha sabırlı ve olgun tepkiler vermeye gayret etmemizde fayda var. Her şeyden önce, kendimize karşı dürüst olmaya ve başkalarıyla da dürüst ve net iletişim kurmaya, onlara gerçek fikirlerimizi söylemeye özen göstermeliyiz. Bu, Yay burcundaki ay tutulmasının icaplarından biridir.

Tutulmaların doğası itibariyle bazı şeylerden vazgeçmemiz ya da o işi başka bir şekilde yapmamız gerekebilir. Bu prensip, esnek olmayı gerektiren değişken burçlardaki tutulmalar için daha da geçerlidir. Sabitliğimizi, durağanlığımızı aşıp, esnak olup, fazla sorgulamaktan vazgeçip, olan bitenin bizim mantıkla anlayabileceğimizden daha yüce sebepleri olabileceğini idrake kendimizi açık tutabiliriz. Hayatımızda gerçekleşmekte olan değişimlere kucak açabilir, kendimize yeni tatmin alanları bulabilir, yeni çevrelere girebilir, yepyeni bir alanda kişisel yeteneklerimizi sergilemeye başlayabiliriz. Çok güvendiğimiz kalıpların, aslında gelişimimizi engellediğini de aklımızdan çıkarmamalıyız. Bardağın dolu tarafına bakabildiğimiz sürece, sorun yok. Unutmamalıyız ki negatif koşulları yenmeye çalışma inancımız, pozitif koşullarla karşılaşma oranımızı arttırır. Değişimin heyecanını içimizde hissedersek, bu değişimleri kişisel gelişimimiz için deneyimlenmesi gereken birer vesile olarak görürsek, pozitif kullanma şansını yakalamış oluruz.

İyimserliği, gelecekten umutlu olmayı ve pozitif düşünmeyi ilke edinen Yay burcunda tutulma için en ideal slogan şu olsa gerek:

“POZİTİF DÜŞÜN, POZİTİF YAŞA!” 

 

Sevgi, ışık ve umutla...

Öner DÖŞER

22 Mayıs 2013, Çarşamba

Astroloji Okulu, Caddebostan

22.05.2013

Designed by Ongunsoft